PDA

View Full Version : Takat, viti i ekstremeve!


Jana
17-05-09, 18:33
Sandalet, zgjidhja e vetme pėr ditėt e nxehta, ku zhiva e termometrit tregon 40 gradė Celsius, janė tė vetmet "shpėtimtare" tė stinės.Stilistėt, shpeshherė tė ēuditshėm, kėsaj radhe kanė ideuar silueta pėr tė kėnaqur ēdo kėrkesė dhe kapriēio tė konsumatorėve dhe pėr mė tepėr ato kanė qenė nė gjendje t‘i godasin, duke bėrė pėr vete mirėnjohjen e publikut femėror, qė ėshtė i lodhur nga zgjidhjet e pavlefshme.
Le tė fillojmė nga ato mė tė ulėtat, qė natyrisht ėshtė njė nga takat mė tė pėlqyera dhe mė e pėrdorshmja nga femrat. Disa prej kėtyre modeleve janė tė thjeshta, madje edhe nė anėn e prapme.
Por shpesh, nė fakt, ato qė bėjnė modėn janė tė ashtuquajturat "merimanga" ose "tė pėrziera", si ato qė bliheshin dikur me porosi nė punishtet artizanale. Mite si Grace Kelly (Grejs Kelli) dhe Audrey Hepburn (Odri Hepbėrn) i kishin sjellė nė modė qė nė vitet ‘60.
Kėtė vit, moda e sandaleve ėshtė po ajo e viteve ‘60, por me njė ndryshim disi tė vogėl, sandalet janė tė zbukuruara me brilantė, gurė tė ēmuar, kristale dhe vija me ar e argjend. Ėshtė momenti i duhur pėr kandidatet femra, tė cilat kohė mė parė ishin tė detyruara tė mėsoheshin me taka tė larta, pėr shkak tė mbrėmjeve elegante. Mė nė fund ky tabu ėshtė thyer, pėr shkak se gjithmonė kėrkonte veshje dhe kėpucė elegante, qė detyrimisht ishin tė lidhura me takat e larta.
Le t‘i rikthehemi edhe njė herė asaj ēka shkruam mė lart. Nė universin e larmishėm femėror ka edhe nga ato femra qė jetojnė nė mėnyrė tė pandarė me kėpucėt me taka tė larta. Nė rastin e grave tė shkurtra, takat e larta janė zgjidhja e duhur. Por ka femra qė nuk e konceptojnė dot idenė e daljes nga shtėpia pa taka. Pėr to imazhi i sandales sė sheshtė ėshtė njė ulje e prestigjit femėror. "Tė shpejta si njė veturė policie" ato lėvizin vazhdimisht mbi rrugėt e prishura, qė pėr pjesėn tjetėr tė universit janė tė papėrdorshme, madje edhe si kėpucė tenisi.
Pėr maniaket e lartėsisė, takat janė njė ēėshtje psikologjike. Ato mbeten njė element i pazėvendėsueshėm i magjisė. Kur u vjen sėrish koha, femrave u shtohet edhe njė "hall" mė shumė, ai i pėrzgjedhjes sė tyre. Pėrveē skeletit qė nuk perėndon, ka kunja tė holla, taka picigjate dhe prodhime tė pambrojtura tė dizajnit, qė i transformojnė kėpucėt nė skulptura.

