PDA

View Full Version : Vllaznimi Fiton Kupen e Republikes se Kosoves!!


MemphiSx
04-06-08, 21:59
Klubi Futbollisitik Vllaznimi i Gjakoves eshte fituese e ndeshjes finale te Kupes se Kosoves!!
Pas 90 minutash loj,rezultati ishte i barabart,por ky rezultat u thye tek ne minuten e 110,me nje gol te bukur te Luigj Buqajt!!
Goli i dyte vjen ne minuten e 112,pas nje gabimi te portierit te Trepces 89,dhe Duraku nuk fal,shenon golin e dyte per Vllaznimin!!

Vllaznimi eshte fituese e Kupes ne Republiken e Kosoves!!

Ky ishte organizimi i pare i FFK-s,ne Republiken e Kosoves!!

Guri i madh
04-06-08, 22:02
Klubi Futbollisitik Vllaznimi i Gjakoves eshte fituese e ndeshjes finale te Kupes se Kosoves!!
Pas 90 minutash loj,rezultati ishte i barabart,por ky rezultat u thye tek ne minuten e 110,me nje gol te bukur te Luigj Buqajt!!
Goli i dyte vjen ne minuten e 112,pas nje gabimi te portierit te Trepces 89,dhe Duraku nuk fal,shenon golin e dyte per Vllaznimin!!

Vllaznimi eshte fituese e Kupes ne Republiken e Kosoves!!

Ky ishte organizimi i pare i FFK-s,ne Republiken e Kosoves!!hajde perhajr na qoft neve gjakovarve

valiii
04-06-08, 22:15
Eshte mbet me thene "gjakovareve" se me kqyr holl e holl te gjitha meritat i bartin pejanet mbi supet e tyre :P ..... URIME GENC HOXHA, URIME VLLAZNIMI

Gjumashja
04-06-08, 22:23
Eshte mbet me thene "gjakovareve" se me kqyr holl e holl te gjitha meritat i bartin pejanet mbi supet e tyre :P ..... URIME GENC HOXHA, URIME VLLAZNIMI

Ashtu bre valiii tregoju... qe pa Peje nuk ka futboll :tongue:

MemphiSx
04-06-08, 22:25
Eshte mbet me thene "gjakovareve" se me kqyr holl e holl te gjitha meritat i bartin pejanet mbi supet e tyre :P ..... URIME GENC HOXHA, URIME VLLAZNIMI

Valii,kan merita te shumta lojtaret pejan,sidomos Duraku i cili e ngjalli lojen e Vllaznimit porsa u fut ne loje!!!

Genc Hoxha eshte trajneri me i suksesshem ne Kosove!!

valiii
04-06-08, 22:39
HA HA HA , Pa Peje nuk ka as Handball as Basket e as Futball, por sivjet i qerosem disa qytete qe t'i gezojne edhe ato trofete :D:D:D ....


Po pra, MemphiSx, Ska me Gencin... Kur ta kqyrsh edhe Bujari i Gutes ka pas merita te mdhaja po sja ka dite kurkush ... nejse .. shume u gezova qe ju pashe bashke ty edhe Gjumashen :D kaloni mire

MemphiSx
04-06-08, 22:43
HA HA HA , Pa Peje nuk ka as Handball as Basket e as Futball, por sivjet i qerosem disa qytete qe t'i gezojne edhe ato trofete :D:D:D ....


Po pra, MemphiSx, Ska me Gencin... Kur ta kqyrsh edhe Bujari i Gutes ka pas merita te mdhaja po sja ka dite kurkush ... nejse .. shume u gezova qe ju pashe bashke ty edhe Gjumashen :D kaloni mire

Hahahahaha Valii,flm flm me gjumashen gjithmon jemi bashke me kritika :D Veq dashta me i than se Vllaznimi veq shikues ka sa fshati i Gjumashes hahahahaha :P

Jana
04-06-08, 22:52
Hajde perhajr......o ska ma mir se me kon Gjakovare hhahahahaha..................

DritonPR
05-06-08, 05:41
buahagahahhaah o sa gjynah shqiptart e jo Prishines :D

Sa gezim per nje kup hahah :D

Kete vit:
Prishtina kampion ne futboll
Prishtina Kampion ne basketboll
Prishtina Kupen e basketbollit
Prishtina kampion ne hendboll
Prishtina kupen e hendbollit
Prishtina kampion ne voliboll
Prishtina kupen e volibollit
Prishtina femrat kampion ne basketboll

hahah ooooo sa mire me qen Prishtinali ooooole ole oooo

Sidoqoft Urime Vllaznimit se me erdh keq per juve qe qysh e keni kup kampionin :D

MemphiSx
05-06-08, 13:29
Prishtina e ka lehte breeee,ti merr shembull veq ne Superlige,gjysma e ekipeve jon nge Prishtina ose rrethina :D Kjo sdo koment ma teper!!

S'them qe so ekip i forte,por ka privilegje te shumta nga vet Federata,duke i luajt shumicen e lojeve ne vend t'vet!!

Shiko web faqen e FFK-s,shko te Galeria,te gjitha fotot jan t'Plisave,kurse nese shikohet shikueshmeria e lojeve,Kuqezinjet e Jakoves jon ata qe i kan jap kuptim futbollit ne Kosove,si mbrenda ashtu edhe jashte!!!

Wolf
05-06-08, 13:47
Hajde More Urime Kupen E Rrepublikes Tu Kosoves

Dardan Kastrati
05-06-08, 14:14
Urime Vllaznimit dhe Kuqėzinjėve te Jakovės ...

Arb
07-06-08, 19:05
Kane meritu ata tifoze kete kupe. Urime!

Vellaznimi ke shume afer titullit te kampionit, humbja ndaj Kosoves (V), qoj titullin ne Prishtine.

Besa me ekip te pertrire arriti te befasoj ne vend te trete, qe eshte me shume se sa eshte prit.