PDA

View Full Version : Hungari - Shqiperi


Artisti
11-10-08, 18:41
Drejtperdrejt ne


www.vitrinat.com (http://www.vitrinat.com)

ose ne


www.rojadirecta.org (http://www.rojadirecta.org)


Argetim te mire.

Artisti
11-10-08, 19:44
Loje shume e bukur nga lojetaret tane ne pjesen e pare.


Filloi pjesa e dyte

Artisti
11-10-08, 19:53
Minuta e 49

1:0 per Hungarin


.

Artisti
11-10-08, 20:26
Gabimi i Beqajt na kushtoi 2:0

.

Artisti
11-10-08, 20:39
Loja perfundoi me fitoren e Hungaris 2:0


.

Gloss
11-10-08, 22:15
Flm Shume Per Infot

Alfred
11-10-08, 22:19
O nuk jemi ne per futboll.
Ndoshta e them kete nga deshprimi, nuk kam prit sonte nje humbje te tille!

lirik
12-10-08, 13:52
Iku Koha Kur Un Derdhja Lotin E Sinqert Per Futbollin E Kombtares
Dhe Bijsha Per Tokė Si I Marrė
Me Kujtohet Kur Me Nji Kusheri Timin E Disa Shokė Shkova Ne Gjenevė
Per Ta Pa Zvicren Me Shqioerinė
Me Dy Syt E Ballit E Vrejta Taren Se Nuk Deshti Te Ja Bėj Zvicrres Gol
Ishte Atmosfer E Jashtzakonshme Gjeneva Ishte Mbush Me Flamura Shqiptar Djem Dhe Vajza Te Bukura Tupana Nji Atmosfer Qe Nuk Mbahet Ne Mend Kishin Ardh Prej Te Gjitha Anve E Shteteve Te Europpes Tifozatr Kuq E Zi
Strakosha I Dredhi Te Dy Duar Dhe Rreshqitshem E La Topin Ne Portė Te Gjith Po Thuajse Benin Dredha E Perdredheshin Kot Me Qka Shihej Hapur Se Buishtronin E Nuk Luanin Me Zemer Disa Ekishin Shit Lojen
Mjafton Tash Kjo Per Mua
At Dit Shqiperia Ra Prej Shansit Te Kualifikimit Per Kampion Botrorė
U Zhgenjeva Jashtzakonisht D He Jam I Bindur Qe Diaa Lojtar I Shesin Lojėt Dhe Nuk I Japin Me Zemer Per Krenari Kombtare Se Krenari Kombtare Nuk Ka Gjithqka Po Behet Per Para Dhe Marrveshje E Flliqni Te Pista Per
Para Nuk Besoj Ma Dhe Nuk I Lendoj Ma Ndjenjat E Mia Emocionale
Nuk I Shkaktoj Ma Vetes V Uajtje
Bertas Anoj Simpatizoj Por Jo Ma Me I Shky Emocionet E Me I Coptu Jo Ma Me Vuajt Si Dikur Sepse E Kam Pa Se Gjithqqka ėsht Treg Marrveshjesh
Prapa Perdeve Nuk Ka Ma Sport Te Sinqert
Edhe Me Shku Ne Kapmpionat Botror Sigurisht Dy Apo Tre Lojtar Te Kombtares E Shesin Lojen Kshtu Jam I Bindur Ndoshta Jam Bindur Gabim Nuk E Di Por
Kshtu Me Duket Mua
Edhe Per Boksierin Luan Krasniqin Te Njejten Bindje E Kam Se I Ka Shit Lojet
Meqet Nuk Ka Dasht Vet Sepse Ka Ba Pazare Per Para Se Ekam Pa Se Ata Kundershtar Ai Mund Ti Rrenonte E Ti Rrezonte Te Gjith Per Toke Qka I Kishte Por Nuk Donte Luante Teater Kshtu Qenka Jeta Teater Pra Sidmos Ne Shqiptart Q Eshum Leht Po Shitemi

Arb
12-10-08, 15:15
kaja nonen... edhe nje ndeshje e mire, e dolem pa pike...

lirik
12-10-08, 19:03
Iku Koha Kur Un Derdhja Lotin E Sinqert Per Futbollin E Kombtares
Dhe Bijsha Per Tokė Si I Marrė
Mė Kujtohet Kur Me Nji Kusheri Timin E Disa Shokė Shkova Nė Gjenevė
Pėr Ta Pa lojen futbollistike Zvicren Me Shqipėrinė
Me Dy Syt E Ballit E Vrejta Igli Taren Se Nuk Deshti Te Ja Bėj Zvicrres Gol
E QITI TOPIN DISI JASHT GOLIT
Ishte Atmosferė E Jashtzakonshme
Gjeneva Ishte Mbush Me Flamura Shqiptarė
Djem Dhe Vajza Tė Bukura me veshje kombtare me Tupana
Nji Atmosfer Qė Nuk Mbahet Nė Mend
e kurr nuk do te mund ta krijonin kombet tjera
Kishin Ardh shqiptar Prej Te Gjitha Anve E Shteteve Te Europpes
Tifozat Kuq E Zi
Strakosha portieri i kombtares I Dredhi Te Dy Duart Dhe Rreshqitshem E La Topin Nė Portė
gjoja nuk e pres dot ishte lojė e ti teatrale
Tė Gjith Po Thuajse Bėnin Dredha E Pėrdredheshin Kot
Me Qka Shihej Hapur Se Bishtronin i shmangeshin fitores
se gjithqka ishte politike jo sportive kush ka pak intelegjenc e kupton
un e njoh lojtarin si te del ne fush menjiher e di se diqka ka ja njoh levizjet