Ndonjėherė ato duken si objekte koleksioni tė vėrteta. Megjithatė, pas kėtyre fjalėve, edhe takat kanė avantazhet e tyre. Nė kundėrshtim me atė ēka besohet, takat e larta ndihmojnė nė mbajtjen e ekuilibrit. Nė kėtė mėnyrė, ngritja mbi taka nuk ėshtė e fiksuar dhe pesha nuk bie e gjitha nėn thembėr, por mbi tė gjithė shputėn e kėmbės, duke e bėrė ecjen mė tė stabilizuar.
Po femrat qė nuk dinė tė manovrojnė dhe nuk ecin dot me taka tė larta, ēfarė tė bėjnė? Mos u frikėsoni. Mbreti i tė gjithė kėpucėve, i nderuari Manolo Blahnik (Manol Blejnik), pohon se: "Njė grua qė nuk ka njė ekuilibėr perfekt tė jeni tė sigurt se duket mė seksi".
Njė tjetėr alternativė pėr femrat mbetet edhe kėpucė-sandalja. Ky version ėshtė mė i pėrshtatshėm pėr femrat, madje i kėshillueshėm edhe nga mjekėt ortopedikė. Ėshtė njė lloj take qė ndihmon nė ecje, nuk e lodh shtyllėn kurrizore, nuk e vret kėmbėn. Por, ēudia mė e madhe ėshtė se asnjė nga stilistėt nuk e vė nė pėrdorim, sepse thonė qė ėshtė jashtė mode. Nė Shtetet e Bashkuara tė Amerikės, kėpucėt mė nė modė janė ato tė markės "Taryn Rose". Njė stiliste kjo, e cila nė tė kaluarėn e saj ka qenė njė kirurge ortopedie, qė po revolucionon tregun e kėpucėve femėrore. Ideja e fitores sė saj ėshtė e thjeshtė, banale: tė propozojė kėpucė tė kohės, por sa mė tė lehta nė pėrdorim.
http://www.welcomealbania.com/wablog/wp-content/kepuce-me-taka.gif

pirro
17-05-09, 18:44
Ski bre cka i bon, ju ka hije femnave me i pas takat e larta, qe mashkujve sju ka hije hiq valla me pas taka

Jana
17-05-09, 18:52
Ski bre cka i bon, ju ka hije femnave me i pas takat e larta, qe mashkujve sju ka hije hiq valla me pas taka

Jo valla tash kan nis edhe do mashqi me u bo si femra...vetem edhe Taket po ju mungojn ncncncncncnc

teutaA
17-05-09, 21:38
Njė stiliste kjo, e cila nė tė kaluarėn e saj ka qenė njė kirurge ortopedie, qė po revolucionon tregun e kėpucėve femėrore. Ideja e fitores sė saj ėshtė e thjeshtė, banale: tė propozojė kėpucė tė kohės, por sa mė tė lehta nė pėrdorim.
http://www.welcomealbania.com/wablog/wp-content/kepuce-me-taka.gif

jo more qfar ide banale po kjo me se mirti paska mendu se valla edhe me take gjith diten nuk dilet veq me dal me naj mbremje ne ndonje partty se perndryshe nuk i preferoj edhe normal hahha me shku ne ks :smile:

Jana
18-05-09, 10:08
jo more qfar ide banale po kjo me se mirti paska mendu se valla edhe me take gjith diten nuk dilet veq me dal me naj mbremje ne ndonje partty se perndryshe nuk i preferoj edhe normal hahha me shku ne ks :smile:

Po valla ju shacat kur vini en Ks quditna edhe en Pishin shkoni me Take...hahahahha

Idila
18-05-09, 12:29
http://www.welcomealbania.com/wablog/wp-content/kepuce-me-taka.gif
Kjo don tė thotė tė ecėsh nė majat e gishtave!
"Kujdes hundėn"!

Jana
18-05-09, 14:26
Modeli i ri i kėpucėve nga shtėpia Louis Vuitton shkaktoi ēmenduri tė vėrtetė mes adhurueseve tė modės nė tėrė botėn.
Kėpucėt e zbukuruara me pendla dhe gurė nė tė gjitha ngjyrat ishin hit absolut gjatė Javės sė Modės nė Paris, e tashmė po i shėtisin Kate Moss, Heidi Klum dhe natyrisht Victoria Beckham, shkruan ‘Daily Mail’.

“Kėto kėpuca janė tė popullarizuara sepse thjeshtė janė tė pėrsosura: janė tė gėzuara, argėtuese dhe njėkohėsisht janė njė vepėr e vėrtetė e vogėl artistike”, thotė Katie Grand stiliste e shtėpisė sė modės Louis Vuitton.
“Modeli Spicy ėshtė krijuar rreth orės 3 tė mėngjesit, kur Marc Jaccobs nga njė copė e lėkurės sė gjarprit dhe leopardit dhe gurėve bėri palėt e para. Mendoj s egrave po iu pėlqejnė dhe sepse secila palė e tyre ėshtė unikate”, shtoi ajo.

