PDA

View Full Version : Kulmi i kulmeve


lola.G
15-05-09, 09:12
KULMI I KULMEVE
--------------------------------------------------------------------------------
Kulmi ne futboll?
Te luash vetem dhe te marresh karton te kuq!
Kulmi i termetit??
Te hypesh me ashensor dhe te zbresesh me apartamentin!
Kulmi i gudulisjes??..
Te gudulises llampen dhe te qeshin punonjesit e centralit!
Kulmi i patologjive?
Ti thote memeci shurdhit qe qorri po i shikon
Kulmi i xhelozise ?
Te behesh xheloz per diellin qe “ngroh” gruan!
Kulmi i thatesires?
Te beje lopa qumesht pluhur...!
Kulmi i kurnacise??..
Te lash letren higjenike pasi pastron b... dhe ta vesh te thahet
Kulmi i verbimit?
Ta shohi nje i verber, vdekjen me sy!
Kulmi i budallallekut?
Te besh si budalla dhe te mbetesh ashtu.
Kulmi i atletizmit?
Te vraposh i vetem ne nje piste dhe te dalesh ne vend te dyte!
Kulmi i racizmit?
Te pish whiskey Black&White me gota te ndryshme!
Kulmi i absurditetit:
Te kerkosh nga vrima e celesit ne nje dhome te erret, me syze dielli, nje zezak qe nuk eshte fare aty!
Kulmi hajdutllekut?
Kur nuk di ca me vjedh!
Kulmi i korrupsionit:
Me ia mbush zorren mire e mire me buke gjelit, e me prit qe ky te bej me shume se tre veze ne dite...!!!
Kulmi i pastertise :
Te beje peshku dush!
Kulmi i vdekjes:
Qe atentatoret te te ngaterrojne me personin e vertete qe duhet te vrasin!
Kulmi i presionit:
T'i frysh nje dashi ne b... derisa ti drejtohen briret
Kulmi i teknologjise:
Te largosh nje mushkonje nga kompjuteri me maus!
Kulmi i lakmise:
Te hash grushta e te mos ngopesh.
Kulmi i besnikerise;
Te mos e tradhetosh dashnoren as me gruan!
Kulmi i fuqise bindese:
Burri te binde gruan qe te gjitha policet te shendoshin.
Kulmi i ekzagjerimit:
Nje milingone te pretendoje qe i ka hyre pluhur ne sy
Kulmi i nuhatjes:
Kur ne telefon i ndien eren e gojes bashkebiseduesit.
Kulmi i shpreses:
Duke te ngrene ujku, e ti shpreson se je ne enderr.
Kulmi i emigracionit:
Te nisesh me not per ne Itali dhe te perfundosh ne brigjet e Afrikes.
Kulmi i pertacise:
Te marre per nuse grua shtatzene.

Kulmi per emigrantet Shqiptar ne Kine:
Te arrestojne nje cift shqiptar per mbipopullimin e lagjes, 9 muaj pasi kane marre nje shtepi me qira.
Kulmi i durimit :
Te merresh vesh me policin!
Kulmi i xhentileses :
T'ia veshesh shtylles elektrike me koke dhe t'i kerkosh falje!
KULMI I KULMEVE???....
Si pate durim ti lexoje te gjitha!