PDA

View Full Version : Dafina Zeqiri


Amina
11-07-08, 16:08
Atehere qfare mendoni per kete kengetare?
Per veten mendoje eshte yll i vertete .


http://www.youtube.com/watch?v=UWPUaGV5A18&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=tkegoLsejfM&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=l4fVD4Ouy3M&feature=related

egi
11-07-08, 16:29
Kenga i pabese me pelqen shum..prej dites te pare qe e kom ni..perndryshe nuk kam ndonje mendim te veqant per kete kengetare..:biggrin: zerin e ka te bukur ..edhe vet e bukur..me shum s'di ehhee

rilinda
11-07-08, 17:03
Me ngu e ngoj ama qaq n'qef se kom... bile qet kangėn e fundit qė e ka me Hekuranin (me spot), shumė kang palidhje.

rilinda
11-07-08, 17:06
Kenga i pabese me pelqen shum..prej dites te pare qe e kom ni..perndryshe nuk kam ndonje mendim te veqant per kete kengetare..:biggrin: zerin e ka te bukur ..edhe vet e bukur..me shum s'di ehhee

te dua... e ke nje qillim... hahahhahaha... qeshtu thot n'atė kangė. Jo TĖ DUA, po te dua edhe jo QĖLLIM po qillim. :biggrin:

Amina
11-07-08, 20:39
Me ngu e ngoj ama qaq n'qef se kom... bile qet kangėn e fundit qė e ka me Hekuranin (me spot), shumė kang palidhje.

Epo varet nga shija.
Une per here te pare e pash Dafinen ne TOP RTK dhe me la pershtypje shume kur kendoj live, shume bukur. Dhe menyra e kercimit etj. ka stilin e vet.

rilinda
12-07-08, 10:40
Epo varet nga shija.
Une per here te pare e pash Dafinen ne TOP RTK dhe me la pershtypje shume kur kendoj live, shume bukur. Dhe menyra e kercimit etj. ka stilin e vet.

oP de. Secili n'shije t'vet :biggrin:

qokollada
12-07-08, 13:04
oP de. Secili n'shije t'vet :biggrin:

op de su bo e mire per ty asnjo,
veq kom qejf me dit qysh je, atehere do kisha thon edhe une diqka per ty dhe kisha thon se vertet nuk e meritojn me i dasht kengetaret.

rilinda
12-07-08, 16:52
op de su bo e mire per ty asnjo,
veq kom qejf me dit qysh je, atehere do kisha thon edhe une diqka per ty dhe kisha thon se vertet nuk e meritojn me i dasht kengetaret.

A do ta qoj ni foto temen?! :tongue:
Lexo bre ma mirė ēka thash!
Thash: Me ngu e ngoj ama qaq n'qef se kom...
Edhe ka t'mira mori edhe pėr mu... Shyhrete Behluli, shumė o ka m'pėlqen kohve t'fundit... nejse gjithmonė m'ka pėlqy ama qetash hala ma shumė... t'knaq kur t'knon, bile me t'keshne edhe kangėn e hjeshon.

Edhe bre ti ēikė, une thash pėr shije temen qy. A mos do me ma imponu shijen tane ti mu?! E jo valla se as shija jote nuk m'pėlqen mu.

Amina
12-07-08, 22:37
A do ta qoj ni foto temen?! :tongue:
Lexo bre ma mirė ēka thash!
Thash: Me ngu e ngoj ama qaq n'qef se kom...
Edhe ka t'mira mori edhe pėr mu... Shyhrete Behluli, shumė o ka m'pėlqen kohve t'fundit... nejse gjithmonė m'ka pėlqy ama qetash hala ma shumė... t'knaq kur t'knon, bile me t'keshne edhe kangėn e hjeshon.

Edhe bre ti ēikė, une thash pėr shije temen qy. A mos do me ma imponu shijen tane ti mu?! E jo valla se as shija jote nuk m'pėlqen mu.

hahahhaa , po po gjithkush shijen e vete a,me pak ngjashmeri, sepse e adhuroj Shyhrete Behlulin( nime nuk e qela nje teme per te heheh)

qokollada
13-07-08, 12:48
A do ta qoj ni foto temen?! :tongue:
Lexo bre ma mirė ēka thash!
Thash: Me ngu e ngoj ama qaq n'qef se kom...
Edhe ka t'mira mori edhe pėr mu... Shyhrete Behluli, shumė o ka m'pėlqen kohve t'fundit... nejse gjithmonė m'ka pėlqy ama qetash hala ma shumė... t'knaq kur t'knon, bile me t'keshne edhe kangėn e hjeshon.

Edhe bre ti ēikė, une thash pėr shije temen qy. A mos do me ma imponu shijen tane ti mu?! E jo valla se as shija jote nuk m'pėlqen mu.

po de Shyhrete Behluli tu cullaku kohes fundit si shum, po nejse pun e saj oshte soshte ka ma nin mue hiq, une sjam ka ta imponoj ty shijen tem ose te dikujt tjeter veq pom nervozon shume kur shtin hundet edhe thu kjo sban kjo ban ajo ashtu kjo kshtu, jo qishtu duhet jo kshtu duhet, qeky fanatizem spom pelqen, oshte normale qe shije e jote por nese nuk oshte shije e jote mos hyn me diskutu hiq qy.... jo bre qfar foto se soshte ka me intereson, masi muhabeti me ty spom shkon sdu as me te njoft :D p.s Amina hape temen Shyhrete Behluli se po duhet walla :p

rilinda
13-07-08, 13:36
po de Shyhrete Behluli tu cullaku kohes fundit si shum, po nejse pun e saj oshte soshte ka ma nin mue hiq, une sjam ka ta imponoj ty shijen tem ose te dikujt tjeter veq pom nervozon shume kur shtin hundet edhe thu kjo sban kjo ban ajo ashtu kjo kshtu, jo qishtu duhet jo kshtu duhet, qeky fanatizem spom pelqen, oshte normale qe shije e jote por nese nuk oshte shije e jote mos hyn me diskutu hiq qy.... jo bre qfar foto se soshte ka me intereson, masi muhabeti me ty spom shkon sdu as me te njoft :D p.s Amina hape temen Shyhrete Behluli se po duhet walla :p

Ēka pi han mori fjalt e tua... ani ani haj se tuat jon... edhe mostretje nuk shkaktojnė :biggrin: Nihere po du me t'pa tani jo s'po du. Punė e madhe qy, se plasa une pėr me m'pa ti. :tongue:
Une msoj edhe prej t'kqijave, qata kyqna n'biseda edhe ku t'osht mirė e edhe ku t'osht keq. Qy nihere... a veē me i lavdu edhe kur ta kan keq a?!
E njejta pi bjen... edhe ti, qysh m'kshillove mu, mos i lexo postimet e mia edhe qe super bohet tani.

Gjumashja
15-07-08, 21:31
simpatike kjo vajza... ama veq nje kenge e kesaj me pelqen...

Prishtinasja_
15-07-08, 21:35
Duffy aaa ? :biggrin:

Vetem kenga "Rralle e permalle" me pelqen ! :biggrin:

rilinda
15-07-08, 22:56
Eh shyqyr dolėn edhe do qė nuk pe adhurojkan Dafina Zeqirin, se ke ka menon kjo qokollada qė ja kom inati Dafina Zaqirit une. Jo ēiko (a grujo a), s'ja kom inati, po veē qefi njerit bre :biggrin:

Amina
16-07-08, 09:48
Duffy aaa ? :biggrin:

Vetem kenga "Rralle e permalle" me pelqen ! :biggrin:

ndegjoje " I pabese" heheheh, coci hahah

>>{SpOnGeBoB}<<
16-07-08, 10:07
op de su bo e mire per ty asnjo,
veq kom qejf me dit qysh je, atehere do kisha thon edhe une diqka per ty dhe kisha thon se vertet nuk e meritojn me i dasht kengetaret.

krejt prej inati e ka, e tana qikjo nuk um pilqen, jo qikjo nuk um pilqen. Bile me shkrujten edhe tema sajna diqka ka me shkue me shkrujten nuk um pilqen, po nuk e len inati qe lexojna.

