PDA

View Full Version : Akupunktura kundėr mbipeshės ...


Jana
23-02-09, 12:17
Analizat mė tė reja dhe hulumtimet e botuara nė revistėn "International Journal of Obesity" sugjerojnė se akupunktura nga ndikim nė zvogėlimin e peshės trupore.

Ekspertėt kanė pohuar se nuk arsye qė t’u thuhet personave me mbipeshė tė mos e provojnė akupunkturėn si metodė pėr t’i humbur kilogramėt e tepėrt.

Veprimi pozitiv i akupunkturės konsiderohet pėr faktin se akupunktura ndikon nė apetit, nė motilitetin e zorrėve, nė metabolizėm dhe nė nivelin e stresit, kėshtu qė pengon marrjen e tepėrt tė ushqimit duke iu ndihmuar personave me mbipeshė ta zvogėlojnė atė.

Guri i madh
23-02-09, 16:15
Analizat mė tė reja dhe hulumtimet e botuara nė revistėn "International Journal of Obesity" sugjerojnė se akupunktura nga ndikim nė zvogėlimin e peshės trupore.

Ekspertėt kanė pohuar se nuk arsye qė t’u thuhet personave me mbipeshė tė mos e provojnė akupunkturėn si metodė pėr t’i humbur kilogramėt e tepėrt.

Veprimi pozitiv i akupunkturės konsiderohet pėr faktin se akupunktura ndikon nė apetit, nė motilitetin e zorrėve, nė metabolizėm dhe nė nivelin e stresit, kėshtu qė pengon marrjen e tepėrt tė ushqimit duke iu ndihmuar personave me mbipeshė ta zvogėlojnė atė.
qka esht kjo Akupunktura dhe ku gjinden me i ble

Jana
23-02-09, 16:27
qka esht kjo Akupunktura dhe ku gjinden me i ble
Ti qe ej en pernendim duhesh me dit po nejse...
Ash nje lloj treapie qe bohet me Gjilpona ndoshta t'ka ra mi pa...nuk blihet po behet nga persona adekuat qe e bejn ket pun ose profesjon...
Kjo e ka prejarshjen nga Kina....
http://www.fit.pl/g/str/akademiawellness/akupunktura.jpg

http://www.medico-meridian.szin.pl/jpeg/a_04.jpg

Guri i madh
23-02-09, 16:29
Ti qe ej en pernendim duhesh me dit po nejse...
Ash nje lloj treapie qe bohet me Gjilpona ndoshta t'ka ra mi pa...nuk blihet po behet nga persona adekuat qe e bejn ket pun ose profesjon...
Kjo e ka prejarshjen nga Kina....
http://www.fit.pl/g/str/akademiawellness/akupunktura.jpg

http://www.medico-meridian.szin.pl/jpeg/a_04.jpgjo pa u tranue nuk e shpoj trupin une mendova tableta

Jana
23-02-09, 16:31
jo pa u tranue nuk e shpoj trupin une mendova tableta

Une e kisha bo....ma perpara kete se me marr tableta....

Prishtinasja_
23-02-09, 18:40
Bash sot biseduam me nje kolege timen per kete far lloj metode per ti "luftuar" kilet e teperta !

Interesant kjo Akupunktura !

vendasi
23-02-09, 19:07
Ska..me i mire dhe me i shendoshe se zbritja e peshes trupore ne menyre natyrale...Fitenesit..

Guri i madh
23-02-09, 19:51
tash po e die pse une jam veq asht edhe ilkur se gjith me kan rraf me hithi edhe me naj therr qe e kan pas afer , ju falmnderit juve qe me keni dhan dajak

lovely
24-02-09, 00:13
tash po e die pse une jam veq asht edhe ilkur se gjith me kan rraf me hithi edhe me naj therr qe e kan pas afer , ju falmnderit juve qe me keni dhan dajak


hahahahahahahahahahahahaa:biggrin:

Shqiptare_ne_Turqi
24-02-09, 16:47
hahahahahahahahahahahahaa:biggrin:thash,qa po lyp nana ket fare teme serioze ? :biggrin: :biggrin:

lovely
24-02-09, 21:37
thash,qa po lyp nana ket fare teme serioze ? :biggrin: :biggrin:

me hup mbipeshen moj :biggrin: me qat far senin qe po thojn bon hajr :biggrin: :biggrin:

Shqiptare_ne_Turqi
24-02-09, 22:06
me hup mbipeshen moj :biggrin: me qat far senin qe po thojn bon hajr :biggrin: :biggrin:eee:redface: :biggrin: qapodon me hup pesh ti epseee,mu shty me trejat poo :redface: :biggrin: :biggrin:


qaj seni ??!!:biggrin: :biggrin:

lovely
24-02-09, 23:02
eee:redface: :biggrin: qapodon me hup pesh ti epseee,mu shty me trejat poo :redface: :biggrin: :biggrin:


qaj seni ??!!:biggrin: :biggrin:

une s kam nevoje me u shty me t rejat, se jam ma e mire se to 200 here :biggrin: kur hi ner nuse une plaka drite boj :biggrin:

po po, qat senin fort pe livdojne :biggrin:

Shqiptare_ne_Turqi
24-02-09, 23:55
une s kam nevoje me u shty me t rejat, se jam ma e mire se to 200 here :biggrin: kur hi ner nuse une plaka drite boj :biggrin:

po po, qat senin fort pe livdojne :biggrin::biggrin: jaaaa,neser kem ba rezervimin per restoran po,mas neser ty te hoxha:biggrin: :biggrin:

lovely
25-02-09, 00:37
:biggrin: jaaaa,neser kem ba rezervimin per restoran po,mas neser ty te hoxha:biggrin: :biggrin:

veq te Hasani num qofsh, tjeterkun nuk pranoj :biggrin:

Shqiptare_ne_Turqi
25-02-09, 23:53
veq te Hasani num qofsh, tjeterkun nuk pranoj :biggrin:


jo baci po thot veq prej largu s'du me ma prek kush grun:biggrin: u duft me mar terminin te hoxha e internetit pa qare :biggrin: hahahahha