PDA

View Full Version : Albanin ende nuk e duan ne Kosove ....


Jana
23-06-08, 18:58
http://albaniac.com/images/stories/foto_random/albania-duke-kenduar.jpgAlbani sapo perfundoi me sukses turneun ne Amerike,por ne Kosove duket se ka shume per te bere,qe ti rikthej fanset e humbur pas meselese se dhjetorit.Askush nuk besoi qe gjerat te ishin kaq keq por ne Top RTK , videoja e re e kengetarit u votua e fundit nga shikuesit duke marre vetem-mbi 20 vota,(nje numer shume i ulet krahasuar me vlersimin e vendit te pare i cili mori mbi 140 vota.Pavarsisht se eshte nje nder kenget me te preferuara te momentit,ne Kosove Albani eshte po aq i larget sa dhe i afert...ndoshta ne vend te shfajsimeve,nje falje e ndjere do i zbuste fansat.

ps.Ne lidhje me koncertin ne Nju Jork.Une nuk munda te shkoj dhe me erdhi keq,sepse mesova se ishte nje nder party_t me te mira qe jane bere.Problemi i vetem? Poni kendoi 4 kenge dhe nuk doli me ne skene gje qe merziti shume vete qe kishin ardhur enkas per te.Po sidoqofte,Albani erdhi ne shpetim dhe askush nuk u largua i pakenaqur.

Alkimisti_ch
23-06-08, 21:53
Albani eshte kengetar qe ka nje talen te shquar per muzike dhe ka nje stil pak sa me ndryshe e qe ky stil ka sjell si te thuash nje risi ne muziken shqiptare.
Por ama ka nje gje qe duhet dalluar ketu apo si thone ke ne : "duhet ndare shapin nga sheqeri". Ai kengetar i mire eshte por qe te vlersoj dike ne kuptimin e kritikut te muzikes mendoj se akoma eshte i ri, i papervoje dhe per me teper kam pershtypjen se vuan nje ik nga mendjemadhesia. Kur te jesh fytyr publike duhet te kesh kujdes edhe ne imtsina, se Kosova nuk eshte Holivud..Kujtoj se ky far axhamilleku po i hakmerret ne karrieren e tij muzikore, kjo sa i perket asaj ne Kosove, per ne Shqipri mendoj se nuk ka ndrruar edhe aq....
Artistet ke ne duhet te ken shume kujdes kur eshte ne pyetje Imazhi...Te ne nuk ka paparaci, por ke ajo qe ndodhe e merr dheun me shpejt se sa syri i kameras se paparacit dhe interneti...
Pra kudjes se si po silleni, nese nje dite do te beheni te famshem...