PDA

View Full Version : Tribuna Shqiptare.........!


natyra
08-07-08, 19:23
Malėsia tokė e begatė trimash, Trieshi ndėr shekuj dhe Baca Nikė

Nga Gjon Frani Ivezaj

Nuk ėshtė aspak e lehtė tė shkruash pak rreshta historike pėr Trieshin dhe Malėsinė, historia e sė cilės ėshtė e lidhur si mishi me kocin. Tė pėrmendesh fjalėn Malėsi, do tė thotė se ke pėmendur Trieshin, njė ndėr krahinat mė heroike tė popullit shqiptar.

P.s.lutem qe stafi i forumit,t'me lejon temen te abonoj,se di qfare po ndodhe,as ku eshte problemi?! qe nuk me pranohen tjerat pjese te shkrimit vetem me kaq ngela!
kerkoj ndjes,per lexuesit...!Jufalemnderit ne mirekuptim

Natyra