PDA

View Full Version : Foshnja e braktisur nė Kontejner!


hasanmehmeti
20-03-09, 23:22
Foshnja e braktisur nė Kontejner!

Njė foshnjė e porsalindur e gjinisė mashkullore ėshtė gjetur e braktisur nė njė kontejner nė njė nga lagjet e Rahovecit, konfirmoi tė premten policia rajonale nė Prizren.

Zėdhėnėsi rajonal i policisė nė Prizren, Hazir Berisha tha se nė mėngjesin e tė premtes njė qytetar ka informuar policinė nė Rahovec se nė rrugėn “Sadedin Hajda”, nė njė kontejner, ka gjetur njė foshnje tė braktisur.

Ai tha se foshnjėn e gjinisė mashkullore e ka gjetur nė njė paketė tė mbėshtjellė me peshqir dhe njė pelenė, ndėrsa ishte dėgjuar duke qarė.

Togeri Berisha tha se personi qė kishte gjetur foshnjėn e kishte marrė nė automjetin e tij pėr ta ngrohur pasi qė jashtė bėnte ftohtė.

“Nga vendi i ngjarjes, policia ka dėrguar foshnjėn nė repartin gjinekologjik tė Shtėpisė sė Shėndetit nė kėtė qytet dhe mė pastaj foshnja e porsalindur duhet tė dėrgohet nė QKUK nė Prishtinė pėr trajtim tė mėtejmė”, tha ai. (KosovaLive)

C'eshte duke ndodhe me keto nenat,motrat ,vellezerit tone Shqipetare ,familjen ne pergjithesi?

:frown: :confused:

Me keqardhje edhe pse nuk eshte rasti i pare i tille qe me ka neverite gjithenje.
Hasani

>>{SpOnGeBoB}<<
22-03-09, 22:13
Ku e lexove be ti Hasan qete lajm qishtu. Te na Rahavec nuk ka shoq kontenjera se qata pisat halo as kanalizimin nuk na kane ndreqen.

Makresh
22-03-09, 22:23
Imoraliteti i ka prekur me shum se kriza globale bashkombasit tan !


A ka plan zgjidhje per kete ??

DEA
23-03-09, 13:53
Po ka zgjidhje, qe secili ti pranoj gabimet, te mos i perserise, ti permisoj dhe te gjej rrugen e se jetuarit me to...

shfletuesi_
24-03-09, 20:53
Po ka zgjidhje, qe secili ti pranoj gabimet, te mos i perserise, ti permisoj dhe te gjej rrugen e se jetuarit me to...

secilit i mungon edukata e vetdijesimit tek shqiptaret... dhe skan se si ti permisoj gabimin, gabimet ne jet nuk permisohen ama ato vetem mund te mos perseriten... Nuk eshte kulem i shtepis ta shkurtosh myrtekun shkurt e ta shtosh apet... Femiu ka lind dhe nuk kthehet me aty ku ka qen... por ky eshte nje rast qe femrat tjera duhet ta lexojn dhe te vedisohen qe te mos shkojn te njejtes rruge...

Kush eshte fajtori ne kete rast, familja, shoqeria, edukimi arsimor, apo qeveria.... !!??

Isinqerti25
24-03-09, 21:00
po de qka ska shum keq?

hasanmehmeti
24-03-09, 22:25
Ku e lexove be ti Hasan qete lajm qishtu. Te na Rahavec nuk ka shoq kontenjera se qata pisat halo as kanalizimin nuk na kane ndreqen.

Nuk paske qene moti ne Rahavec!

Sido qe te jete kjo eshte nje dukuri mjafte e ulet qe siq duke vet niveli i ulet i turpit ka bere qe edhe diskutuesit te mos shkruajn ketu fare(me perjashtim te ketyre ketu), ndersa sikur te ishte per ndoj dukuri tjeter me pak te demeshme do ngurronin njerezit te shkruajn e te gjuajn!.

-Une mendova qe ketu te pakten do te shkruaj Nezir Myrta (apo sekretarja e saj Orfe), qe ne shkrimin e tij:"FEMRA SHQIPTARE ĖSHTĖ MBIFEMRA!" ,e paraqet femren shqiptare te hiperbolizuar ne menyre egocentrike, ku dyshova dhe vet se a eshte njeri kjo "mbifemra" e Nezirit apo c'u be me te.Thjeshte atehere mu desh te reagoj se nuk e kam qef shume te fluturoj pa krah duke enderruar, por te ecen tokes dhe nese eshte e nevojshme te mbledhe krahrorin.

-Sido qe te jete kjo njolle dhe njollat tjera bejne qe lavdatat per shoqerin tone te moralshme te kalojne ne Arkivat Shteterore dhe femijet tane te lexojne me endje sikur perralla per te kaluaren tone "se c'na ishte njehere....".

-Une mendoj se rend permiresimi nuk ka pasi vepra e ulet nuk ndalet ne vete perjetesisht sikur te mos ndalen rruget qe dergojne deri aty.E fatekeqesisht keto rruge tek neve jane bere trend jetese te pandara nga shoqeria jone, po te keshillosh dike ne kete fushe do te dergoj diku ne antikitet me epitete.

E kur nuk mund te permiresojme gje atehere te pakten te shofim "ashiqare" qysh jane punet, e jo ti hiperbolizojme gjerat ne analizat tona te tipit Nezirian qe do ishte e vlefshme ne vete sikur te thuhej "Se c'na ishin ....por me nuk jane...".E mandej ndoshta atyre qe jane sensibile do i vinte per te qajtur per kete gjendje!

Femrave i theme(pasi amoralitetin smund ta ndal dot se eshte bere opiume global, e neve i takojme keti globi)ne menyre vllazerore dhe dashamirese , e di qe ti e vetme nuk je fajtore ne gjithe kete , ketu marrin pjese si fajtore nga Prindi e deri tek Udhehqesit e Shetit,perfshire edhe mashkullin me te cilin ke bere amoralitet, ama te lutem:nese nuk ta mban b... te keshe femije , bjeri mas vetes ditet e para, e jo kur te behet foshnje dhe fillon te levize ne barkun tend, sepse tani ke bere edhe turp me te madhe , ke vrare nje qenje te pafajshme ne gjithe kete maskarallek qe ke bere!!!


Thjeshte jemi bere per me na hudhen ne Cetelia, por jo si jemi mesuar per Patriotizem(edhe pse ndoshta nuk ka qene ashtu fare),por per dobesira.

Nje keshille edhe tek prinderit, shumica nga neve jemi e tille: Mos harroni se c'do kush eshte pergjegjes per familjen e tij , sikur qobani per kopen e tij, andaj ben mire te kesh kujdes ne formen e edukimit, se Liria ne vete nuk ka fund por duhet vene vet kufinjet per te dalluar te miren dhe te keqen ne te!

Femija ime i moralshem dhe i sjelleshem eshte ruajtes i Nderit tend Familjare dhe ngrites i vlerave te Vendit Tone dhe anasjelltas per femijet tuaj!!


