PDA

View Full Version : Anulohet miqesorja .KOSOVE -BRAZIL


Flori-88
19-07-08, 23:03
Sot ne mengjes fatkeqesisht lexova se miqesorja ne mes te kombetares tone dhe asja te Brazilit u anulua . shkaku vonesa e pergjegjes nga FIFA nese do lejohet te zhvillohet kjo ndjeshje ose jo ... kombetares se Brazilit i humb durimi niser per Singapor ndersa shkruante se edhe qarqet serbe te sportit kishe kan gisht ne kete pune ... sna lan rahat kurr.....

premium
21-07-08, 07:56
Per fatkeq dot kemi krize kafeje.... nuk luajn aq rol te madhe!!!

jadore
21-07-08, 12:45
eh , more me flakrute..!!
a per sport qenka pun-a...!!!

thash se per nima , e qka i bojme hallit ku marrim e nga iportojme pastaj mish lope per popullaten me nga 1,5 deri ne 2.0 ojro / kilogramin po i prishem punte me Brazilin ...
jaaaa erdha ne perfundim qe populli i shkret gjithmone eshte i rrezikuar...

pirro
21-07-08, 18:04
e ka pa brazili me kan ka pune

Gjumashja
21-07-08, 18:18
ashtu keshtu na ish dasht te themi " me rendesi pjesemarrja":biggrin:

lirik
30-07-08, 21:37
LOJA ME BRAZILIN PARAQET NJI IMAZH TJETER NDERKOMBTARIZIM AFIRMIM DHE VEMENDJE NDAJ KOSOVES
KJO NA AFIRMON SHUM NE ARENEN NDERKOMBTARE
IMAZH KY QE RRITET DHE KA NDIKIM
NUK U Bė RASTESISHT KJO SA MA SHUM SHTETE Q ETE LUAJN ME NE NE SPORTE
AQ MA NE AVANTAZH TE AFIRMIMIT E PRESTIGJIT JEMI PARA SYVE TE BOTES
POR NATYRISHT QARQET SERBE KAN AFTESI DJALLZORE
KUDO PER Tė NDERHY NE QESHTJEN SHQIPTARE NUK ESHT E THJESHT KJO PUNė SIQ E SHOHIN DISA KJO KA SHUM PRAPAVIJA
LIDHJETE TYRE SERBO MAFIOZE NEPER QARQE NDERKOMBTARE
JAN TEJET
TE FUQISHME
SE SA PO NDIKON SERBIA E RUSIA NE ZVARRITJEN E TE GJITHA QėLLIMEVE TONA KJO PO SHIHET
PRANDAJ MOS E NXENI Tė VOGEL AS KėT PUNė EDHE KTU KA INTERVENIME
SėRBėT KUJTOHEN E BėJN QKA NUK JA MERR MENDJA AS DJALLIT
MOS MENDONI SE KEMI TE BEJM ME NJERZ QKA DO SERBIA E DIN KU BėN DREQI VEZė ATA PER DIPLOMACI E HYRJE NEN LEKURA KAN QENė TE NJOHUR NEPER SHEKUJ
EDHE SOT KAN NDIKIME NEPER BOTė KAHDO

valiii
31-07-08, 01:12
ashtu keshtu na ish dasht te themi " me rendesi pjesemarrja":biggrin:

Nuk ėshtė bash ashtu siē thua Ti Gjumashe... Debatik Curri ka ditur tė shėnon gol midis "Amsterdam Arena-s" - ndeshje kjo e vleshme per kualifikimet nė Europianin qė kaloj dhe ishim dėshmitar se ēka diti me ju bo Kampionit dhe nėnkampionit Botėror, tė gjithė jemi nė dijeni se kush ėshtė Holanda.
Shqipėrija (me lojtarėt kyē, kryesishtė kosovarė) e ka sfiduar 2 herė Holanden e fortė ( tė pakten moralishtė-tufju referave nė kėtė rast). Pra tė ia jepesh gol portierit tė MAN UTD dhe tė i driblosh njė kallaballėk mbrojtsa ( tė gjithė pjesmarės nė champions league ) nuk ėshtė pak.
Kosova ka potencial tė lojėtarve dhe jam i bindshėm se, nese FIFA do kishte lejuar qė tė zhvillohej kjo ndeshje, lojtarėt tonė z'do na korritshin.

