PDA

View Full Version : Kampionati Europian Austri-Zvicerr 2008!


Skyfter
03-06-08, 19:29
Pershendetje ....

Cili Shtet eshte Favorit i juaji ne ket Kampionat te Futbollit?
C'ka mendoni kush do behet Kampion Europe???


Un mendoj se Gjermanet :smile:

DritonPR
04-06-08, 19:57
KROACIA ole ole oooooo

e_martumja
04-06-08, 20:06
Pershendetje ....

Cili Shtet eshte Favorit i juaji ne ket Kampionat te Futbollit?
C'ka mendoni kush do behet Kampion Europe???


Un mendoj se Gjermanet :smile:FINALE
Gjermania me Portugalin

katana's
04-06-08, 20:56
un shpresoj qe gjermania.....

valiii
04-06-08, 22:58
Shumica e analistve sportive, Gjermanin e shofin sikur favorite Nr 1, me shume edhe per shkak te orarit te lehte te ndeshjeve, ku ne grupe do te perballet me Austrine dhe Polonine autsajdere dhe me Kroacine te cilet evetualishte mund t'ia rembejne vednin e pare ne Grup Gjermanise ( zor qe ndodhe, por pi bjen fjala ).
Tjetra... Ne grupin B, te ashtuquajturin Grupin e "vdekjes" dy skuadrat e para qe sigurojne qerekfinalen kane gjasa te mira per te shkuar ne Finale respektivishte Gjysemfinale, pasi qe edhe per ato, njejte sikur per Gjermanin rrugen e kane te hapur .


Prognoza ime ; FINAL - GERMANY - ITALY ... Dhe Italija shpallet kampion i EU.

Gjumashja
04-06-08, 23:02
FORCA... ITALIA....:biggrin: ...

elmaz
05-06-08, 23:01
italia-franca ne finale

ExCeLL-
06-06-08, 22:54
Pershendetje...

Un Kisha mendu Qe Spanje-France ne finale kan me qen..mirmbetshi..

Etnical
06-06-08, 23:47
un mendoj qe FRANCA dhe GJERMANIA kan me mrri ne finale,dhe fitus shpresoj mu shpall Gjermania.....

gazi-de
06-06-08, 23:52
Une mendoj se edhe kete vite ka me qene befasi ne Kampionatin Europjan si para kater vitev........

Skyfter
06-06-08, 23:57
Neser mendoj se fiton Zvicrra ... Hopp Schwiiz!
Portugezet dhe Turqit hmmm ..skam prognoze :smile:

Peja-Boy
07-06-08, 15:56
Croatia-EuropaMeister

Skyfter
09-06-08, 22:03
Adhuruest e futbollit Italian hala eshte heret me ndrru mendjen, po mendoj me adhuru tjeter ekip :biggrin:

Thnx. Holland :smile:

Alkimisti_ch
09-06-08, 22:06
Deri tash Holada ka fitu me merite te plote edhe drejte me ju tregu me kan pelqye edhe me lojen qe kane apliku keshtu qe per mua favoriti kryesor per EM eshte HOLADA dhe SUEDIA

Gjumashja
09-06-08, 22:36
Italia sonte katastrofe ka qene... Holanda loje te mire ka bo... shpresoj ti shof keto dy ekipe ne finale//

valiii
09-06-08, 23:50
Holanda shenoj golin e pare nga nje pozicion i paster jashte loje ( 2 metra ofsajd ), e me te cilen ia keputi kembet Italianeve, goli i 2 dhe ai i 3 ti erdhen nga kundersulmet gje qe ishte e pritur, sic thote edhe ligji i pashkruar ne futboll "kur nuk e jep e merr".... Sidocofte Holanda priti gati 4 dekada per kete fitore kunder Italise, po prap nuk eshte per me mar afer zemres, sepse ne kete grup te vdekjes cfardo rezultati te del per mua nuk eshte Befasi, madje edhe Rumunia po te kalonte fazen Grupore, pasi qe e dime qe edhe Romania u tregua me e mire se Holanda ne fazen eliminatore.
Italia nuk eshte per t'i besuar me kete trener te livornos... s'i dihet, gjithcka bon vaki . ( Forzza Azuri ) .

Etnical
10-06-08, 02:49
Holanda shenoj golin e pare nga nje pozicion i paster jashte loje ( 2 metra ofsajd ), e me te cilen ia keputi kembet Italianeve, goli i 2 dhe ai i 3 ti erdhen nga kundersulmet gje qe ishte e pritur, sic thote edhe ligji i pashkruar ne futboll "kur nuk e jep e merr".... Sidocofte Holanda priti gati 4 dekada per kete fitore kunder Italise, po prap nuk eshte per me mar afer zemres, sepse ne kete grup te vdekjes cfardo rezultati te del per mua nuk eshte Befasi, madje edhe Rumunia po te kalonte fazen Grupore, pasi qe e dime qe edhe Romania u tregua me e mire se Holanda ne fazen eliminatore.
Italia nuk eshte per t'i besuar me kete trener te livornos... s'i dihet, gjithcka bon vaki . ( Forzza Azuri ) .Pe vrej qe je tifoz me italin,po italia sod humbi 3-0 dhe ti kot munohesh me arsyetu,se italia sod su kan kerka me loj...

Preshevar
10-06-08, 07:50
Nuk luhėt bre me pleq :lol:

Dardan Kastrati
10-06-08, 11:43
Holanda i jep leksion kampionit tė botės .

Ekipi i drejtuar nga trajneri Marco van Basten, ka arritur tė dominojė ndeshjen pėrballė kampionit botėror, Italisė, tė cilėn e mposhti me rezultat 3-0 nė kuadėr tė ndeshjes sė dytė tė grupit C.

Arb
10-06-08, 23:59
Holanda shenoj golin e pare nga nje pozicion i paster jashte loje ( 2 metra ofsajd ), e me te cilen ia keputi kembet Italianeve, goli i 2 dhe ai i 3 ti erdhen nga kundersulmet gje qe ishte e pritur, sic thote edhe ligji i pashkruar ne futboll "kur nuk e jep e merr".... Sidocofte Holanda priti gati 4 dekada per kete fitore kunder Italise, po prap nuk eshte per me mar afer zemres, sepse ne kete grup te vdekjes cfardo rezultati te del per mua nuk eshte Befasi, madje edhe Rumunia po te kalonte fazen Grupore, pasi qe e dime qe edhe Romania u tregua me e mire se Holanda ne fazen eliminatore.
Italia nuk eshte per t'i besuar me kete trener te livornos... s'i dihet, gjithcka bon vaki . ( Forzza Azuri ) .

Sipas UEFA-s goli ishte i rregullt.

Nuk jane 4 dekada, por 3. (fitorja e fundit e Holandes ndaj Italise ishte ne vitin 1978).

Holanda u tregua efektive, sidomos ne pjesen e pare. Krijuan raste te shumta. Qysh ne pjesen e pare Holanda ka mundur te shenoj 4 apo 5 here.

Hymja ne fushe e Grassos, Cassanos & Del Pieros ndryshoj shume lojen e Italianeve, qe u treguan me te mire ne pjesen e dyte. Paten disa raste te mira shenimi. Mos-efikasiteti u kushtoj edhe golin e 3-te.

Italia ke me fat qe ne takimin tjeter Franca & Rumania kane nda piket, duke lene gjithcka te hapur ne kete Grup.

Holanda ka ba nje hap shume te madh drejt kualifikimit. Per kualifikim ne Cerekfinale iu duhet nje fitore ose dy barazime, nga dy ndeshjet e ardhshme.

Arb
11-06-08, 00:03
Sor, Spanja shkeli Rusine (4-1) ndersa Suedia (me loje jo aq bindese) mposhti "Kampionin" Greqine 2-0.

Arb
12-06-08, 19:04
Kaja nonen kur lojn tylifare referash. Dojne me e bo futbollin loje kurvash. Edhe ekipet e rrospiave me perfitu. Hec e mos thuj tani Amerikanet se Futbolli eshte sport i femnave.

Nejse, Gjermania nuk ke kerkah. Kane lujt si te paralizum. Edhe me leviz ne fushe pritojshin. Nuk verehej ndonje lojetar Gjerman qe ish hi ne fushe per me fitu ndeshjen. Me kete paraqitje Gjermania mundet lirisht te hiqet nga lista e favoritit kryesor te Kampionatit (ashtu sic e kane konsideru ekspertet).

Fara gabele Sllave fitoj me merite. E deshten ma shume fitoren. Goli i hershem i shenuar vec u dha edhe ma shume motivim per paraqitje te mire.

Gjermani 1-2 Kroaci

Arb
12-06-08, 21:50
Gjithcka mbetet hapun ne Grupin B. Kroacia u kualifiku.

Austria mori nje pike, me gol ne minuten shtese. Shume loje me e mire se ndeshja e mahershme, Gjermani - Kroaci.

Grupi B
1. Kroacia 2 2-0-0 3:1 6
2. Gjermania 2 1-0-2 3:2 3
3. Austria 2 0-1-1 1:2 1
4. Polonia 2 0-1-1 1:3 1

Te Henen
Gjermani - Austri
Kroaci - Poloni

panta_rhei
12-06-08, 21:56
Turp dhe poshtėrsi kundėr Polonisė!!!

Dallaveregjinjve tė pėrjetshėm tė lojės sė futbollit siq janė italianėt e disa "tė mėdhenj" tjerė, ose duhet me ua futė nga tre a katėr gola e me ua mbyllė gojėn, ose duhet me ua falė lojėn referėve qysh nė fillim, bile mos me u lodhė kot!

Guri i madh
12-06-08, 21:57
Gjithcka mbetet hapun ne Grupin B. Kroacia u kualifiku.

Austria mori nje pike, me gol ne minuten shtese. Shume loje me e mire se ndeshja e mahershme, Gjermani - Kroaci.

Grupi B
1. Kroacia 2 2-0-0 3:1 6
2. Gjermania 2 1-0-2 3:2 3
3. Austria 2 0-1-1 1:2 1
4. Polonia 2 0-1-1 1:3 1

Te Henen
Gjermani - Austri
Kroaci - Poloni


kam pas deshir me humb gjermania edhe ashtu ndodhi une jam si adem demaqi i ndihmoj atij i cili ėsht ma i lig

panta_rhei
12-06-08, 22:06
Holanda shenoj golin e pare nga nje pozicion i paster jashte loje ( 2 metra ofsajd ), e me te cilen ia keputi kembet Italianeve, goli i 2 dhe ai i 3 ti erdhen nga kundersulmet gje qe ishte e pritur, sic thote edhe ligji i pashkruar ne futboll "kur nuk e jep e merr".... Sidocofte Holanda priti gati 4 dekada per kete fitore kunder Italise, po prap nuk eshte per me mar afer zemres, sepse ne kete grup te vdekjes cfardo rezultati te del per mua nuk eshte Befasi, madje edhe Rumunia po te kalonte fazen Grupore, pasi qe e dime qe edhe Romania u tregua me e mire se Holanda ne fazen eliminatore.
Italia nuk eshte per t'i besuar me kete trener te livornos... s'i dihet, gjithcka bon vaki . ( Forzza Azuri ) .