Valla mu me pilqen qikjo Dafina, bile prej qetashti halo ma shume kam me dashten vetum qe ja paska inati qikjo rilinda.

rilinda
16-07-08, 14:14
krejt prej inati e ka, e tana qikjo nuk um pilqen, jo qikjo nuk um pilqen. Bile me shkrujten edhe tema sajna diqka ka me shkue me shkrujten nuk um pilqen, po nuk e len inati qe lexojna.

Valla mu me pilqen qikjo Dafina, bile prej qetashti halo ma shume kam me dashten vetum qe ja paska inati qikjo rilinda.

Gutu te Zajmina shko shkruje... hajt vrap :biggrin:

Arkza
16-07-08, 14:28
Qka eshte kjo bre !! Kengtare Privatushke apo !? (e Kafeve)
Le bre se tybe din kjo sa bojne 2 me 2 e lemo me kenuee psa Une .... :biggrin:

Njese Hina pak si felle, por s'me pelqen dhe Pik :redface:

>>{SpOnGeBoB}<<
16-07-08, 15:03
Qka eshte kjo bre !! Kengtare Privatushke apo !? (e Kafeve)
Le bre se tybe din kjo sa bojne 2 me 2 e lemo me kenuee psa Une .... :biggrin:

Njese Hina pak si felle, por s'me pelqen dhe Pik :redface:

o normal osht kjo pune sikur ajo dhelpna kur nuk mund me ja bo vije rrushit ka thane nuk osht i mire. Qeshtu edhe ti me qete rilinden prej inatit qe ja kini asaj dafines

Arkza
16-07-08, 17:09
o normal osht kjo pune sikur ajo dhelpna kur nuk mund me ja bo vije rrushit ka thane nuk osht i mire. Qeshtu edhe ti me qete rilinden prej inatit qe ja kini asaj dafinesPo breeeeee se Tjtre pune s'kam une veq me pas Inati !
E pse pra s'kam Inati me do e doeeeee ?
Ec ecc mos me njek nga te shkoj qyyyyyyy :tongue:

>>{SpOnGeBoB}<<
16-07-08, 17:39
Po breeeeee se Tjtre pune s'kam une veq me pas Inati !
E pse pra s'kam Inati me do e doeeeee ?
Ec ecc mos me njek nga te shkoj qyyyyyyy :tongue:

qka mu ke piken mori ti mue qeshtu, nuk osht pune me livrit njeri prej teje. une kesh tu shkrue per dafinen po erdhet ti edhe qajo rilinda vetum me shkrujten keq kundra qatyne qe jan ma te mirat.

Rizuana
29-07-08, 19:14
Si kengetare natyrisht se ende nuk e ka deshmu veten, akoma fillimi, ama po me duket nje fillim i mire i saj.

:D e per ne dukje bash po ma dojke zemra, qik e mire ishte edhe e bukur.:smile:

rilinda
29-07-08, 22:42
qka mu ke piken mori ti mue qeshtu, nuk osht pune me livrit njeri prej teje. une kesh tu shkrue per dafinen po erdhet ti edhe qajo rilinda vetum me shkrujten keq kundra qatyne qe jan ma te mirat.

Pash 'i Zot o Spongooo ē'a kieee?!
Ku po t'dhem?!
A je kan te doktorri ma frik?!
Nc nc nc...
Rilinda nuk ka than qė nuk m'pėlqen hiē, e as nuk e ngoj. Rilinda ka than: ME NGU E NGOJ PO QAQ N'QEF S'E KOM.
Dmth. Dafinėn as nuk e urrej, as nuk ja kom inati, po as nuk m'lshon shpirti mas kangve e mas saj.


Shėrim sa mė tė shpejtė ty!

>>{SpOnGeBoB}<<
30-07-08, 08:32
Pash 'i Zot o Spongooo ē'a kieee?!
Ku po t'dhem?!
A je kan te doktorri ma frik?!
Nc nc nc...
Rilinda nuk ka than qė nuk m'pėlqen hiē, e as nuk e ngoj. Rilinda ka than: ME NGU E NGOJ PO QAQ N'QEF S'E KOM.
Dmth. Dafinėn as nuk e urrej, as nuk ja kom inati, po as nuk m'lshon shpirti mas kangve e mas saj.


Shėrim sa mė tė shpejtė ty!

o ti Jalldyze une e kom dijten qe osht ni gjumashe ne forum, amo qe edhe ti si qajo gjumashja flene nuk e kam dijten. Une qeta e kom shkrue parvjet e ti qetash ki ardhen. Une ju kom kallezue qe kini me shkue ne gjumin veroro - dimron edhe qekjo dite erdhe.

Une shkoj vetum te doktorrica, bile kur shkova thojke merr fryme edhe kur e kryjti ja nisi po kallezon a une ja kallezova pulsin e zemres ka sa ne sahat i rreh u habit edhe doktorrka.

Normal qe ja ki inati. Gjysta nuk ban, ajo tjetra qe nuk pe len asni milimeter ne mes nuk ban, qikjo Dafina nuk ban e cila be ban

Amina
30-07-08, 13:59
Qka eshte kjo bre !! Kengtare Privatushke apo !? (e Kafeve)
Le bre se tybe din kjo sa bojne 2 me 2 e lemo me kenuee psa Une .... :biggrin:

Njese Hina pak si felle, por s'me pelqen dhe Pik :redface:

hahahahahahhaha ti sigurt me muzik nuk merresh Arkza, zeri eshte ne nivel shume!

Amina
30-07-08, 14:04
Si kengetare natyrisht se ende nuk e ka deshmu veten, akoma fillimi, ama po me duket nje fillim i mire i saj.

:D e per ne dukje bash po ma dojke zemra, qik e mire ishte edhe e bukur.:smile:

Rizuana, per at kam menduar edhe une. Me pelqen shume zeri i Dafines, isha e befasuar sa bukur kendoj live ne RTK. Dhe aftesia per te kenduar live, (e per ata qe kendojn e din sa veshtire eshte te kendosh live dhe ne te njejten kohe te transmetosh ndjenjat qe kenga deshiron te jap), e ben te talentuar. Shpresojme ne te ardhmen te kemi me shume nga kjo kengetare.

rilinda
30-07-08, 14:52
o ti Jalldyze une e kom dijten qe osht ni gjumashe ne forum, amo qe edhe ti si qajo gjumashja flene nuk e kam dijten. Une qeta e kom shkrue parvjet e ti qetash ki ardhen. Une ju kom kallezue qe kini me shkue ne gjumin veroro - dimron edhe qekjo dite erdhe.

Une shkoj vetum te doktorrica, bile kur shkova thojke merr fryme edhe kur e kryjti ja nisi po kallezon a une ja kallezova pulsin e zemres ka sa ne sahat i rreh u habit edhe doktorrka.

Normal qe ja ki inati. Gjysta nuk ban, ajo tjetra qe nuk pe len asni milimeter ne mes nuk ban, qikjo Dafina nuk ban e cila be ban

O pasha mue, nuk jam qaq e fiksume pas shkrimeve tua edhe nuk t'i njeki ku t'shkrun ti e me tu pėrgjigj. Rasisht e pash qė m'kishe pėrmen edhe tu pėrgjigja. Edhe t'lutna meno ma shumė pėr Dafinėn, ose pėr Gjystėn, ose pėr Artėn, veē mu mos m'pėrmen n'ēdo postim se lemza po m'nguc.

