PDA

View Full Version : Rezultatet e Euro2008


Peja-Boy
07-06-08, 15:12
Grupi A

Czech Republik

Portugal

Turkay

ZwizerlandA June 7 18:00Switzerland vs. Czech Republic (http://www.livescore.net/euro.dll?page=match&match=A_231118)? - ?

A June 7 20:45Portugal vs. Turkey (http://www.livescore.net/euro.dll?page=match&match=A_231119)? - ?

A June 11 18:00Czech Republic vs. Portugal (http://www.livescore.net/euro.dll?page=match&match=A_231120)? - ?

A June 11 20:45Switzerland vs. Turkey (http://www.livescore.net/euro.dll?page=match&match=A_231121)? - ?

A June 15 20:45Switzerland vs. Portugal (http://www.livescore.net/euro.dll?page=match&match=A_231122)? - ?

A June 15 20:45Turkey vs. Czech Republic (http://www.livescore.net/euro.dll?page=match&match=A_231123)? - ?

Dardan Kastrati
07-06-08, 15:19
Group C
1. Holland
1. Italy
1. Romania
1. France
C June 9 18:00 Romania vs. France ? - ?

C June 9 20:45 Holland vs. Italy ? - ?

C June 13 18:00 Italy vs. Romania ? - ?

C June 13 20:45 Holland vs. France ? - ?

C June 17 20:45 France vs. Italy ? - ?

C June 17 20:45 Holland vs. Romania ? - ?

Dardan Kastrati
07-06-08, 15:39
Group C
1. Holland
1. Italy
1. Romania
1. France
C June 9 18:00 Romania vs. France ? - ?

C June 9 20:45 Holland vs. Italy ? - ?

C June 13 18:00 Italy vs. Romania ? - ?

C June 13 20:45 Holland vs. France ? - ?

C June 17 20:45 France vs. Italy ? - ?

C June 17 20:45 Holland vs. Romania ? - ?
Kėrkoj nga moderatori i kėsaj rubrike tė fshijė postimin tim qė kam bėrė mė lartė....

Ps/ Peja^Boy mė fal pėr ndėrhyrje nė temėn e juaj ...

Me respekt Dardani .

Peja-Boy
07-06-08, 15:44
...

Ps/ Peja^Boy mė fal pėr ndėrhyrje nė temėn e juaj ...

Me respekt Dardani .

Larg Zemre ...:smile:

Oqeani
07-06-08, 15:56
A bene me dhene mendime per rezultatat ?

Peja-Boy
07-06-08, 16:27
A bene me dhene mendime per rezultatat ?

Po Po se po na duhen Mendimet edhe per Wetten ....Mes pe na e kap po fitojm hehe

Dardan Kastrati
07-06-08, 16:32
Po Po se po na duhen Mendimet edhe per Wetten ....Mes pe na e kap po fitojm hehePeja-Boy Ēekisė lirishtė jepja 2 pra se fiton ajo ahahahaa

Peja-Boy
07-06-08, 16:35
Peja-Boy Ēekisė lirishtė jepja 2 pra se fiton ajo ahahahaa


Eshte pak problem se Zvicrra eshte ka luan ne Stadion te vetin ...ka me shume shikues Zvicrran edhe Lojen e pare ta humb ne kete Kamipon eshte Dyshuese !!

Arb
07-06-08, 19:07
Kaja nonen, fitun Sllavet. Zvicra meritoj se paku barazim.

Zvicra 0-1 Republika Ceke

Peja-Boy
08-06-08, 14:20
Switzerland-Czech Repuböik 0:1

Portugal-Turkay 2:0

e_martumja
08-06-08, 14:24
Kaja nonen, fitun Sllavet. Zvicra meritoj se paku barazim.

Zvicra 0-1 Republika CekeNe pajtim jam...Me pas dhone penallty ishin barrazu por pa fat :mad:

Dardan Kastrati
08-06-08, 14:33
Switzerland-Czech Repuböik 0:1

Portugal-Turkay 2:0
Peja-Boy e fitove weton mbrėmė apo jo ?