Me respekt,
Hasani

LOJETARI
24-03-09, 23:33
Se qe jemi crregullue pak ,kjo nuk diskutohet .Mirpo rasti ne fjale ndoshta duhet shikuar nga nje kend tjeter .Perpara foshnjet e padeshiruara jane mbyte nga prinderit apo prinderit e prinderve vetem e vetem per te ruajtur nderin e familjes si dhe kane zhdukur cdo shenje qe do te zbulonte "turpin" e tyre .Ndersa ne kete rast mendoj se paskemi te bejme me nje nene e cila sigurisht qe nuk ka dite zgjidhje tjeter mirpo edhe nuk ka veprue si shume te tjere dikur .Tani kemi nje foshje e cila ndoshta do te rritet pa prind,por do te rritet ,ndoshta edhe ka fat te adoptohet nga dikush qe ka zemer me te madhe per femije .Sidoqofte une i deshiroj kesaj foshje fat ne jete ndersa nenes se saj po te kisha mundesine do t“a keshilloja qe te mbledhe forcen e te kerkoj t“i kthehet femija sepse sot nuk eshte e pamundshme rritja e femijut pa babe .

Isinqerti25
25-03-09, 00:18
Shum qka shum qka she Syri i njeriut dhe Ndegjon si mundet ajo Nene me ber kete apo kush do qe te jet shum shum keq?

DEA
25-03-09, 14:13
secilit i mungon edukata e vetdijesimit tek shqiptaret... dhe skan se si ti permisoj gabimin, gabimet ne jet nuk permisohen ama ato vetem mund te mos perseriten... Nuk eshte kulem i shtepis ta shkurtosh myrtekun shkurt e ta shtosh apet... Femiu ka lind dhe nuk kthehet me aty ku ka qen... por ky eshte nje rast qe femrat tjera duhet ta lexojn dhe te vedisohen qe te mos shkojn te njejtes rruge...

Kush eshte fajtori ne kete rast, familja, shoqeria, edukimi arsimor, apo qeveria.... !!??

Me permiresimin, mendova pra natyrisht me mosperseritjen e gabimeve, kurse me te mesuarit se jatuari me to, desha te them edhe nese gabon, ta dish qe ke gabuar dhe te nxjerresh me te miren nga e keqja pasi qe ta kthesh mbrapa nuk mundesh.
Me pelqen te shkruaj shume shkurt, po ndoshta me pak fjale nuk po arris ta them ate qe dua..Fajtor eshte shoqerija“mendoj pastaj familja qe nuk i veren ndryshimet tek femija, kurse aspak qeveria...

emine
25-03-09, 14:20
Sa duhet me qen nje femer,e pandergjegjshme, e pa pjekun ,e pa shpirt,me ba nje gjeste te tille???Nje mace S'po mundemi me lan ne rruge e si linhet ashtu fmija Yte???Per nje Femer te tille s'kam rrespekt,,,,,,sido te jete puna , foshnja nuke hidhet ne kontinjer,,,RUNA ZOT:mad:

jEtA_1
25-03-09, 14:45
Sa duhet me qen nje femer,e pandergjegjshme, e pa pjekun ,e pa shpirt,me ba nje gjeste te tille???Nje mace S'po mundemi me lan ne rruge e si linhet ashtu fmija Yte???Per nje Femer te tille s'kam rrespekt,,,,,,sido te jete puna , foshnja nuke hidhet ne kontinjer,,,RUNA ZOT:mad:
E njerzit e lig cka sbejn edhe foshnjen e vet e braktisin e dikush i lyp keshtu e ka jeta

e_martumja
25-03-09, 15:07
S'koment perveq turp per at feme qe ka bere nje gjest te tille, s'mundem me kuptu ku ka marr at fuqi per me fut aty femijun e vete.

lovely
25-03-09, 17:01
oj qika, po kallaj po folni ju :rolleyes:
une menoj se pa e pas njeri ni zor t madh, e sidomos nje NĖNĖ, nuk e gjun fmine e vet ne kontinjer.
nuk po e arsyetoj ate gjest katastrofal, amo per me gjyku drejt diqka, duhet me e vu veten n kpucat e personit n fjale. e masi nuk e dijme qka e qysh eshte puna, ma mire mos me hi felle.
Shyqyr qe e kan gjet fmine gjalle, e ishalla ka ymer e nafake ai fmi!

DEA
25-03-09, 17:04
as une nuk e fajesoj nenen e mjere, pasi qe sadopak e njoh mentalitetin dhe rrethanat ne Kosove.
Sa pak qe di rreth ketij rasti aq pak me ipet rasti ta akuzoj...

Oqeani
25-03-09, 17:49
Kur jetojme ne ēorodira,( me mentalitet te "eger") edhe keto gjera ndodhin !

emine
25-03-09, 17:59
oj qika, po kallaj po folni ju :rolleyes:
une menoj se pa e pas njeri ni zor t madh, e sidomos nje NĖNĖ, nuk e gjun fmine e vet ne kontinjer.
nuk po e arsyetoj ate gjest katastrofal, amo per me gjyku drejt diqka, duhet me e vu veten n kpucat e personit n fjale. e masi nuk e dijme qka e qysh eshte puna, ma mire mos me hi felle.
Shyqyr qe e kan gjet fmine gjalle, e ishalla ka ymer e nafake ai fmi!


a po menone se me zore ka mbete shtazane,,ani qe ka mbete,, kontinjeri a per berdhogje,,,as kafsha nuke gjuhet ne to,nje femer,qe braktis fmijen e vet,mundet edhe me vra nje njeri se ajo ska shpirt,,,veq interesat e saj,,,,,,,ajo duhet me shku mu myte ne uje dikah.....se njeri munet me ja lan dikujna fmijen ne dore,e mi than qoje dikah se spe du e jo kshtu,,,ani KJO MU BA NANE CNNCNCNCNNCNN

lovely
25-03-09, 18:40
a po menone se me zore ka mbete shtazane,,ani qe ka mbete,, kontinjeri a per berdhogje,,,as kafsha nuke gjuhet ne to,nje femer,qe braktis fmijen e vet,mundet edhe me vra nje njeri se ajo ska shpirt,,,veq interesat e saj,,,,,,,ajo duhet me shku mu myte ne uje dikah.....se njeri munet me ja lan dikujna fmijen ne dore,e mi than qoje dikah se spe du e jo kshtu,,,ani KJO MU BA NANE CNNCNCNCNNCNN


po nuk po di qysh o met shtatzane loqko, veq nuk besoj kurr qe e ka gju per qef, edhe per interesa t saj :rolleyes:. Qysh kish thane Dea, tu i njoft mentalitetin , rrethanat , mundesite e edhe gjendjen ekonomike n Kosove, nuk e ka veq ajo fajin!!! :redface: ;)

emine
25-03-09, 20:05
po nuk po di qysh o met shtatzane loqko, veq nuk besoj kurr qe e ka gju per qef, edhe per interesa t saj :rolleyes:. Qysh kish thane Dea, tu i njoft mentalitetin , rrethanat , mundesite e edhe gjendjen ekonomike n Kosove, nuk e ka veq ajo fajin!!! :redface: ;)
mu me mundone ,pse ne berdhog,,,kjo ska arsyetim :(me nis me kqyre qka hallku thojne as ne forum s'ban me hy,ky gjest ska tolerim ,mjera ajo per mend e veta, me njofte une ate femer personalisht e kisha hudhe ne kontinier e mbylle kapakune(te vdes qaty)

Guri i madh
25-03-09, 20:28
po nuk po di qysh o met shtatzane loqko, veq nuk besoj kurr qe e ka gju per qef, edhe per interesa t saj :rolleyes:. Qysh kish thane Dea, tu i njoft mentalitetin , rrethanat , mundesite e edhe gjendjen ekonomike n Kosove, nuk e ka veq ajo fajin!!! :redface: ;)
ish mbet shtatzan duke kqyr serialet latino amerikane

Pupi
25-03-09, 21:37
Kėshtu e ka kur "muslimani" i gėzohėt fatkeqėsis, dhe pa u hamendur fare e sjellė nė forum "pėr ta diskutuar" siq thotė ai .

