PDA

View Full Version : Liga e Kampionėve: Tre ndeshje Premierligė – Serie A


Action
27-12-08, 10:44
Kampioni i Anglisė dhe Evropės, Manchester United, do tė ketė pėrballė Interin nė rundin e parė eliminues tė Ligės sė Kampionėve, derisa nga pėrballjet tjera mjaft atraktive do tė jenė edhe Chelsea – Juventus dhe Real Madrid – Liverpool.

Shorti i hedhur sot nė Nyon tė Zvicrės ka nxjerrė kampionin e Premierligės pėrballė kampionėt tė Serie A, duke plotėsuar kėshtu dėshirėn e trajnerit tė nerazurėve, Jose Mourinhos. Interi do tė luajė ndeshjen e parė si vendės, ndėrsa Manchesteri do tė jetė nikoqir nė ndeshjen e kthimit.

Nga pėrballjet e 16-shes sė fundit tė Ligės sė Kampionėve do tė kemi edhe dy pėrballje tjera mjaft interesante Premierligė - Serie A, Chelsea-Juventusit dhe Arsenal-Roma.

Tė dyja ekipet angleze do tė jenė nikoqir nė ndeshjet e para, ndėrsa italianėt do t’i presin anglezėt nė ndeshjet e kthimit

Ekipi i katėrt anglez, Liverpooli, do tė ketė po ashtu njė kundėrshtar tė vėshtirė pėrballė, kampionin e Spanjės, Real Madrid.

Tri ekipet tjera spanjolle, nuk do kenė punė shumė tė vėshtirė. Lideri i ligės, Barcelona, llogaritet si favorit ndaj kampionit tė Francės, Lyonit, derisa Villarreali do ta ketė mė sė lehtė pėrballė grekėve tė Panathinaikos. Atletico Madridi do tė pėrballet me Porton.

Pėrballje tė vėshtirė nuk do tė ketė as kampioni i Bundeligės, Bayern Munich, qė do tė ndeshet me ekipi portugez, Sportig Lisbona.

http://i457.photobucket.com/albums/qq300/498763/ligaq.jpg


Shorti ka nxjerrė kėto pėrballje:

Chelsea - Juventus
Villarreal - Panathinaikos
Sporting - Bayern
Atletico Madrid - FC Porto
Lyon - Barcelona
Real Madrid - Liverpool
Arsenal - Roma
Inter - Manchester United

Perballja me e fortė sipas jush , dhe cilet ekipe mendoni se do kalojnė me tej ?

Agroni22
24-01-09, 18:27
chelsea per mua eshte favorit