>>{SpOnGeBoB}<<
30-07-08, 15:14
O pasha mue, nuk jam qaq e fiksume pas shkrimeve tua edhe nuk t'i njeki ku t'shkrun ti e me tu pėrgjigj. Rasisht e pash qė m'kishe pėrmen edhe tu pėrgjigja. Edhe t'lutna meno ma shumė pėr Dafinėn, ose pėr Gjystėn, ose pėr Artėn, veē mu mos m'pėrmen n'ēdo postim se lemza po m'nguc.

Po jo be ty me t permenen, ani qeta qe nuk kan votu per mue o syt po me dhamin ku pi shof. Amo une kom ardhen ne perfundim se tan qata qe vlejne ti thu nuk bajn, a qata qe jon per kurgjo ti shkrun bajn qe per shembull nuk po ja permeni emnin se tybe ne meritoft, qatje ka funi e shkrujn si shpesh do emnin e tina.

A di be qka osht Gjysta Queen

Amina
06-09-08, 19:30
o ti Jalldyze une e kom dijten qe osht ni gjumashe ne forum, amo qe edhe ti si qajo gjumashja flene nuk e kam dijten. Une qeta e kom shkrue parvjet e ti qetash ki ardhen. Une ju kom kallezue qe kini me shkue ne gjumin veroro - dimron edhe qekjo dite erdhe.

Une shkoj vetum te doktorrica, bile kur shkova thojke merr fryme edhe kur e kryjti ja nisi po kallezon a une ja kallezova pulsin e zemres ka sa ne sahat i rreh u habit edhe doktorrka.

Normal qe ja ki inati. Gjysta nuk ban, ajo tjetra qe nuk pe len asni milimeter ne mes nuk ban, qikjo Dafina nuk ban e cila be ban

:tongue: :tongue:

Oh Spongi, nuk tregove qka mendon per Dafinen more ?? hehehe

Rizuana
06-09-08, 19:58
Rizuana, per at kam menduar edhe une. Me pelqen shume zeri i Dafines, isha e befasuar sa bukur kendoj live ne RTK. Dhe aftesia per te kenduar live, (e per ata qe kendojn e din sa veshtire eshte te kendosh live dhe ne te njejten kohe te transmetosh ndjenjat qe kenga deshiron te jap), e ben te talentuar. Shpresojme ne te ardhmen te kemi me shume nga kjo kengetare.

Shpresojme, i uroj suksese, Dafina eshte nder me te mirat.:wink:

Prishtinasja_
06-03-09, 10:11
ndegjoje " I pabese" heheheh, coci hahah
Aminchen,

Kenge e mire qenka !

http://www.youtube.com/watch?v=Jg3w7Hsm_mU&feature=related


Zerin e mire e ka besa edhe emrin ! :biggrin::biggrin:

Amina
22-03-09, 19:48
Aminchen,

Kenge e mire qenka !

http://www.youtube.com/watch?v=Jg3w7Hsm_mU&feature=related


Zerin e mire e ka besa edhe emrin ! :biggrin::biggrin:

Ehh po bre, emri i saj ma kujton dike hehehe:wink:

Amina
22-03-09, 19:50
http://www.youtube.com/watch?v=bjb1EmcJG48

Edhe me kcy din shume mire kjo goca hehe

ninnela
23-03-09, 17:04
Per momentin dmth kohev te fundit qe kur u be hit me kenegn BATERITE valla i ka shkel shume do kengetare edhe mire bile ,si per nga zeri edhe per nga pamja e vallzimi qe ben ......qa me bo, qika ish me tonat tybe ..........zoti e rujt .......me pelqen .........SUKSESE DAFFYYYYY........:biggrin:

Arkza
23-03-09, 17:05
hahahahahahhaha ti sigurt me muzik nuk merresh Arkza, zeri eshte ne nivel shume!O Plaqė ishalla kjo Dafin oj Aminush !!!!!!!!!!!!!!!!!! Tybe ka kohe si kam shti hunt ketu veq tash e pash se paskam shkru sikur me pas qen e Pergjumshme !! :rolleyes: E paskam ngadrru kete dreq me TJETRE KON BRE phiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii edhe une qe jam msue keq me shkru permendq pa i pas mend se per kend o fjala !
Jo mir mir tybe po knon kjo mir shuem tybe .. Bile Mbesa jem dhe Nipi Cd-jat e saj i bljen gjithe e me tranun me te e hajt :biggrin:

Gjumashja
23-03-09, 17:51
ish pas rrxu ne brezovic e cudi veq hunden e kish pas thy...:biggrin:

Isinqerti25
23-03-09, 17:54
E then pra kur ske kujdes

Gjumashja
23-03-09, 17:57
E then pra kur ske kujdesme rendesi zeri qe i ka shpetu...:smile:

Isinqerti25
23-03-09, 18:03
Popo Shqyr qajo me rendesi

pirro
24-03-09, 20:04
Qashtu bree, sjellni qesi personazhe sikur Dafina Zeqiri dhe leni ka fundi i forumit kta Meda e Sinan Vllasalia se e ka pas koha tynve ( ne fakt se kan pas kohen kurr)

Amina
25-03-09, 10:04
O Plaqė ishalla kjo Dafin oj Aminush !!!!!!!!!!!!!!!!!! Tybe ka kohe si kam shti hunt ketu veq tash e pash se paskam shkru sikur me pas qen e Pergjumshme !! :rolleyes: E paskam ngadrru kete dreq me TJETRE KON BRE phiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii edhe une qe jam msue keq me shkru permendq pa i pas mend se per kend o fjala !
Jo mir mir tybe po knon kjo mir shuem tybe .. Bile Mbesa jem dhe Nipi Cd-jat e saj i bljen gjithe e me tranun me te e hajt :biggrin:


hahahhahahaa oj Akrza nuk ke faj qe e ke perzi me ndonje kengetare tjeter, qka nuk po ka ne kete estrad...

thellenza
25-03-09, 18:15
jo jo e Drenices :biggrin:

LuLjaa
26-03-09, 01:02
ish pas rrxu ne brezovic e cudi veq hunden e kish pas thy...:biggrin:

Hahahahahaa edhe ti krejt informatat po jav din ktynee bree :D

me rendesi zeri qe i ka shpetu...:smile:

:biggrin: :biggrin:

Ja edhe une po tham se ish e fort kjo, edhe mire po kendon..

Gjumashja
26-03-09, 20:52
Hahahahahaa edhe ti krejt informatat po jav din ktynee bree :D:biggrin: :biggrin:

Ja edhe une po tham se ish e fort kjo, edhe mire po kendon..

po bre edhe turit ju kishin shnosh mire... :tongue: :biggrin:

Isinqerti25
26-03-09, 21:14
pse be po jav bani gajlen Kesaj

Amina
26-03-09, 22:24
http://www.visit-ulcinj.com/blog/wp-content/uploads/2008/11/dafina-zeqiri.jpg
:smile: :smile:

Isinqerti25
26-03-09, 22:29
Shpejt ja ka filluar kjo mu bo e populllarizuar

Amina
14-05-09, 22:08
http://www.youtube.com/watch?v=0m89fHb36Nc :smile:

Amina
14-05-09, 22:09
http://www.youtube.com/watch?v=m6K3_meXqWY

Une dua qe ta di......

Amina
26-05-09, 20:00
http://www.youtube.com/watch?v=56GYSYiMrqc&feature=related

pirro
26-05-09, 20:03
Ja vlen me e kqyr edhe me e ndegju ket qike, se valla do dove ju ka dal moda krejt, sjon met per kurgjo

Amina
26-05-09, 20:30
Ja vlen me e kqyr edhe me e ndegju ket qike, se valla do dove ju ka dal moda krejt, sjon met per kurgjo

Shume e vertete pirro:smile:

Urata
27-05-09, 03:50
Ja vlen me e kqyr edhe me e ndegju ket qike, se valla do dove ju ka dal moda krejt, sjon met per kurgjo


mos gabo e me u sill ma rreth ....ksaj teme! ia vlen te degjohet dhe shiqohet...