Alkimisti_ch
08-06-08, 14:35
Per fat te keq fati nuk ishte ne anen e zvicres edhe pse me mire ka luajtur. Te merkuren do te jet takim shume interesant dhe vendimtar mes zvicres dhe turqise.

Favoriti im eshte suedia sepse kur po i shoh ngjyret e tyre po me duket sikur me lujte KOSOVA, edhe pse me pas lujte Kosova mu kishin perzi ngjyrat se ish dasht me i marr dhe kuq e zi edhe te verdhen me te kalterten...Shpresojme qe nje dite edhe Kosova do tejet ne ate mes..

Arb
08-06-08, 18:55
Uhh bre nonen e cetnikeve, cfare fati! Referi u dha fitoren Kroacise. Paraqitje shume e mire e Austrise, qe meritoj hic ma pak se 3 pike.

Dardan Kastrati
08-06-08, 18:57
Austria 0 - 1 Croatia

Prishtinasja_
08-06-08, 18:58
Mendoj se ne pjesen e dyte se lojes...Austria ka luajtar shume ma mire !

Por fitoje Kroacia ! :biggrin:

Tash shofim tash edhe pakez Gjermanin.....:-)

gazi-de
08-06-08, 19:03
Tash shofim tash edhe pakez Gjermanin.....:-)
ka me humb ja barazim:biggrin: :wink:

Amina
08-06-08, 21:41
ka me humb ja barazim:biggrin: :wink:

A fitoi a mu duk Gjermania a ??

Arb
08-06-08, 21:42
Gjermanet bindshem e nisen Kampionatin.

Gjermani 2-0 Poloni

Prishtinasja_
08-06-08, 21:43
ka me humb ja barazim
Hahhaha ! Rezultati vetem sa u pa more gazi..rrnofshin gollat e Podolskit.:biggrin:
Te kam thene se kan me fitua por ti nuk me ngojshe...:redface:

Alkimisti_ch
08-06-08, 21:46
Ka qen e pritur qe ne kete gruo Gjermani dhe Kroacia te fitojne. Por asnjera nga keto ekipe nuk ka fitu bash me merita keshtu qe nuk mund te thuhet se kto ekipe mund te jene favorite..

ēka mendoni per ndeshjet e neserme:
Rumani - Franca dhe
Italia - Holanda..?

Prishtinasja_
08-06-08, 21:51
Ka qen e pritur qe ne kete gruo Gjermani dhe Kroacia te fitojne. Por asnjera nga keto ekipe nuk ka fitu bash me merita keshtu qe nuk mund te thuhet se kto ekipe mund te jene favorite..

ēka mendoni per ndeshjet e neserme:
Rumani - Franca dhe
Italia - Holanda..?

Besoj se Franca dhe Italia do fitojne ! :smile:

gazi-de
08-06-08, 21:55
A fitoi a mu duk Gjermania a ??
fitoj a:rolleyes:
aahhahahahah
po normal qe Gjermonia fiton,po une pak e nguca Prishtinasen,ahhahahahaha


Urime Prishtinasja:wink:

Amina
08-06-08, 22:02
fitoj a:rolleyes:
aahhahahahah
po normal qe Gjermonia fiton,po une pak e nguca Prishtinasen,ahhahahahaha


Urime Prishtinasja:wink:

Ani mire qe ja uron dikujt qe ka lidhje me futboll a. Prishtinase me mire se BRAVO a??ahhahaha

Oqeani
08-06-08, 22:05
Hahhaha ! Rezultati vetem sa u pa more gazi..rrnofshin gollat e Podolskit.:biggrin:
Te kam thene se kan me fitua por ti nuk me ngojshe...:redface:

Nuk fitoi Gjermania - Polaku i mundi vendasit e vete!!!

Alkimisti_ch
08-06-08, 22:17
Besoj se Franca dhe Italia do fitojne ! :smile:

Une mendoj se Franca do te fitoj kurse mes Italis dhe Holandes me gjas do te kemi barazim!

Skyfter
15-06-08, 21:54
Turqia-Cekia 3:2
Zvicrra-Portugalia 2:0