PDA

View Full Version : Rimeli pėr pamje elegante dhe shikim joshės ...


Jana
19-01-09, 01:58
Rimeli ėshtė protagonisti i tendencave tė makijazhit nė stinėn e dimrit. Mjafton njė kalim i shpejtė pėr tė pasur njė shikim elegant dhe joshės. Ēdo rimel ka karakteristikat e veta i pėrcaktuar nga forma e furēės dhe nga pigmentet e formulės. Tė gjitha kėto elementė kontribuojnė pėr tė krijuar efekte tė ndryshme, dendėsinė, gjatėsinė, kur duam tė kemi qerpikė tė lakuar dhe voluminozė.
Ēdo rimel ka njė metodė aplikimi, rimeli me furēėn e lakuar pėrdoret me njė lėvizje zig zag, rimeli me krehėr ka njė metodė aplikimi rrotullues, nga rrėnjėt deri tek majat e qerpikėve. Estetėt kėshillojnė se duhet tė pėrdorim kėto metoda pėr tė pasur njė shikim marramendės.
Gjithashtu ata kėshillojnė nėse keni pak rrathė tė zinj rreth syve, tė shmangni lyerjen me rimel pėr qerpikėt e poshtėm, sepse rimeli krijon hije dhe nxjerr nė pah defektet poshtė syve. Tek qerpikėt e sipėrm duhet ta kalojmė atė dy herė qė tė duken mė tė dendur.

Rimeli praktik
Pėr tė aplikuar sa mė mirė rimelin ėshtė e rėndėsishme tė mos e lėkundni dorėn dhe aplikimi do tė jetė mė i lehtė edhe pėr duart jo shumė eksperte.

Rimeli i pėrkulur
Shumė make up artistė kėshillojnė qė para se tė aplikoni rimelin, pėrdorni kthyesen e qerpikėve. Sepse nėse qerpikėt janė tė kthyer nga sipėr duken sikur janė tė lyera me rimel.

Rimeli voluminoz
Rimeli, pasi thahet, shpesh herė duket i zymtė. Pėrdorni rimel qė ruan dritėn dhe qė u jep syve njė efekt tė dukshėm dhe brilant.

Rimeli i pėrshtatshėm
Nėse qerpikėt janė tė krehura mirė dhe tė ndara nga njėri tjetri, rimeli pėrshtatet shumė lehtė nė ēdo qerpik. Duhet tė aplikoni rimel qė ka njė furēė tė dendur qė zgjat dhe ndan qerpikėt tuaj.

Rimeli shumė voluminoz
Qerpikėt e hollė dhe jo shumė tė dendur kanė nevojė pėr njė produkt mė specifik. Specialistėt kėshillojnė se nė tė tilla raste aplikoni rimel voluminoz qė kanė dy baza ngjyrash, njė e bardhė, qė iu jep qerpikėve njė efekt voluminoz dhe tė padukshėm dhe nga ana tjetėr baza e zezė qė i zgjat.

Rimeli mė nė modė
Tendencat e fundit nė botėn e makiazhit kėshillojnė qė t’iu japim qerpikėve ngjyra, mbi tė gjitha tek majat. Ngjyrat qė rekomandohen janė lejlaja pėr sytė me ngjyra tė errėta dhe jeshile pėr sytė me ngjyra mė tropikale.

Rimeli qė zgjat qerpikėt
Pėr tė pasur qerpikė mė tė gjatė duhet tė pėrdorni rimel qė krijon njė efekt zgjatues rreth qerpikėve me furēė qė pėrhap nė mėnyrė perfekte produktin.

Rimeli mė i kompletuar
Nėse doni tė dendėsoni, volumizoni dhe tė zgjasni qerpikėt ju duhet njė rimel me shumė funksione dhe me njė furēė elastike, tė shpeshtė qė pėrhap produktin nė ēdo qerpik.

Rimeli permanent
Nėse preferon tė lyesh qerpikėt e poshtėm, por ke frikė se mbas disa orėsh bėhet i zymtė, pėrdor njė produkt me funksion kundėr ujit.

Rimeli kurues
Dhe qerpikėt dobėsohen. Pėr t’i forcuar duhet njė rimel i pasur me vitamina dhe ekstrakte bimore.

Estella
20-01-09, 15:44
L'oréal

Volumissime x5

kurr se ndrroj shume i mire eshte..

emine
20-01-09, 20:27
L'oréal

Volumissime x5

kurr se ndrroj shume i mire eshte..


:biggrin:

shfletuesi_
20-01-09, 21:57
Yje te ftoht.... natyrale qdo gje...

Estella
20-01-09, 21:58
:biggrin:


edhe ti qeto e perdor a :P

emine
20-01-09, 22:06
edhe ti qeto e perdor a :P


po:wink:

Prishtinasja_
21-01-09, 13:43
JADE Maybelline e preferoj shume ! :smile:

Ka vite qe vetem ate e perdori !

Arkza
21-01-09, 13:50
Une e Perdori dika te Veqant qe asnjera nga une si keni si une ! :biggrin:
Nga Firma " Qysh e kam Xhepin " dhe i kam keto ! :tongue:

Prishtinasja_
21-01-09, 14:07
Une e Perdori dika te Veqant qe asnjera nga une si keni si une ! :biggrin:
Nga Firma " Qysh e kam Xhepin " dhe i kam keto ! :tongue:

Te kuptoj, ndryshe eshte mundesia e ndryshe deshira ! :wink:

Arkza
21-01-09, 14:20
Te kuptoj, ndryshe eshte mundesia e ndryshe deshira ! :wink:Normal Prishtinase por edhe diqka mua s'me duken bash te bukura siq i Reklamojne , P.SH Rimeli ka shume Lavdat por edhe jo aq sa thojne , i kam ble une pluhur per syt edhe me ka kushtu boll shtrejt dhe me duket njesoj , keshtu kur e perdor dhe rrin Bukur veq s'ka shku shume larg po llomitin edhe pse i kushtoj rendesi kam qef te ruaj qe mos prishen !!! :eek: Po Shnosh epo :wink:

AlbaSoft
21-01-09, 14:22
Sa t`mira po dukeni.