Arta-
28-06-09, 15:19
Dafina asht loqka jeme, shume mpelqen :)

Domira
29-06-09, 00:38
Dafina Zeqiri zeri me i bukur prej kengetareve te reja.

Amina
05-09-09, 19:16
:smile: http://www.youtube.com/watch?v=abCfgamisH4 (http://www.youtube.com/watch?v=abCfgamisH4)

Shume larg.......

Xuki
08-09-09, 08:10
Edhe mue mė pėlqen shumė! http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

lirik
08-09-09, 08:32
nuk paskam pasur rast ta ndegjoj ket kengtare qe ju thoni se e sht e takentuar ku mund te ndegjohet kjo kengtare ne yu tube apo ku

Prishtinasja_
11-09-09, 14:59
nuk paskam pasur rast ta ndegjoj ket kengtare qe ju thoni se e sht e takentuar ku mund te ndegjohet kjo kengtare ne yu tube apo ku
Po de ne youtube ! :biggrin:
Dafina Zeqiri kohen e fundit ka bere nje BOOM te madhe ne zhandrrin e muzikes RnB/Hip Hop!

Me pelqen shume zeri i saj ! Se per emer nuk po foli hiq ma....:biggrin:

emine
11-09-09, 15:01
Po de ne youtube ! :biggrin:
Dafina Zeqiri kohen e fundit ka bere nje BOOM te madhe ne zhandrrin e muzikes RnB/Hip Hop!

Me pelqen shume zeri i saj ! Se per emer nuk po foli hiq ma....:biggrin:

me ne funde diqka qe na jep knaqsi ta degjojme,dhe po ashtu ta shikojme,shume e simpatizoi ket kengetare,,,,,,

pirro
11-09-09, 15:46
5 km larg ta len Adelina Ismailin a qysh e ka pas emrin ajo qe knojke para lufte

Elina
11-09-09, 16:21
Dafina eshte kengetarja me e famshme per momentiin.
Ajo eshte krejt vetvetja...dhe ky eshte elementi qe e bene me te dashur per te gjithe.
Ka ze te forte...vallezimin e ben ne menyre perfekte.

Ajo ka shperthyer fuqishem ne skenen muzikore,,,sa qe shume kengetareve tona edhe ua ka shti frigen bre :biggrin:
Pirro,po flas k'tu ma shlire se tek tema e Adelines kur po shkruaj po mendojne qe po ja kam inati heheheheh :redface:

Po,e vertete eshte se Dafina jo vec Adelinen po edhe kogjaaaaaa do kengetare tjera i len larg e ma larg.
Nje here per nje here nuk ka konkurence.

Ja vec kete kenge si e kendon kjo te jep me kuptu qe vertete ka talent.

http://www.youtube.com/watch?v=EZWllk2c-lI

pirro
11-09-09, 16:29
Dafina eshte kengetarja me e famshme per momentiin.
Ajo eshte krejt vetvetja...dhe ky eshte elementi qe e bene me te dashur per te gjithe.
Ka ze te forte...vallezimin e ben ne menyre perfekte.

Ajo ka shperthyer fuqishem ne skenen muzikore,,,sa qe shume kengetareve tona edhe ua ka shti frigen bre :biggrin:
Pirro,po flas k'tu ma shlire se tek tema e Adelines kur po shkruaj po mendojne qe po ja kam inati heheheheh :redface:

Po,e vertete eshte se Dafina jo vec Adelinen po edhe kogjaaaaaa do kengetare tjera i len larg e ma larg.
Nje here per nje here nuk ka konkurence.

Ja vec kete kenge si e kendon kjo te jep me kuptu qe vertete ka talent.

http://www.youtube.com/watch?v=EZWllk2c-lI

hahahhhahha tash kur te vjen Legend e te thot adelina perfaqeson kombin tone ke me e pa ti hahaahahah.

Dafina eshte kengetare e kohes son taman, eshte large muzikes ballkanike, modelit te ceces e adelines e shume e shume tjerave.

Pse bre po me shtini me fol qeshtu? une mo skom me e kqyr kete teme hahaha

Urata
11-09-09, 16:30
Prishtinase e emine keni te drejte....!

kengetaren e karakterizon ZERI...! ajo e posedon....! natyrale shue...!

Urata
11-09-09, 16:32
hahahhhahha tash kur te vjen Legend e te thot adelina perfaqeson kombin tone ke me e pa ti hahaahahah.

Dafina eshte kengetare e kohes son taman, eshte large muzikes ballkanike, modelit te ceces e adelines e shume e shume tjerave.

Pse bre po me shtini me fol qeshtu? une mo skom me e kqyr kete teme hahaha


ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaa....

Pse mara spo fol ti per at PDK-isten e juaj, qy....!

pirro
11-09-09, 16:35
ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaa....

Pse mara spo fol ti per at PDK-isten e juaj, qy....!

Per leonora jakupin e ki fjalen aaa?? hahahahahaaaa, ka probleme me dieten ajo

Elina
11-09-09, 16:35
hahahhhahha tash kur te vjen Legend e te thot adelina perfaqeson kombin tone ke me e pa ti hahaahahah.

Dafina eshte kengetare e kohes son taman, eshte large muzikes ballkanike, modelit te ceces e adelines e shume e shume tjerave.

Pse bre po me shtini me fol qeshtu? une mo skom me e kqyr kete teme hahaha


Mos shkruaj me Pirro se as une me nuk shkruaj :biggrin:

Shum e kam merzi me me citu ne menyre ironike sic bejne disa disa :redface:


Ps;Pirro?! a me PDK-ne qenke a ?,,, me vjen keq me te thene vec ktheu mare se nuk te shkon per ftyre hahahaha (pak hajgare) :)

Urata
11-09-09, 16:46
Dafina eshte kengetarja me e famshme per momentiin.
Ajo eshte krejt vetvetja...dhe ky eshte elementi qe e bene me te dashur per te gjithe.
Ka ze te forte...vallezimin e ben ne menyre perfekte.

Ajo ka shperthyer fuqishem ne skenen muzikore,,,sa qe shume kengetareve tona edhe ua ka shti frigen bre :biggrin:
Pirro,po flas k'tu ma shlire se tek tema e Adelines kur po shkruaj po mendojne qe po ja kam inati heheheheh :redface:

Po,e vertete eshte se Dafina jo vec Adelinen po edhe kogjaaaaaa do kengetare tjera i len larg e ma larg.
Nje here per nje here nuk ka konkurence.

Ja vec kete kenge si e kendon kjo te jep me kuptu qe vertete ka talent.

http://www.youtube.com/watch?v=EZWllk2c-lI


u Eline! sa mire paske fole....!

Eline, Dafinen po e du edhe me shume se goces time n'Prishtine sivjet plot goca t'vogla i kishin thane: "qy Dafina Zeqiri, A je ti Dafina?....!!! vajza e motres time ua kishte pas kthye jo "motra e saj eshte".....!