Cristian Panucci ka qenė i ulur te shtylla e Buffonit kur Nistelroy e ka shėnu golin e parė prej tri katėr metrave pėr Holandėn...
Edhe... sa pėr futboll:
HOLANDA ĖSHTĖ AKADEMI... THJESHTĖ NUK KA N'EVROPĖ MA T'FORTĖ!

Frizura nuk e shėnon golin :biggrin:

panta_rhei
12-06-08, 22:07
kam pas deshir me humb gjermania edhe ashtu ndodhi une jam si adem demaqi i ndihmoj atij i cili ėsht ma i lig

vallahi gjermanve pra ke vyjt me ju ndihmu se ma t lig sa ata sonte s'ka pasė hahahahahhaaa

Arb
12-06-08, 23:12
vallahi gjermanve pra ke vyjt me ju ndihmu se ma t lig sa ata sonte s'ka pasė hahahahahhaaa

Vella katastrofe. Si me i pa shti Sami Lushtaku me lujt me zor...

Skyfter
13-06-08, 05:54
Gjermanet me kan zhgenjyer me loj qe kan ber mbrem, shpresoj se ne lojen tjeter do jen me te mir!
Sot me siguri do te shofim nje loj te mir e te forte mes Frances e Holandes :smile:
Allez les Blues :biggrin:

Alkimisti_ch
13-06-08, 09:17
Gjermanet me kan zhgenjyer me loj qe kan ber mbrem, shpresoj se ne lojen tjeter do jen me te mir!
Sot me siguri do te shofim nje loj te mir e te forte mes Frances e Holandes :smile:
Allez les Blues :biggrin:

Mua me ka pelqyer loja qe ka ba Kroacia dhe me merit ka fituar ndaj gjermanise se dobet.

valiii
13-06-08, 11:53
Sipas UEFA-s goli ishte i rregullt.

Nuk jane 4 dekada, por 3. (fitorja e fundit e Holandes ndaj Italise ishte ne vitin 1978).

Holanda u tregua efektive, sidomos ne pjesen e pare. Krijuan raste te shumta. Qysh ne pjesen e pare Holanda ka mundur te shenoj 4 apo 5 here.

Hymja ne fushe e Grassos, Cassanos & Del Pieros ndryshoj shume lojen e Italianeve, qe u treguan me te mire ne pjesen e dyte. Paten disa raste te mira shenimi. Mos-efikasiteti u kushtoj edhe golin e 3-te.

Italia ke me fat qe ne takimin tjeter Franca & Rumania kane nda piket, duke lene gjithcka te hapur ne kete Grup.

Holanda ka ba nje hap shume te madh drejt kualifikimit. Per kualifikim ne Cerekfinale iu duhet nje fitore ose dy barazime, nga dy ndeshjet e ardhshme.

Ne lojen Holande Itali pika kyqe ishte po ai gol i shenuar nga Nistelroy, thene te drejten ende nuk e kam te qarte pse goli te jete i regullte.
Panuqi u perplas me Buffon pas intervenimit te ketij te fundit dhe doli jashte vijes fundore, nese regullat e UEFA-s tregojne se goli ka qene i regullte, analistat e shumte e demantojne ate ( per shkak te kohes se kufizuar nuk po hulumtoj ne burime ). Gabimi prap i mbetet gjyqtarit kryesor pasi qe pas perplasjes ka dufte qe te ndal lojen, pasi qe perplasja ka qene e rezikut te larte, pa mar parasysh se ketu kemi te bejme me dy lojetar te te njejtes skuader.
Tjetra... me quditet italianet qe njihen si mjeshter per nderprerje dhe pikerishte pas 2 tentativave qe te shenojne nga nderprerjet pesuan 2 gola nga kundersulmet.
Sidocofte Holanda e perbushi ate misioniin e favoritit ne "hije" dhe me plote merite triumfoj.
Po prap po e them pa mar parasysh " qysh eshte koha nelt " Italianet per mua mbesin favoritat Nr 1, ku Sot do te triumfojne kunder Rumanise dhe pastaj edhe kunder Frances dhe do te kalojne edhe kete grup "zhagas" qysh e kane zakon .
Shpejtova te e shkruaj kete postim edhe perkunder kohes se kufizuar qe kam vetem qe tye flas para lojes, dhe nese nuk del keshtu keni mu knaq ty m'repliku :P . e nese prognoza del e sakte, shuni zonin sdu me jau ndi :D....
Sot starton "BABA I FUTBOLLIT" Alex Del Piero si Kapiten i nje flote qe po fundoset dhe mma mer mendja se do ia dal .

Tung .

Arb
13-06-08, 19:02
Don me dal faqja e zeze kjo Rumania ne Grupin C. U nxjerri barazim dy skuadrave finaliste te Kampionatit Boteror.

Bile shume afer 3 pikeve perballe Rumanise. Ishte Buffon qe u nxjerri Italianeve piken e pare.

Nje gol (i rregullt) i anuluar i Tonit (ne fund te pjeses se pare), nje penallti e pa-qene per Rumunet, 10 min para fundit te takimit, edhe paraqitjet e mira te portiereve ne te dy skuadrat kene pikat kryesore te ndeshjes.

Skyfter
13-06-08, 21:37
Sic po shifet deri me tani, veshtir qe do del ndonje ekip qe i ndal keta portokallat e Holandes.
Te dyja lojet fituan me plot merite ...
Respekt!

Arb
13-06-08, 21:52
Kjo nuk osht as hija e Holandes se ndeshjeve Eleminatore te Grupit G. Nuk osht ajo Holanda qe ne 12 ndeshje shenoj vetem 18 gola (tash vetem ne Euro, ne ndeshje ndaj finalisteve te KB, shenon 7 gola). Nuk osht ajo Holanda qe kualifikohet e dyta ne Grup, pas Rumanise, e vetem nje pike me shume se Bullgaria. Nuk osht ajo Holanda qe pati shume fat te nxjerr dy fitore ndaj Kombetares sone.

Holanda masi shkeli Italine, edhe me Francen tregoj se "osht tu i ec."

Tash Frances & Italise iu ka mbete me iu lut Holandes per nje nder te madh, qe ta mposht Rumanine, ne ndeshjen e fundit te Grupit.

Grupi C
1. Holanda 2 2-0-0 7:1 6
2. Rumania 2 0-2-0 1:1 2
3. Franca 2 0-1-1 1:4 1
4. Italia 2 0-1-1 1:4 0

Te Marten
Holande - Rumani
France - Itali

e_martumja
13-06-08, 21:55
Sic po shifet deri me tani, veshtir qe do del ndonje ekip qe i ndal keta portokallat e Holandes.
Te dyja lojet fituan me plot merite ...
Respekt!Pajtohem me ty lujti me dy ekipa favorit...1/4

Hollanda,Croacia, Portugalia dhe Gjermania:biggrin:

valiii
13-06-08, 23:03
Kuku ēka diti mi bo edhe Frances... Le qe i ka mujt finalistetet boterore po edhe i ka masakru ... Wow impresive, as optimistat me te medhenje nuk e kane pa as ne enderr nje senzacion te tille te "Tulipaneve", te cilet ne Grupin e vdekjes ( lirishte per ta nuk konsiderohet i tille ) ariten ne ate "deregje" qe edhe nese e humbin lojen e 3-te prap mbesin ne vendin e pare, plus ēka eshte me e ēuditshmja e kesaj i qesin jashte loje 2 pretendentet kryesor ( Francen e Italine ).
Mekat nese HOLANDA nuk del fituese e ketij kompeticioni .


Tung !

Alkimisti_ch
13-06-08, 23:15
Kuku ēka diti mi bo edhe Frances... Le qe i ka mujt finalistetet boterore po edhe i ka masakru ... Wow impresive, as optimistat me te medhenje nuk e kane pa as ne enderr nje senzacion te tille te "Tulipaneve", te cilet ne Grupin e vdekjes ( lirishte per ta nuk konsiderohet i tille ) ariten ne ate "deregje" qe edhe nese e humbin lojen e 3-te prap mbesin ne vendin e pare, plus ēka eshte me e ēuditshmja e kesaj i qesin jashte loje 2 pretendentet kryesor ( Francen e Italine ).
Mekat nese HOLANDA nuk del fituese e ketij kompeticioni .


Tung !

Tung Valiii
une tashme jam percaktu me heret per Holanden dhe deri tash nuk me kan zhgenjy fare. Ky ekip me ka palqy perher e vemqas ne kampionatin boteror kur e muden serbin edhe e paten deklasu me 6:1 e kjo ka qen diēka qe kurr se harroj, ne ate kohe kan qen lojtar tjere, por qe gjithmon me ka pelqyr loja holandeze. Pra une pres qe Hoaldan te shkoj ne finale se eshte ekip kompakt.

valiii
13-06-08, 23:30
Tung Valiii
une tashme jam percaktu me heret per Holanden dhe deri tash nuk me kan zhgenjy fare. Ky ekip me ka palqy perher e vemqas ne kampionatin boteror kur e muden serbin edhe e paten deklasu me 6:1 e kjo ka qen diēka qe kurr se harroj, ne ate kohe kan qen lojtar tjere, por qe gjithmon me ka pelqyr loja holandeze. Pra une pres qe Hoaldan te shkoj ne finale se eshte ekip kompakt.

Pershendetje edhe per TY Alkimist

Me kujtohet edhe mua ajo loje, madje e kam te fresket ne mendje e edhe sot me vjen inati se si ate 1 gol te vetmin e dhane shkijet edhe ate ne minutat e fundit te lojes.
Po ēka ka qene "hiti" i kesaj ndeshje dhe gjeja me qesharake qe ka ndodhe ndonjeher ne boten e futballit, ishte se shkijet jan ankuar se topi nuk ka qene i rumbullaket, porse ka qene pak me elipsoide HA HA HA :tongue: .. Kjo ka qene pa dyshim forrja e vitit.P.S| Me duket se je gabim pak, sepse behet fjale per kampionatin europian te vitit 2000, ku Patrik Klaivert kishte shenuar 4 here ( edhe pse golin e 4-te, vet eshte deklaruar se nuk eshte goli i tij ).

jonuzi
14-06-08, 10:41
Mbreme u zhvillua ndeshja Holane - France, ka shume kohe qe nuk kam pare nje ndeshje te till, Holanda duke mundur Francen me rezultat 4:1, tregoi se eshte nje skuader e madhe.

