PDA

View Full Version : 4-funn (ndodhi , lajme, kuriozitete)


LABI
04-08-08, 15:17
Qeni i cili adhuron tė vozit skejtbordin

http://telegrafi.com/fo/fun/f.0801055529317_m.jpg


Kjo kafshė shtėpiake nė Kinė aq shumė ėshtė dashuruar nė vozitjen me skejtbord sa qė shėtitjen e tij pėr tė pėrditshme e ka zėvendėsuar me skejtbording.
Qeni me njė emėr tė pazakontė, De Bao, shpesh ka ditur tė pėrcjellė djalin e pronarit dhe shokėt e tij nė skejtbording. Kėshtu edhe ka mėsuar tė vozis skejtbordin.

Pronari i qenit zotėriu Huang ka sqaruar: “Biri im ēmendet pas skejtbording. Pasi qė qeni im e ka pėrcjellė shpesh thjesht ėshtė mėsuar tė ēmendet edhe ai pas kėtij sporti"

Zotėriu Huang e ka ndryshuar pak skejtbordin qė qeni ta ketė mė lehtė tė vozis. Qeni mund t’i jap asaj me kėmbė tė pėrparme apo tė prapme. Gjithashtu, ai di tė ndryshojė drejtimin dhe tė ndalet

Kjo kafshė shtėpiake nė Kinė aq shumė ėshtė dashuruar nė vozitjen me skejtbord sa qė shėtitjen e tij pėr tė pėrditshme e ka zėvendėsuar me skejtbording.
Qeni me njė emėr tė pazakontė, De Bao, shpesh ka ditur tė pėrcjellė djalin e pronarit dhe shokėt e tij nė skejtbording. Kėshtu edhe ka mėsuar tė vozis skejtbordin.

Pronari i qenit zotėriu Huang ka sqaruar: “Biri im ēmendet pas skejtbording. Pasi qė qeni im e ka pėrcjellė shpesh thjesht ėshtė mėsuar tė ēmendet edhe ai pas kėtij sporti"

Zotėriu Huang e ka ndryshuar pak skejtbordin qė qeni ta ketė mė lehtė tė vozis. Qeni mund t’i jap asaj me kėmbė tė pėrparme apo tė prapme. Gjithashtu, ai di tė ndryshojė drejtimin dhe tė ndalet

Marre nga Telegraf.

LABI
04-08-08, 15:18
Demi me epsh ngatėrron fermerin me lopėn

http://telegrafi.com/fo/fun/f.0804034726658_m.jpg

Njė fermer polak ėshtė dashur tė shtrihet nė spital pasi qė demi i tij e ka pėrzier atė me njė lopė.
Demi ia kishte copėtuar fermerit rrobat pasi qė nė to kishte ndjerė erėn e lopėve nė njė fermė nė Wies Dlugie, tė Polonisė lindore.

68-vjeēari i tmerruar, Stan Markowski, ka tentuar tė refuzoj sharmin e demit por ėshtė ndjekur dhe rrotulluar nėpėr livadh.

Vajza e tij 45-vjeēare, Danuta, ka thėnė: "Demi i kishte marrė erė babait tim i cili sapo kishte dalė nga stalla dhe mendoi se ishte njė lopė e gatshme pėr ēiftėzim.

"Por kur babai i shtyu atė prapa demi u ēmend tėrėsisht dhe filloi ta ndjekė dhe ta rrotullojė nėpėr livadh, duke ia grisur atij rrobat dhe duke e shkarravitur nėpėr tokė.

"Ai arriti tė largohet dhe tė vrapoj nė shtėpi, krejt i zhveshur, i tmerruar dhe i pėrgjakur", ka thėnė ajo.

Huazuar nga telgrafi.com

LABI
26-08-08, 23:22
Humb bastin, puth njė pelė

Kėshtu ka pėrfunduar komisionari i qarkut tė qytetit Davis nė Amerikė, Alan Hansen, pasi qė ėshtė dashur ta puthė njė pelė trevjeēare tė emėruar Reno.
Puthja ka dalė nga njė garė nė mes tė qarkut tė Davisit dhe Spitalit tė Davisit si dhe tė Qendrės Mjekėsore. Rregullat: Anėtarėt e ekipit qė kanė humbur mė sė shumti peshė kanė pasur fatin tė shohin shefin e tyre duke puthur njė kafshė ferme. Kėtė vit, tė punėsuarit e qarkut kanė fituar, pasi qė ata humbėn 180.3 kilogramė, krejt pak mė shumė sesa punėtorėt e spitalit.

Hansen humbi rastin tė shohė kolegėt e tij komisionarė kur i bėnė buzėt bashkė me njė lopė gjatė vikendit.

Prandaj tė martėn, Hansen takoi pelėn me emrin Reno nė shkallėt e pėrparme tė gjykatės sė qarkut dhe puthi nxitimthi buzėt e rrudhėta tė saj.

Por kėtė e bėri vetėm pasi qė kishte lyer buzėt me njė lloj balsami dhe pas njė bonbone me mint.

Ai i kishte thėnė pelės: "Mė beso, kjo ėshtė mė shumė pėr ty sesa pėr mua".


http://telegrafi.com/fo/fun/f.0821061535887_m.jpg

LABI
26-08-08, 23:25
Hajnat lėnė para nė vend se ta vjedhin automjetin

Njė grua braziliane ka thėnė se hajnat i kishin lėnė asaj para nė vend qė tė marrin automjetin e saj kur e kishin kuptuar gjendjen e tij tė mjerė. Flavia Alcantara nga qyteti brazilian Belo Horizonte, kishte lėnė njė shkresė nė xhamin e pėrparmė tė automjetit tė saj e cila ua tėrhiqte vėmendjen hajnave se nuk ia vlente tė vidhej.