3aVTblLrH4k&feature=related

emine
11-09-09, 16:48
av breh edhe qetu hite me livru a,dado qka po mirresh ti me muzika ,ma mire me ja punu ti emines naj garniture,se u afrune dite:biggrin:

Urata
11-09-09, 16:51
T0NUY-8LcO0&feature=related

Urata
11-09-09, 16:54
3XN6omvRh74

i lumte....!

emine
11-09-09, 16:54
mbushi baterit:biggrin:


w6CPq0Rj4ZQ&feature=related

Urata
11-09-09, 16:56
av breh edhe qetu hite me livru a,dado qka po mirresh ti me muzika ,ma mire me ja punu ti emines naj garniture,se u afrune dite:biggrin:


ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa....
mos ke merak ti une qeizin komplet ta bie ty...!

mori, s'jom kah due me u plak, qy.....! ku po rrini ju trinjet po due dhe une, qy.....!po i mbushi baterit dhe une ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaa...

emine
11-09-09, 17:05
ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa....
mos ke merak ti une qeizin komplet ta bie ty...!

mori, s'jom kah due me u plak, qy.....! ku po rrini ju trinjet po due dhe une, qy.....!po i mbushi baterit dhe une ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaa...

hahahhahhah ,i ke asoje qe nuke sosen

elsaaa08
11-09-09, 17:23
dafina aaa trup sexy e bukur stil kurve ma mire me shku ne naj klub e kishin pagu mire

emine
11-09-09, 17:25
dafina aaa trup sexy e bukur stil kurve ma mire me shku ne naj klub e kishin pagu mire

,qka spo lexone njeri ktu...,,,:mad:

pirro
11-09-09, 17:35
dafina aaa trup sexy e bukur stil kurve ma mire me shku ne naj klub e kishin pagu mire

Shihh kjo!!

emine
11-09-09, 17:37
Shihh kjo!!

ja ka marr buken mara........

pirro
11-09-09, 17:42
ja ka marr buken mara........

Du me ja dhuru nje shkop per vallezim, jo dafines po kesaj postueses se fundit te faqes se kaluar

emine
11-09-09, 17:43
Du me ja dhuru nje shkop per vallezim, jo dafines po kesaj postueses se fundit te faqes se kaluar


jo qitja do pare ,se veq a afru:biggrin:

pirro
11-09-09, 17:45
jo qitja do pare ,se veq a afru:biggrin:

Ngrehja te mbathurat te ja gjuj ni 10 she ( jo ma shume )

thellenza
11-09-09, 18:23
dafina aaa trup sexy e bukur stil kurve ma mire me shku ne naj klub e kishin pagu mire :biggrin:


Nuk po i kuptoj disa, leni more njerzt ta japin mendimin e vete.. gojen plote demokraci dhe kunder thashethemeve e gjerave primitive ectr.,, por 0% tolerance ndaj mendimeve qe nuk pelqehen.. sa te perparum qe jemi. :rolleyes:

:wink::wink:

Amina
12-09-09, 09:40
Dafina eshte kengetarja me e famshme per momentiin.
Ajo eshte krejt vetvetja...dhe ky eshte elementi qe e bene me te dashur per te gjithe.
Ka ze te forte...vallezimin e ben ne menyre perfekte.

Ajo ka shperthyer fuqishem ne skenen muzikore,,,sa qe shume kengetareve tona edhe ua ka shti frigen bre :biggrin:
Pirro,po flas k'tu ma shlire se tek tema e Adelines kur po shkruaj po mendojne qe po ja kam inati heheheheh :redface:

Po,e vertete eshte se Dafina jo vec Adelinen po edhe kogjaaaaaa do kengetare tjera i len larg e ma larg.
Nje here per nje here nuk ka konkurence.

Ja vec kete kenge si e kendon kjo te jep me kuptu qe vertete ka talent.

http://www.youtube.com/watch?v=EZWllk2c-lI

Po tybeeeeee hehehhe

Amina
12-09-09, 09:46
,qka spo lexone njeri ktu...,,,:mad:
emine ka dikush qe fol e sen nuk thote, mos ta nin ty hehehe

emine
12-09-09, 09:55
emine ka dikush qe fol e sen nuk thote, mos ta nin ty hehehe

nese dikush s'te pelqen nuke ka nevoje mu perdore fjala banale,,,,pata mbet me goje hapune kure lexova ate postim,,,

Amina
12-09-09, 09:58
nese dikush s'te pelqen nuke ka nevoje mu perdore fjala banale,,,,pata mbet me goje hapune kure lexova ate postim,,,

Mire e ki, po keshtu eshte, per fat te keq

Amina
12-09-09, 09:59
:biggrin:


Nuk po i kuptoj disa, leni more njerzt ta japin mendimin e vete.. gojen plote demokraci dhe kunder thashethemeve e gjerave primitive ectr.,, por 0% tolerance ndaj mendimeve qe nuk pelqehen.. sa te perparum qe jemi. :rolleyes:

:wink::wink:

thellenza, mos prit prejt dikujt nje gje qe nuk e njeh hahah

thellenza
12-09-09, 23:09
thellenza, mos prit prejt dikujt nje gje qe nuk e njeh hahahMe duket se me ke kuptu ndryshe !? E kisha fjalen per keto mendimet e te tjerve, qe ju kane orientu Elsaaa-s.. Une mendoj se duhet te jemi ne gjendje t' i perballojme edhe kritikat dhe mendimet negative qe kan te tjeret per ne.. dhe sikur fan-se e dikujt se di ku mund ta marr te drejten ti kapen dikujt pse e kritikon ose e shpreh mospelqimin e vet ndaj atij/asaj qe une e adhuroj! Me kete po i perfshij edhe temat tjera ku behet fjale per artista tjere, ku ndodhe e njejta gje. Kete e kam mendu me ato rreshtat e mia, me falni qe nuk kam qene me e kjarte. :smile:

Makresh
12-09-09, 23:42
Me duket se me ke kuptu ndryshe !? E kisha fjalen per keto mendimet e te tjerve, qe ju kane orientu Elsaaa-s.. Une mendoj se duhet te jemi ne gjendje t' i perballojme edhe kritikat dhe mendimet negative qe kan te tjeret per ne.. dhe sikur fan-se e dikujt se di ku mund ta marr te drejten ti kapen dikujt pse e kritikon ose e shpreh mospelqimin e vet ndaj atij/asaj qe une e adhuroj! Me kete po i perfshij edhe temat tjera ku behet fjale per artista tjere, ku ndodhe e njejta gje. Kete e kam mendu me ato rreshtat e mia, me falni qe nuk kam qene me e kjarte. :smile:


Si eshte e mundshme ? :confused: :biggrin:

Pritet nje termet i fort sonte !!!

Amina
13-09-09, 00:27
Me duket se me ke kuptu ndryshe !? E kisha fjalen per keto mendimet e te tjerve, qe ju kane orientu Elsaaa-s.. Une mendoj se duhet te jemi ne gjendje t' i perballojme edhe kritikat dhe mendimet negative qe kan te tjeret per ne.. dhe sikur fan-se e dikujt se di ku mund ta marr te drejten ti kapen dikujt pse e kritikon ose e shpreh mospelqimin e vet ndaj atij/asaj qe une e adhuroj! Me kete po i perfshij edhe temat tjera ku behet fjale per artista tjere, ku ndodhe e njejta gje. Kete e kam mendu me ato rreshtat e mia, me falni qe nuk kam qene me e kjarte. :smile:#

Aha, flm per spjegimin thellenza, gjithkujt i bjen ta pranoje apo te mos pranoj nje mendim te dikujt. Une per postimin e elsaa them eshte gjykim vertete i pa-baze dhe mendoj se nuk duhet te diskutohet fare, kur ne at menyre jepet mendim per nje kengetare qe eshte aq e pelqyer nga shumica.

thellenza
13-09-09, 22:41
Si eshte e mundshme ? :confused: :biggrin:

Pritet nje termet i fort sonte !!!Ani a ndodhi termeti andej ka ju dikund, se kendej ka une jo valla ? :rolleyes:

:biggrin:

thellenza
13-09-09, 22:47
#

Aha, flm per spjegimin thellenza, gjithkujt i bjen ta pranoje apo te mos pranoj nje mendim te dikujt. Une per postimin e elsaa them eshte gjykim vertete i pa-baze dhe mendoj se nuk duhet te diskutohet fare, kur ne at menyre jepet mendim per nje kengetare qe eshte aq e pelqyer nga shumica.Nuk e di per cilen shumice e ke ti fjalen, por edhe nese dikush adhurohet nga shumica, mund prap se prap nga nje apo dy ndoshta edhe tre dhe dhjete te mos adhurohet.. nuk po i kuptoj disa pse mendojne qe ate cka e pelqejne vete duhet ta pelqejne te gjithe!!! Vetem kaq.

