PDA

View Full Version : Futboll: Kosovė - Brasil.. .. enderr apo realitet..


niemand
18-07-08, 00:24
Drejtuesit e FFK-sė thonė se ftesa pėr miqėsore me kombėtaren braziliane u ka ardhur ditė mė parė nga menaxheri i FIFA-s, Mark Billoi.

Pėrfaqėsuesja e Kosovės nė futboll mė 25 ose 26 korrik, ka mundėsi qė tė vihet pėrballė kombėtares sė Brazilit nė Gjenevė tė Zvcirės. Njė lajm tė tillė sensacional e kanė konfirmuar sot edhe drejtuesit e FFK-sė, sipas tė cilėve ftesa pėr miqėsore me kombėtaren braziliane u ka ardhur ditė mė parė nga menaxheri i FIFA-s, Mark Billoi.

Kreu i FFK-sė, Fadil Vokrri ka thėnė se ka kthyer pėrgjigje pozitive nė kėtė ftesė dhe tashmė ka mbetur qė tė merret leja nga Federata zvicerane si dhe nga FIFA pėr zhvillimin e kėsaj ndeshjeje nė Gjenevė. Vokrri ka thėnė se konfirmimi pėrfundimtar pritet gjatė ditės sė sotme ose mė sė voni deri nesėr. Nė rast se vjen deri te realizimi i kėsaj miqėsoreje, atėherė pa dyshim se kjo do tė jetė njė ndeshje historike, por edhe njė hap tejet i rėndėsishėm pėr futbollin kosovarė drejt ndėrkombėtarizimit. Ndėrkohė miqėsorja e mundshme Kosovė-Brazil ka tronditur mediat e Beogradit, tė cilat e kanė quajtur si tė pabesueshėm njė lajm tė tillė. I njėjti menaxher i FIFA-s, nė vitin e kaluar ka organizuar ndeshjes Kosovė - Arabi Saudite nė Ankara tė Turqiės, kurse pėr muajin gusht ai ka aranzhuar edhe dy miqėsore tjera me Beninin (mė 18 gusht) dhe me Arabinė Saudite (mė 20 gusht).

Rizuana
18-07-08, 10:23
Enderr qe po bohet realitet, vertete do jete ndeshje historike...

Nga zemra i uroj Suksese kombetares tone, uroj qe nje dite edhe kta te jene te forte si kombetarja e Brazilit http://dardania.de/vb/upload/images/icons/icon14.gif


Ps mezi po pres bre me pa kete ndeshje ;)

pirro
19-07-08, 11:41
Me 26 korrik ka me e pa Brazili se cka eshte futbolli i vertete , do te dridhen shkollat e futbollit te Brazilit.