Pėr tu zhveshur pas pak nga "Ujku me lėkur qengji" nė pėrgjegjien kthyer Spongeshpuzės.

FEMRA SHQIPTARE ĖSHTĖ MBIFEMĖR-DHE FEMRA SHQIPTARE LIND SHQIPTARE ktu ska asnjė dyshim, dhe se kėso pėrgjegjie do tė marrėsh nga gjithė shqiptarėt e jo veq nga Nezir Myrta siq e ke kėrkuar.
Tė kthehemi te Tema juaj, apo mė mirė ti themi te qėllimi i temes suaj !

E dini tė nderuar lexues pse unė nuk mora deri mė sot pjes nė kėtė debat /!
Sepse dyshova nė keqardhjen e Hasanmehmetit ndaj rastit, ashtu si dyshova kjo edhe u dėshmua me shkrimin e dytė tė tijė.
Pra Temė autori nuk ishte qė i dhimbsej viktima, por shfrytzoj rastin qė femren-shoqėrin Shqiptare ta pėrulė, deklasoj, nėnqmojė......... Sa qė sipas tijė e gjithė bota tjerė qenkan nė gjendje tė bėjnė gjėra tė tilla poqėse nuk e besuan Islamin e tijė (Islamin e Hasanit).

lovely
25-03-09, 21:53
mu me mundone ,pse ne berdhog,,,kjo ska arsyetim :(me nis me kqyre qka hallku thojne as ne forum s'ban me hy,ky gjest ska tolerim ,mjera ajo per mend e veta, me njofte une ate femer personalisht e kisha hudhe ne kontinier e mbylle kapakune(te vdes qaty)pse n berllog? Ajo me kan me dit pse n berllog, nuk e kish gju hiq. N berllog se nuk o kan n gjendje me mendu kjarte, o kan felle n depresion, nuk ka dit qka me bo, nuk ka dit kujna me iu drejtu, nuk ka pas familje (qe dijn me fol me fmi tvet) edhe nuk ka pa tjeter rrugedalje! po ma merr menja ..

hasanmehmeti
25-03-09, 22:00
Une nuk iu gezova kesaj fatekeqesie sikur nuk i gezohem asnje fatekeqesie qofte e "jomuslimanit" Pupian apo muslimanit Hasanian.

Tema nuk ka te bej gje me qeshtje fetare sepse perndryshe do e hapeja tek feja atje.Por nuk kam qka te bej ty qe shkrimin time e shef sipas kendveshtrimit tende te treguar me heret.

Une femren e konsideroj si femer qofte ajo shqiptare qofte tjeter, sepse se pari eshte njeri, por hiperbolizimet si kam qef dhe kete jo se jame i kesaj perkatesie por se nuk ma ban organizmi genjeshtren dhe perrallat e zanave te malit.

Tutje normal se e respektoj femren shqiptare me shume se ajo me ka linde dhe me ka eduku, dhe sikur te denigroja ate do denigroja veten.

Tutje une nuk denigrova askend , por mora kete dukuri te diskutojme me antaret ketu se c'po ndodhe me motrat tona shqiptare ne vendin tone, ndersa ti qe je bere si avokat qe merresh me antaret dhe jo temen duke u munduar ti denigrosh ata ,kete e ke deshmuar edhe ne temat tjera ku une nuk kame shkruar fare, nuk kam qka te bej , vetem ta keshilloj keshillen e valiiit qe ta beri para pak dite.

Femra shqiptare eshte femer, dhe linde shqiptare , por edhe mund te linde gjysem shqiptare e gjysema tjeter mund ti takoj ati qe ka bere mardhenje me te, thjeshte eshte nje organizem i njejt ne barkun e te gjitha femrave.

Keshtu qe une te keshilloj te merresh me temen , nese te intereson , jo me individin dhe personin time,nese ke dyshim ne identitetin time , mos humbe kohe , te kam thene se mund ta vertetosh.Dhe njehere po te kisha prapavije fetare do e hapja tek vendi, por une bej llafin sipas vendit, e nuk kam faj qe ke hale ne sy karakterin dhe nikun time.Mos te zgjatemi shume , egzistojne linja tjera per diskutime jashta temes!!.

Sipas meje kur ke per Islam me fol najsen eshte vendi atje , une nuk ceka fene ketu ne asnje vend, se tek e fundit keto motra qe po bejne kete gje shumica i takojne besimit time,por prap po e bejne , pra lej kotesirat e sjellu si njeri do jete me mire per ty dhe e frytshme per forumin.

Tek e fundit i takon moderatorit te pastroj terenin jashta temes!!

>>{SpOnGeBoB}<<
25-03-09, 22:07
Per qka ne burllog a ? Pse qasina berlloga jane kane qata qe e ka ndreqen qat femije.

Depresion tekoka kane po thua a. Nashta, nashta lovelje amo kur ju ka honger patligjoni sigurisht nuk o kane ne depresion. Nuk ka pum hahet qikjo amo nuk po guxoj. si ti hahet le t`ja ngjesim qkllap edhe me que deri ne fund qate pune. Tjetr qare mos mu zhgarraviten me turli burllogi ne berlloh se edhe frutat i qon ne burllog.

Qiky Hasani shume mire e ka folen shoq amo qka mi bo be qe do qisajde halo nuk jane tu e marren vesh ku koinsiston e tan filozofija e qetyna mesazhave tona.

Jo Hasan dallash e ki, se sha zoten une ne Rahavec jam kane atehere kur pate ardhen ajo gjermonka e trashe prej allamanit qe i pat ndimu me shokt e mi me ja ndreqen gumen e limuzines qe i pat plasen te dugoja e nji kushes tem. Qatehere nuk ka pas Kontanjera se shishat e birres i kena pas gjujten qaty fill para dugojes.

Pupi
25-03-09, 22:09
Pėr sė dyti herė po ta kthej mos mu kėrcėno HASAN MEHMETI.
Nuk dua tė tė njohė privat, nuk mė intereson qė egziston njė HASANMEHMET privat, e tėra kėtu ka tė bėjė me atė qė shkruhet nga dikush kėtu, tė quhet ai Hasan, Gjergj, Marco, Lube e tj.

hasanmehmeti
25-03-09, 22:15
Nuk ishte kercenim ky e as ajo e rrojtarit, ishte vetem keshille per zhdukje dyshimesh!!!

lovely
25-03-09, 22:15
Per qka ne burllog a ? Pse qasina berlloga jane kane qata qe e ka ndreqen qat femije.

Depresion tekoka kane po thua a. Nashta, nashta lovelje amo kur ju ka honger patligjoni sigurisht nuk o kane ne depresion. Nuk ka pum hahet qikjo amo nuk po guxoj. si ti hahet le t`ja ngjesim qkllap edhe me que deri ne fund qate pune. Tjetr qare mos mu zhgarraviten me turli burllogi ne berlloh se edhe frutat i qon ne burllog.

Qiky Hasani shume mire e ka folen shoq amo qka mi bo be qe do qisajde halo nuk jane tu e marren vesh ku koinsiston e tan filozofija e qetyna mesazhave tona.

Jo Hasan dallash e ki, se sha zoten une ne Rahavec jam kane atehere kur pate ardhen ajo gjermonka e trashe prej allamanit qe i pat ndimu me shokt e mi me ja ndreqen gumen e limuzines qe i pat plasen te dugoja e nji kushes tem. Qatehere nuk ka pas Kontanjera se shishat e birres i kena pas gjujten qaty fill para dugojes.

