PDA

View Full Version : Poezi nga iDeaLi


iDeeaLi
02-01-09, 20:54
Puthja jote me dha jete, me dha force per te jetuar se dashuria eshte perle, ndersa ti thesari im i cmuar.

Mbi buze eshte nje puthje, mbi shpirt eshte nje vetmi, jam bota pa emer,kur prane s`me je ti!

Te puth ne buze,te puth ne sy ,jam vetem i joti jam vetem per ty .mos i thuaj njeriu qe te thashe te dua, por thuaji zemres te me doje vetem mua

te puthesh me ty shpirt eshte si te pish uje deti,sa me shume te pish aq me shume ndien nevoje

Nje puthje krijon nje histori te bukur dashurie, por poezia eben te pafund!

Eshte me e lehte te japesh nje puthje se sa ta harrosh ate.

Jane te embla fjalet e tua por jane me te embla puthjet qe i vodha buzeve te tua!

E cfare eshte nje puthje? Nje sekret i thene ne goje, nje cast te pafund qe ka feshferimen e nje blete midis luleve.

Puthjet jane fjale qe nuk genjejne kurre!

Cfare eshte tjeter nje puthje: Vec nje apostrofe e kuqe mes fjaleve TE DUA!

Mund te harrohet fytyra e te dashurit por asnjehre puthja e tij!

iDeeaLi
02-01-09, 20:58
Nese vdekja prej teje me N“dan, Eja n“doj her ma lag at Dhe te Tham, Me ata Lot e Tu, Le t“me qelin Lule per Mu,

Nje Fije Floku ma le m“bi Varrė, Do ti marr Erė kur per ty kam Mallė, Ni Grusht dhė t“lutem ma Hjekė, Ta dish se kam Vdekė,

Ma bje nje cop Leter Drita pa Dal, Nje Nat anderr ka me Ardh, At nat kur t`bjen shiu prej Qiellit, Te nersermit ke mem pa ne rreze t`diellit,

Mas 7 ditve qe i ka Java, Eja te varri im me thuaj se t`pava, Mas 7 jave prap kam me Ardhė, Ni dhurat kam me ta Falė,

Mas 7 mujve ki me qen me Barrė, Zoti prap ka mem n`gjallė, Dhe kam me qen Djali Ytė, Te lutem Nėnė mem rujtė si Sytė,

iDeeaLi
02-01-09, 21:03
per ty hec rrges e thellcis ne shpirtin tim ne trupin timi jemi ber nje ne ender je pran buzve te mia pse

dashuria ime te ndodhet ter kja per ty do te beia gjdo gje do te hyja ne zjarr do te ndezja drejt e ne

mendimet e hotuara e mendja ime qe zbrehje kur te kujton ty sa te pa qelluara jan pytjet qe ja bei vetes

ah thua am don e letres rrjedhin lotet vertet te dua te desha te dua do te dua gjithmon edhe nose me

trup e takoi tjetren shpirti im dot jet pse e pa ndashme e jetes time kur trupin tim ta mbuloi dheu i zi

shpresoi te me pushoin dhembjet e zemres ather do ti takoi vetem zotit shpresoi te me fal per mekahtat

qe i bera vetes duke te dashur ty me shum se veten ahh sikur te jemi bashk e te mos mendoi per vdekjen vetem per ty