PDA

View Full Version : Loja me fjalė tė (n')dyta


Veterani
26-10-08, 10:19
E hapa kėtė temė tė nderuar e rrespektuar lexues tė Dardanis, pėr ti kultivuar edhe "fjalėt e n'dyta" qė si ēdo gjuhė edhe Shqipja i ka nė numėr sa tė duash (me bollek).
Ajo qė mė shtyri mua ta hap pikėrisht njė temė tė tillė, me njė titull tė tillė, ėshtė sepse neve Shqiptarėt i bėjmė disa sharje tė panevojshme si " ta qifsha nanen" e kėshtu me radhė. Dhe e tėra duhet tė jetė kishe "Shaka-hajgare".
Unė jam i mendimit qė kjo, apo kėso lloje "shakash" nuk kanė vend nė fjalorin Shqiptar, duke e ditur qė pėr njė "t'qime nane" ka raste edhe kur bėhen Gjaqe.

Pra, duke e ditur "rėndėsin" mendojė qė tė propozojm nga tė gjitha trevat fjalė tė tilla, qė tė ,,shenjėtėn Nėnė" kurrė mė tė mos i'a ofendojm dikujt.

Si pėr shembull:

Tash do tė vijnė ca pėrqyrrana, me f'tyra luga luga, e me flokt therra therra, e do t'em thojnė, ore ti tru peshku............


P.s.

Mos kaloni (apo edhe kaloni) nė "vijė tė kuqe" sepse atėher Moderatori do tė detyrohet ta zhvendos temėn te "pacenzura" (me tė drejtė).

"argėtim tė kėndshėm" :wink:

sherri
26-10-08, 10:22
Vereman a s'pate tjeter pune a,vec me na shti me u sha ncncncn se pak po shahemi :P

Veterani
26-10-08, 10:26
Ore ti kurriz shtremt, e byth trash, a ti a spate punė tjetėr veq se tė kyqesh kėtu a..
hahahahahaha

ku i kie shoqnin, ata-o ftyr qorapet.

romansa
26-10-08, 10:28
..hahha valla une ne jeten e perditshme i kam merzi fyerjet e sharjet.
ju lutem kontrollone fjalorin pak !!!

Veterani
26-10-08, 10:35
..hahha valla une ne jeten e perditshme i kam merzi fyerjet e sharjet.
ju lutem kontrollone fjalorin pak !!!

I kam mėrzi !

Shiqo edhe unė nuk i kam n'qef, por sipas njė studimi shkencor evropian. ėshtė ardhur nė pėrfundim qė njeriut i bėnė mirė tė shfryhet kur diēka e mundon. Janė marrur shembuj nga tė gjithė popujt e Evropės, dhe Italianet prijnė me kėtė drejtim, derisa disa nga popujt tjer "zihen nė vete".

E ti moj gjymtyr shėmtuar, e e lindur para kohe, me kokėn gunga gunga .......

romansa
26-10-08, 10:38
ahhahah Veterani...okej okej..duhet njeriu te shryhet disi..

Veterani
26-10-08, 10:41
ahhahah Veterani...okej okej..duhet njeriu te shryhet disi..

M'fal a .

Gjuhėtarėt jamė i bindur qė e dijnė "qėllimin" e kėsaj teme :wink:

romansa
26-10-08, 10:44
..po po ke te drejt..te pergezoj per temen..me mire me i gjete disa fjale me te buta ..qe nuk te vrasin shume...se sa disa qe i ki permend edhe veht..o "koke krisur" hahah me fal se ndihem keq kur te ofendoj dikend