PDA

View Full Version : PUPI- Partia unioniste pėr informim.


Pupi
19-12-08, 22:00
Kqyrni ēka po u tham, a don me i than najkush Jakupit qė je ka flet shum katunarqe aty n'kuven se na bani bezare.
Tybe sot derisa u pėrlahke me Gecin pėr miratimin e ligjit pėr Presidentin e Kosovės bash ja lėke nam a.
A di dikush ēka e ka trimnu more kaq shumė Kupen, qe po sillet si babaxhan ?!

Artisti
19-12-08, 22:47
Kqyrni ēka po u tham, a don me i than najkush Jakupit qė je ka flet shum katunarqe aty n'kuven se na bani bezare.
Tybe sot derisa u pėrlahke me Gecin pėr miratimin e ligjit pėr Presidentin e Kosovės bash ja lėke nam a.
A di dikush ēka e ka trimnu more kaq shumė Kupen, qe po sillet si babaxhan ?!Besa edhe Besėn e nguci pak, ani jo qe veq e nguci po edhe e qetesoje, po jo qe veq e nguci e e qetesoje po edhe ja ndali mikrofonin, po jo qe veq e nguci, e qetesoje e jandali mikrofonin po edhe ja dha nje minute ma shume, po jo veq ........ ihaaaaa ēka din Kupaaaa .

Veq me kup nuk din se!


Pupi me paska marre malli te lexoje shkrimet tua.

Pershendetje dhe me lejoni ti bashkangjitem Partise suaj.


Pa mbushje formulari nga

Artisti

Pupi
19-12-08, 22:57
Besa edhe Besėn e nguci pak, ani jo qe veq e nguci po edhe e qetesoje, po jo qe veq e nguci e e qetesoje po edhe ja ndali mikrofonin, po jo qe veq e nguci, e qetesoje e jandali mikrofonin po edhe ja dha nje minute ma shume, po jo veq ........ ihaaaaa ēka din Kupaaaa .

Veq me kup nuk din se!


Pupi me paska marre malli te lexoje shkrimet tua.

Pershendetje dhe me lejoni ti bashkangjitem Partise suaj.


Pa mbushje formulari nga

Artisti


Ha,hahahaha
Artist i vėrtet je pasha zoten.
Nime a, more ku si vijke hiq marre a, jo qė si vijke marre po edhe u qeshke si kogja me tenane.
Ani kur u tha " shkruani ankesat me shkrim" kuptohet nėse dini me shkrue ?! Pa,aaaaaaaaaaa.....
Valla more Kup, ishalla vijn zgjedhjet se ma shpejt se don me na Kup edhe neve pėr s'gjalli.
E shkreta Anita, mė kotė e ka kur pėr ēdo Edicion tė lajmeve s'le pa e pėrmendur tė burrin.
Por Partia e jonė PUPI do tia dal mė mirė.
A,aaaa pėr antarė partie, unė edhe ashtu tė kam pas rradhitur!

Pupi
22-12-08, 20:53
Shakaja qė sdi tė gjejė fundin


Ministrat kanė vendosur qė ti nrrojn Pasaportat mu ashtu si lojtart fanellat (dresat) e tyre.

Ministri serb pėr Kosovėn nė Qeverinė e Serbisė, Goran Bogdanoviq duke komentuar ofertėn e paradokohshme tė kryeministrit tė Republikės sė Kosovės, Hashim Thaēi qė tė pajiset ministri serb me pasaportė tė Kosovės, ka thėnė se do tė pėrkujdeset qė Thaēit t'ia sigurojė sa mė shpejt njė pasaportė tė Serbisė.Kryeministri flet pėr "dhėnje leje" Ministrri serb vjen e vjell helm nė zemėr tė Kosovės.

Nesr bile don edhe me ja qit kulmin (ardhjes sė tijė me leje) pėrurimit tė post telekomit tė sėrbis.

Pupi
22-12-08, 20:56
Po, dhe mos harroni tė qeshni !

teutaA
28-12-08, 02:45
qka u tuta qe po na bon konkurenc neve partis se tekave kjo parti

Pupi
30-05-09, 22:20
http://www.youtube.com/watch?v=XSlP2Inn16E

shfletuesi_
30-05-09, 22:23
Qekiqi ne parlament dhe Mikrofoni kurr ne jete Anderr se ka pa te jet kryetar parlamenti.....Eh more kup a te kujtohet kur ja pate nis me lshu Leternjoftima ne llapushnik e mule shqiptaret qkyej leternjoftimat yugoslav e passaporta, e pastaj pas lufte mule prap neper ambasada serbe mi shpalll te pavlefshme e mi nxerr prap... Eh kupoo heret ishe pas gxu haaaa.....