PDA

View Full Version : Kush do te fitoj ne EURO 2008


Giovanni
23-06-08, 11:43
Sipas mendimit te jauaj kush do te fiton lojrat europiane te futbollit...???

Arkza
23-06-08, 11:46
Me shpres Gjermania ........ ose Turqia !!!!!!!!!!

Marco
23-06-08, 11:51
Me shpres Gjermania ........ ose Turqia !!!!!!!!!!

Favoritet e mi kan ra. Franca, Holanda dhe Croatia, po tasht
Mendoj se Tyrkia se po kan shum fat se jo qe po din me lujt edhe Rusia se jan shum te shpejt edhe po tregon puna qe u shiten krejt Ruset
Arkza : Gjermania smunet me fitu me Polak soshte ajo gjermania , me Klisman, Voler, Hesler etj etj ;)

Dardan Kastrati
23-06-08, 11:55
Sipas mendimit tim dhe lojėn tė cilen e ka zhvilluar kundėr Potugalisė ,Gjermania do tė jetė kampion Europian .

Giovanni
23-06-08, 11:55
Sipas mendimit time fiton Rusia sepse te shtunen kan ber nje loj te mrekullushme dhe nes vazhdojn keshtu fitojn ruset bre atyne ..... bipp ju koft..

Forza Azzuri.....:lol:

Marco
23-06-08, 12:01
Sipas mendimit time fiton Rusia sepse te shtunen kan ber nje loj te mrekullushme dhe nes vazhdojn keshtu fitojn ruset bre atyne ..... bipp ju koft..

Forza Azzuri.....:lol:


HAHAH BIPP ju koft valla veq sporti oshte sport a ,
Spanja pas 88 viteve (1920)e mposhti Italin edhe Ruset jon ringjall pas vitit 1982 prap

Alkimisti_ch
23-06-08, 12:19
Gjrmani kam deshir me fitu masi favoriti im kryesor Holanda ka humb..
Megjithse duhet me pranu qe spanja edhe rust jan te forte...sidomos ruset qysh kan lujt heren e fundit se me hesap putini e abramovic ju kan premtu miliona u ēkoēen tu nga...a ke ni tu than si rus ish"...
Kurse turit deri tash veq me fat kan ardhe ketu, nese ju prin fati gjithēka eshte e mundur..

>>{SpOnGeBoB}<<
23-06-08, 13:19
leje Alkimist shoqi le te fitojn kush dojne ma, pernime masi nuk mund shkoj Holanda te para. Ev shoq kem tu u knaq me Hullandeze shoq, edhe qysh ishin kan nji sharr edhe bet te forta. Prita qate nate mos po fitojne e shkova ekstra tu Baseli thash qetu garant sonte gjithe ajo feste pa jap naj portokallkes Oranje naj goll nuk osht qare, po hupen edhe shkun sha zoten.

Amo pernime qasi simpatizanta te futbollit per kombetaren e tyne sikur qeta Hollanda nuk besoj qe kish kund ne bote shoq. Se vijne 170 ballona prej Hollandes me pa kombtaren e tyne me kqyr vetum te qeta e pava edhe e ndjeva.

Ishalla qeta gjermont i likfidojne qeta turqit se nuk po duroshin shoq, tyrkie, tyrkie na kane lodhe b... paaaaaapaaaaaaa thash me vehti nuk mujsha mi duru qat nate po shqiptaret e shkrete qe o dashte 500 vjet mi durue, beli valla te forte ishin kane.

Prishtinasja_
23-06-08, 13:22
http://www.buddyhollylives.info/mediac/450_0/media/german$20smiley.gif :smile:

>>{SpOnGeBoB}<<
23-06-08, 13:33
http://www.buddyhollylives.info/mediac/450_0/media/german$20smiley.gif :smile:

shife ti tash ku erdhe qikjo Prishtinasja me ju than vorwärts deutschaland.

http://www.buddyhollylives.info/mediac/450_0/media/german$20smiley.gif edhe une jam me fitue qeta Deutschalandat se pernime e meritojne.