Kalo bukur Amina :smile:

Makresh
13-09-09, 23:16
Ani a ndodhi termeti andej ka ju dikund, se kendej ka une jo valla ? :rolleyes:

:biggrin:


Si ke degju te rejat e sodit ? :eek:

Katastrof Natyrale, Inondacione ne Turki !!!!!!

Amina
13-09-09, 23:23
Nuk e di per cilen shumice e ke ti fjalen, por edhe nese dikush adhurohet nga shumica, mund prap se prap nga nje apo dy ndoshta edhe tre dhe dhjete te mos adhurohet.. nuk po i kuptoj disa pse mendojne qe ate cka e pelqejne vete duhet ta pelqejne te gjithe!!! Vetem kaq.

Kalo bukur Amina :smile:

Ne asnje menyre thellenza. Une nuk mendoj veq se ne qofte se mua me pelqen duhet edhe te tjereve te ju pelqej.
Une komentova per at cfare elsaa kishte shkruar, dhe e dhash mendimin, do te ishte mire te komentosh edhe ti ne at postim, qe nuk ka nivel fare

Kalo mire edhe ti..

thellenza
14-09-09, 17:04
Si ke degju te rejat e sodit ? :eek:

Katastrof Natyrale, Inondacione ne Turki !!!!!!Jo kurgje nuk kam degju! Te thash ka neve moti eshte i mire..! :P

thellenza
14-09-09, 17:10
Ne asnje menyre thellenza. Une nuk mendoj veq se ne qofte se mua me pelqen duhet edhe te tjereve te ju pelqej.
Une komentova per at cfare elsaa kishte shkruar, dhe e dhash mendimin, do te ishte mire te komentosh edhe ti ne at postim, qe nuk ka nivel fare

Kalo mire edhe ti..Atehere mua ndoshta vetem po me duket ashtu..edhe pse mund te theme qe pak si shpesh po m'i qesin syte keto gjera.
Sa per mendimin e Elsaaa-s, se di a do te ishte me mire te kometoj apo te mos komentoj.. dhe te kisha dasht te jap ndonje koment per ate mendim (me baze apo te pabaze) por edhe per Dafina Zeqirin, kisha mund ta jap 100 here deri me sot.

:smile:

Legend
14-09-09, 19:29
Me pelqen,madje shuuuuume,ka sjellur nje trend te ri.
Nga pamja,do zoti e zhvillohet ngjan si djale,por ka fytyre engjulli.
Zeri perfekt,levizjet edhe me perfekt.
Cka me pengon,mos aftesia te jete soliste por gjithmone duete.
Dhe infiltrimet politike dhe familjarizmi ne RTK,out.
Ka kualitet edhe pa keto elemente.

Amina
14-09-09, 20:07
Atehere mua ndoshta vetem po me duket ashtu..edhe pse mund te theme qe pak si shpesh po m'i qesin syte keto gjera.
Sa per mendimin e Elsaaa-s, se di a do te ishte me mire te kometoj apo te mos komentoj.. dhe te kisha dasht te jap ndonje koment per ate mendim (me baze apo te pabaze) por edhe per Dafina Zeqirin, kisha mund ta jap 100 here deri me sot.

:smile:

Mire mire..................

emine
19-09-09, 20:28
me kendshmja kengetare shqiptare;)

Tarzani
20-09-09, 07:13
E bukur po,me ze e shum qka po, ama diqka me pas huazue prej artes pak pak bile jo shume ja kish dhan tamam at hjeshin a.

Amina
20-09-09, 10:37
E bukur po,me ze e shum qka po, ama diqka me pas huazue prej artes pak pak bile jo shume ja kish dhan tamam at hjeshin a.

Me vjen mire qe nuk ka asgje te perbashket me Arten hehehe

Amina
05-10-09, 20:02
FMuwUXXLcgU

Legend
06-10-09, 01:06
Ish tu u zhvillue nji "lufte e rrepte" ne youtube,mes Dafyet e Zanfyet se ne koncertin e RTK-se Zanfina-muaji i rinise e paskan prit publiku Zanffye ma mire se Danffye.
Po fluturojne "leshrat e kokes" te qikave te mira ne youtube :biggrin:

Me luw chicken fight :tongue:
http://www.youtube.com/watch?v=gry7Vt9IZYQ

Amina
07-10-09, 10:31
FN8OIfCyK0w

Kenge hipnotizuese.....

pirro
07-10-09, 12:05
Veq kush t'rrėhet se smuj gjan ma te mire.

Domira
07-10-09, 15:45
Eshte jo e drejte per vete avansimin e skenes tone muzikore qe mos ti ipen kenge me te mira Dafines, per ta vu ne pah zerin e saj edhe me mire, siq tha dikush ti ipetmundesia te kendoje solo. Perndryshe sikur mos ti kendonte bukur kenget me te mira dhe me te renda, sigurisht se vetvetiu do te harrohej. Por ende pretendohet qe zerit te saj mos ti ipet shansi dhe kualiteti i zerit te saj mos te jete pjese e estrades tone. Si duket edhe ne kohe do te vazhdoje te vleje parimi i antivleres: "per inat te nuses me vdekte djali".

Perndryshe cdo vibrim ne zerin e saj karateristik te une me jep kenaqesi te veqante.

Legend
07-10-09, 16:20
Eshte jo e drejte per vete avansimin e skenes tone muzikore qe mos ti ipen kenge me te mira Dafines, per ta vu ne pah zerin e saj edhe me mire, siq tha dikush ti ipetmundesia te kendoje solo. Perndryshe sikur mos ti kendonte bukur kenget me te mira dhe me te renda, sigurisht se vetvetiu do te harrohej. Por ende pretendohet qe zerit te saj mos ti ipet shansi dhe kualiteti i zerit te saj mos te jete pjese e estrades tone. Si duket edhe ne kohe do te vazhdoje te vleje parimi i antivleres: "per inat te nuses me vdekte djali".

Perndryshe cdo vibrim ne zerin e saj karateristik te une me jep kenaqesi te veqante.

Me fal Domira,pa te keqen e askujt,por prej kur ne Kosove kengetareve "u ipen kenget"?
Jo zemra,ajo ka qene koha e komunizmit,ka 20 vite qe kengetaret VET ZGJEDHIN kneget.
Kam pershtypjen qe u atribove ne shkrimin tim.
Jo zemra,gjithkush zgjedh kengen e vet.
Kosova nuk eshte Irak.
Te behemi real.
Mendimin tim per Dafinen e kam dhene,por po te mos ishte "dridhja" tek emision i Labit per festat e Vitit te Ri 2008/2009 dhe bashkepunimi me Bleron "La vida Loca",Dafina do ishte ende nje soliste ne tentim siq ishte para 3 vitesh me kenget e saj te punuara tek Genc Prelvukaj,te cilat askujt nuk i benin pershtypje atehere.
Jam nder te rralet qe shkruaja gjithkund per kete vajze dhe me perqeshnin.
Ajo rrezoi Genten me vallezimin tek Op Op Labi,dhe aty u katapultua.
Por nese kete vit na vendos Labi qe dikush te vallezoje me mire se Dafina,atehere do shkruajme pas nje viti per dike tjeter si sot.
Megjithate,per Dafinen kam mendim ultra pozitiv-pamje,ze,vallzim,etj.
Por,ne Kosove mund ti kesh te gjitha keto,asnjehere nuk behesh yll nese nuk vendos nje televizion te te katapultoje per inat te nje kengetareje tjeter.
Eh.kjo eshte vertet padrejtesi.