Krejt normale osht me hanger patlixhanin Shpuzoo, po kjo vjen si pasoje mas pari e mos edukimit/msimit te fmijeve rreth sex-it, nga prinderit e tyre, e tani edhe ne shkolle. Po ti e din fort mire qfare mentaliteti ka te na, nuk guxon fmija, e aq me pak qika, me fol per sex as n shpi e as n shkolle.Sexi eshte teme tabu. E ku n hamom ka mu msu ajo qysh me u mbrojt e qka duhet me bo n raste t tilla?! Gjynah pej t rive! Tani plus mentaliteti i djemve/meshkujve ( shumices) n Ks, ncncncncnc....

ps.
a e din kush sa vjet i ka pas ajo?!

Pupi
25-03-09, 22:20
Nuk ishte kercenim ky e as ajo e rrojtarit, ishte vetem keshille per zhdukje dyshimesh!!!

Burrėrisht jam i obliguar tė identifikohėm vetėm atėher kur dikujt i shaj Nėnėn, apo familjarėt nė pėrgjithėsi, do tė ishe qyqare nga ana ime po tė mos e bėja kėtė.
Pėr tė mos i lėnė fjalėt peng, unė nuk dua tė takoj, e tė zhduk asnjė lloji dyshimi me ty.
Pra ke pėr tė marrė pėrgjegjie gjithmonė kur atė e kėrkonė !

Guri i madh
25-03-09, 22:23
ky fenomen ka egzistuar shum ma par ,po at,her nuk jan bae publike e tash publikohen kto gjera

hasanmehmeti
25-03-09, 22:30
Halluqk , mos me guxu me fol per sex ata ne Kosove , nuk bejne diqka te tille.Kjo pune e mardhenjeve ne Kosove eshte bere qe qysh ne shkolle fillore nese ske bere diqka te tille apo ske ndonje per "t'u relaksuar" je turpi i shoqeris.

Tutje une vetem nje raste e ofrova , mjafton te lexojme gazetat ditore dhe revistat, dhe jo vetem tek rinija por do shofim raste te tilla: Vjehrri dhunoj gruan e djalit(djali ne perendim me pune), axha vajzen e vellaut(madje para disa kohesh edhe e kish vrare e pas disa ditesh u gjet ne male),apo rasti i nje fshati i malisheves quhej mirush apo si , erdhi babi nga puna (polic ky) dhe gjeti duke bere sex bashkeshorten vajzen dhe komshin ,ku edhe i mbyti mandej, dhe raste tjera sa te duash,fatekeqesisht.
Mjafton mandej te kesh mike apo shoke nje gjinikologe ne Kosove dhe do te tregoj per numrin e aborteve,qepjeve qe kalojne neper dore te tij.

Probleme te tilla femije-prinde ka gjithekund nuk ka fjale , por mendoj se familjet kane qene me te organizuara ne vendin tone.

Dhe ke e fundit neve llaf po bejme , e ishallah permiresohet situata per te miren e vet individeve dhe popullit tone.

ps/Pupi mos harro se me ke hakk ne dinjitetin time!!!,pergjigju sa here te duash ketej do me kesh.

lovely
25-03-09, 22:32
Hasan Aga, te dhasht Allahu jete 100 vjet prej sotit dhe dituri te dobishme...hahaahaha

Lovica, gabim je... kur ta kana merre pergjegjsin.

Kodi, gabim eshte kur fmija nuk guxon me fol me prind (nane,babe) t vet per probleme t veta, per gjithcka.

Kur po gabojne pleqt, edhe une me gabu nuk bohet nami, amo une veq e thashe menimin tem.

emine
25-03-09, 22:34
Krejt normale osht me hanger patlixhanin Shpuzoo, po kjo vjen si pasoje mas pari e mos edukimit/msimit te fmijeve rreth sex-it, nga prinderit e tyre, e tani edhe ne shkolle. Po ti e din fort mire qfare mentaliteti ka te na, nuk guxon fmija, e aq me pak qika, me fol per sex as n shpi e as n shkolle.Sexi eshte teme tabu. E ku n hamom ka mu msu ajo qysh me u mbrojt e qka duhet me bo n raste t tilla?! Gjynah pej t rive! Tani plus mentaliteti i djemve/meshkujve ( shumices) n Ks, ncncncncnc....

ps.
a e din kush sa vjet i ka pas ajo?!
valla loqke s'kam dhimbte per aso femre,,,,,,me
nise si jane meshkujte e mi fajsu meshkujte(kollaj oshte)femna ka pergjithsi per trupin e vete mundet mos mu flliq me tilifar pisi,,,,s'bahet breh ky gjest,cfardo zori me pas,,,a prej zorit mbetet femra shtazan a,ska faj prindi po vet AJO(e paqte vete ne qafe):(

hasanmehmeti
25-03-09, 22:36
ky fenomen ka egzistuar shum ma par ,po at,her nuk jan bae publike e tash publikohen kto gjera

Shume e vertet Guri, me heret ka egzistuar siq e ka cekur edhe Lojetari, por nuk eshte bere shume publike, dhe femijet nuk jane mesuar nga gjera te tilla pasi jane mbajtur mshefur, dhe keshtu ka ndodhe edhe te kete raste me te rralla. Ehhh sa here shqiptari u vra per kete pune , e ja ka lane fajin Mexhes se Arave.
Por sot ka dal ashiqare dhe eshte rritur per se tepermi, thjesht mendoj se qe ne shikimin e pare femra dhe mashkulli (rinija) nuk shifen si personalitete por si figura konsumi.
Edhe neper fshatra kishin filluar ne Kosove te hapen lolake nate, dikush duhet ti mbush ato lokale apo!!, e kush tjeter po te dashurit tone.

lovely
25-03-09, 22:38
Halluqk , mos me guxu me fol per sex ata ne Kosove , nuk bejne diqka te tille.Kjo pune e mardhenjeve ne Kosove eshte bere qe qysh ne shkolle fillore nese ske bere diqka te tille apo ske ndonje per "t'u relaksuar" je turpi i shoqeris.

Tutje une vetem nje raste e ofrova , mjafton te lexojme gazetat ditore dhe revistat, dhe jo vetem tek rinija por do shofim raste te tilla: Vjehrri dhunoj gruan e djalit(djali ne perendim me pune), axha vajzen e vellaut(madje para disa kohesh edhe e kish vrare e pas disa ditesh u gjet ne male),apo rasti i nje fshati i malisheves quhej mirush apo si , erdhi babi nga puna (polic ky) dhe gjeti duke bere sex bashkeshorten vajzen dhe komshin ,ku edhe i mbyti mandej, dhe raste tjera sa te duash,fatekeqesisht.
Mjafton mandej te kesh mike apo shoke nje gjinikologe ne Kosove dhe do te tregoj per numrin e aborteve,qepjeve qe kalojne neper dore te tij.

Probleme te tilla femije-prinde ka gjithekund nuk ka fjale , por mendoj se familjet kane qene me te organizuara ne vendin tone.

Dhe ke e fundit neve llaf po bejme , e ishallah permiresohet situata per te miren e vet individeve dhe popullit tone.

ps/Pupi mos harro se me ke hakk ne dinjitetin time!!!,pergjigju sa here te duash ketej do me kesh.

Plak, ata flasin po flasin me njerz t gabum :rolleyes: . Flasin me ata qe i shfrytzojne e jo me dikon qe i mson diqka!

