PDA

View Full Version : Zidane: Cristiano Ronaldo ėshtė mė i miri.


dj_cobr4
08-09-08, 12:31
Legjenda e futbollit francez, Zinedine Zidane, ka thėnė se Cristiano Ronaldo duhet ta fitojė shpėrblimin e FIFAs, pėr Lojtarin mė tė Mirė tė vitit 2008.

Zidane, i cili ka fituar tė gjitha shpėrblimet e mėdha individuale nė karrierėn e tij, thotė se lojtari i Manchester United ka qenė mė i miri gjatė kėtij viti.

“Sinqerisht, Cristiano Ronaldo ėshtė nė njė pozitė tė mirė pėr ta fituar shpėrblimin. Por, po ashtu kjo ėshtė pyetje e shijeve. Kur unė luaja, disa e preferonin Zidanin, ndėrsa disa Ronaldon”, ka thėnė ish-lojtari i Juventusit dhe Real Madridit.

“Sa i takon mendimit tim, Cristiano Ronaldo tė gjithė sezonin ka luajtur me njė tempo vėrtet tė jashtėzakonshme”, ka shtuar francezi.