PDA

View Full Version : Shaban Tėrstena - Sportist i Shekullit 20


Gloss
03-10-08, 19:16
Shaban Tėrstena - Sportist i Shekullit 20

Ishte njė periudhė shumė e keqe pėr tė kur ai filloi qė me hapat e tij tė parė tė meret me sportin me tė larmishėm me guximtar qė sa do pakė ishte edhe njė ndėr sportet mė tė vėshtira.

Por ai ishte njė njeri i shkathėt dhe i vyshėm nė ēdo aspekt kur ai filloi karieren e tij prej moshės 12 vjeqare kur ai ende nuk ishte i pjekur fizikisht por vullneti i tij pėr sport ishte aq i fuqishėm sa qė filloi tė kor rezultate tė jashtėzakonshme qė pėr tė ishte diqka e madhe por ai kėt sport e mori mė shum seriozitet dhe nė vitin 1984 fitoi medalen e artė qė u shėnua me shkronja tė arta emri i tij nė librin e historis.

Kėshtu qė pėr tė mundemi tė themi se ishte dhe do tė jet ēdoherė figura apo simboli i mundjes shqiptare qė i theu tė gjitha barierat e mundshme dhe pėr tė me njė fjalė mund tė konkludojm sė nuk ban tjetėr nėna mo...

Shaban Tėrstena

Shkarkoni kėngėn kushtuar : Sportistit tė shekullit : Shaban Tėrsten (http://albamuzikshqip.com/Muzika/Kenga%20per%20Sportistin%20e%20Shekullit%20%5B%20S haban%20Trstena%20%5D.mp3)ė (http://albamuzikshqip.com/Muzika/Kenga%20per%20Sportistin%20e%20Shekullit%20%5B%20S haban%20Trstena%20%5D.mp3)s (http://albamuzikshqip.com/Muzika/Kenga%20per%20Sportistin%20e%20Shekullit%20%5B%20S haban%20Trstena%20%5D.mp3)

lirik
12-10-08, 19:04
I Lumt Kti Sportisti Qe Se Bashku Me Shaban Sejdiun Lan Nam Ne Ket Sport Ne Ket Disciplin Sporti