Domira
07-10-09, 18:17
Me fal Domira,pa te keqen e askujt,por prej kur ne Kosove kengetareve "u ipen kenget"?
Jo zemra,ajo ka qene koha e komunizmit,ka 20 vite qe kengetaret VET ZGJEDHIN kneget.
Kam pershtypjen qe u atribove ne shkrimin tim.
Jo zemra,gjithkush zgjedh kengen e vet.
Kosova nuk eshte Irak.
Te behemi real.
Mendimin tim per Dafinen e kam dhene,por po te mos ishte "dridhja" tek emision i Labit per festat e Vitit te Ri 2008/2009 dhe bashkepunimi me Bleron "La vida Loca",Dafina do ishte ende nje soliste ne tentim siq ishte para 3 vitesh me kenget e saj te punuara tek Genc Prelvukaj,te cilat askujt nuk i benin pershtypje atehere.
Jam nder te rralet qe shkruaja gjithkund per kete vajze dhe me perqeshnin.
Ajo rrezoi Genten me vallezimin tek Op Op Labi,dhe aty u katapultua.
Por nese kete vit na vendos Labi qe dikush te vallezoje me mire se Dafina,atehere do shkruajme pas nje viti per dike tjeter si sot.
Megjithate,per Dafinen kam mendim ultra pozitiv-pamje,ze,vallzim,etj.
Por,ne Kosove mund ti kesh te gjitha keto,asnjehere nuk behesh yll nese nuk vendos nje televizion te te katapultoje per inat te nje kengetareje tjeter.
Eh.kjo eshte vertet padrejtesi.

Of of of dil fjal ka dole :biggrin: ..ta ndreqi niher ket keqkuptim...nuk tu atribuova ty.
As nuk di shum per kte kangetare se cka dhe kur ka kendu. Por nga deshira qe te ndegjoj dhe shoh kualitet mbasi ze te mire ka, do te ishte kenaqesi nje ze i tille te na kenaqte me nje kenge te bukur e me kualitet. Pra do te ishte mrekulli te ndegjojme kenge te bukura nga zera te bukur.
As nuk e di se si shkon puna perzgjedhjes se kengeve, por e di se me mendu mbar e mire ata qe bejne kenge dhe njekohesisht mendojne per rikthimin e vlerave sigurisht se do te mendonin jo vetem per zerin e Dafines por edhe per zera te tjere qe nuk dalin ne siperfaqe.
Po ashtu eshte, te ne televizionet tona sahora e bejne njerin yll, me fjale tjera krijojne ''vlera'' dhe kshtu edukojne publikun, sidomos ate te riun.

Amina
07-10-09, 20:06
Me fal Domira,pa te keqen e askujt,por prej kur ne Kosove kengetareve "u ipen kenget"?
Jo zemra,ajo ka qene koha e komunizmit,ka 20 vite qe kengetaret VET ZGJEDHIN kneget.
Kam pershtypjen qe u atribove ne shkrimin tim.
Jo zemra,gjithkush zgjedh kengen e vet.
Kosova nuk eshte Irak.
Te behemi real.
Mendimin tim per Dafinen e kam dhene,por po te mos ishte "dridhja" tek emision i Labit per festat e Vitit te Ri 2008/2009 dhe bashkepunimi me Bleron "La vida Loca",Dafina do ishte ende nje soliste ne tentim siq ishte para 3 vitesh me kenget e saj te punuara tek Genc Prelvukaj,te cilat askujt nuk i benin pershtypje atehere.
Jam nder te rralet qe shkruaja gjithkund per kete vajze dhe me perqeshnin.
Ajo rrezoi Genten me vallezimin tek Op Op Labi,dhe aty u katapultua.
Por nese kete vit na vendos Labi qe dikush te vallezoje me mire se Dafina,atehere do shkruajme pas nje viti per dike tjeter si sot.
Megjithate,per Dafinen kam mendim ultra pozitiv-pamje,ze,vallzim,etj.
Por,ne Kosove mund ti kesh te gjitha keto,asnjehere nuk behesh yll nese nuk vendos nje televizion te te katapultoje per inat te nje kengetareje tjeter.
Eh.kjo eshte vertet padrejtesi.


Legend temen e kam qel para kercimit e saj tek Lab. Kenga "Rralle e permall" e beri te njohur, edhe pse ke te drejte me ket cfare shkruan ne fund te postimit:confused:

teutaA
07-10-09, 21:07
e veqant e vetmja ne kosov qe i ka hije ky zhander i muzikes taman si kenegtaret e huaja amerikane

nuk e njof vetem ne baz te disa videove ne youtube qe kam pas rastin ta shof

Sibora
11-12-09, 20:59
Duket kengetare qe premton.Ka ze dhe stil qe e ben shume te paraqitshme para ekranit.

Urata
12-12-09, 03:33
Legend temen e kam qel para kercimit e saj tek Lab. Kenga "Rralle e permall" e beri te njohur, edhe pse ke te drejte me ket cfare shkruan ne fund te postimit:confused:


vetem aty vertet tregoj qe dine me vallezue...! te tjerat kot fare...! Edhe ajo Adelina tjeter goxha, goxha, jo Adelina e Legendes...!:wink:

ps: shume m'habiti Nora Istrefi dhe Zanfina Ismaili, aty treguen qe skane haber me vallezim...! Adja, shume e zgjuar, sa mire diti te i evitohej "humbjes" nga Dafina...!

Amina
13-12-09, 10:23
vetem aty vertet tregoj qe dine me vallezue...! te tjerat kot fare...! Edhe ajo Adelina tjeter goxha, goxha, jo Adelina e Legendes...!:wink:

ps: shume m'habiti Nora Istrefi dhe Zanfina Ismaili, aty treguen qe skane haber me vallezim...! Adja, shume e zgjuar, sa mire diti te i evitohej "humbjes" nga Dafina...!

Ehh, mua me qudit edhe nje fakt, ne te shumten e rasteve gjat intervistave Dafina eshte shume e dobet, nuk di te pergjigjet mire dhe bile as nuk e din per cka behet fjale ne ndonje kenge te saj!!! :confused: (dihet eshte lind e rrit jashte, por pak pergaditje do te ishte mire)

Mendoje ne kete drejtim i duhet shume pune.

teutaA
13-12-09, 18:06
Ehh, mua me qudit edhe nje fakt, ne te shumten e rasteve gjat intervistave Dafina eshte shume e dobet, nuk di te pergjigjet mire dhe bile as nuk e din per cka behet fjale ne ndonje kenge te saj!!! :confused: (dihet eshte lind e rrit jashte, por pak pergaditje do te ishte mire)

Mendoje ne kete drejtim i duhet shume pune.

un mendoj qe me qellim paraqiten ashtu si kjo si genta qe gjeja se spo kuptojm vetem per me u dok me cool se nje person qe rritet jasht dhe nuk din te komunikoj shqip se besoj qe mundet dikush me bind me shku me kendu neper diskoteka te ks :smile:

lovely
13-12-09, 21:43
tybe niher per iher ma e forta.. akej? :D

Prishtinasja_
12-01-10, 22:10
Me te vertet eshte Amazing Girl :biggrin:

Me pelqejn kenget e saja sidomos zeri i saj ! :cool:

Vetem nje verejtje per Dafin ...!:rolleyes:

I duhet te perveqsoj gjuhen shqipe edhe me shume sepse ne intervista ndonjehere me duket shume e dobet !emoqQP2zDpw

teutaA
12-01-10, 22:23
Me te vertet eshte Amazing Girl :biggrin:

Me pelqejn kenget e saja sidomos zeri i saj ! :cool:

Vetem nje verejtje per Dafin ...!:rolleyes:

I duhet te perveqsoj gjuhen shqipe edhe me shume sepse ne intervista ndonjehere me duket shume e dobet !emoqQP2zDpw

ne intervista e dobet a sa i perket stilit e kenges nje her per nje her ska konkurenc :smile:

opss ishalla nuk ja nis me vjedh edhe kjo

Prishtinasja_
12-01-10, 22:34
ne intervista e dobet a sa i perket stilit e kenges nje her per nje her ska konkurenc :smile:

opss ishalla nuk ja nis me vjedh edhe kjo

Ashtu eshte!

