PDA

View Full Version : Wimbledon: Nadal nė finalen e tretė pėrballė Federer ...


Jana
04-07-08, 19:11
http://www.telegrafi.com/fo/sport/f.0704095731707_m.jpg

Tenisti spanjoll Rafael Nadal e ka siguruar finalen e tretė nė varg nė turneut e Wimbledonit, kundėr kampionit aktual Roger Federer, pasi qė nė gjysmėfinale mposhti gjermanin Rainer Schuettler, me rezultat 6-1, 7-6, 6-4.
Kampioni i French Open dhe i dyti i radhitur nė listėn e tenistėve nė botė, kaloi me shumė lehtėsi setin e parė, duke e fituar atė brenda 23 minutash (6-1).

Schuettler, i cili pati mė pak se 24 orė tė pėrgatitej pėr gjysmėfinalen, pas ndeshjes sė djeshme ēerekfinale kundėr Arnaud Clement, qė zgjati 5 orė e 12 minuta, rezistoi mirė nė setin e dytė, por u thye nė tė tretin, duke e lejuar Nadalin tė kualifikohet pėr nė finale.

Nadal ėshtė nė kėrkim tė titullit tė parė nė kėtė turne, derisa finalisti tjetėr, Roger Federer, kėrkon titullin e gjashtė nė varg.

Etnical
10-07-08, 17:29
Fitoj ma nfund Nadalli edhe pse skom pas qef hiq me fitu,se per Federerin jom kan...