Ekzistojnė disa versione tė kėtyre modeleve, dhe ēmimet sillen mes 745 dhe 2.170 euro dhe pavarėsisht nga ēmimi marramendės qė duhet ndarė pėr kėto kėpucė, tashmė ėshtė formuar lista e pritjes!
Pėr shumicėn qė disponojnė buxhet mė tė dobėt, kėtu ėshtė Topshop dhe pėr 127 euro mund tė blini njė palė tė ngjashme. Gjarpri natyrisht ėshtė i rrejshėm, ndėrsa as Topshop nuk i afrohet Louis Vuitton, por sidoqoftė nuk do tė kaloni pa u vėrejtur nė to.

Jana
18-05-09, 14:27
http://i42.tinypic.com/2v3sw2s.jpg

Gjumashja
18-05-09, 14:55
nuk i preferoj aspak.. sidomos ato keto te lartat katastrofe...

Prishtinasja_
18-05-09, 15:11
Po valla ju shacat kur vini en Ks quditna edhe en Pishin shkoni me Take...hahahahha
Qudi qe edhe stilin e veshjes se "shacave" (ashtu si po i quani ju ne Ks) e keqinterpretoni ! E kur po jau sjellin "shacat" ka 2-3 par sandale nuk po ju prishet valla qefi aspak !

Arkza
18-05-09, 15:17
Qudi qe edhe stilin e veshjes se "shacave" (ashtu si po i quani ju ne Ks) e keqinterpretoni ! E kur po jau sjellin "shacat" ka 2-3 par sandale nuk po ju prishet qefi ,,,,, Jo vallahin joo pse me rrejt une per veti po e uroj Motren time nga ch qe e kam me knaqi e hajt , dhe Kete Motren e Te Fejumit teme gjithqka nga Anglia me ka pru :D:D Zoti ja u dhasht gjithe te Miart e Zoti hee :biggrin: :biggrin: !Ato qe din se qka eshte Moda dhe qka eshte ne trend jo ja as ato te Jashtit e as ne Kosove jo e as ne Pishin e as ne pik te dites !!!
Qka me quditin mu Femrat qe veshin te nalta shume ne pik dites bre auuuu ani me Farmeka e ne pik te veres !!! Keto i perferoj ndonje Mbramje apo ndonje Festim Solmene , Festive !!

Te Kthehna Temes as une si Perferoj keshtu te nalta kurrsesi !

Prishtinasja_
18-05-09, 15:26
Ato qe din se qka eshte Moda dhe qka eshte ne trend jo ja as ato te Jashtit e as ne Kosove jo e as ne Pishin e as ne pik te dites !!!
Qka me quditin mu Femrat qe veshin te nalta shume ne pik dites bre auuuu ani me Farmeka e ne pik te veres !!! Keto i perferoj ndonje Mbramje apo ndonje Festim Solmene , Festive !!

Te Kthehna Temes as une si Perferoj keshtu te nalta kurrsesi !

Mire e ke thene Arkza sepse kjo krejt mvaret si pas personit se ēfare stili dhe shije per moden ka ! E jo a eshte "shaci" apo qe jeton ne Kosove ! Ketu e nuk pajtohna aspak me Janen !

p.s. Ēfare t'fejumi more ??:eek:

Arkza
18-05-09, 15:41
Mire e ke thene Arkza sepse kjo krejt mvaret si pas personit se ēfare stili dhe shije per moden ka ! E jo a eshte "shaci" apo qe jeton ne Kosove ! Ketu e nuk pajtohna aspak me Janen !

p.s. Ēfare t'fejumi more ??:eek:
Jam Feju moriii ti !! A s'ke dit aa ??? :confused:

Prishtinasja_
18-05-09, 15:48
Jam Feju moriii ti !! A s'ke dit aa ??? :confused:

Kush moj eshte fejua :eek:? Tash e morra vesh ! :rolleyes:

Sa mos me dal jasht teme ! Takat i preferoj vetem ne raste solemne apo ne mbremje kur dal ! :biggrin:

aLbaChiCk
18-05-09, 16:31
http://www.welcomealbania.com/wablog/wp-content/kepuce-me-taka.gif
Kjo don tė thotė tė ecėsh nė majat e gishtave!
"Kujdes hundėn"!