Zanzi/M
13-01-10, 20:48
Te len pa mend kjo Dafina, eshte njesh ne Kosove tani per tani. Pa fol per vallzimin qe e bon kjo.

Oltiana1
18-01-10, 17:51
Te len pa mend kjo Dafina, eshte njesh ne Kosove tani per tani. Pa fol per vallzimin qe e bon kjo.
Zanzi pasi tė le pa mend nuk ėshtė e mirė fare , qenka kėngėtare qė ja humb njerėzve mendjen hahaha :P

Zanzi/M
18-01-10, 19:07
Zanzi pasi tė le pa mend nuk ėshtė e mirė fare , qenka kėngėtare qė ja humb njerėzve mendjen hahaha :P

Jo krejtve ( se ketu ne humbjen e mendjes nuk hyn femnat ) hahahah, kjo ju ndodh vetem mashkujve, ndersa per femna qe jav lund mendjen osht Meda :biggrin:

emine
18-01-10, 19:55
Jo krejtve ( se ketu ne humbjen e mendjes nuk hyn femnat ) hahahah, kjo ju ndodh vetem mashkujve, ndersa per femna qe jav lund mendjen osht Meda :biggrin:

tek qikat meda ska fije efekti,mendja ju lun grave se jau knone kangen ,ah dashni dashni e vjeter:biggrin: :tongue:

Oltiana1
18-01-10, 22:44
Jo krejtve ( se ketu ne humbjen e mendjes nuk hyn femnat ) hahahah, kjo ju ndodh vetem mashkujve, ndersa per femna qe jav lund mendjen osht Meda :biggrin:
Zanzi ēfarė Mede ore mirė ka thėnė Eminja nuk po shkruaj gjė mė shumė hahahah .

Zanzi/M
18-01-10, 22:48
Zanzi ēfarė Mede ore mirė ka thėnė Eminja nuk po shkruaj gjė mė shumė hahahah .

Po me vjen mire qe paskna gabu :biggrin:

Oltiana1
18-01-10, 22:53
Po me vjen mire qe paskna gabu :biggrin:
Zanzi mos tė vjen mirė qė ke gabuar hahahah , po gabimet janė njerėzore edhe pse gabove :)

Zanzi/M
19-01-10, 10:01
Zanzi mos tė vjen mirė qė ke gabuar hahahah , po gabimet janė njerėzore edhe pse gabove :)
Poe me vjen mire ( mire me thene ) qe kokan njerzore. Po na duhet me i marr edhe opinionet e te tjerve ne lidhje me Meden, jo te debatojme vetem ne dy. A po te hapet nje teme lidhur me meden !1

Oltiana1
19-01-10, 14:34
Poe me vjen mire ( mire me thene ) qe kokan njerzore. Po na duhet me i marr edhe opinionet e te tjerve ne lidhje me Meden, jo te debatojme vetem ne dy. A po te hapet nje teme lidhur me meden !1
Unė thjesht ta ktheva pėrgjigjen qė ke menduar ashtu se nuk kam pėrse tė shkruaj pėr Medėn kur tema ėshtė pė Dafinėn po nejse .

Prishtinasja_
07-09-10, 16:42
Ja ka anen !!! :biggrin:

R4tQAkpB-TI

Amina
07-09-10, 20:25
Ja ka anen !!! :biggrin:

R4tQAkpB-TI

Po bre coci, e veqant eshte...:smile:

Xuki
08-09-10, 09:14
Tybe copė e mirė ėshtė http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Hajra
03-01-11, 12:35
Dafina Zeqiri eshte SUPER STAR me plot kuptimin e fjales, e cila u afirmua ne nje kohe rekorde, per mua eshte nje Ammy Winehouse.

Respekt

Amina
14-01-11, 15:26
Kenge e kenduar shume bukur :smile:

4qEXMVka6v

Hajra
18-03-12, 10:57
http://www.botasot.info/img/dafinaledri5.jpg

Dafina Zeqiri dhe Ledri Vula fejohen zyrtarisht, shkembejn unazat
Kemi disa jave qe jemi pasionuar shume pas historise se dashurise se Ledi Vulajt dhe Dafina Zeqirit. Po i ndjekim hap pas hapi dhe kemi mesuar se javen e kaluar midis tyre ka ndodhur pikerisht ajo qe ne, ne gjuhen popullore, e quajme shkembim unazash.
Ne nje ambient shume familjar, mes shume pak te pranishmeve, Ledri dhe Dafina kane realizuar nje fejese tradicionale shqiptare. Lajmi na ka mberritur nga nje burim i afert i me ciftin, i cili ka konfirmuar se si Ledri ashtu dhe Dafina jane shume te lumtur me vendimin qe kane marre dhe qe ka qene fryt i dashurise se madhe qe kane per njer-tjetrin. Ne fakt, per Dafinen kjo nuk eshte hera e pare qe e provon fejesen, pasi tashme te gjithe e njohin historine e saj me Krenarin, me te cilin ishte fejeur per kater vjet, historia e cila perfundoi vetem kater muaj me pare.
Ndersa Ledri, i cili nga te gjithe njihet si nje Don Zhuan, qe ka pasur shume marredhenie me femrat, por asnje serioze, e ka per here te pare hedhjen e nje hapi te tille te rendesishem. Miqte e tij thone qe Dafina ia ka pushtuar zemren dhe ai nuk e ka menduar dy here perpara se te hedhe nje hap te tille te rendesishem.

LuLjaa
19-03-12, 22:02
http://www.botasot.info/img/dafinaledri5.jpg

Dafina Zeqiri dhe Ledri Vula fejohen zyrtarisht, shkembejn unazat
Kemi disa jave qe jemi pasionuar shume pas historise se dashurise se Ledi Vulajt dhe Dafina Zeqirit. Po i ndjekim hap pas hapi dhe kemi mesuar se javen e kaluar midis tyre ka ndodhur pikerisht ajo qe ne, ne gjuhen popullore, e quajme shkembim unazash.
Ne nje ambient shume familjar, mes shume pak te pranishmeve, Ledri dhe Dafina kane realizuar nje fejese tradicionale shqiptare. Lajmi na ka mberritur nga nje burim i afert i me ciftin, i cili ka konfirmuar se si Ledri ashtu dhe Dafina jane shume te lumtur me vendimin qe kane marre dhe qe ka qene fryt i dashurise se madhe qe kane per njer-tjetrin. Ne fakt, per Dafinen kjo nuk eshte hera e pare qe e provon fejesen, pasi tashme te gjithe e njohin historine e saj me Krenarin, me te cilin ishte fejeur per kater vjet, historia e cila perfundoi vetem kater muaj me pare.
Ndersa Ledri, i cili nga te gjithe njihet si nje Don Zhuan, qe ka pasur shume marredhenie me femrat, por asnje serioze, e ka per here te pare hedhjen e nje hapi te tille te rendesishem. Miqte e tij thone qe Dafina ia ka pushtuar zemren dhe ai nuk e ka menduar dy here perpara se te hedhe nje hap te tille te rendesishem.


Po be than qe u fejun kishe :D