E sa per ata t mocmit( t rriturit n mes veti ), ata e dijn qka bojne e jau pafshin hajrin. une menova veq per qikat e reja, se djemve "nuk iu jet shej":biggrin:

qysh tha Guri i madh, kto raste kan ndodh hon e don veq nuk jan bo publike kurre!

per ate rastin, qiken e vllaut e masanej qe e ka myt, kam ni, ajo nuk falet!!! kjo nana me qike e me kojshi nuk pasna ni, veq haj medet haj!!!

Isinqerti25
25-03-09, 22:44
Ka Shum qka?

hasanmehmeti
25-03-09, 22:50
Une kam than disa her, na meshkujt jena zjarrfiksa kur keni nevoj na jemi aty...

Kodi__ , nese neve jemi zjarrefikes(siq jane edhe femrat per gjinin mashkullore)mirpo duhet ditur qe ta bejme ate ne menyre legjitime dhe ta marrim pergjegjesin mbi vete , e jo te ia lejme barren e c'nderimit vetem motrave tona, e mandej ajo te vije deri ne ate gjendje qe te hudhe frytin ne vende te tilla. Kurr mos e harro 1 parime (te cilin e dine vetem po ta kujtoj), nese ti,une apo ai tjeteri jemi zjarrefikes per diked (ne menyre jo legjitime) ,dikush tjeter do e bej po ne te njejten menyre apo mos me shume , me bijat dhe motrat tona . Mandej do na mbushet Kosova e vogel ,kopila, qe nuk do e dine se kush ishte nena apo babai i tije. Pra mos ti bejme askujt ate qe sdojme ta shofim ne mesin tone!!

DEA
26-03-09, 15:51
Per qka ne burllog a ? Pse qasina berlloga jane kane qata qe e ka ndreqen qat femije.

Depresion tekoka kane po thua a. Nashta, nashta lovelje amo kur ju ka honger patligjoni sigurisht nuk o kane ne depresion. Nuk ka pum hahet qikjo amo nuk po guxoj. si ti hahet le t`ja ngjesim qkllap edhe me que deri ne fund qate pune. Tjetr qare mos mu zhgarraviten me turli burllogi ne berlloh se edhe frutat i qon ne burllog.

Qiky Hasani shume mire e ka folen shoq amo qka mi bo be qe do qisajde halo nuk jane tu e marren vesh ku koinsiston e tan filozofija e qetyna mesazhave tona.

Jo Hasan dallash e ki, se sha zoten une ne Rahavec jam kane atehere kur pate ardhen ajo gjermonka e trashe prej allamanit qe i pat ndimu me shokt e mi me ja ndreqen gumen e limuzines qe i pat plasen te dugoja e nji kushes tem. Qatehere nuk ka pas Kontanjera se shishat e birres i kena pas gjujten qaty fill para dugojes.

Spongi, a te shkon mendja se ndoshta nuk ju ka honger patligjoni, po e kan detyru me e honge....Lexova me kujdes dhe perveq kritikave e debateve ne dem te femres , nuk lexova asnjeher se ndoshta nena e femijes mund te jet 12 apo 13 vjeq e dhunuar ndoshta nga prindi , vellai i afermi apo ndokush i rruges, nuk ju shkoj mendja se ndoshta nena ka vdek ne lindje e dikush tjeter per ti fsheh gjurmet hudh frytin ne kontenjere..
Mundet te jete ashtu e mund te jete edhe keshtu, ne nuk i dijme arsyet prandaj edhe shume pak mund ta themi ndonje mendim te drejte....

>>{SpOnGeBoB}<<
26-03-09, 16:28
Spongi, a te shkon mendja se ndoshta nuk ju ka honger patligjoni, po e kan detyru me e honge....Lexova me kujdes dhe perveq kritikave e debateve ne dem te femres , nuk lexova asnjeher se ndoshta nena e femijes mund te jet 12 apo 13 vjeq e dhunuar ndoshta nga prindi , vellai i afermi apo ndokush i rruges, nuk ju shkoj mendja se ndoshta nena ka vdek ne lindje e dikush tjeter per ti fsheh gjurmet hudh frytin ne kontenjere..
Mundet te jete ashtu e mund te jete edhe keshtu, ne nuk i dijme arsyet prandaj edhe shume pak mund ta themi ndonje mendim te drejte....


A hajgare po bon ti DEA a. Po qajo munet me pas ndodhen edhe qishtu qysh po thue ti, amo sha zoten shancat me ndodhen qajo oshte 0.3 % prej tana qatina kusurit qe po jetet ne anen tjeter. Po le be DEA a hale te paska qasina manjaka qe dhunojne kur sot qysh u bo klima sha zoten shancat jane me te dhunue qito te patligjonave.

Amo hale nuk ka qasine budalle nona i ka vdeken ne lindje e pe gjujka ne berlloh, ani e pse nuk te paskan gjujetn edhe nanen e qetina bebes tu berllogi me thane qe pe rujne ne fare kühlschranki jo masnej qajo mirret mara vesh nuk mund e mshef njerin qe hupi.


Mendimi osht shume i drejte ka ndodhen qysh ka ndodhen, vetum duhet qato qe pi hajne qishtu paltigjonat te verdha me que qate hesap deri ne fund edhe me thane dul ku dul, une qeta qe e kam pasen 9 a 15 a ka sa muaj i bajne ne berk :tongue: nuk e gjuj ne berllog ose si te jen ba per burllog le te shkojne me gjithe ta ne burllog. A po kupton, kur t`ja ka ona le ta qojne deri ne fund qate pune qe e ka nise, normall munet mi ndodhen gjithqka me turli berllogi mu zateten, amo jo me gjujten ne berllog, po me ja que qatina burllogin SHPK-ja e nji mabulante te doktorrave tu shpija hajde qitash shoq, paguje kusurin per qite sallaten e patligjanave se edhe atehe ta ka kajten ana edhe ty.

A pi shef se qito nuk jane te sinqerta hahahaha e hihihihhi tana pi baj une amo nuk po menoj hiq qysh i cillet funi e masnej i ka faj dynjeja per depresion. Ate beben e gjujtme fill me ADN munen me gjeten jo qoje ne klinike po nihere zbuloe kush jane kane mare qato ftyrat qe e kane gjujten mu kane si thes burllogi edhe masnej vendose per adaptim a ku doni me que, amo qatyne me ja ngjulen nihere me ligj per tentim vrasje ta shofsh a guxojne me porositeen ma qasine menyja me patligjana, pa pyten mire nihere sa e ka qmimin dhe qka bohet prej tyne ne fund qfare sallate munet me dale edhe a ban zarar.

Shnetje DEA, sha zoten mue pom doket qe tu kom pergjegjen qysh duhet ne tana qito pikat.

Lovelje e qka pu shkrun be ti qesina sene palidhe, e pse be duhet me ja kallezue prindi pse mos osht bon seks me prind a masnej ne shkolle shkojne me msue sena tjera jo qysh bahet seksi. Edhe ta dish qe qeto sene garant edhe sahi i bajne qato qe dijne sha zoten jo vetum qysh hahen po edhe qysh qerohen edhe grihet patligjonat po hiqu ti qitash teorijave, Qfare mentaliteti qfare problemi oshte me to. Per mentalitet sha zoten ta mushin kontenjeren fill sa ja nine per mentalitet. Duhet mu kane be qajo qaq guximshme kur ti hajne patligjonat ta qojne deri ne fund qate pune. A po kupton qitash se edhe qikjo osht pune emancipimi edhe nji vetedije jo vetum mi deshe donet po me dijte qe duhet masnej edhe dikujna mi deshe e veshe pampersin e tana qe shkojne me rend.

