PDA

View Full Version : Principata e Arberit loje shqip online


marinbarleti
21-01-09, 09:12
Pershendetje
nqs ju pelqen eposi i Skenderbeut dhe historia e tij, sapo eshte hapur Principata e Kastriotit ne www.mbreteriterilindjes.com (http://www.mbreteriterilindjes.com/) loje e perkthyer shqip me plot 130000 lojtare ne gjith europen. Loja zhvillohet ne 1454 dhe perfshin te gjithe mbreterite te kohes. Un bashke me nje grup shqiptaresh hapem edhe mbreterine e Arberit tani jemi 50 vete.
Vraponi burra bashkohuni me ne, koha nuk pret dhe turqit po vijne. Na gjeni ne Lezhe duke themeluar lidhjen e Lezhes.

Alban09
21-01-09, 11:34
Pershendetje
nqs ju pelqen eposi i Skenderbeut dhe historia e tij, sapo eshte hapur Principata e Kastriotit ne www.mbreteriterilindjes.com (http://www.mbreteriterilindjes.com/) loje e perkthyer shqip me plot 130000 lojtare ne gjith europen. Loja zhvillohet ne 1454 dhe perfshin te gjithe mbreterite te kohes. Un bashke me nje grup shqiptaresh hapem edhe mbreterine e Arberit tani jemi 50 vete.
Vraponi burra bashkohuni me ne, koha nuk pret dhe turqit po vijne. Na gjeni ne Lezhe duke themeluar lidhjen e Lezhes.


Tung...Shum loj e bukur vllai ,, un jam regjistuar te kjo loj ktu e 3 dit me par....ja vlen me e loz ..... Ti ma ca emri je ne loj marlin ? mua ma shpjeguan si luhet dhe esht loj interesante do zoti te ritemi ne usera dhe nje dit luftojm me grekun dhe serbin ne loj... bb

luankerlle
16-06-09, 23:27
Hajde, ku jeni o shqiptar, regjistrohuni ne kete loje, se Arberis i duhen njerz per ta derguar perpara, per mos ta len mbrapa serbeve e grekeve, te cilet jane per momentin perpara nesh. Ejani.


www.mbreteriterilindjes.com

Kush nuk e kupton lojen, te me shkruaj ketu, ose ne karakterin tim ne loje Leka_Dukagjini, do e ndihmoj me shume gjera.

Me besoni eshte shume loje e mire, pothuajse reale, ne ate kohen kur ishte Skenderbeut. Neve tani pasi tejkaluam krizen ekonomike, dhe nuk kemi problem me per nje kohe me ushqime per popullin, na duhet ta rrisim popullin qe te hapim nje qytet te dyte. Qyteti i pare eshte Lezha.


Arberia ju therret!!

luankerlle
16-06-09, 23:28
Tung...Shum loj e bukur vllai ,, un jam regjistuar te kjo loj ktu e 3 dit me par....ja vlen me e loz ..... Ti ma ca emri je ne loj marlin ? mua ma shpjeguan si luhet dhe esht loj interesante do zoti te ritemi ne usera dhe nje dit luftojm me grekun dhe serbin ne loj... bb


Marini eshte Princi i Arbnis per momentin:D
Po ti si quhesh?

Rilindd
03-01-12, 14:57
Pershendetje anetare te ketij forumi. Desha t'ju njoftoj me nje loje te mrekullueshme, quhet MBRETERITE E RILNDJES! Eshte ne shqip dhe ka 600 shqiptare ne loje.
Regjistrohuni dhe behuni pjese e kesaj loje!


