PDA

View Full Version : Brendi Google ka vlerė prej 100 miliardė dollarė


Gloss
01-05-09, 23:35
Makina e kėrkimit tė internetit Google ėshtė e para nė listėn e brendeve mė tė suksesshme nė botė me pėrfitim prej 100 miliardė dollarėsh amerikanė, janė tė dhėnat e hulumtimeve tė fundit ekonomike.

Gjiganti i internetit fiton gati 25 pėr qind mė shumė se konkurrenti i tij kryesor, korporata kompjuterike Microsoft.Profiti i Google ėshtė rritur pėr 16 pėr qind vetėm nė njė vit, dhe mu pėr kėtė me meritė ka zėnė vendin e parė nė listėn e 100 brendeve mė tė suksesshme nė botė.