Gertruda
26-03-09, 16:33
Une kam than disa her, na meshkujt jena zjarrfiksa kur keni nevoj na jemi aty...zjarfiksi duhet te meret me zjarin e jo te kryen punen e bujkut e te hedh faren se ku te mundet.
Nga pakujdesija e bujkut dhe zjarfiksir perfundojn akuzat mbi te pafajshmen

DEA
26-03-09, 16:46
Shnet paq Spongi, jam ka e lexoj hala cka ke shkrue, e kur te kuptoj nese ke nevoje per pergjigje pergjigjem........ejvallah

Arkza
26-03-09, 17:21
Allahile qka u bo gjithe keto fjalle rreth kesaj !!!
Lerni bre te gjithe keto llafe meqe s'po e dijm me saktisht hallin e asaj Nanes !
Jam e Sigurt se ajo Nane ka qen nje e re dhe Budallaqe qe s'ka pas nga ja mban kesaj Problemit !
Muj te them lirisht se ketu e past qaf ai Idioti !
Se kur s'eshte i Zoti te jet Pergjegjes e te gjitha problemve s'di se pse shkojne me larg dhe se pse s'din te thojne Vetit Stop , apo te ken Meshir sa do pak , ndaj Femrave dhe Bebave !!!

Antika
26-03-09, 17:22
Femra ėshtė fajtore,harron shpesh qė mashkulli eshte kafshė qė udhėhiqet nga "truri i poshtėm".

Arkza
26-03-09, 17:26
Femra ėshtė fajtore,harron shpesh qė mashkulli eshte kafshė qė udhėhiqet nga "truri i poshtėm".Kur dojshe me than Fajtore , Thuaje me mire Naive !!! Sepse Femrat jan shumica qe ju besojn shume Mashkujve !!!
P.SH Ti ndoshta ke pas Rast se si bon nje Mashkull pas Teje dhe Mendon se nese me te vertete te Dashuron ky mashkulli ne ty se dote Dorzohesh ti gjithe here para tij dhe mendon se dote duash me gjithe zemere !!!
E me kete desha te them se Mashkujt kurr asnjehere ky mendim nuk u shkon !!!
Mendimi i tyreve eshte Thjesht te hant mir boll , mos e hant e qoj ne rr.s !!!

P/S Me fal qe te morra Shembull , veq ishte nje shembull dhe asgje tjtre !

Oqeani
26-03-09, 17:42
Nje fjale thot : Sa leht eshte te kcehet ne darsem te huaj !

emine
26-03-09, 17:58
Nje fjale thot : Sa leht eshte te kcehet ne darsem te huaj !
jo na jo,,paska kcy ajo e ba namin,,,,jamm e sigurte qe ska qen fmije ajo,,,,,thjeshte si po rrejne per virgjinitet,qashtu pi bjen edhe kjo pune,,,veq puna hallkut mos ta dine qe o(kopil)pe hudhi fmijen ne mbeturina,,,A JENI NORMAL BREH,QYSH ME TOLERU NJE GJESTE TE TILL???QYSHHHHHHH???Po mu tugi me qohet me taku aso femre,smundem me konsideru ate person si qenje njerzore,ishalla i rahatohet shpirti asaj se zor ka me pas ket jete...une jam njeri tolerant veq ,me pa dikonde ka lendo fmije e vras me dure te mijat,zoti na ka fal(si femra) me fal e rrite fmije jo me myte,qkado me mpru jeta,kurrre skisha mujte me ba kshtu ma mire bota le te flasin,sa kisha ba kso krimi(cnjerzor)

Gertruda
26-03-09, 19:47
jo na jo,,paska kcy ajo e ba namin,,,,jamm e sigurte qe ska qen fmije ajo,,,,,thjeshte si po rrejne per virgjinitet,qashtu pi bjen edhe kjo pune,,,veq puna hallkut mos ta dine qe o(kopil)pe hudhi fmijen ne mbeturina,,,A JENI NORMAL BREH,QYSH ME TOLERU NJE GJESTE TE TILL???QYSHHHHHHH???Po mu tugi me qohet me taku aso femre,smundem me konsideru ate person si qenje njerzore,ishalla i rahatohet shpirti asaj se zor ka me pas ket jete...une jam njeri tolerant veq ,me pa dikonde ka lendo fmije e vras me dure te mijat,zoti na ka fal(si femra) me fal e rrite fmije jo me myte,qkado me mpru jeta,kurrre skisha mujte me ba kshtu ma mire bota le te flasin,sa kisha ba kso krimi(cnjerzor)
Emin-e mje dukur nje vajz shum e zgjuar po cdoher kam pas dyshimin se a je emin apo emine sepse po te jesh emine besoj se do kishe shkruar dhe shiquar ket raste krejt ndryshe
Sikur foshnjen te ket dreguar babi i vajzes tek babi i babait te fooshnjes dhe foshnja te perfundon ne koshin e plehrave ?
qfar mendon ti? emin-e
me te mira emine

emine
26-03-09, 20:12
Emin-e mje dukur nje vajz shum e zgjuar po cdoher kam pas dyshimin se a je emin apo emine sepse po te jesh emine besoj se do kishe shkruar dhe shiquar ket raste krejt ndryshe
Sikur foshnjen te ket dreguar babi i vajzes tek babi i babait te fooshnjes dhe foshnja te perfundon ne koshin e plehrave ?
qfar mendon ti? emin-e
me te mira emine
mos se kam kesh me zo,s'kam shenu me ju hy juve ne qejf,po ate qka kam ndi ne ket rast,,,,une se jam femer s'mundem me besu qe nje femer,mundet me pas ksi shpirti,,,me pas qen EMIN?Skisha mujte me lan nje femer shtazane ,qe ajo me mujte me vepru kshtu(me hudhe fmijen tim ne berdhog),noshta kisha pas frige me pas fmije si mashkulle,kure kisha degju qka bajne femrat,,,,,,,,si i mbroni njerzt e lige kjo s'me pelqen aspak,,,
ps,thirrem si te duash,,ndaq EMIN e ndaq Emine,,,,ne shpirt jam kjo,sjetoi me binde boten po me jetu si njeri me ndergjegje e shpirt njeriu:smile:

>>{SpOnGeBoB}<<
26-03-09, 21:06
Emine a qasishne tekoke ti a- O verdamte schwuli nihere, ty tekoka dashten me te gjujten sha zoten te kontenjera :tongue:

emine
26-03-09, 21:08
Emine a qasishne tekoke ti a- O verdamte schwuli nihere, ty tekoka dashten me te gjujten sha zoten te kontenjera :tongue:
po de qka me ba tesh,meshkujte pi du:Phahahhahhahahhahahhahhahahahh

Isinqerti25
26-03-09, 21:22
Po de po qka ska a po nin mir a

Tinky-Winky
26-03-09, 22:52
Ev shoq qka snien njeri nkit kosov ndit sodit po ku ka pa mara ajo me gjuejt fmin tu kontenjerat, po e kisha qky prej dy vegve kuqken e thift.ngoni ju shka po ju thot qeky tinki jan do hapa qe blehen en apotek edhe thiren "postinor2", me bo vaki pahiri ai herifi i juj me zalibaten qeshtuqene si ket kuedren vetem blejini qito far hapash qe jan 2 copa edhe qdo 12 ore ka njo e pini edhe ska shans beba mu formue se spo e lejke mu mledhen qaj far materjali shka po di une.e tonashile skeni me paten problem.shnetje

lovely
26-03-09, 23:20
A hajgare po bon ti DEA a. Po qajo munet me pas ndodhen edhe qishtu qysh po thue ti, amo sha zoten shancat me ndodhen qajo oshte 0.3 % prej tana qatina kusurit qe po jetet ne anen tjeter. Po le be DEA a hale te paska qasina manjaka qe dhunojne kur sot qysh u bo klima sha zoten shancat jane me te dhunue qito te patligjonave.