Personalisht besoj ne nje finale HOLAND - PORTUGALI, qe te dy keto kombetare jane ne top form,

rrespekt per lojen edhe te Kroacise dhe Spanjes

Peja-Boy
14-06-08, 17:34
http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=25081


I kam Postuar te gjitha Grupet e Futbollit ...tash Dominon vetem Grupi A

Arb
14-06-08, 22:55
Grupi A
1. Portugalia 2 2-0-0 5:1 6
2. Cekia 2 1-0-1 2:3 3
3. Turqia 2 1-0-1 2:3 3
4. Zvicra 2 0-0-2 1:3 0
E Diele
Cekia - Turqia
Portugalia - Zvicra

Grupi B
1. Kroacia 2 2-0-0 3:1 6
2. Gjermania 2 1-0-2 3:2 3
3. Austria 2 0-1-1 1:2 1
4. Polonia 2 0-1-1 1:3 1
E Hene
Gjermani - Austri
Kroaci - Poloni


Grupi C
1. Holanda 2 2-0-0 7:1 6
2. Rumania 2 0-2-0 1:1 2
3. Franca 2 0-1-1 1:4 1
4. Italia 2 0-1-1 1:4 0
E Marte
Holande - Rumani
France - Itali

Grupi D
1. Spanja 2 2-0-0 6:2 6
2. Suedia 2 1-0-1 3:2 3
3. Rusia 2 1-0-1 2:4 3
4. Greqia 2 0-0-1 0:2 0
E Merkure
Suedi -Rusi
Spanje - Greqi

* (te gjitha ndeshjet fillojne ne te njejten kohe, ne 20:45, ora lokale)

* Nese ndeshja Ceki - Turqi perfundon baraz, ndoshta per te pare ne historine Kampionateve, do te ekzekutohen penalltite, per te percaktuar kundershtarin e Kroacise.


Cerekfinalja
Portugali - Gjermani/Austri/Poloni
Kroaci - Ceki/Turqi

Holande - Spanje/Suedi/Rusi
Spanje/Suedi/Rusi - Rumani/France/Itali

Alkimisti_ch
14-06-08, 23:25
Pershendetje edhe per TY Alkimist

Me kujtohet edhe mua ajo loje, madje e kam te fresket ne mendje e edhe sot me vjen inati se si ate 1 gol te vetmin e dhane shkijet edhe ate ne minutat e fundit te lojes.
Po ēka ka qene "hiti" i kesaj ndeshje dhe gjeja me qesharake qe ka ndodhe ndonjeher ne boten e futballit, ishte se shkijet jan ankuar se topi nuk ka qene i rumbullaket, porse ka qene pak me elipsoide HA HA HA :tongue: .. Kjo ka qene pa dyshim forrja e vitit.P.S| Me duket se je gabim pak, sepse behet fjale per kampionatin europian te vitit 2000, ku Patrik Klaivert kishte shenuar 4 here ( edhe pse golin e 4-te, vet eshte deklaruar se nuk eshte goli i tij ).

E sa mire Valiii qe po e dishe pra ate moment e ti mire e ke se ka qen EM e jo WM ne vitin 2000 po e paskam ngaterru une veq prej ateher une i kam ne qef Holanden edhe diqysh jam kah e ndjej qe ata kan me qen ne finale me sa po shoh me Portugaline.

Guri i madh
14-06-08, 23:29
vallahi gjermanve pra ke vyjt me ju ndihmu se ma t lig sa ata sonte s'ka pasė hahahahahhaaaju kisha ndihmue gjermanve po tani nuk po durohen me lavdata

po edhe qka me ju ndihmue kur shumica e lojtarve jan AUSLENEDER

Skyfter
15-06-08, 21:52
Urime Turqise, kan treguar moral te forte!
Zvicrra u nda nga ky Kampionat se paku me nje fitore :smile:

Guri i madh
15-06-08, 22:10
turqi mos e gzofsh ket fitore

Preshevar
16-06-08, 13:43
OoooO Turkiii breeeeeh, e rrėzove kodrėn Qeke ! :biggrin: 2 Golla per 2minuta nga i njejti Nehat :tongue:

Arb
16-06-08, 21:48
Grupi A
Portugali 2-0 Turqi
Ceki 1-0 Zvicer

Portugali 3-1 Ceki
Zvicer 1-2 Turqi

Ceki 2-3 Turqi
Portugali 0-2 Zvicer

1. Portugalia 3 2-0-1 5:3 6
2. Turqia 3 2-0-1 5:5 6
3. Zvicra 3 1-0-2 3:3 3
4. Cekia 3 1-0-2 4:6 3

Arb
16-06-08, 21:53
Grupi B
Poloni 0-2 Gjermani
Kroaci 1-0 Austri

Kroaci 2-1 Gjermani
Austri 1-1 Poloni

Gjermani 1-0 Austri
Kroaci 1-0 Poloni

1. Kroacia 3 3-0-0 4:1 9
2. Gjermania 3 2-0-1 4:2 6
3. Austria 3 0-1-2 1:3 1
4. Polonia 3 0-1-2 1:4 1

Cerekfinalja
Portugali - Gjermani
Kroaci - Turqi

Prishtinasja_
16-06-08, 21:54
Fitoj Gjermania..... http://www.buddyhollylives.info/mediac/450_0/media/german$20smiley.gif http://www.buddyhollylives.info/mediac/450_0/media/german$20smiley.gif

Edhe pse ne pjesen e pare se lojes kane luajtur shume dobet...sipas mendimit tim!

Por ne te dyten...luajten me mire ! :biggrin:

panta_rhei
16-06-08, 21:59
Fitoj Gjermania..... http://www.buddyhollylives.info/mediac/450_0/media/german$20smiley.gif http://www.buddyhollylives.info/mediac/450_0/media/german$20smiley.gif

Edhe pse ne pjesen e pare se lojes kane luajtur shume dobet...sipas mendimit tim!

Por ne te dyten...luajten me mire ! :biggrin:

:biggrin:
"Futbolli ėshtė loja nė tė cilėn 22 lojtarė vrapojnė pas njė topi, zgjatė 90 minuta dhe nė fund fiton Gjermania"! :biggrin: ... kish pas thanė Gary Linekeri, ish-kapiten i Anglise, pas humbjes nga gjermanėt nė KB 1990.

Skyfter
16-06-08, 22:00
Danke Deutschland :biggrin: .........


.

ExCeLL-
17-06-08, 07:46
Pershendetje te gjithve...per qet Holland qe po folni shum arb Mos e kqyr haveri jem cili ekip pot pelqen me fitu edhe mu Kosova e shqipnia pom pelqen qe t`shkoje ne Botror e Ne europian Po nuk po mun me ja dal.. e kshtu qe Holanda i mundi te dy favoritet italin edhe francen,,, Kshtu qe ta kqyrim kur t`bjen me ekipe t`forta si Portugali Gjermani Spanje e tjera.. kqyrum a po mundet me shku ma tutje..
Respekt ExCeLL..

Arb
18-06-08, 23:17
Grupi A
Portugali 2-0 Turqi
Ceki 1-0 Zvicer

Portugali 3-1 Ceki
Zvicer 1-2 Turqi

Ceki 2-3 Turqi
Portugali 0-2 Zvicer

1. Portugalia 3 2-0-1 5:3 6
2. Turqia 3 2-0-1 5:5 6
3. Zvicra 3 1-0-2 3:3 3
4. Cekia 3 1-0-2 4:6 3 -3


Grupi B
Poloni 0-2 Gjermani
Kroaci 1-0 Austri

Kroaci 2-1 Gjermani
Austri 1-1 Poloni

Gjermani 1-0 Austri
Kroaci 1-0 Poloni

1. Kroacia 3 3-0-0 4:1 9
2. Gjermania 3 2-0-1 4:2 6
3. Austria 3 0-1-2 1:3 1
4. Polonia 3 0-1-2 1:4 1


Grupi C
Itali 0-3 Holande
Rumani 0-0 France

France 1-4 Holande
Itali 1-1 Rumani

France 0-2 Itali
Rumani 0-2 Holande

1. Holanda 3 3-0-0 9:1 9
2. Italia 3 1-1-1 3:4 4
3. Rumania 3 0-2-1 1:3 2
4. Franca 3 0-1-2 1:6 1


Grupi D
Rusi 1-4 Spanje
Greqi 0-2 Suedi

Spanje 2-1 Suedi
Greqi 0-1 Rusi

Suedi 0-2 Rusi
Greqi 1-2 Spanje

1. Spanja 3 3-0-0 8:3 9
2. Rusia 3 2-0-1 4:4 6
3. Suedia 3 1-0-2 3:4 3
4. Greqia 3 0-0-3 1:4 0


Cerekfinalja
Portugali - Gjermani
Kroaci - Turqi

Holande - Rusi
Spanje - Itali

>>{SpOnGeBoB}<<
19-06-08, 17:49
nuk e di valla kush fiton amo qetu pari vetum sa kapercyn nja tri gjermanka te trasha edhe ata birrat ne dore e edhe qeta portukallt po shkojn me flamura du bertit portukall- portukall.

Vetum le te fitojn qeta Schwabat masi i kena kojshi qetu.

Jav qes ma vone edhe naj syret qetu kur te ja nisin me shkue zhagas.

gazi-de
19-06-08, 21:40
Fitoj Gjermania..... http://www.buddyhollylives.info/mediac/450_0/media/german$20smiley.gif http://www.buddyhollylives.info/mediac/450_0/media/german$20smiley.gif
3:2 e mposhti Portugalin bindshem,
loja me e mire e Gjermanve deri tani,dhe fituan me merit.
urime Gjermani:smile:

Gjumashja
19-06-08, 21:44
shyqyr qe nuk zgjati me shume ndeshja... se portugezet gati me i ndjek fati i turqise ne lndeshjen e fundit...:biggrin: ...

Prishtinasja_
19-06-08, 21:46
3:2 e mposhti Portugalin bindshem,
loja me e mire e Gjermanve deri tani,dhe fituan me merit.
urime Gjermani

:biggrin::biggrin::biggrin: Pajtohem me ty Gazi ! Super gemacht Jungs....:biggrin:

Prishtinasja_
19-06-08, 21:47
nuk e di valla kush fiton amo qetu pari vetum sa kapercyn nja tri gjermanka te trasha edhe ata birrat ne dore e edhe qeta portukallt po shkojn me flamura du bertit portukall- portukall.

Vetum le te fitojn qeta Schwabat masi i kena kojshi qetu.

Jav qes ma vone edhe naj syret qetu kur te ja nisin me shkue zhagas.
Ooo shpuze kojshia te lumet goja bre.....:tongue:

Valla keta Schwabat kendej te na u knaqen duke festua...:biggrin:

Prishtinasja_
19-06-08, 21:48
nuk e di valla kush fiton amo qetu pari vetum sa kapercyn nja tri gjermanka te trasha edhe ata birrat ne dore e edhe qeta portukallt po shkojn me flamura du bertit portukall- portukall.

Vetum le te fitojn qeta Schwabat masi i kena kojshi qetu.

Jav qes ma vone edhe naj syret qetu kur te ja nisin me shkue zhagas.
Ooo shpuze kojshia te lumet goja bre.....:tongue:

Valla keta Schwabat kendej te na u knaqen duke festua...:biggrin:

Arb
19-06-08, 21:54
shyqyr qe nuk zgjati me shume ndeshja... se portugezet gati me i ndjek fati i turqise ne lndeshjen e fundit...:biggrin: ...

Gjumashe, qysh bre, a edhe ne sport i zgedh magjupt a?

Ecen fara e gabeleve... Masi i largum ciganat e Portugalise, bash si me pa fitu kampionatin.

Guri i madh
19-06-08, 22:00
Gjumashe, qysh bre, a edhe ne sport i zgedh magjupt a?