-------------
Faqja zyrtare e lojes:
http://www.mbreteriterilindjes.com/

Kjo loje eshte reklamuar edhe ne televisionin Klan Kosova:
http://www.principata.com/klankosova/

Ja nje video tjeter per sqarimin e kesaj loje:
http://www.youtube.com/watch?v=cTQMuUOHzNk

Loje mesjetare e luajtur ne rolin multiplayer. (RPG- Role Play Game)

==================================

Ne kete loje falas shikoni personazhin tuaj te zhvillohet ne nje komunitet. Zanatci,Luftetar, Fermer, Princ, Anetar Keshilli, Ambasador, tregetar, Hajdut, Murg, Kryetar Bashkie, Drejtues i Principates ose akoma edhe barman etj.... ==================================

Mbreterite e Rilindjes do tju cojne nje udhetim thelle ne mesjete,duke ju vendosur ne qytet Lezhes. Por mbi te gjitha,mund te zbuloni nje komunitet te vecante loje te percaktuer nga pasuria dhe atmosfera e tij. Mjel lopen tende ne agim,shit grurin tend ne dreke,hiq nga fronti Princin, kandido apo kalo netet i pire ne rruge apo duke luajtur poker me lojtaret e tjere ne taverant e qytetit! ==================================

===> RPG - Role Play Game


Kjo loje eshte ne gjuhen shqipe dhe ju mundeson qe personazhi juaj te lind ne Mbreterine e Arberit. Pėr te ditur dhe mesuar me shume rreth lojes, futuni tek forumi zyrtar i lojes.

Kjo loje numeron mbi 300 000 LOJTAR TE AKTIVIZUAR ne te gjithe Europen.Mbreteria e Arberit u hap ne 16.01.2009 pas shume bisedimeve me adminet qe ndertuan kete loje.

Kjo loje luhet ne 25 gjuhe te ndryshme te Europes, midis te cileve eshte dhe gjuha Shqipe.Mbreteria e Arberit numeron 350 lojtar, Mbreteria e Serbise 50 lojtar, Mbreteria e Greqise 700 lojtar, Mbreteria e Turqiae 3 700 lojtar. Mbreteria me e madhe eshte mbreteria e Frances me mbi 25.000 lojtar.

Vraponi trima dhe trimeresha koha nuk pret se Turqit, Greket, Serbet, Bullgaret, po vijne dhe Arberia me Skenderbeun ne krye ka nevoj per ju.

murrizi
08-01-12, 09:53
Vraponi trima dhe trimeresha koha nuk pret se Turqit, Greket, Serbet, Bullgaret, po vijne dhe Arberia me Skenderbeun ne krye ka nevoj per ju.
hahahahahah..
medet qe u plaka (per kso lojnash) ama kjo e fundit mpelqeu fort a.

tipi engjellor
08-01-12, 14:48
hej lereni more keto hahahhaha se me ne dardani nuk hym hahhahah

Zero Cool
02-02-12, 22:20
Ik bre se mpaskan myte sulme sonte :(((((


http://a7.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/168405_149925578399689_100001467440634_290209_6611 559_.jpg

Zero Cool
05-02-12, 12:00
fara i hupt ktyne lojnave, edhe kur je offline po`t sulmojn, mpaskan sakatu breeeeeee :mad:

tipi engjellor
05-02-12, 17:34
une jam hi ne kete loje po vdiqa hahahahah

Makresh
06-02-12, 08:38
fara i hupt ktyne lojnave, edhe kur je offline po`t sulmojn, mpaskan sakatu breeeeeee :mad:

Anmiku t'sulmon kur t'jesh mas lishti, dmth, n'gjum :biggrin:

Zero Cool
06-02-12, 16:39
Anmiku t'sulmon kur t'jesh mas lishti, dmth, n'gjum :biggrin:

E patem 1 marrveshje qe sa here t`shkoj em fal gjyman mos mem sulmu por ncuk, kaurri kaurr :mad:

Makresh
07-02-12, 08:42
E patem 1 marrveshje qe sa here t`shkoj em fal gjyman mos mem sulmu por ncuk, kaurri kaurr :mad:

E po kshtu ta bojn, kur si din rregullat e xhihadit. Po ani, masi tu e fal xhuman, shehid.