Amo hale nuk ka qasine budalle nona i ka vdeken ne lindje e pe gjujka ne berlloh, ani e pse nuk te paskan gjujetn edhe nanen e qetina bebes tu berllogi me thane qe pe rujne ne fare kühlschranki jo masnej qajo mirret mara vesh nuk mund e mshef njerin qe hupi.


Mendimi osht shume i drejte ka ndodhen qysh ka ndodhen, vetum duhet qato qe pi hajne qishtu paltigjonat te verdha me que qate hesap deri ne fund edhe me thane dul ku dul, une qeta qe e kam pasen 9 a 15 a ka sa muaj i bajne ne berk :tongue: nuk e gjuj ne berllog ose si te jen ba per burllog le te shkojne me gjithe ta ne burllog. A po kupton, kur t`ja ka ona le ta qojne deri ne fund qate pune qe e ka nise, normall munet mi ndodhen gjithqka me turli berllogi mu zateten, amo jo me gjujten ne berllog, po me ja que qatina burllogin SHPK-ja e nji mabulante te doktorrave tu shpija hajde qitash shoq, paguje kusurin per qite sallaten e patligjanave se edhe atehe ta ka kajten ana edhe ty.

A pi shef se qito nuk jane te sinqerta hahahaha e hihihihhi tana pi baj une amo nuk po menoj hiq qysh i cillet funi e masnej i ka faj dynjeja per depresion. Ate beben e gjujtme fill me ADN munen me gjeten jo qoje ne klinike po nihere zbuloe kush jane kane mare qato ftyrat qe e kane gjujten mu kane si thes burllogi edhe masnej vendose per adaptim a ku doni me que, amo qatyne me ja ngjulen nihere me ligj per tentim vrasje ta shofsh a guxojne me porositeen ma qasine menyja me patligjana, pa pyten mire nihere sa e ka qmimin dhe qka bohet prej tyne ne fund qfare sallate munet me dale edhe a ban zarar.

Shnetje DEA, sha zoten mue pom doket qe tu kom pergjegjen qysh duhet ne tana qito pikat.

Lovelje e qka pu shkrun be ti qesina sene palidhe, e pse be duhet me ja kallezue prindi pse mos osht bon seks me prind a masnej ne shkolle shkojne me msue sena tjera jo qysh bahet seksi. Edhe ta dish qe qeto sene garant edhe sahi i bajne qato qe dijne sha zoten jo vetum qysh hahen po edhe qysh qerohen edhe grihet patligjonat po hiqu ti qitash teorijave, Qfare mentaliteti qfare problemi oshte me to. Per mentalitet sha zoten ta mushin kontenjeren fill sa ja nine per mentalitet. Duhet mu kane be qajo qaq guximshme kur ti hajne patligjonat ta qojne deri ne fund qate pune. A po kupton qitash se edhe qikjo osht pune emancipimi edhe nji vetedije jo vetum mi deshe donet po me dijte qe duhet masnej edhe dikujna mi deshe e veshe pampersin e tana qe shkojne me rend.

o ty dreqi patlixhanat ti hangt hoooo. lej patlixhanat anash veq pak, e kqyre qysh edhe pse o ardh puna deri te ky problem. e qysh ka me dit ajo ma shume kur kurr n jete s ka ni per kso senesh?? e qysh tha plaku jem, sot n Ks nese nuk ke hanger patlixhana, je shume i/e prapambetur, edhe del ni pismilet e mashtron qiken, ia han patlixhanin:biggrin: edhe jet qika shtatzane. ajo me siguri ka mujt me abortu, po nuk ka dashte me myt nje fmi. po e ka lind, ia ka qu atij pismiletit, e ai pismileti e ka gju n berllog. ka mujt me ndodh a?????Ato qe dijn o shpuze po t garantoj qe nuk vijne deri te ky problem.

Ku me kan e guximshme? ku me qu ate fmi? nana e baba nuk ia len n shpi, ai pismileti, si ka ni qe osht shtatzane, nuk iu ka lajmru mo kurre, pune nuk ka, shpi t veten jo, e ku o shpuze? qysh?

m bot nervoz me akshom :P

Oqean, shume mire paske thane!!

Oqeani
26-03-09, 23:20
E enjėte 19 mars 2009

Ne kompanine aeriane Pacifik Blue : te enjten ne mengjes u gjete nje bebe e mbuluar me gjak ne toaletet e aeroplanit, nje ore pas aterrimit te aeriplanit ne Aukland, ne Zelande te Re.
Nena nje Samoane 30 vjeēare, kishte lindur ne toalete gjat fluturimit, me pas braktisi fmiun e vete.
Gjat tentimit te leshoje aeroportin, ajo nuk gjene pasaporten. Autoritetet vrejten gjendjen e saje te lodhur dhe shenjat e gjakut ne pjesen e poshtme te rrobeve dhe konstatuan se femiu i takon saje. Nena dhe femiu u spitalizuan. Femiu eshte i pa pesuar.

Revista - CINE - Tele Revue - faqe 20 - (e enjete 26mars 2009) - Belgjikė

Paraqita kete lajm per te informuar se gjerat e tilla nuk po ndodhin vetem tek ne !

Me nderime - Oqeani

e_martumja
27-03-09, 10:51
Lexova tere temen dhe perseri vendosa te shtrroj edhe dicka,
Pajtohem me mendimin e Lovely, eshte fakt qe ajo qe ka bere nje gjest te tille duhet me qen e re dhe shtatzania e saj ka qen e pa planifikuar, ka mundsi qe edhe familja apo babai i femiut ska pranu me mbajt.

Ne Rahovec eshte disi e qudishme per te gjithe njohin nemesveti dhe shpejt ndegjohet nese ndodh dicka, psh. me pas dasht me lon femijun ne spital dhe me dhone dikujt me adoptu s'kish pas ftyr mo se te gjithe kishin fol veq per to dhe tybe edhe reputacioni i saj apo jeta e saj veq negativisht kish vazhdu.

Personalisht isha shume e prekur kur e kam lexu kete ngjarje dhe meniher i thash vetes por si mund te bej nje nene nje gje te tille, me kohe dhimbja e saj do te jete ende ma e madhe psishikisht. Zoti i ndimoft dhe femiut i deshiroj sukse ne jete dhe shpresoj qe do ta gezoj nje familje qe ska pas mundsi me pas femije dhe e bindur jam qe dy palet do te jane shume te lumtur me plot harmoni familjare.

Isinqerti25
27-03-09, 13:42
E Martumja Falminderit per Mendim e juaj edhe une Pajotohem me kete mendimin e juaj....

>>{SpOnGeBoB}<<
28-03-09, 11:32
Ja ti lovelje nuk ka vetum qishtu me kafshu patligjonin edhe shkova. Sha zoten qaj qe ja ngjet e kafshon qkrrap, sha zote nuk t`ka shkue pa e pague edhe gjat patligjonen bile mus i dalte ma shtrejte se me pas ble 1 kilogram.:biggrin:

Qishtu mi lane buk jetet ma as patligjon as spec per mu shiten jo vejn njani a bon me provue edhe shkon tana tjetrai qishtu e qka me ba kur te kthehet tana prej pazarit ne Rahavec a shite najsend jo valla se ne pazar erdh njani a njana e kafshoj edhe shkoj.