Ecen fara e gabeleve... Masi i largum ciganat e Portugalise, bash si me pa fitu kampionatin.


arb pershendetje


une isha simpatizus i portugezve me inati te disa fqinjve disa pena te socialit kur po i shof duke brohorit deutschllan une per inati isha me portugezt


po fatkeqsisht nuk mu plotsue deshira


po neser jam per kroacin besoj se do ti mposhtin osmanlit

Skyfter
19-06-08, 22:10
vielen dank Deutschland qe i mbujt kta magjupet :biggrin: e portugalis!!!

Skyfter
20-06-08, 23:03
Kjo loja mes Kroateve dhe Turqeve ka qen ne nivel te liges amatore ..
Kam pasur nje parandjenje se asnjeri nuk donte te fitonte per shkak se duhet te ballafaqohet me Gjermanet ne gjysemfinale :biggrin:

Forca Deutschland :smile:

Arb
20-06-08, 23:56
Vella katastrofe loje. Gjynah keto dy ekipe mu kon ne cerekfinale bile. Loja zhvillohej ne hapsine te ngushte. Nuk shfrytezohej fusha per futbollt te hapun.

Turqia bani mire qe i heki qafe Kroatet, se ia paten nis me qu kry, mas asaj fitore ndaj Gjermanise.

Tash Gjermania, masi gjysmefinalen e kreu para kohes (eleminoj Portugaline), nuk duhet me pas probleme me i qu n'shpi arkadashat...

Arb
20-06-08, 23:57
arb pershendetje

une isha simpatizus i portugezve me inati te disa fqinjve disa pena te socialit kur po i shof duke brohorit deutschllan une per inati isha me portugezt

po fatkeqsisht nuk mu plotsue deshira

po neser jam per kroacin besoj se do ti mposhtin osmanlit

Jo bre Guri, s'ban me hup Gjermania per inati t'atyne fare penave...

Edhe Kroacia eci o Guri...

Preshevar
21-06-08, 10:22
Fjala "e pa mundshme" nuk egziston ne fjalorin Turk thojshin gazetarėt :biggrin:

Shpat
21-06-08, 18:33
Perseri Ai, i madhi Fatih Terim. Sot te gjithe flasin per fitoren e pabesueshme Turke kunder Kroateve me penallti. Kroacia meritonte fitoren sepse luajti me bukur, por futbolli ka surprizat e tij. Ka patur shume fat Turqia ne Euro 2008 aq sa mund te duket edhe si perralle apo skena te shkeputura nga ndonje film. Megjithate po afron momenti i gjysemfinales Turqi - Gjermani, dhe kundrejt seriozitetit, organizimit te skuadres gjermane "perralla" Turke apo siē e quajne ndryshe gazetaret; Ēmenduria Turke, mund te perfundoi. Te gjitha parashikimet flasin per nje fitore Gjermane, ndonese s'mund te harrojme se Turqia i ka dhene te gjitha provat se "ēmenduria" ka te ngjare te perseritet. Mbase Perandori Terim do te na beje surpriza te reja... Kam pershtypjen se do te fitoj Gjermania.

Skyfter
21-06-08, 22:12
E pat puna e Favoritav te kishe ekspertav :biggrin: ........

gazi-de
21-06-08, 22:16
Une mendoj se edhe kete vite ka me qene befasi ne Kampionatin Europjan si para kater vitev........
:eek: :tongue: .

Alkimisti_ch
21-06-08, 22:27
Leje bre se favoriti im HOLANDA humbi edhe ata prej rusise e boll me ka ardhe inatiiiiiiiii...
Holandezt me kan befasu sot, si me kan tjeter lojtar..Nje smuta me kuptu pse nuk ka lujt Roben????'


Tash veq rusia mos ta marrin te tjerat le ta marrin kush te doje...

p.sa perndryshe atmosfera ketu ne Basel ka qen diēka e papershkruar....rreth 100'000 holandez kan qen edhe i ter qyteti gjat ter dites ka qen i mbuluar me ngjyra te orangjes...ishte atmosfere impozante...Keq qe ka humb........

e_martumja
21-06-08, 23:07
Leje bre se favoriti im HOLANDA humbi edhe ata prej rusise e boll me ka ardhe inatiiiiiiiii...
Holandezt me kan befasu sot, si me kan tjeter lojtar..Nje smuta me kuptu pse nuk ka lujt Roben????'se ka qit se e ka qit nje mbrojtse qe i ka vdek gruja dhe ju ka lind nje vajz me bo mire kishe, krejt shirritet e zi, at her vyti me qit robenin ne dend te ktina...ashtu mendoj ndoshta gaboj...


Tash veq rusia mos ta marrin te tjerat le ta marrin kush te doje...

p.sa perndryshe atmosfera ketu ne Basel ka qen diēka e papershkruar....rreth 100'000 holandez kan qen edhe i ter qyteti gjat ter dites ka qen i mbuluar me ngjyra te orangjes...ishte atmosfere impozante...Keq qe ka humb........Vertet keq qe humbi....ishallah pra gjermania fiton............

valiii
22-06-08, 02:36
Pershtypjete e veqanta qe kane servuar keto qerekfinale deri me tani ishte se, te gjitha skuadrat te renditura te 2-tat ne grupe u kualifikuan... Boll ēudi a ...? Fillimishte pame nje Gjermani te "uritur" dhe super e motivuar kunder Portugezeve manekena te cilet ne asnje min nuk e arsyetonin vleren e tyre e cila po sillet neper mercato ketyre diteve, pra Gjermanet fituan me plote merite, dominuan pjesen me te madhe te lojes dhe treguan moralin ekipor me te cilen edhe shquhen.
Ēka eshte puna e ketyre Turēve moreee... Po keta me me ndigju mua, kunder gjermaneve pranojne gol ne minutat e para te ndeshjes, pasi qe, pa mar gol keta spo dijne me lujte. Shume kend e kam ndegjuar duke thene "kishin fat, apo ata tjeret s'kishin fat", hajde-de. Po fati eshte i lidhur ngushte edhe me karakterin e forte edhe me moralin, ska pas ma befasi se kur ia kthyen rezultatin Zvicres, se mos te flasim kunder ēekeve se.... Deri ne min e 75- te ishte 2-0 per ēeket, pastaj pasoj (per shume kend) goli i "nderit" ( Arda Turan per 2-1), tani pas 10 minutave del ne skene Peter Cheh me nje gabim mega-kardinal dhe ia dhuron topin Nihat Kavegjise i cili i thote "faliminderit" per 2-2... E per "qershine ne torte" ne minutat e fundit prap paraqitet ne skene Nihati dhe fundose ēeket.... Po ketu nuk perfundon cmenduria e turqve, ajo behet edhe me dramatike edhe me interesante me "ustashte" e Kroacise dhe per mendimin tim eshte nje rekord i ri ne lojen e futbollit, pasi qe te dy golat rane pas 120 minutshite, si zakonishte turqite kaluan te paret ne disavantazh, dhe tani ( kush e ka pa lojen e din !...) ishte min e 122- e hajt hajt ... Rushtu e "pucet" topin sa t'i jep Zoti "kyvet" ... ishte ky topi i fundit, Roseti veq e shtini bilbilin ne goje... Semih Shentyrk ( tybe edhe ai vet se din se qysh e ka nxire qata ) dhe 1-1 GOALLLLL . Krejt Turkija ne "delirium". Kroatet u dorzuan plotesishte ne penallti te cilet shenuan 1 here nga 4 tentativa dhe turqit ecin ne gjysme finale, te cilet edhe ashtu ishin gati me 2-ten ekip kunder kroateve, e tash me gjermanet sigurte kane me lujte me 3-ten ekip ... Bah qude puna e tyre .
Me ja kajte nonen nuk fiton Holanda kurre duhet ... Po edhe gjynah kishte me qene po te fitoshin, ruset u treguan superiore kunder holandezeve me thene troē i kane shkel "valak", dhe per mua ishte gje e pritur kjo pasi qe ruset aplikojne stil dhe modul loje te njejte sikur holandezet por perparsia ishte ne anen e ruseve pasi qe ishin me te shpejte me te pergaditur fizikishte dhe ēka eshte me kryesorja me te motivuar, ishte "manjaku" Arshavin qe beri diferencen ne fushe dhe poashtu jashte vijave kufizuese magjistari Gus Hidink i cili eshte trener qe gjithmon ka befasuar , njeher me Korene jugore vendi i 4-te, me Australine cerekfinale tash me Ruset gjysefinale dhe ende ne loje, nuk eshte qudi nese edhe e fiton krejt me lojen qe deshmoj sonte askush z'do dyshonte se mund t'a arije nje gje te tille, edhe cka eshte nje kuriozitet interesante se Greqia para 4 viteve kur doli kampion ne Europe po ate vjet kishte fituar edhe ne KB ne basketboll edhe ne Eurovision, mu per kete shume astrologe ( pseudo-analista ) supozojne se e njejta po ndodhe me ruset pasi qe edhe ata jane fitues te KB ne basket dhe se fundi fituan ne Eurovision dhe tashi pritet qe te triumfojne ne Vjene- S'ma mer mendja hiē, po ēka z'bon vaki !
Ēka me ju thone "zhabarve" per neser mbrema more, a do ti percjedhe edhe ata fati i njejte si skuadrat tjera te cilat mezi i'a dolen kualifikimit tutje dhe tani po bejne kerdi... Lufta mediatike me debate te ashpra verbale veq sa vjen e shtohet, por per luften e vertete ne fushe do ta shofim sonte . Italianet kur duhet fitojne gjithmone .... Ta shofim !.......... Forzza Azzuri "

Arb
22-06-08, 04:42
keta Holandezet jane kallxu rrospia sot...

Kom pa Holanden qe ka hup, por jo nje Holande qe hup te gjithe 120 minutat e ndeshjes. Jo nje Holande qe mundet me rrezulltat, domonohet gjithe lojen fizikisht, mentalisht, taktikisht, e ne cdo aspekt te mundshem.

Jane kallxu kurva te medha me Kombetaren tone, ua pata marr inatin, vec me kete loje t'sodit, nuk ka mete me ba tifo per ta mo...

Kuptohet se Rruskinjat lujten mire, ama orangjat u tregun pa pike morali, pike karakteri, e pike zemre.
Cka paten more keta njerez keshtu?

Athu sot patem rastin me e pa ftyren e vertete te Holandes. Ate Holanden e ndeshjeve eleminatore, qe nga 12 ndeshje shenoj vetem 18 gola. Ate Holanden qe pa merite mundi dy here Kombetaren tone. Ate Holanden qe mbeti e dyta pas Rumanise, dhe vec nje pike me shume se Bullgaria.

U gjujshin si kurvat tu festu kur shenojshin kunder Italise e Frances. E sot u hupi qehra e njerzeve kunder nje Rusie pa pervoje.

Van Basten ka deshmu disa here se nuk ka lidhje per trajner, ama 3 ndeshje e para te KE, sikur dhane me kuptu se kjo eshte ajo fuqia e tij e vertete. Me Rusine u deshmu se nuk osht kerkah njeri...

Nje trajner qe nuk osht ne gjendje te pergadit nje kombetare mentalisht per ndeshje te nje rangu te ketille, nuk e ka pamjen e trajnerit.

Preshevar
22-06-08, 07:11
M'duket qe sonte Italia i percjell pleqt per n'vendlindje asi n'penzion :biggrin:

Spanjollet kan lujt shum nalt, si portugezet dhe holandezėt, ta kqyrim se a do ta majn ket nivel te lojes.