Alkimisti_ch
23-06-08, 14:11
leje Alkimist shoqi le te fitojn kush dojne ma, pernime masi nuk mund shkoj Holanda te para. Ev shoq kem tu u knaq me Hullandeze shoq, edhe qysh ishin kan nji sharr edhe bet te forta. Prita qate nate mos po fitojne e shkova ekstra tu Baseli thash qetu garant sonte gjithe ajo feste pa jap naj portokallkes Oranje naj goll nuk osht qare, po hupen edhe shkun sha zoten.

Amo pernime qasi simpatizanta te futbollit per kombetaren e tyne sikur qeta Hollanda nuk besoj qe kish kund ne bote shoq. Se vijne 170 ballona prej Hollandes me pa kombtaren e tyne me kqyr vetum te qeta e pava edhe e ndjeva.

Ishalla qeta gjermont i likfidojne qeta turqit se nuk po duroshin shoq, tyrkie, tyrkie na kane lodhe b... paaaaaapaaaaaaa thash me vehti nuk mujsha mi duru qat nate po shqiptaret e shkrete qe o dashte 500 vjet mi durue, beli valla te forte ishin kane.

SpOnGeBoB pernime edhe mua me kan habit e jam met pa men tan ai njeri qe ka qen edhe kisha rastin me bashkefestu me ata ..i ter qyteti pat marr pamjen e orangjes...Mire isha ba me pas fitu Holanda e kishe ardhe ne Basel edhe ti e kishim festu bashke deri ne mengjes....Nashta najher tjeter...
Tash me rendesi mos ta marrin ruset...

instruktori
23-06-08, 15:42
Te
Paret
ne
Euro 2008

Deuchland.

Naki
23-06-08, 20:08
Pas fitores sė Gjermanėve ndaj Portugizėve nė kualifikimin e gjysem Finales,Gjermanėt janė favorit Kryesor pėr tė fituar Titullin Euro 2008.

>>{SpOnGeBoB}<<
25-06-08, 18:44
SpOnGeBoB pernime edhe mua me kan habit e jam met pa men tan ai njeri qe ka qen edhe kisha rastin me bashkefestu me ata ..i ter qyteti pat marr pamjen e orangjes...Mire isha ba me pas fitu Holanda e kishe ardhe ne Basel edhe ti e kishim festu bashke deri ne mengjes....Nashta najher tjeter...
Tash me rendesi mos ta marrin ruset...Vetum kallezo shoq, a del naj Döner Kebab edhe fare ajshe ka aeschenplazi a barfüsserplatzi najkund se i hypi shoq tamafilit edhe mbrrij ne Basel.

Pa sa deutschja u nis sot me shkue me kqyren ndeshjen nuk ka te njehne.

Guri i madh
25-06-08, 19:40
une jam per gjermant edhe besoj se do te fitojn

luckyman
26-06-08, 18:02
Finale:

Gjermania-Rusija = 1-2

aLbaChiCk
26-06-08, 18:12
Gjermania normalitikisht :smile:

gazi-de
26-06-08, 18:12
http://www.buddyhollylives.info/mediac/450_0/media/german$20smiley.gif :smile:
Une mendoj Gjermanet do te fitojn bindshem:smile:

Jana
26-06-08, 18:50
Edhe une mendoj qe Gjermania ka me fitu.....

Murgesha
29-06-08, 23:47
Ta dini qat votėn pėr Spanjėn e kam dhėn unė, e mos mė thoni pastaj se nuk marr vesh nė futboll. http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Urime Spanjaaaaaaaaaaaaaa.

Ps. Pėrpos votės sonte i fitova edhe do para nė TIPS pasi qė edhe aty kam votu pėr Spanjėn. http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon12.gif