Leje, leje se bash qatyne llaskuceve sha zoten ju ndodh se jan msue qishtu kafsho e mos paguj lekun.

Shife mara edhe e Martumja tekoka prej Rahavecit, kqyre ti e Martumja kur te vish veres ne Rahavec a po kuptojsh e qaty te shkolla e kom shpijen une, dil bujrum.

vjeshta
28-03-09, 23:11
Lexova tere temen dhe perseri vendosa te shtrroj edhe dicka,
Pajtohem me mendimin e Lovely, eshte fakt qe ajo qe ka bere nje gjest te tille duhet me qen e re dhe shtatzania e saj ka qen e pa planifikuar, ka mundsi qe edhe familja apo babai i femiut ska pranu me mbajt.

Ne Rahovec eshte disi e qudishme per te gjithe njohin nemesveti dhe shpejt ndegjohet nese ndodh dicka, psh. me pas dasht me lon femijun ne spital dhe me dhone dikujt me adoptu s'kish pas ftyr mo se te gjithe kishin fol veq per to dhe tybe edhe reputacioni i saj apo jeta e saj veq negativisht kish vazhdu.

Personalisht isha shume e prekur kur e kam lexu kete ngjarje dhe meniher i thash vetes por si mund te bej nje nene nje gje te tille, me kohe dhimbja e saj do te jete ende ma e madhe psishikisht. Zoti i ndimoft dhe femiut i deshiroj sukse ne jete dhe shpresoj qe do ta gezoj nje familje qe ska pas mundsi me pas femije dhe e bindur jam qe dy palet do te jane shume te lumtur me plot harmoni familjare.


Edhe une e lexova ter temen ,por asnjeri nuk e kishte kritiku ate qe e ka gjete femijen ! Se po te gjente ai shoqi nje qyp me pare menjehere e kishte qu tek shtepije dhe nuk e kishte lajmeru rastin askund ....kaq ,ma shume nuk po shkruaj se s'po ja marr gjynahet askujt !

e_martumja
28-03-09, 23:19
Ja ti lovelje nuk ka vetum qishtu me kafshu patligjonin edhe shkova. Sha zoten qaj qe ja ngjet e kafshon qkrrap, sha zote nuk t`ka shkue pa e pague edhe gjat patligjonen bile mus i dalte ma shtrejte se me pas ble 1 kilogram.:biggrin:

Qishtu mi lane buk jetet ma as patligjon as spec per mu shiten jo vejn njani a bon me provue edhe shkon tana tjetrai qishtu e qka me ba kur te kthehet tana prej pazarit ne Rahavec a shite najsend jo valla se ne pazar erdh njani a njana e kafshoj edhe shkoj.

Leje, leje se bash qatyne llaskuceve sha zoten ju ndodh se jan msue qishtu kafsho e mos paguj lekun.

Shife mara edhe e Martumja tekoka prej Rahavecit, kqyre ti e Martumja kur te vish veres ne Rahavec a po kuptojsh e qaty te shkolla e kom shpijen une, dil bujrum.A veq nje pa shkallt i ka Rahoveci ahahhahahah

Vjeshta e lexova edhe shkresen tend, dhe deshta te them qe per lek njeriu e vret njeriun.

Oqeani
28-03-09, 23:30
Edhe une e lexova ter temen ,por asnjeri nuk e kishte kritiku ate qe e ka gjete femijen ! Se po te gjente ai shoqi nje qyp me pare menjehere e kishte qu tek shtepije dhe nuk e kishte lajmeru rastin askund ....kaq ,ma shume nuk po shkruaj se s'po ja marr gjynahet askujt !

Pyes veten : Ēka do te kishte be me foshnjen nese nuk do ta kishte lajmeruar?

e_martumja
28-03-09, 23:33
Pyes veten : Ēka do te kishte be me foshnjen nese nuk do ta kishte lajmeruar?Personalisht e kisha integru ne familjen time.A e din naj kush se cfar gjini ka, me lindi kurreshtja

vjeshta
28-03-09, 23:37
Pyes veten : Ēka do te kishte be me foshnjen nese nuk do ta kishte lajmeruar?


Mendova qe me pyete mu !

Oqeani
28-03-09, 23:39
Mendova qe me pyete mu !

Pasiqe vete nuk kam ide, as per ju nuk do kisha be nje pyetje te tille !

vjeshta
28-03-09, 23:48
Pasiqe vete nuk kam ide, as per ju nuk do kisha be nje pyetje te tille !

Nese do ta kthejeshe pyetjen ne veten e pare te kishte lind ndonje ide (u mundova me ta lehtu pak ardhjen e nje ideje )?

Oqeani
28-03-09, 23:51
Thash edhe me latr se nuk kam ide, nuk eshte leht te merret nje veprim i shpejte ! ( flas per veten)

lovely
29-03-09, 00:33
Personalisht e kisha integru ne familjen time.A e din naj kush se cfar gjini ka, me lindi kurreshtja

Djale thane ish

Guri i madh
29-03-09, 02:08
Djale thane ishpo ka me u bae luftar si gjergj elez alia ka me luftue kunder bajlozit

>>{SpOnGeBoB}<<
29-03-09, 14:17
Edhe une e lexova ter temen ,por asnjeri nuk e kishte kritiku ate qe e ka gjete femijen ! Se po te gjente ai shoqi nje qyp me pare menjehere e kishte qu tek shtepije dhe nuk e kishte lajmeru rastin askund ....kaq ,ma shume nuk po shkruaj se s'po ja marr gjynahet askujt !

Ev Vjeshta be, ani nji qyp me pare. Jo sha zoten ta kish lane qajo patligjon-ngrensja nji qyp me pare aj tybe ne kisha lanen pa e marren qate djalin bashke me nanen e qatina edhe mos me marren vesh kush hiq tak qysh ke qikjo pune.

Jo hiq gjynah sha zoten po kisha ba masnej sevap qajo me vehten e sajna me qat djalin edhe me qata qe e kish gjeten edhe masnej a pe din be qysh u kone nji perralle e kallezojshin e gjeta nji sakice kish thane njani e ky tjetri jo e gjetem. Qka be e gjetem. Sha zoten hiq ne to, po e gjeta nji djale me ni grue edhe nji qyp me pare edhe qishtu u sos peralla.

vjeshta
01-04-09, 18:56
Ev Vjeshta be, ani nji qyp me pare. Jo sha zoten ta kish lane qajo patligjon-ngrensja nji qyp me pare aj tybe ne kisha lanen pa e marren qate djalin bashke me nanen e qatina edhe mos me marren vesh kush hiq tak qysh ke qikjo pune.

Jo hiq gjynah sha zoten po kisha ba masnej sevap qajo me vehten e sajna me qat djalin edhe me qata qe e kish gjeten edhe masnej a pe din be qysh u kone nji perralle e kallezojshin e gjeta nji sakice kish thane njani e ky tjetri jo e gjetem. Qka be e gjetem. Sha zoten hiq ne to, po e gjeta nji djale me ni grue edhe nji qyp me pare edhe qishtu u sos peralla.

Ev Bobi be ,krejt idea me erdhi ne munges te nje shkrimi te till nga ana jote .:D