Skyfter
22-06-08, 22:22
CIAO :biggrin:

Guri i madh
22-06-08, 22:26
CIAO :biggrin:


ahhh schpageti fresa CIAO mir kan lujt po fati ishte ne anen e spanjollve

Skyfter
22-06-08, 22:36
ahhh schpageti fresa CIAO mir kan lujt po fati ishte ne anen e spanjollve

jaa n'qoft se Kampioni Boteror mir paska lujt ateher un spasna lidhje me Futboll :rolleyes: ..

As qe e kan meritu me qen ne cerekfinale!


Catenaccio :biggrin:

Guri i madh
22-06-08, 22:38
jaa n'qoft se Kampioni Boteror mir paska lujt ateher un spasna lidhje me Futboll :rolleyes: ..

As qe e kan meritu me qen ne cerekfinale!


Catenaccio :biggrin:


po ksaj radhe kan ndodh shum befasi kush kishte mendue se rusia do e mposht halanden

Skyfter
22-06-08, 22:46
po ksaj radhe kan ndodh shum befasi kush kishte mendue se rusia do e mposht halanden

ok. ne rregull ajo loj ka qen befasi se Holandezet kan pas start fantastik ne KE. mirpo Italianet as nje loj nuk kan treguar se din te luajn ... loja me Francen qe fitun, paten fat qe u lendu Ribery dhe karta e kuqe per Abidal (me duket) ne pjes te pare ...


Deutsche Panzer ka mi shkel ma se pari kta magjupt e Turqis tonaj kta Spanjollt qe nuk po na pranojn si shtet :mad:

Guri i madh
22-06-08, 22:50
ok. ne rregull ajo loj ka qen befasi se Holandezet kan pas start fantastik ne KE. mirpo Italianet as nje loj nuk kan treguar se din te luajn ... loja me Francen qe fitun, paten fat qe u lendu Ribery dhe karta e kuqe per Abidal (me duket) ne pjes te pare ...


Deutsche Panzer ka mi shkel ma se pari kta magjupt e Turqis tonaj kta Spanjollt qe nuk po na pranojn si shtet :mad:


kjo esht deshira ime

Skyfter
22-06-08, 22:59
kjo esht deshira ime
cka ma ke nenvizu me te kuqe citatin shoki??
Si Turqit si Portugezet si Kroatet ... krejt magjup jon :biggrin:

valiii
23-06-08, 15:51
Te gjithe tifozeve te Italise ( duke perfshire ketu edhe veten time ) ju qarrosi me kengen turbo-tallava te Muharem Ahmetit "ITALIA" :biggrin:

http://www.youtube.com/watch?v=DsGbpLg3Oqk

Ngushllime te kendshme ..... Hajt ubu, Tjeter here !!! :redface:

Skyfter
23-06-08, 20:57
Te gjithe tifozeve te Italise ( duke perfshire ketu edhe veten time ) ju qarrosi me kengen turbo-tallava te Muharem Ahmetit "ITALIA" :biggrin:

http://www.youtube.com/watch?v=DsGbpLg3Oqk

Ngushllime te kendshme ..... Hajt ubu, Tjeter here !!! :redface:

Edhe un ju pershendes me kengen:

http://www.youtube.com/watch?v=ZvA1utmKVxM


Loser vero :biggrin:

valiii
24-06-08, 23:26
Edhe un ju pershendes me kengen:

http://www.youtube.com/watch?v=ZvA1utmKVxM


Loser vero :biggrin:

Te falenderit Skyfter, M'paska mar madhi me ndegju Toto Kotunjon edhe diqysh shume po ma kujton humbjen e gjermanise nikoqire para 2 viteve :biggrin: .... kalo mire ....http://www.yazeez.com/images/lehman2.JPG

Skyfter
25-06-08, 00:01
Te falenderit Skyfter, M'paska mar madhi me ndegju Toto Kotunjon edhe diqysh shume po ma kujton humbjen e gjermanise nikoqire para 2 viteve :biggrin: .... kalo mire ....http://www.yazeez.com/images/lehman2.JPG

me nder qofsh Valiii :smile: ...

Para dy vite?!

Para dy vite nuk kam pasur favorit :biggrin:
_______________________________________________Seit gestern, aldi hat die preise gesteigert :biggrin: ...

valiii
25-06-08, 00:12
me nder qofsh Valiii ...

Para dy vite?!

Para dy vite nuk kam pasur favorit :biggrin:
_______________________________________________Seit gestern, aldi hat die preise gesteigert :biggrin: ...

A je i sigurt ?! :smile: ... As Spanjen nuk te kam ndegjuar ndonjeher qe e permende per favorite tenden. Gjithe ky mllef per perfaqsusen e Italise diku e ka zanafillen :biggrin: .... Bohet mire more , Italianet edhe 2 vjet e mbajn primatin si kampiona botror aktual. E per europ ka ende loje... E shofim :D .... me t mira .

Skyfter
25-06-08, 00:24
A je i sigurt ?! :smile: ... As Spanjen nuk te kam ndegjuar ndonjeher qe e permende per favorite tenden. Gjithe ky mllef per perfaqsusen e Italise diku e ka zanafillen :biggrin: .... Bohet mire more , Italianet edhe 2 vjet e mbajn primatin si kampiona botror aktual. E per europ ka ende loje... E shofim :D .... me t mira .

Padyshim se i sigurte jam :biggrin: ... Skuadren Italiane e urrej se luajn futboll monoton, nuk jan fer, jan artisa qe po te ishin ne Hollywood do ti benin konkurenc te forte Danny de Vitos :biggrin: ....

catenaccio

Etnical
25-06-08, 00:40
Padyshim se i sigurte jam :biggrin: ... Skuadren Italiane e urrej se luajn futboll monoton, nuk jan fer, jan artisa qe po te ishin ne Hollywood do ti benin konkurenc te forte Danny de Vitos :biggrin: ....

catenaccioPom pelqenm mendimi i yt Skyfter per italianet,se esht shum e vertet qe italiant e lujn ni futboll shum monoton,dhe lujn si femna edhe ashtu nuk dallojn shum nga pamja,thjesht sum pelqen futbolli qe e aplikojn,dhe esht mekat qe jon shpall kampion bote,po edhe at titull shum shpejt do ta dorzojn,si Greqia e mjer....

valiii
25-06-08, 01:23
Padyshim se i sigurte jam :biggrin: ... Skuadren Italiane e urrej se luajn futboll monoton, nuk jan fer, jan artisa qe po te ishin ne Hollywood do ti benin konkurenc te forte Danny de Vitos :biggrin: ....

catenaccio

Ke te drejte, sivjet as nuk e kane merituar me shume.
Ska hajr prej "katanaēos", edhe pse Lipi ne KB nuk aplikoj katanaēo, po kryesishte luajti futboll totalitar ku nga skuadra shenuan ( gati ) te gjithe lojtaret gola dhe normalitikishte shume futboll te bukur per Sy.
Sivjet duhet patur parasysh edhe lendimin e Canavaros dhe mohimin e kombtares nga NEsta e Totti dhe jo provoja e Donandonit, te gjitha keto jane faktor kyce per eliminimin e Italise.

Edhe gjermanet zdi qysh po te pelqejne, 50 % e skuadres te huaj/jo gjerman ... Edhe plus t'kqi mu pa :biggrin: ... Ti a e ki pa LLuka Tonin, Gigi Buffon and co !!! Ishin nje Arsye me shume qe edhe 1 milion femra me shume ta percjedhin ndeshjen . Hahahhaaaa ...


P.S| Rruju se Fati Terimi ma qon pak madhin e De Vitos, Hagjimakllen e njejte e kan :D... Po ju del kapuc me monge !

Skyfter
25-06-08, 14:52
Ke te drejte, sivjet as nuk e kane merituar me shume.
Ska hajr prej "katanaēos", edhe pse Lipi ne KB nuk aplikoj katanaēo, po kryesishte luajti futboll totalitar ku nga skuadra shenuan ( gati ) te gjithe lojtaret gola dhe normalitikishte shume futboll te bukur per Sy.
Sivjet duhet patur parasysh edhe lendimin e Canavaros dhe mohimin e kombtares nga NEsta e Totti dhe jo provoja e Donandonit, te gjitha keto jane faktor kyce per eliminimin e Italise.

Edhe gjermanet zdi qysh po te pelqejne, 50 % e skuadres te huaj/jo gjerman ... Edhe plus t'kqi mu pa :biggrin: ... Ti a e ki pa LLuka Tonin, Gigi Buffon and co !!! Ishin nje Arsye me shume qe edhe 1 milion femra me shume ta percjedhin ndeshjen . Hahahhaaaa ...


P.S| Rruju se Fati Terimi ma qon pak madhin e De Vitos, Hagjimakllen e njejte e kan :D... Po ju del kapuc me monge !

Tungjatjata Valii ...

Leje tash :rolleyes: ..... Alibi gjen gjithmon njeriu ..
Ekipi Gjerman eshte multikulti, sikur neve qe jemi tash :biggrin: ...un personalisht nuk i pelqej Gjermanet vec Gjermonkat:biggrin: ,pelqej karakterin dhe moralin e futbollit Gjerman ... e sa per femrat dihet, jo qe jan far fjajera kta bulashat e Italis po ju ka mbet emri ashtu ..

Deri sa te kryhen 90minuta loj ket far "Imperiatorin" e Turqve ka me kap infrakti ..

Folum mbas lojes :smile:

Skyfter
25-06-08, 15:06
Pom pelqenm mendimi i yt Skyfter per italianet,se esht shum e vertet qe italiant e lujn ni futboll shum monoton,dhe lujn si femna edhe ashtu nuk dallojn shum nga pamja,thjesht sum pelqen futbolli qe e aplikojn,dhe esht mekat qe jon shpall kampion bote,po edhe at titull shum shpejt do ta dorzojn,si Greqia e mjer....

Faleminderit Etnical ...

Edhe un besoj se Italianet ne KB le qe nuk do te fitojn asnje loj por nuk do te ia dalin as ne kualifikime :biggrin: ...edhe per malagas vlen e njejta :biggrin:

Skyfter
25-06-08, 21:44
uuuhhhuuuu :biggrin: ...

Finale

gazi-de
25-06-08, 21:48
Fitoj Gjermania..... http://www.buddyhollylives.info/mediac/450_0/media/german$20smiley.gif http://www.buddyhollylives.info/mediac/450_0/media/german$20smiley.gif
Glückwüntsch:smile: :tongue:

e_martumja
25-06-08, 21:54
shume urime shpresoj qe edhe spajna neser fiton

Guri i madh
25-06-08, 21:55
jam shum i gzum qe fitoj gjermani se mu kish dasht me lshue qytetin e me lyp azyl ne malet e alpeve

Alkimisti_ch
25-06-08, 21:56
Nje fitore me qyk te zorit qysh thojne te ne...Nuk e ka meritu po ma mire qe fitoj Gjermania...Per finale duhet me lujte shume me mire se kshtu eshte bukur veshtir me fitu finalen...Viel Glück...!

