PDA

View Full Version : 10.Ligjet e Dembelit....


emine
29-08-08, 09:41
10 Ligjet e Dembelit
1- Puna eshte lodhje.

2- Lind i lodhur dhe jetohet per te pushuar.

3- Duaje shtratin si veten tende.

4- Pusho diten per te fjetur naten.

5- Nese sheh dike qe po pushon, shoqeroje!

6- Mos e bej sot punen qe mund ta besh edhe neser.

7- Ne jete mundohu te besh sa me pak edhe ate pak jepua ta bejne te tjeret.

8- Kur te vjen deshira per te punuar, ulu dhe prit te te kaloje.

9- Nga pushimi i tepert nuk ka vdekur njeri.

10- Nese puna eshte shendet atehere " Rrofte Semundja ".
__________________

lovely
29-08-08, 10:23
10 Ligjet e Dembelit
1- Puna eshte lodhje.

2- Lind i lodhur dhe jetohet per te pushuar.

3- Duaje shtratin si veten tende.

4- Pusho diten per te fjetur naten.

5- Nese sheh dike qe po pushon, shoqeroje!

6- Mos e bej sot punen qe mund ta besh edhe neser.

7- Ne jete mundohu te besh sa me pak edhe ate pak jepua ta bejne te tjeret.

8- Kur te vjen deshira per te punuar, ulu dhe prit te te kaloje.

9- Nga pushimi i tepert nuk ka vdekur njeri.

10- Nese puna eshte shendet atehere " Rrofte Semundja ".
__________________

qishtu edhe une menoj tybe , qato t verdhat :biggrin:

Jana
29-08-08, 10:53
9- Nga pushimi i tepert nuk ka vdekur njeri.

Kjo e mir koka hahahhaha

WiStFuL
29-08-08, 10:59
Mos u tallni me njerez te semur:redface:

rilinda
29-08-08, 12:54
Hahahahahah hahahaha...
Pusho diten per te fjetur naten. :biggrin:

lovely
29-08-08, 15:46
Hahahahahah hahahaha...
Pusho diten per te fjetur naten. :biggrin:

po tybe mire e ka se a e ke pa kanihere kur t lodhesh shume, nuk t nxen gjumi pej s lodhti, kshtu qe me pushu duhet, per me t marr gjumi ma mire :biggrin:

rilinda
29-08-08, 17:33
po tybe mire e ka se a e ke pa kanihere kur t lodhesh shume, nuk t nxen gjumi pej s lodhti, kshtu qe me pushu duhet, per me t marr gjumi ma mire :biggrin:

oP tybe... edhe Kur te vjen deshira per te punuar, ulu dhe prit te te kaloje, ndash me mujt me fjet natėn tani hahahahaha...

lovely
29-08-08, 18:13
oP tybe... edhe Kur te vjen deshira per te punuar, ulu dhe prit te te kaloje, ndash me mujt me fjet natėn tani hahahahaha...

po de, krejt qellimi osht per me mujt me flejt naten hahahahahahahahahahahahaa

t pershendes oj qika e re e e mire :wink:

qishtu per s ungjti se po pritoj mu qu n kam hahahahahahahahahahaa

lovely
30-08-08, 11:58
une veq erdha me lajmru qe Lyra ish bo per qitu hahahahahahahaa

emine
04-01-09, 11:03
shum po me bohet shpyrti rehat ksajde:biggrin:

Action
04-01-09, 11:04
hahahahah Interesant :biggrin:

Urata
05-03-09, 20:28
qysh me mujt e me ju bashkangjite kesaj kategorie...?!!!

Afrimi_17
03-07-09, 02:55
Sjan keto ligje per kosov se ktu ska pune kerkun.hehehehhe
ketu krejt dembela jon.eheh
i dina na ligjet tona.huahuhuha
haigare klm eminee ;O(K)

emine
26-01-12, 21:33
10 Ligjet e Dembelit
1- Puna eshte lodhje.

2- Lind i lodhur dhe jetohet per te pushuar.

3- Duaje shtratin si veten tende.

4- Pusho diten per te fjetur naten.

5- Nese sheh dike qe po pushon, shoqeroje!

6- Mos e bej sot punen qe mund ta besh edhe neser.

7- Ne jete mundohu te besh sa me pak edhe ate pak jepua ta bejne te tjeret.

8- Kur te vjen deshira per te punuar, ulu dhe prit te te kaloje.

9- Nga pushimi i tepert nuk ka vdekur njeri.

10- Nese puna eshte shendet atehere " Rrofte Semundja ".
__________________
ahu sa here ja baj qeshtu une