hahahahahahahhaahahahah Idila mire e paske thene.Po kto jan me shume per ato femra qe jan shume te vogla dhe dojn mu duk pak me te mdhaja :biggrin: ...zoti na rujt si mathi kso kpuca as sandale kurr ne jete spo du me pasu masandej operacionet plastike te hundes e kembeve ......P.s Ne kosove qe thojn " Moda e Shacave" o ju endrroni me pas moden e shacave po keni shance vetem kur vijm ne e me na i huazu neve e me dal me shit qallem pak ( ausgenomen do katunarka qe ju ka ardh shanca me dal ne perendim ).......... E pabesueshme por e vertete :tongue:

Elina
18-05-09, 16:56
Nje here sa per teme... po,une nuk mundem te dal askund pa take,,,:biggrin: bilem i kam edhe patikat me take hahhahaha :tongue: .
Jo ishte pak hajgare se kurre as ne raste ma solemne as ne perditshmeri take nuk mbathi....nuk e di,ndashta qe jam pak e gjate vet...po edhe nuk me pelqejne taket e larta.

Edhe dicka,cuditem kogja si shum...jo vetem tek kjo teme po edhe neper disa tema tjera kam hase ne shkrime ku ne dime ti ndajme ne dysh shqipetaret qe jetojne jasht edhe ne qe jetojme ketu.Disa thojne jo shacat dallohen kur te vine ne Kosove...e disa thojne jo kto qe jetojne ne Kosove ja teprojne me veshje.Nuk e di, une nuk bej keso dallimesh.

Nuk e di cka ka lidhje nese dikush mbathe take ne pike te dites apo ne mbremje...apo pse perdorin disa femra grim me shum gjate dites e eshte e preferuar vetem ne mbremje.
Secila e ka shijen e vet!Ose kam ndi qe vetem ne Prishtine po u veshkan femrat jasht normales...per cudi,une ketu jetoj edhe dicka eksta hala nuk kam pa.Mesiguri mu paskan msu syte hahahhahahhah :biggrin:

E sa per keto taket e larta...une ju kisha preferu qe mos ti mbathni shum shpesh se ju deformohen shputat e kembeve,,,rune veten cikaaaaa :tongue:

Arkza
18-05-09, 17:07
Nje here sa per teme... po,une nuk mundem te dal askund pa take,,,:biggrin: bilem i kam edhe patikat me take hahhahaha :tongue: .
Jo ishte pak hajgare se kurre as ne raste ma solemne as ne perditshmeri take nuk mbathi....nuk e di,ndashta qe jam pak e gjate vet...po edhe nuk me pelqejne taket e larta.

Edhe dicka,cuditem kogja si shum...jo vetem tek kjo teme po edhe neper disa tema tjera kam hase ne shkrime ku ne dime ti ndajme ne dysh shqipetaret qe jetojne jasht edhe ne qe jetojme ketu.Disa thojne jo shacat dallohen kur te vine ne Kosove...e disa thojne jo kto qe jetojne ne Kosove ja teprojne me veshje.Nuk e di, une nuk bej keso dallimesh.

Nuk e di cka ka lidhje nese dikush mbathe take ne pike te dites apo ne mbremje...apo pse perdorin disa femra grim me shum gjate dites e eshte e preferuar vetem ne mbremje.
Secila e ka shijen e vet!Ose kam ndi qe vetem ne Prishtine po u veshkan femrat jasht normales...per cudi,une ketu jetoj edhe dicka eksta hala nuk kam pa.Mesiguri mu paskan msu syte hahahhahahhah :biggrin:

E sa per keto taket e larta...une ju kisha preferu qe mos ti mbathni shum shpesh se ju deformohen shputat e kembeve,,,rune veten cikaaaaa :tongue: Hhahahahhaha Elina keto qe i zmadhova e paske shkru lidhje me Postimin teme !!!
Elina s'di une per veti Pritoj shume me shkru gjate e gjate qe per mem kuptu dikush mu !
E Din se pse s'me pelqen ne Pik te Dites ? Sepse jan shumica e Femrave qe jan te Punsuar dhe te ralla jan ato Femrat qe kan kohe dhe qe i kushtojn shume me rendesi Ecsjes se tyreve ! P.SH Jan shume per Ngut dhe s'mujn te ecin si duhet , ndoshta te ka ra ne sy se kur jan per ngut se si ju dridhen kamt !!!
Hajte do e do qe din me ec e mu vesh ju ka Hije valla edhe pse Veshin ne Pik te dites e sidomos Veres ! Veq Me Farmeka aaa !!! e qysh ecnin qe tug te vjen nga ato !
E sheh Elina se ne Mbramje eshte ndryshe dhe se po del per qef aty se shikon Oren se aje von apo heret e mu ngut e as dikun Solmene e ke pa asnje nga Vipat asnjeret nuk ecin shpjet por ngadale i kushtojn vetmendje shume rreth vetit rreth veshjes rrethe ecsjes !
Une s'di me kete qellim e kam shkru e ndoshta dikush me keni keq kuptuar ju krekoj falje sinqerisht se nuk e pata kurrfare qellim ketu !

Elina
18-05-09, 17:21
Jo Arkza,nuk jam bazu ne shkrimin tend ...po thjeshte i morra disa shembuj te vockel se asgje me shume.
Secila prej nesh kemi shije te vecant.
Dikuj i duket me mire keshtu e dikuj ashtu.Ps;vec po thooom thaaaaaaaaaaash...mos te kalojme ne ekstremitet :biggrin:

Arkza
18-05-09, 17:56
Jo Arkza,nuk jam bazu ne shkrimin tend ...po thjeshte i morra disa shembuj te vockel se asgje me shume.
Secila prej nesh kemi shije te vecant.
Dikuj i duket me mire keshtu e dikuj ashtu.Ps;vec po thooom thaaaaaaaaaaash...mos te kalojme ne ekstremitet :biggrin: Hhahahahahha Edhe une de Thash e po thom e ko me than apet qyyyy :D:D
Ne Rregull eshte Elina Nime ka gjithqka vllah qe su e bim fije askujt :biggrin:

Guri i madh
18-05-09, 18:02
Hhahahahahha Edhe une de Thash e po thom e ko me than apet qyyyy :D:D
Ne Rregull eshte Elina Nime ka gjithqka vllah qe su e bim fije askujt :biggrin:
TASH je ner unaz e mos dil me u grind me kojshillak kryje qeizin e shko mos na ban telashe

Jana
18-05-09, 19:21
Qudi qe edhe stilin e veshjes se "shacave" (ashtu si po i quani ju ne Ks) e keqinterpretoni ! E kur po jau sjellin "shacat" ka 2-3 par sandale nuk po ju prishet valla qefi aspak !

Loqko mes u ban nervoz ti...
Une e di q'far stili ki ti edhe bash em pelqen...
Por nuk po muj tash me than Shacat ne perjashtim tandin ose te nej mas te caktuar edhe kjo asht thjesht nje shaka asgje me shum...

E sa per take,per mu e as per stilista nuk asht normale me dal me shetit me bo piknik e me shku me take kjo ndosh vetem te na shqiptaret,edhe normal qe duhet me dit ku mu vesh e sha me vesh...
Qysh me bo grim e ku me bo..
Per mu ka shum rendesi kjo...edhe besoj per secilen femer qe ka pak stil...
Nejse shija e q'do njerit eshte ketu...

thellenza
18-05-09, 22:15
hahahahahahahhaahahahah Idila mire e paske thene.Po kto jan me shume per ato femra qe jan shume te vogla dhe dojn mu duk pak me te mdhaja :biggrin: ...zoti na rujt si mathi kso kpuca as sandale kurr ne jete spo du me pasu masandej operacionet plastike te hundes e kembeve ......P.s Ne kosove qe thojn " Moda e Shacave" o ju endrroni me pas moden e shacave po keni shance vetem kur vijm ne e me na i huazu neve e me dal me shit qallem pak ( ausgenomen do katunarka qe ju ka ardh shanca me dal ne perendim ).......... E pabesueshme por e vertete :tongue:hahahhhahahahahhha


http://www.welcomealbania.com/wablog/wp-content/kepuce-me-taka.gif a kepuca jan qeto a?! :eek: Jooo me qeto veq me i mbath per me dal ne foto njehere, se me hec me to nuk e rrok, s'besoj..50cm kokan :biggrin:

teutaA
19-05-09, 23:59
Po valla ju shacat kur vini en Ks quditna edhe en Pishin shkoni me Take...hahahahha

ahhahah sjam shac un moj hahah edhe mos sulmo qushtu ne pergjisi moj ti ksovare se tani per inati na shacat edhe me taka flejna:smile:

e sa per tem ketu ku jetoj un ket ver kto jan ne mod http://www.aldoshoes.com/ca-eng/women/sandals/fashion-flats