Preshevar
25-06-08, 22:01
Euv qka m'erdhi keq,..... e kan luajt shum me mir se Gjermant... po shnosh :smile:

Pėr inati, inshallah finalėn e hupin :biggrin: (lol)

Guri i madh
25-06-08, 22:07
Euv qka m'erdhi keq,..... e kan luajt shum me mir se Gjermant... po shnosh :smile:

Pėr inati, inshallah finalėn e hupin :biggrin: (lol)


pse ore kta turqit marrin pjes ne kampionatin evropjan ku krejt jan dushmana e nuk shkojn me aziatiket

Preshevar
25-06-08, 22:17
pse ore kta turqit marrin pjes ne kampionatin evropjan ku krejt jan dushmana e nuk shkojn me aziatiket

Nejse, un s'di ku e ke msu ti gjeografin, po ketu ku e kam msue un, thojshin qe Turqia eshte Nė kufi me Azinė, bile eshte Portė e Evropės qė lidhė Azinė me Afrikėn. Eshte vend strategjik, dhe nėse hyn nė evropė do tė ishte Fitore per evropjanėt ne terersi, sepse kufijt do ti kishte me te sigurt nga pushtimi i madh i kinezėve qe tashme ka fillu. E kisha vazhdu edhe pak po kuptom qe te rubrika e sportit jemi :biggrin:


ps: Izraeli qe eshte ne kontinentin afrikan s'di pse mer pjes ne gara t'kualifikimėve ??? Gjynah ? :P

e_martumja
25-06-08, 22:24
Euv qka m'erdhi keq,..... e kan luajt shum me mir se Gjermant... po shnosh :smile:

Pėr inati, inshallah finalėn e hupin :biggrin: (lol)ishallah nuk mban fort inati:biggrin:

Guri i madh
25-06-08, 22:24
Nejse, un s'di ku e ke msu ti gjeografin, po ketu ku e kam msue un, thojshin qe Turqia eshte Nė kufi me Azinė, bile eshte Portė e Evropės qė lidhė Azinė me Afrikėn. Eshte vend strategjik, dhe nėse hyn nė evropė do tė ishte Fitore per evropjanėt ne terersi, sepse kufijt do ti kishte me te sigurt nga pushtimi i madh i kinezėve qe tashme ka fillu. E kisha vazhdu edhe pak po kuptom qe te rubrika e sportit jemi :biggrin:


ps: Izraeli qe eshte ne kontinentin afrikan s'di pse mer pjes ne gara t'kualifikimėve ??? Gjynah ? :Ppo turqia 90% ėsht AZI e 10 % AVROP bash po kam deshir me dit se qka po lyp turkia tek DUSHMANAT

Preshevar
25-06-08, 22:29
ishallah nuk mban fort inati:biggrin:

Je suis fou de rage :biggrin:

po turqia 90% ėsht AZI e 10 % AVROP bash po kam deshir me dit se qka po lyp turkia tek DUSHMANAT

Qka jan be ata "Dushmana" ? :wink:
Turkia eshte pjes e evropes o Guri, ani pse nuk e pranojn nje here,.. mos ta pranojn kurr ! S'ka problem, ajo prap se prap mbetet ne kontinentin e vjeter.

Guri i madh
25-06-08, 22:56
Je suis fou de rage :biggrin:


Qka jan be ata "Dushmana" ? :wink:
Turkia eshte pjes e evropes o Guri, ani pse nuk e pranojn nje here,.. mos ta pranojn kurr ! S'ka problem, ajo prap se prap mbetet ne kontinentin e vjeter.


preshevar edhe izraeli merr pjes ne kampionatin evropjan


po pyt ma larg territori i turqis 90% esht AZI kurse evrop aty tek gryka e bosforit e kendej

Preshevar
25-06-08, 22:58
preshevar edhe izraeli merr pjes ne kampionatin evropjan


po pyt ma larg territori i turqis 90% esht AZI kurse evrop aty tek gryka e bosforit e kendej

Qka me bo be Guri ? Ndoshta boss'Forti po ja mer anen atyne 90%-ve... A dalim protestojm heren e ardhshme ? :tongue:

Skyfter
25-06-08, 22:58
Edhe Armenia, Azerbejgjani e do tjera shtete jan ne Europ se i pasni harru...
vec na kemi mbet kerkah :rolleyes:


Prognoza ime per finale :smile:

Gjermania-Spanja 3:2 ........

valiii
25-06-08, 23:10
Fitoj Gjermania pasi qe pjesen e pare ia doli diqysh te nxjere nje rezultat te bardhe 1-1.... E jo 2-0...... 3-0...... ndoshta edhe 4....... boll schade valla ... Ha !
Ne pjesen e 2-te loja ishte e ekuilibruar per te dyja palet, ku ne fund gjermoni i tregoj turkit se "une e kam zbulu me jep goll ne 90-tin min e jo ti", e me kqyr holl e holl qashtu eshte, sepse gjithmon ne fund nuk fitohet, e percolli ky kampionat Turqine duke fituar ne 90+ ... ehhh gjithmon me jep nuk bon, ndonjeher duhet edhe me "honger" ne ato min.
Sidocofte turqet humben me koken larte, per ta europiani ishte i fituar me kalimin e grupeve pasi qe nuk eshte pritur me teper nga ta.
"Imperatore"( Fatih Terim ) zgjodhi nje taktike gati vdekjeprurese per gjermanet, ishte e kunderta e asaj loje qe aplikoj Skolari ne ndeshjen Portugali Gjermani, loja "presing" u eci mire perderisa nuk shenuan gjermanet ne shansen e pare dhe te parafundit qe kishin ne pjesen e pare. Ne pjesen e dyte u verejte disi mungesa e gati 10 starterave te turqeve si Tungjay, Kahvexhi, Arda Turan e sidomos portierit Volkan Demirel i cili me siguri po te ishte ne vend te Rushtus nuk do ta bente ate gaf ne golin e dyte te gjermaneve e cka nuk mund te themi per golin e 3-te i cili erdhi nga nje akcion maestral dhe u finalizua nga Philip Lham.
Gjermanet shkojne Tutje... Urime Skyfter, Urime Gazi, Urime Prishtinase, Linka, Alkimist Edhe ma boni hallall nese e kam haru dikend. Gurin e harova me qellim :P se tybe 2 lidhje si kish me futboll :D Hahahahaaa... Hajgare de.... Ani qe perhajr t cofte edhe ty :smile:

Guri i madh
25-06-08, 23:25
Fitoj Gjermania pasi qe pjesen e pare ia doli diqysh te nxjere nje rezultat te bardhe 1-1.... E jo 2-0...... 3-0...... ndoshta edhe 4....... boll schade valla ... Ha !
Ne pjesen e 2-te loja ishte e ekuilibruar per te dyja palet, ku ne fund gjermoni i tregoj turkit se "une e kam zbulu me jep goll ne 90-tin min e jo ti", e me kqyr holl e holl qashtu eshte, sepse gjithmon ne fund nuk fitohet, e percolli ky kampionat Turqine duke fituar ne 90+ ... ehhh gjithmon me jep nuk bon, ndonjeher duhet edhe me "honger" ne ato min.
Sidocofte turqet humben me koken larte, per ta europiani ishte i fituar me kalimin e grupeve pasi qe nuk eshte pritur me teper nga ta.
"Imperatore"( Fatih Terim ) zgjodhi nje taktike gati vdekjeprurese per gjermanet, ishte e kunderta e asaj loje qe aplikoj Skolari ne ndeshjen Portugali Gjermani, loja "presing" u eci mire perderisa nuk shenuan gjermanet ne shansen e pare dhe te parafundit qe kishin ne pjesen e pare. Ne pjesen e dyte u verejte disi mungesa e gati 10 starterave te turqeve si Tungjay, Kahvexhi, Arda Turan e sidomos portierit Volkan Demirel i cili me siguri po te ishte ne vend te Rushtus nuk do ta bente ate gaf ne golin e dyte te gjermaneve e cka nuk mund te themi per golin e 3-te i cili erdhi nga nje akcion maestral dhe u finalizua nga Philip Lham.
Gjermanet shkojne Tutje... Urime Skyfter, Urime Gazi, Urime Prishtinase, Linka, Alkimist Edhe ma boni hallall nese e kam haru dikend. Gurin e harova me qellim :P se tybe 2 lidhje si kish me futboll :D Hahahahaaa... Hajgare de.... Ani qe perhajr t cofte edhe ty :smile:valiii pershendetje


turqit mir kan lue edhe pse nuk i kan pas 5 lojtart standard

askush nuk mundet me than se njeri ekip ka qen ma i mir po gjermant e paten fatin me shenue nji gol ma shum edhe fiton

Prishtinasja_
25-06-08, 23:30
Glückwüntsch
Ooo DANKE bre Gazi !

Vetem sa erdha nga qyteti...aman rremuje e kan be kendej ka ne ! :biggrin:

Mire qe humbi Turkia se nuk ishin durua qe besa....ata jane ne Gjermani sikur "fara e hithave" !

Kryesorja Gjermania e siguroje vendin e vete per ne finale ! :wink:

Guri i madh
25-06-08, 23:33
Ooo DANKE bre Gazi !

Vetem sa erdha nga qyteti...aman rremuje e kan be kendej ka ne ! :biggrin:

Mire qe humbi Turkia se nuk ishin durua qe besa....ata jane ne Gjermani sikur "fara e hithave" !

Kryesorja Gjermania e siguroje vendin e vete per ne finale ! :wink:


ahh ti qenke nacionaliste une kam simpatizue pwer turqin

Skyfter
25-06-08, 23:36
faleminderit per urimin Valii ... mir e ke analizu lojen ...edhe un kam qen i befasuar me lojen e futbollisteve Turq, kan qen jasht maximales te motivum dhe te qete ..cka me bo tash ... güle güle :biggrin:

Per tifozat e Turqise: http://de.youtube.com/watch?v=QrmHot7d5oo :biggrin:

Prishtinasja_
25-06-08, 23:42
ahh ti qenke nacionaliste une kam simpatizue pwer turqin

Hahhah Guri....gabim e ke !:tongue:

GERMANYYYY drejt Vjenes me 29.06.2008 :biggrin::tongue:

Guri i madh
25-06-08, 23:55
Hahhah Guri....gabim e ke !:tongue:

GERMANYYYY drejt Vjenes me 29.06.2008 :biggrin::tongue:


duhet pak hajgare edhe ne temat serioze hhaaa

>>{SpOnGeBoB}<<
26-06-08, 11:05
Ev shoq fitun Schwabat mbrame sha zoten.

Jam kan tu kapercy rruges edhe u ndala rruges ku ishin mbledhe grumbull para nji lokali, e thash me i kqyre qka po bahet kur qka me pa ish kane nje klub i turqve, e nuk shkoj shume edhe e barazun turqit, papapapapaaaaaa shashtrise jan prej gezimit. Masnej e vazhdova se thash qeta shoq jane te pite me qaja qe kan pi, edhe ma mire sa nuk e kane gjujten naj gastare ik. Kur u ktheva te shpija 3:2 e banen Deutschat.

Ani qe nuk e kam percjell lojen, amo i thash Danke Deutschlan se qeta nuk ishin durue masnej me türkie, türkie.

Arb
26-06-08, 14:56
Germanyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy!

