PDA

View Full Version : Per Pleq


selvija
16-05-09, 13:20
thojn se sevap me qesh me pleq:smile:

Ishin mbledhur tre plaka mbasdite e po pinin kafe, edhe fillun duke u ankuar,si plakat mo..
Une- thote plaka e pare, harroj me pagu faturat e telefonit.
Plaka e dyte- Une harroj edhe emrat e njerezve te shtepise..
Eh moj plaka- thote e treta- ju qenkeni prish nga trute e qenkeni bo derrase fare- edhe troket ajo ne tavoline me gisht

pastaj kthehet nga dera dhe pyet: Kush eshte ne dere?

Idila
16-05-09, 13:32
Nė dhomėn e ditės, asgjė s`bėzante pėrpos tik-takut tė orės nė mur dhe ofshamės sė pleqėve qė rrinin tė strukur pranė flakės sė oxhakut. Qė tė dy ishin humbur nė mendime....! Papritur u dėgjua zėri i plakut: Plaka ime e dashur, kam mall pėr puthjet dhe pėrqafimet tua kur ishim tė rinj, a bėn tė mė pėrqafosh si dikur, tė hec kėtė mall qė mė djeg..!
Plaka cohet dhe e pėrqafon plakun tamam si dikur...
-Por, a mund tė mė puthėsh si dikur? -e pyet sėrisht plaku!
Plaka cohet dhe i jep njė tė puthur, qė plakut sytė xixa i lėshuan.
-Por....a mund....a mund.....tė mė kafshosh si dikur oj plaka ime e dashur?
Plaka ia kthen: -prit tė shkoj t`i marr dhėmbėt!

:biggrin:

emine
30-08-09, 17:19
qe une plake ,keshni knaqi:biggrin:


http://herberg.web-log.nl/photos/uncategorized/2009/08/22/praline.jpg