at dit kombtarja Nuk Luanin Me Zemer kunder z vicrres
Disa E kishin Shit Lojen kshtu dukej e ma von doli vertet ajo qka mendoja sepse un i shoh shum holl levizjet ne lojė levizjet te lojtarve e percjelli dhe gabimet
Mjafton Tash Kjo Per Mua
At Dit Shqiperia Ra Prej Shansit Te Kualifikimit Per Kampion Botrorė

U Zhgenjeva Jashtzakonisht
DHe Jam I Bindur Qė Disa Lojtar I Shesin Lojėt
Dhe Nuk I Japin Me Zemer
Per Krenari Kombtare
Se Krenari Kombtare Nuk Ka te disa shqiptar t e mjerė
Gjithqka Po Behet Per Para
Dhe Marrveshje E Flliqni Tė Pista Pėr
Para po bėhen nuk ka ma sport te sinqert vetem ka programe e pazare te ndryshme parapa perdeve
Nuk Besoj Ma shum te sporti nuk ka sinqeritet
Dhe Nuk I Lėndoj Ma Ndjenjat E Mia Emocionale
Nuk I Shkaktoj Ma Vetes V Uajtje
---
Bėrtas Anoj Simpatizoj-- Por Jo Ma Me I Shky Emocionet E Me I Coptu Jo Ma Me Vuajt Si Dikur--
-- Sepse E Kam Pa Se Gjithqka ėsht Treg Marrveshjesh---
dhe pėrfitim lojė me ndjenjat e shikuesve
---
Prapa Perdeve ---
Nuk Ka Ma Sport Te Sinqert ---
Edhe Me Shku Ne Kapmpionat Botror shqipria ---
Sigurisht Dy Apo Tre Lojtar Te Kombtares E Shesin Lojen ---
Kshtu Jam I Bindur---
Ndoshta Jam Bindur Gabim Nuk E Di ---Por
Kshtu Me Duket Mua---
Edhe Pėr Boksierin Luan Krasniqin--- Te Njejten Bindje E Kam--- Se I Ka Shit Lojėt --- e veta

Nuk Ka Dasht Vet tė shkoj ma lart gjithqka ktu ka tė bėj nė lidje me para
------
Sepse Ka Ba Pazare Per Para---
Se E kam Pa--- Se Ata Kundershtar Ai Mund Ti Rrenonte---
te gjith --- E Ti Rrezonte Te Gjith Per Toke---
te gjith qka Qka I Kishte kundershtar ---
Por Nuk Donte ---
Luante Teater---
Kshtu Qenka Jeta Teater maskė---
Pra Sidomos Ne Shqiptart Q ė ---shum Leht Po Shitemi pėr para shum leht
nuk besoj ma ----------
Sporti e ka humb kuptimin nė botė nga mafia sporti dhe gjithqka tjeter u bė kushtzim
para treg kurdisje per interesat e njerzve te kuletes se fuqishme
paraja po i drejton te gjitha dhe po i dikton kushtet
-----------------
Edhe kombtarja kur te don fiton kur te don ndryshon rezultatin
GABIMET DHE LėSHIMET BėHEN ME QELLIM QE TE MERR GOLIN
KUR LLUAJN NE EKIPET E VETA NE PERENDIM TE GJITH JAN SHUM LOJTAR TE MIRė NDERSAA PER KOMBTAREN LUAJN NDRYSHE A NUK ėSHT KY NJI FAKT I GJALLė SE KTU KA DIQKA Q ENUK SHKON PRA
NESE NUK MERREN MASA NGA DIKUSH KOMBTARJA KSHTU DO TE TALLET ME KOMBIN ME NDEJNJAT E KOMBIT E TE PUBLIKUT NE FUTBOLL
MASAT MA KRYESORE DUHET TE MERREEN PER SHEMBULL
TE GJITH ATA QE BEJN GABIME TE DYSHIMTA TE MOS THIRREN MA NE KOMBTARE TE MBYLLET KARRIERA E TYRE PER KOMBTAREN MASA TE RREPTA ATHER E SHEH SE SI I JAPIN ATA ME TE KATRA E VRAPOJN
MJAFT MA TOLERANC TE VEPROJN ATA SI TE DUAN PA MARJE MASASH TE RREPTA NUK KA
REZULTZATE
TE KOMBTARJA
KUPTONI O KOMB SHQIPTAR
SE KOHA PO EC E KOMBET PO ECIN
DUHEN NDRYSHIME