lirik
31-07-08, 05:43
Armiqsia dhe antishqiptarizmi i ka rrėnjėt e hershme nė histori
veprimet antishqiptare nuk jan as nga mesjeta as nga koha e rilindjes
as vetem nga pushtimet turke
veprimet antishqiptare datojnė shum heret
qe nga zanafilla dhe fillim i i historisė
deri nė ditėt sot
kur unmiku unmikistani e tregoj fytyren e vet antishqiptare
Gjithqka qė bėhet dhe u bė u bė nė dėm tė shqiptarve me plan tė caktuar
U Bė
edhe kjo mos lojė ME BRAZILIN NE sabotim I KA rrėnjėt dhe planin ma fioz antishqiptarė
nė politikė Tė CAKTUAR ANTISHQIPTARE i ka
Politika anti shqiptaredhe sabotimet i kan datat shum tė hershme
ky veprim u bė me qėllime tė caktuara
Kosova do tė sabotohet me metoda mafioze aq sa tė jet e mundur
duke u zvarritur deri ne absurd.
Nuk ėsht e rastit as vuajtja me anė tė urisė qė po ja shkaktojnė E PAPUNSISė PA SHTEGDALJE KOMBTARE SI DHE VARFRISė TMERRIT LLAHTARIT EKZISTENCIAL
ku shum persona po shfaqin raste depresioni e tentim vetvrasje
nga bllokadat e urisė
nė mjerim varfrie e bllokimi total tė papunsisė
nuk jan tė rastėsishme as veprimet nė imoralitet
qe mundohen ti qnjerzojnė e ti shfrytzojnė femrat shqiptare pėr pak para
e pėr nji vend pune
duke i kushtzuar nė format ma tė ndyra
nuk jan te rastesishme as prishja e tradites kultures flamurit muzikes artit e perlyerjes me tallava jevgjite
as kto nuk jan te rastesishme perveq se ni rracizem i qmendur antishqiptarė
veprim i qmendur e i poshter agjenturesk kunder nji kombi
Sporti ėsht mafi nacionaliste asgjė tjeter maskė prapa se ciles perde kurdisen tė gjitha marifetet e lojnat e zeza makabre
kurdisjet dhe mafiozitetet
kush ka vetem pak intelegjencė e din mirė se si veprohet
e kam percjell edhe sportin sa qė ta di se cilat djallzi e skandale luhen mbrapa perdeve te tij.
civilizimin po e shkatrron vet njeriu harbut mosmirnjohs mafioz rrenacak qenje e ligė deri ne piken mė tė fundit tė gjakut mjeran tė pa moral e etikė njeriu me prirje batsrde ku rendi botrorė nuk esht gjė tjeter perveq se nji maskė mashtruese me vizllima prapa se ciles bėhet hataja
sport nuk ka ma aty qdo gjėsht kurdisje politikė antinjerzore antibotrore
antishqiptarizėm
dhe sabotim
shihet nė qdo hap nė s ecilen sferė ky veprim .
Fifa APO kush do tjeter qe ka anuluar lojen brazol kosovė per shkaqe te tilla e ka anuluar lojen me brazilin pra shkaqe antishqiptare
sepse ndoj gojė mafioze ndoj zė antishqiptarė ka urdhruar
qė tė ndalohet qė tė mos luhet
Lobi shovenist pansllav ruso serb qė mendon ta sundoj boten ose ta asgjesoj krejt
gjithsesi ėsht aktiv nė kėt vulė vendimtare tė qarqeve mafioze antishqiptare por edhe lobet tjera kanibaliste antishqiptare
Mjafton tė shihen veprimet e unmikistanit nė secilen sferė tė antishqiptarizmit
mandej leht ėsht tė nxjerren konkluzione se bota esht qmendur kunder nesh
kunder nji populli tė pa fajshėm
kshtu veproi europa dikurė
ndersa nė ish jugosllavi gjithka shqiptare e shihte neper mes fytit sllav
qoft sportin
por edhe me te voglin veprim nė qdo sferė
si ish jugosllavi e shihte ku donte nji poipull ta shkrinte e ta sllavizonte pa pik mėshire edhe pse ishim etni tjeter gjuhė gjak tjeter kultur tjeter
per shqiptarė si identitet as qe mendonte tė ndermerrte diqka
edhe se po asimilohej nji popull antik.
Nėpėr shekuj kshtu veproi EUROPA antishqiptare
a nuk ėsht ky fakt i tentim shuarjes sė njė kombi me veprime makabre qysh se lindi .
EDHE TRUQVE JU LA DORė E LIRė mbi shqiptarė gjat gjith shekujve ashtu si sllaveve
PIKRISHT NGA ITALIA NGA VENDIKU E VATIKANI JU LA DORė E LIRė Qė Tė VEPROJNė SI Tė DUAN ME NE
GJAT GJITH SUNDIMIT SHEKULLORė NE TROJET SHQIPTARE
ANTISHQIPTARIZMI SI OREKS SI VEPRIM SI KANIBALIZEM I KA RRENJET HERET ne histori
NUK I KA ZANAFILLAT AS NISJJET TASH
POR HERET
DATOJN KTO KAFSHRI E DINAKRI TE SJELLJES PėR DėMTIMIN E KTI KOMBI NE SECILEN SFERė QOFTė FETARE APO KULTURORE APO
SPORTIVE
EDHE NE LOJRAT OLIMPIKE GREKT ANULONIN ILIRėT Nė BASHKPUNIM ME ROMEN ANTISHQIPTARE
ANTIILIRE
SEPSE KSHTU ėSHT
KSHTU ISHTE NE FAKT
FAKTIKE E PAMOHUESHME E VERTETė.