View Full Version : Portugali - Shqipėri

15-10-08, 20:52

Drejtpėrdrejt

Artisti
15-10-08, 21:19
Loje shume shume e bukur nga ana jone, raste te volitshme deri me tash per Shqiperin por nuk u realizuan.

.

Dilaver
15-10-08, 21:21
Admir Teli u ndeshkua me karton te verdh!

Dilaver
15-10-08, 21:24
Edhe nje karton i verdhe, Altin Lala ndeshkohet

Dilaver
15-10-08, 21:27
Me dhjet futbollist skuadra shqiptare qe nga minuta e 42.

Admir Teli ndeshkohet me kartonin e dyte!

15-10-08, 22:08
Ne keto momente tensioni i cili i ka kapluar Portugezet vjen ne menyre pozitive per ne.

.

Dilaver
15-10-08, 22:22
Nje loje e mrekullueshme e skudres shqiptare, edhe sa do te kene fuqi te perballojne sulmet e Portugezve?

0:0

Juuuuuuuuuuuuuuuuuu Lumtttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttttee eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee

15-10-08, 22:41
Qe nga minuta e 42 me dhjet lojtar, dhe i perballuan gjith ato sulme, por me fol drejt krejt kohen i kam ndihmuar edhe une me maus hahahahhahahahha

gazi-de
15-10-08, 22:43
urime Shqiperi se paku nje 1 jesht,me merit valla me 10 lojtar
veq vazhdoni keshtu:tongue:

Artisti

Hahahahahah me shtine me keshe se ende jam tu u dridh .

.

Dardan Kastrati
16-10-08, 13:22
Dhjetė heronj na bėjnė me zemėr, barazim historik nė Portugali...
Shqipėria rezulton e pakalueshme pėr Portugalinė. Pėr mė shumė se 60 minuta 10 kuqezinjtė e Ari Haan kanė bėrė me zemėr gjithė shqiptarėt, deri nė momentin kur gjyqtari gjerman ka fėrshėllyer pėr pėrfundimin e ndeshjes.

Skuadra portugeze, megjithėse e konsideronte njė ndeshje goleade pėrballjen me Shqipėrinė, nuk ka marrė mė shumė se njė barazim 0-0. Madje pėr portugezėt mund tė kishte shkuar edhe mė keq, nėse Berisha do tė ishte treguar mė i kujdesshėm para portės vendase nė fund tė pjesės sė dytė. Me njė skuadėr tėrėsisht mbrojtėse nė tė gjithė lojėn tekniku holandez koleksionon kėshtu, pas katėr pikėve tė para, njė barazim historik ndaj njė prej skuadrave mė tė mira nė Evropė. Fillimi i ndeshjes, ndryshe nga sa pritej ishte i qetė dhe vetėm nė minutėn e 6' mbrojtėsi Alves i gjetur i pambuluar nė mes tė zonės, ka gjuajtur, por portieri Beqaj ka qenė nė pozicion. Njė minutė mė vonė do tė jetė mesfushori Duro, qė do tė provojė nga jashtė zone dhe topi pėrfundon larg portės. Tė njėjtin fat do tė ketė edhe gjuajtja e Ervin Bulkut. Nė tė '24 trajneri Haan ka nxjerrė nga loja mbrojtėsin Beqiri tė dėmtuar dhe nė vend tė tij ėshtė futur Admir Teli, i cili nuk do tė qėndrojė gjatė nė fushė. Rasti mė i mirė pėr skuadrėn shqiptare ishte nė minutėn e 28-tė kur Duro kroson, por Bulku nuk arrin tė devijojė topin nė portė dhe pas tij as Agolli. Tre minuta mė vonė Teli merr kartonin e parė tė verdhė, teksa del nga muri pa u ekzekutuar njė goditje dėnimi e Ronaldos. Nė minutėn e 39-tė vendasit i afrohen sėrish golit me njė gjuajte tė kapitenit tė tyre, por topi pritet me vėshtirėsi nga portieri shqiptar. Nė fund tė pjesės sė parė kuqezinjtė mbesin me 10 futbollistė pėr shkak tė njė ndėrhyrje tė gabuar tė Telit ndaj Ronaldos. Pjesa e dytė ishte akoma edhe mė mbrojtėse pėr skuadrėn tonė kur trajneri Haan hoqi Erjon Bogdanin pėr t'ia lėnė vendin Endri Vrapit, ndėrsa portugezi Queiroz hodhi nė fushė dy futbollistė me tipare sulmuese, Kuarezma dhe Nani. Nė minutėn e 52-tė Almeida ishte fare pranė golit pėr portugezėt, por gjuajtja e tij me kokė pritet nga portieri Beqaj. Nė minutėn e 67-tė ishte sėrish Almeida, i cili pasi mori njė krosim nga e djathta nga Nani, gjuan me kokė dhe topi pasi prek shtyllėn, pritet instinktivisht nga portieri kuqezi. Nė mesin e pjesės sė dytė, trajneri portugez shndėrron skuadrėn nė njė ekip tėrėsisht sulmues kur vendin e Miguel e zė sulmuesi Nuno Gomesh. Por as ai dhe as Ronaldo, Nani e as Kuarezma nuk arrijnė tė rrezikojnė portėn e Beqajt. Si kundėrpėrgjigje trajneri Haan hedh nė sulm Berishėn, i cili pa u mbushur njė minutė merr njė top nė qendėr tė fushės dhe arrin tė depėrtojė deri nė zonėn vendase, por nė vend tė pasonte pėr Skelėn, i cili gjendej i pambuluar, preferon tė gjuajė vetė dhe e nxjerr topin jashtė. Nė minutat e fundit rasti mė i mirė pėr portugezėt ishte ai i Nanit nė minutėn e 86-tė, i cili pas njė topi tė Nuno Gomesh del pėrballė Beqajt, por ky i fundit ėshtė i pakalueshėm.

PORTUGALI - SHQIPERI 0-0