Skyfter
26-06-08, 21:41
Finale:

Gjermania-Spanja

te gjitha lojet e fituara nga Spanjollet kan qen me merit ...

te diellen kunder Gjermaneve do te humbin me merite :smile:

Alkimisti_ch
26-06-08, 21:43
Spanja e ka deklasu Rusine...OLA OLA OLAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

Gjermant duhet mu pergadit se e kan veshtir!!

Arb
26-06-08, 22:01
Asaj Spanjes se mossukseseve duket se i erdh fundi. Asaj Spanjes qe shihte sukses t'ia msynte nje gjysmefinale duket se i erdh fundi. Me kete paraqitje u duken kombetarja me e mire e Kampionatit.

Van Basten & Holanda (qe lypin me ua shilu, sa here i permendim) me kete loje duhet me e kuptu se nuk ke Rusia (qe lujti mire ate nate) e qe i mujti, po jane vete ata qe nuk lujten hic. U mur vesh se megjithate Rusia nuk osht aq e forte sa Hiddink e shume te tjere e cilesuan, qe nga dita kur mujten Holanden.

Katastrofe me leju nje gjysmefinale kaq te dobet, kur shume lehte kemi mujt me pa nje ballafaqim shume shume ma t'mire ne mes Holandes e Spanjes.

Spanja po ia msyn finales se Europianit, pas 24 viteve. Ndeshet me dominuesit e KE, Gjermanine, qe ne perballje me te (gjate gjitha koherave) ka 5 fitore, 6 barazime, dhe 8 humbje. Nejse, veshtire me gjete ndonje kombetare qe nuk ka rekord negativ perballe Gjermanise.

Spanja shenon fitoren e 18-te (dhe 3 barazime) ne 21 ndeshjet e fundit. Nuk dijne per humbje ne keto 21 ndeshjet e fundit.

gazi-de
26-06-08, 22:14
Finale:

Gjermania-Spanja

te gjitha lojet e fituara nga Spanjollet kan qen me merit ...
te diellen kunder Gjermaneve do te humbin me merite :smile:
i njejtit mendi jom edhe une:tongue:

Linka_pz
27-06-08, 18:11
Finale:

Gjermania-Spanja

te gjitha lojet e fituara nga Spanjollet kan qen me merit ...

te diellen kunder Gjermaneve do te humbin me merite :smile:Ishalla ,ama disi nuk po besoj se Spanjollt kan lujt valla .

Veq Gjermania Kampion kam deshire te jete .

ExCeLL-
27-06-08, 19:07
Finale:

Gjermania-Spanja

te gjitha lojet e fituara nga Spanjollet kan qen me merit ...

te diellen kunder Gjermaneve do te humbin me merite :smile:


Arb do ta shofim kush do te fitoj,si pik e par Per gjermanet... gjermania i ka dy a tre lejtar qe jan me emra te medhaj si Shweinsteiger Ballack Filip Lahm edhe Miroslav klose e do tjer e per Spanjen krejt Lejtart e Barcelones jan e do ta shofim kush do te fitoj ne finale.

Arb
28-06-08, 01:38
A do te jete ky edhe nje vit i pa fat per Ballack?

Viti 2002, Ballack ne Bayer Leverkusen
Leverkusen humb Kupen e Gjermanise, ne finale.
Humb Kampionatin Gjerman ne xhiron e fundit (e merr Bayern Munich).
Humb Ligen e Kampioneve nga Real Madrid.
Dhe Gjermania humb ne finale nga Brazili(Ballack nuk luan per shkak te kartonave).

Viti 2008, Ballack ne Chelsea
Chelsea humb Carling Cup, ne finale.
Humb Premiership-in, ne xhiron e fundit (e merr Man U).
Humb Ligen e Kampioneve nga Man U.
Dhe... ne finale te KE, perballe Spanjes, ...

Skyfter
28-06-08, 15:54
i njejtit mendi jom edhe une:tongue:

tungjatjeta Gazi ... me vjen mir qe paskem te njejtin mendim :smile:

Skyfter
28-06-08, 15:58
Ishalla ,ama disi nuk po besoj se Spanjollt kan lujt valla .

Veq Gjermania Kampion kam deshire te jete .

te pershendes Linka .

Besoj se Gjermanet do behen Kampion ...

Arkza
28-06-08, 15:58
Ger... Ishalla Fiton ............:wink:

Alkimisti_ch
28-06-08, 16:11
A do te jete ky edhe nje vit i pa fat per Ballack?

Viti 2002, Ballack ne Bayer Leverkusen
Leverkusen humb Kupen e Gjermanise, ne finale.
Humb Kampionatin Gjerman ne xhiron e fundit (e merr Bayern Munich).
Humb Ligen e Kampioneve nga Real Madrid.
Dhe Gjermania humb ne finale nga Brazili(Ballack nuk luan per shkak te kartonave).

Viti 2008, Ballack ne Chelsea
Chelsea humb Carling Cup, ne finale.
Humb Premiership-in, ne xhiron e fundit (e merr Man U).
Humb Ligen e Kampioneve nga Man U.
Dhe... ne finale te KE, perballe Spanjes, ...

Arb une mendoj se nese Gjermani vazhdon me serine e dobet te lojrave dhe nese Spanja qe me merite mposhti Rusine vazhdon te luaj bukur ateher sdo mend se Spanja do te fitoj kete meq..
Une jam ithtar i Gjermanise por nuk eshte me ajo GJermania qe luante dikur...
Mebtet te shohim...

Gjumashja
28-06-08, 16:58
Spanja e meriton me fitu gjermania kurfar loje nuk eshte ka ben... mendimi im eshte ky...

Oqeani
28-06-08, 17:00
Spanja e meriton me fitu gjermania kurfar loje nuk eshte ka ben... mendimi im eshte ky...

heheh jo mendimi yt, por e vertete !!!

Arb
28-06-08, 17:01
Spanja e meriton me fitu gjermania kurfar loje nuk eshte ka ben... mendimi im eshte ky...

Po bre po ti merr vesh n'futboll fort. Hec bre shko futja gjume, e qohu e qendis naj sen... Pergaditu mi dal babes prej shpije...

Arb
28-06-08, 17:02
heheh jo mendimi yt, por e vertete !!!

Japo krah dallashes jepi... Heeu Oqean bre...

Oqeani
28-06-08, 17:03
Gati more eshte hehehe, vetem me i trokite ne dere ka mbete :(

Arb
28-06-08, 17:07
Gati more eshte hehehe, vetem me i trokite ne dere ka mbete :(

Eh mire se dert e kom...

Linka_pz
29-06-08, 13:02
Spanja e meriton me fitu gjermania kurfar loje nuk eshte ka ben... mendimi im eshte ky...


Eshte e vertet qe Gjermanet s`kan zhvillu kushedi cfare loje ,Spanjollt ekan meritu me lojen qe kan tregu ama GJERMANET kan FAT e ishalla edhe sot .

Gjermania KAMPION

Peja-Boy
29-06-08, 17:07
Nuk po e di per kend te jap voten Spain apo Deutschland.....Dy ekipe Favorite qe me pelqejn.....Veq kaja nonen po ja Jap ..?

Spain EuropaMeister

Guri i madh
29-06-08, 17:22
une mendoj se gjermant kan me fitue

jadore
29-06-08, 18:46
nje pytje ..

kur bre perfundon ky Kampinonat ,
se nje film te hajrit nuk mujta me e pa ne Tv qe sa kohe ..!!

ah harrova me e cek ... nuke di cka po lodhen te gjithe me ngajte mbas nje topi ..!!!

nejse parashikimi im , fitues ..Gjermant , si zakonisht veq po quditna qysh edhe ata po bohen budall se... hahahah

Alkimisti_ch
29-06-08, 18:58
nje pytje ..

kur bre perfundon ky Kampinonat ,
se nje film te hajrit nuk mujta me e pa ne Tv qe sa kohe ..!!

ah harrova me e cek ... nuke di cka po lodhen te gjithe me ngajte mbas nje topi ..!!!

nejse parashikimi im , fitues ..Gjermant , si zakonisht veq po quditna qysh edhe ata po bohen budall se... hahahahHahah sa per informim sonte jadore eshte finalja mes Gjermanise dhe Spanjes edhe kjo shenon fundin e kampionatit evropian....pas dy vitesh pra me 2010 mbahet kampionati Boteror ne Afrik e shpresojme qe kete radhe Shqipria ose Kosova te marrin pjes...
Tani me qeshet me ate pershkrimin qe e ke ber ti tamam si te ndodhte ky aktivitet diku ne Mars..edhe mu kujtua nje e ime moter kur shikonim nje ndeshje interesante edhe une doja ta dija se a i pelqente qe bashkeshikonte me mua apo thjeshte kete e bente sa per te me ber qefin mua: Ajo thoshte keta 11 lojtaret qe kan fanelat me ngjyre tjeter dhe ata tjeret po e kuptoj qe jane kundershtar mes vete por nje gje nuk e kam te qarte se ē'kerkon nje njeri veshun me te zeza gjat ter kohes vrapon mbas topit por asnjiher nuk e qellon topin...Athua me ke eshte ai???
Nuk e zgjata shume por i thash nese ai eshte me njerin ekip ateher vajhalli per ate ekipin tjeter...
Une per vete i shikoj keto qe kan karakter nderkombetar sepse i vetmi futbolli ja del qe ka shume njerz te kulturave te ndryshme ti afroj rreth nje fushe dhe nje qellimi, ēka nuk mundet asnjiher te bej politikani....

Sido qe te jet Spanja me duket mua eshte me afer cakut, por edhe nese mbetet e dyta per mua eshte e rendesishme qe Spanja gjunjezoi Rusine...

jadore
29-06-08, 19:06
Hahah sa per informim sonte jadore eshte finalja mes Gjermanise dhe Spanjes edhe kjo shenon fundin e kampionatit evropian....pas dy vitesh pra me 2010 mbahet kampionati Boteror ne Afrik e shpresojme qe kete radhe Shqipria ose Kosova te marrin pjes...
Tani me qeshet me ate pershkrimin qe e ke ber ti tamam si te ndodhte ky aktivitet diku ne Mars..edhe mu kujtua nje e ime moter kur shikonim nje ndeshje interesante edhe une doja ta dija se a i pelqente qe bashkeshikonte me mua apo thjeshte kete e bente sa per te me ber qefin mua: Ajo thoshte keta 11 lojtaret qe kan fanelat me ngjyre tjeter dhe ata tjeret po e kuptoj qe jane kundershtar mes vete por nje gje nuk e kam te qarte se ē'kerkon nje njeri veshun me te zeza gjat ter kohes vrapon mbas topit por asnjiher nuk e qellon topin...Athua me ke eshte ai???
Nuk e zgjata shume por i thash nese ai eshte me njerin ekip ateher vajhalli per ate ekipin tjeter...
Une per vete i shikoj keto qe kan karakter nderkombetar sepse i vetmi futbolli ja del qe ka shume njerz te kulturave te ndryshme ti afroj rreth nje fushe dhe nje qellimi, ēka nuk mundet asnjiher te bej politikani....

