PDA

View Full Version : Fatama...


Pupi
15-03-09, 10:23
E hapi, e mbylli. E hapi prap njė tjetėr, prap e mbylli.
Ohoooo, ooooooo sa tė duash tė tilla "veprime".
Dikush hanė e pinė, dikush lėpin buzėt. E nga kėndi ?
Po ani, ja edhe kėto kocat se u kanė mbetur edhe nga pak mishė sa pėr tė mos i rėnė nė dor qenushit plak e gjithė kjo gosti.

Dhe vazhdonte tė vallėzohej.......

...Aty kėtu kishte nga ata qė ngatėrronin hapat, dhe padashje e me dashje shkelėshin nga ato fustanat e gjata tė zonjave qė kishin ardhur sonte pėr banketin.............

eiiiii.... sa punė e mirė, sa muzik e mirė.......
Uh, sa i fryhėn mollėzat e faqėve atijė trumbetashit, flokėt si duket gjysmen tė harruar ke shtėpia...

Dhe prap po tė njėjtat avaze deriiiiiiiiii vonė. Askujt nuk i kishte shkuar nė mendje tė shikonte atė Orėn e madhe tė pazarit e vendosur karshi .
Cingėrrrr.....U thya diēka ?
Dhe do tė vazhdonte ndoshta sikur tė mos vinte njė britmė nga kėndi i djathtė.....
Hė mo ? dhe si me komandė tė gjithėra kokat, e edhe ajo e atijė trumbetashit u kthyen nga atje tek dėgjohej njėra nga "zonjat" tek i bėrtiste tė shoqit.
Ē'mė ke sjellur kėtu, tė dėfrehem me kėta "magjup"?
Ti mendon se unė kėtu e kam vendin ?
uuuuuuuuu........ u dėgjua turma.
Fatkeqja tha dikush, po qi paska ndodhur mori tė gjorės.....pėrderisa gruaja e ngritur nė kėmbė nuk ndalonte tė bėrtiste e tė shante nė "stilin" e saj. Papritmas u dėgjua edhe njė gėrham qė i ngjante atyre dėrrkucave tė vegjėl kur japin shpirt.
Salla e tėra i'a brofi nė kėmbė, u sollė me tė shpejt ambulanca, e njerzia u shpėrndan gjithėsecili me mendimet e veta pėr fatkeqen e mbrėmjes.