PDA

View Full Version : Pranohet ndėrkombėtarisht edhe Federata e Peshėngritjes e Kosovės


Zero Cool
18-06-08, 08:55
Pranohet ndėrkombėtarisht edhe Federata e Peshėngritjes e Kosovės

Ministri i Kulturės, Rinisė dhe Sportit, Valton Beqiri sot priti Kėshillin pėr ndėrkombėtarizim, anėtarė tė sė cilės janė: Besim Hasani, kryetar i Komitetit Olimpik, Mexhid Devaja, kryetar i Federatės sė Hendbollit, Fadil Vokrri, kryetar i Federatės sė Futbollit, Erolld Belegu, kryetar i Federatės sė Basketbollit.
Nė kėtė takim u prezantua puna e deritashme e kėtij kėshilli si dhe takimet qė ka pasur kėshilli pėr pranimin e federatave tė Kosovės nė ato ndėrkombėtare. Ministri Beqiri i njoftoi anėtarėt e Kėshillit pėr takimet qė ka pasė nė Athinė me dr. Tamas Ajan, president i Federatės Botėrore tė Peshėngritjes si dhe me tė gjithė kryetarėt e Federatave ndėrkombėtare. Si rezultat i kėsaj erdhi edhe pranimi i dy federatave tė Kosovės nė federatat ndėrkombėtare, Federata e Mundjes dhe sot zyrtarisht erdhi konfirmimi i pranimit edhe pėr Federatėn e Peshėngritjes, ka njoftuar Zyra pėr Informim e Ministrisė sė Kulturės, Rinisė dhe Sportit.RTK 16 qershor 2008 - 15:40:28