Sido qe te jet Spanja me duket mua eshte me afer cakut, por edhe nese mbetet e dyta per mua eshte e rendesishme qe Spanja gjunjezoi Rusine...

valla Alkimist , ajo motra jote boll e mecme qenka ,krejt si une diqysh..
qe edhe nje shembull , shume po pritoj kohen e fundit me hekurose , veq prej zorit me perpara kisha hekurose se pa nje ndeshje ,
hiq nuk e di , po se pse ma merzit jeten nese edhe vetem 3 min detyrohem te shikoj vrapim pas nje topi ....
nejse une po kam qjef gjermant , edhe u vendos ..fitun gjermant ..
cka te them une duhet te behet hahahahhaaha...me shtine me mendu tash , gjyhnah edhe per spanjollt bre , e kane nje gjuhe te lezetshme .. ani Noelia mu kujtu qe eshte spanjolle, boll qike e mire eshte ,hajt more ne daq le te fitojne spanjollt..
hajgare se as dertin nuk e kam kush e pse ..

Alkimisti_ch
29-06-08, 21:43
Arb une mendoj se nese Gjermani vazhdon me serine e dobet te lojrave dhe nese Spanja qe me merite mposhti Rusine vazhdon te luaj bukur ateher sdo mend se Spanja do te fitoj kete meq..
Une jam ithtar i Gjermanise por nuk eshte me ajo GJermania qe luante dikur...
Mebtet te shohim...

Vetem sa per te ju rikujtu prognozen se e kam parandje kete e kam qen shume i sigurte...keshtu qe nuk po me dhimbset Gjermani po me shume kolegu im me te cilin kam ven bast dhe nuk i ka dhez keshtu qe i shkuan 100 sfr...

Spanjes duhet me ja uru se ka lujt me mire...nuk po flas per politike ketu...!!!!!

Gjumashja
29-06-08, 21:43
Fitoj Spanja... edhe me plot merite, Gjermania shume e dobet... pra Urimeee... :smile:

gazi-de
29-06-08, 22:12
:eek: :mad: :rolleyes:

Gjumashja
29-06-08, 22:25
:eek: :mad: :rolleyes:eeeeeeeeeeeeee.. te thosha qe fitoj une qy

gazi-de
29-06-08, 22:27
eeeeeeeeeeeeee.. te thosha qe fitoj une qy
:mad: :mad: :mad: :mad: :mad:

Skyfter
29-06-08, 22:29
pershendetje ..

Urime Spanjes dhe tifozav Spanjoll, me te vertet e kan merituar te jen Kampion Europe!

:redface:

Albonita
29-06-08, 22:32
Spain EuropaMeister


http://de.youtube.com/watch?v=dJt5KXP0cZM&amp;feature=related


E kan meritua qe nga fellimi URIMeeeeeeeee...!!

P/S..Me vjen shum keq per Ger..!

Prishtinasja_
29-06-08, 23:04
Phaa humbi Gjermania...:redface:

Ehh te kishin luajtur Gjermanet sonte , siq luajten kunder Portogalis me 19.06.08!:mad:

Ska dert bre.....edhe vendi i 2 nuk eshte keq...! :biggrin:

Jana
29-06-08, 23:06
Ngushllime per te gjith tifozet e Gjermanis hehehhe.....

Prishtinasja_
29-06-08, 23:08
Ngushllime per te gjith tifozet e Gjermanis hehehhe.....

:mad::mad::mad:

Arb
29-06-08, 23:21
Ptthu bre nonen e nons me Spanje e me cka ka!

Gjermanet s'ken kerkah. Deri te goli, loja deri dikun e barabarte. Goli i dha mundesine gabeleve me e kontrollu lojen, e me lujt futboll pa presion.

Per Lehmann kjo duhet te jete hera e fundit qe vesh fanellen Gjermane. Del njeri prej porte, mendja i thote mrrin te topi (para Torres), e trupi kurkun hic... Hekne kete portier mo...

Per Joachim Low, kjo duhet te jete dita e fundit. Edhe pse mori portin e Kryetrajnerit, si asistenti i Klinsmann-it, ai pos ndeshjes me Polonine, ne asnje ndeshje tjeter, nuk ia arriti te paraqes nje Gjermani (te Boterorit 2006, nen udheheqjen e Klinsmann) te motivuar, energjike, te etur, te vrullshme, te mprehte, sulmuese, te organizuar mire, me efektive, ne pergjithesi me nje futboll me te pasur, e me te mire per sy.

Referi nuk la me u bo futboll pa i mire. Duke e tepru me fishkellima, nuk la me u bo loje e mire. Robt ia...

Kampion u ba kombetarja qe e meritoj.

Arb
29-06-08, 23:47
eeeeeeeeeeeeee.. te thosha qe fitoj une qy

hajt bre se ke lujt, "martohna s'martohna." Ia ki bo si puna e atij Shaipit, krejt mahalla ne nje ane, e ai kunder krejt mahalles...

Arb
30-06-08, 01:00
O Njerez!

Mos qoni kry per titullin e Spanjes, se jeni dallash...

Shkijet po festojne fitoren e Spanjes, ne veri te Mitrovices e ne shume qytete te shkijeve.

Spanja magjupe eshte shenderru ambasadore e Shkinise (kunder Pavaresise se Kosoves), ne vendet simotra magjupe te Amerikes Latine.

Preshevar
30-06-08, 08:05
O Njerez!

Mos qoni kry per titullin e Spanjes, se jeni dallash...

Shkijet po festojne fitoren e Spanjes, ne veri te Mitrovices e ne shume qytete te shkijeve.

Spanja magjupe eshte shenderru ambasadore e Shkinise (kunder Pavaresise se Kosoves), ne vendet simotra magjupe te Amerikes Latine.

Mos e pėrzieni sportin me politik, se ska kurfar kuptimi.

Spanja llom ti ka bo qeta ballackat, bravo Tores,

Skyfter
30-06-08, 09:43
Mos e pėrzieni sportin me politik, se ska kurfar kuptimi.Ke te drejt Preshevar :smile: edhe pse ne dit te sotit sporti me shume eshte bere Biznis e Politik ...mirpo Sportisti i vertete mbetet Sportist!

Gjumashja
30-06-08, 09:49
hajt bre se ke lujt, "martohna s'martohna." Ia ki bo si puna e atij Shaipit, krejt mahalla ne nje ane, e ai kunder krejt mahalles...

Ti nga vetja po nisesh apo...
Spanjen e kam percjell gjate tere kampionatit edhe ka lujt shume mire.. sidomos gjysemfinale dhe finalen... gje qe edhe u deshmua loja e tyre... u ben kampion... :biggrin: ...

MaGnuM
30-06-08, 09:52
nGushtllime Gjermanve :S huahuahauahu Viva Spein e meritove e fitove ;)

Preshevar
30-06-08, 10:14
Ke te drejt Preshevar :smile: edhe pse ne dit te sotit sporti me shume eshte bere Biznis e Politik ...mirpo Sportisti i vertete mbetet Sportist!

Euro'Vizion hesapi :tongue:

Shpat
30-06-08, 11:12
Na ka zhgėnjy mrėme Gjermania.

jonuzi
30-06-08, 11:28
Spanja me merit te plote gjunjezoi Gjermanin

Spanjollet kane zhvilluar futbollin me te mire ne kete kampionat, gjermanet pak me te fort e pak me fat arriten ne finale, por Spanja i tregoi se futbolli eshte loje dhe me loje te shkelqyer arriti ta mposhte.

jadore
30-06-08, 12:32
a ju thojsha qe gjermant nuk jane budall......

Preshevar
30-06-08, 12:42
a ju thojsha qe gjermant nuk jane budall......

Veq budallt, thojn kan nafak :biggrin:

Arb
30-06-08, 14:25
Ti nga vetja po nisesh apo...
Spanjen e kam percjell gjate tere kampionatit edhe ka lujt shume mire.. sidomos gjysemfinale dhe finalen... gje qe edhe u deshmua loja e tyre... u ben kampion... :biggrin: ...

Hajt bre se tu ka perzi me naj serial magjup, po cka merr vesh dhia cka osht tagjia...

Arb
30-06-08, 14:26
Mos e pėrzieni sportin me politik, se ska kurfar kuptimi.

Spanja llom ti ka bo qeta ballackat, bravo Tores,

Qyre qyre... s'po bojka me e perzi a? Ani para ti sportist hec pra shko midis Beogradi e festo me shkije...

Preshevar
30-06-08, 15:29
Qyre qyre... s'po bojka me e perzi a? Ani para ti sportist hec pra shko midis Beogradi e festo me shkije...

:rolleyes: ..a sun gjete diqka me te menqur per me then a ?

Un edhe para dere mi pa tu festu se nuk i bashkangjitem, e le mo n'beligrad.

Peja-Boy
03-07-08, 18:49
Ptthu bre nonen e nons me Spanje e me cka ka!

Gjermanet s'ken kerkah. Deri te goli, loja deri dikun e barabarte. Goli i dha mundesine gabeleve me e kontrollu lojen, e me lujt futboll pa presion.

Per Lehmann kjo duhet te jete hera e fundit qe vesh fanellen Gjermane. Del njeri prej porte, mendja i thote mrrin te topi (para Torres), e trupi kurkun hic... Hekne kete portier mo...

Per Joachim Low, kjo duhet te jete dita e fundit. Edhe pse mori portin e Kryetrajnerit, si asistenti i Klinsmann-it, ai pos ndeshjes me Polonine, ne asnje ndeshje tjeter, nuk ia arriti te paraqes nje Gjermani (te Boterorit 2006, nen udheheqjen e Klinsmann) te motivuar, energjike, te etur, te vrullshme, te mprehte, sulmuese, te organizuar mire, me efektive, ne pergjithesi me nje futboll me te pasur, e me te mire per sy.

Referi nuk la me u bo futboll pa i mire. Duke e tepru me fishkellima, nuk la me u bo loje e mire. Robt ia...

Kampion u ba kombetarja qe e meritoj.

Nuk ishte Problemi tek LÖW, por mos harro se Gjermania nuk ka aq Lojtar te mire sa mendon ti zoteri Arb.... Gjermania ka Lojtar te mire qe jan me te miret ne gjermani,por ne Ekipe tjera vetem Balack qe e ka ne chelsea ska askund tjeter Lojetar te shitur ...

Klose, Kurnay, Balack , Schweinstenger keta jan lojetar te mire por mbrenda ne gjermani ...

Per gjerman ka qet me i miri Podolski qe ka udheheq ne te gjitha ndeshjet ....!!!

Kshtu qe me ne fund u realizua Deshira ime ..

Spain Europameister

Peja-Boy
03-07-08, 18:52
O Njerez!

Mos qoni kry per titullin e Spanjes, se jeni dallash...

Shkijet po festojne fitoren e Spanjes, ne veri te Mitrovices e ne shume qytete te shkijeve.

Spanja magjupe eshte shenderru ambasadore e Shkinise (kunder Pavaresise se Kosoves), ne vendet simotra magjupe te Amerikes Latine.

Ketu jam shume kunder teje....se ne shumicen e restave po i lidh gjerat me shkije e Serbi !!

Nuk mendoj qe eshte gje e mire kjo qe thua, sepse sido qe te jet edhe une do kisha deshiruar te Shqiptaret te marrin EM....