Shkresa e saj thoshte: "Zotėri Hajn, ju lutem mos e vidhni kėtė automjet. Nuk ka bateri e as gomė rezervė. Ėshtė nė gjendje tė keqe. Ju faleminderit pėr vėmendjen tuaj".

Zonja Alcantara ka thėnė se dikush mė vonė ka tentuar tė vjedh automjetin e saj por nė fund e ka lėnė atė punė, sė bashku me njė bankėnotė lokale e cila kishte vlerė rreth 50 euro.

"Hajni duhet tė jetė ndier keq pėr mua", ka thėnė ajo pėr gazetėn lokale Terra Noticias Populares..

"E kisha vendosur pėr tė tėrhequr vėmendjen e hajnave. Kam dashur t’i ndalojė qė tė marrin njė automjet qė nuk ia vlente tė vidhej”, ka pėrfunduar ajo.

http://telegrafi.com/fo/fun/f.0826063138849_m.jpg

Luciano
27-08-08, 08:26
vec 50 dollar ? ste kuka kon edhe aq interesant

nime, se di ju veq une kisha pritu me pertkhye :Dd

LABI
02-09-08, 23:15
Fotografia nė letėrnjoftim tepėr seksi!

Shefat e policisė nė Rumani i kanė urdhėruar njė femre tė ndryshojė fotografinė e saj nė letėrnjoftim sepse gjoja ishte tepėr provokative. Policėt pohojnė se nė disa fotografi tė cilat femra nė fjalė i kishte vendosur nė aplikacionin pėr letėrnjoftim, ajo dukej e zhveshur.

Menjėherė pas kėsaj, ėshtė sjellė njė rregull i ri policor mbi “veshjen modeste nė fotografi".

"Kemi shumė raste kur gratė veshin bluza transparente apo veshje seksi me rastin e fotografimit prandaj duken se nė ato fotografi janė tė zhveshura. Ky ėshtė njė urdhėr zyrtar dhe ato duhet tė duken modeste", deklaroi pėr media shefi i policisė nė Rumaninė qendrore, Viorel Scutaru.

http://telegrafi.com/fo/fun/f.0902043616939_m.jpg


Telegrafi

LABI
02-09-08, 23:19
Pensionistėt nuk ndahen prej dyqanit tė seksit

Njė dyqan i ri i seksit nė njė ndėrtesė banimi nė Poloni ka ndarė banorėt nė dysh – sepse pensionistėt nuk po mund tė largohen prej tij. Tė rinjtė e banesės Raciborz nė Poloninė jugore janė duke bėrė fushatė pėr tė mbyllur kėtė dyqan.

Por, qytetarėt e moshuar janė duke mos ia lėshuar derėn, pasi qė po bėjnė pazaret e tyre nė dyqanin ushqimor qė gjendet afėr.

"Ky dyqan nuk i pengon askujt, madje disa njerėzve edhe iu ndihmon. Ėshtė shumė i popullarizuar", ka thėnė banori 65-vjeēar Jaroslaw Gajewski.

"Klientėt kryesisht janė meshkuj mbi moshėn 60-vjeēare. Ata blejnė pilula pėr potencė dhe vibratorė pėr gratė e tyre. Derisa gratė po provojnė tė brendshme", ka thėnė njė zėdhėnės i dyqanit.

http://telegrafi.com/fo/fun/f.0902020311778_m.jpgTelegrafi

LABI
24-09-08, 00:05
E tradhton prapanica e madhe

http://telegrafi.com/fo/fun/f.0923041755444_m.jpg


Njė plaēkitėse e supozuar e bankės ėshtė kapur pasi qė tentoi tė vjedh tė njėjtėn filial bankar dy herė, por dėshtoi kur njė dėshmitar e identifikoi atė nė bazė tė prapanicės sė saj tė madhe.
Policia lokale ka thėnė se 26-vjeēarja Sandra Meiser, kishte ikur mė herėt me rreth 15.000 euro nga plaēkitja nė qytetin Norf, nė Gjermaninė perėndimore, pasi qė kishte kėrcėnuar personelin e bankės me armė.

Dėshmitarėt i kanė thėnė policisė se plaēkitėsja ishte njė grua “me prapanicė shumė tė madhe”.

Disa javė mė vonė njė dėshmitar e gjeti veten prapa asaj qė ai besonte tė jetė e njėjta prapanicė, derisa po priste nė radhėn e tė njėjtit filial bankar.

"Ai thirri policinė dhe ata e arrestuan Sandran si dhe gjetėn maskėn e njė armė dore nė xhaketėn e saj. Ai ka thėnė se e ka njohur prapanicėn e saj menjėherė, si dhe nuk do tė harronte kurrė njė gjė aq tė madhe", ka thėnė njė punėtor i bankės.

Tani Meiser ėshtė duke u pėrballė me dėnim deri nė 10 vjet burg pėr plaēkitje dhe kėrcėnim me armė zjarri, derisa dėshmitari 61-vjeēar ėshtė shpėrblyer me 6.000 euro pėr informacionet e dhėna.


Telegarfi