Urata
21-05-09, 05:04
teutaA, edhe ti bon pazare kepucash n'ALDO a...? shume e dollaret i kam lane dhe i la n'kete dyqan...!

Deri para 3 viteve nga e hena deri ne te Premten kam ec vetem me taka...! t'premten e kam pas sportive, me atletete ose dhe sandale t'mira t'rrafshta; e shtuna e diela kuptohet me shume me shapka....!

ps: tani, po e di qe kam nise me e leshue dynjallekun ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa...se taka mbathi vetem kur te dal n'dreka, darka dhe party...!

teutaA
21-05-09, 15:46
hahah urata me te than te drejten edhe ata kur jan lirimet ahhah
sandallet i kan te mira ne aldo po edhe "SPRING " nuk prish pun kaniher:smile:

Jana
21-05-09, 15:55
ahhahah sjam shac un moj hahah edhe mos sulmo qushtu ne pergjisi moj ti ksovare se tani per inati na shacat edhe me taka flejna:smile:

e sa per tem ketu ku jetoj un ket ver kto jan ne mod http://www.aldoshoes.com/ca-eng/women/sandals/fashion-flats

Hhahahhaha jo mer nuk te kam sulmu..po thjesht ishte mendim i imi..
Edhe pse ne ket rast s'po mundem me dhan mendim definitiv,se varet edhe pi tipit te personit...

Ndersa ne vendin tim per mbremje po perdoren kto...
http://slimages.macys.com/is/image/MCY/products/5/optimized/446845_fpx.tif?bgc=255,255,255&wid=167&qlt=90,0&layer=comp&op_sharpen=0&resMode=bicub&op_usm=0.7,1.0,0.5,0&fmt=jpeg

http://slimages.macys.com/is/image/MCY/products/5/optimized/504195_fpx.tif?bgc=255,255,255&wid=167&qlt=90,0&layer=comp&op_sharpen=0&resMode=bicub&op_usm=0.7,1.0,0.5,0&fmt=jpeg
p.s kto te fundit sapo i kam marr...

Urata
21-05-09, 16:42
hahah urata me te than te drejten edhe ata kur jan lirimet ahhah
sandallet i kan te mira ne aldo po edhe "SPRING " nuk prish pun kaniher:smile:


ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaa ..."shtrigaqe" kam mendue se n'usa jeton...! n'SPRING vetem nje pale sandale i kam ble ne jeten time ketej...! n'ALDO sot do ik t'blej sandale per gocen...!

ps: per zotin, jo veq kur t'bien n'zbritje...t'mirat/trend shkojne shpejt ....!

teutaA
21-05-09, 18:10
ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaa ..."shtrigaqe" kam mendue se n'usa jeton...! n'SPRING vetem nje pale sandale i kam ble ne jeten time ketej...! n'ALDO sot do ik t'blej sandale per gocen...!

ps: per zotin, jo veq kur t'bien n'zbritje...t'mirat/trend shkojne shpejt ....!

hahahah hajgare po boj se tash i kam marr nje pal sandalle me lidhca te rrafshta veq shpejt po i qesin ne sale e kur po i shof po plasi kur po me bjen ne mend sa kam pagu un e ket ver bash super i kishin sandallet :smile:

e nime jojo ne west CND jam un nuk jam ne US

e-uritura
23-05-09, 13:36
po po dikush math shtiklla dikush ska buk me hanger, ishalla kryt pe theni

Arkza
23-05-09, 14:31
http://www.aldoshoes.com/ca-eng/women/sandals/strappy-heels/73112919-hippley/97

Une Qeso i kam ble ne Pr para dy dite jan shume te bukura dhe te rahatshme veq jan Llakirane i bleva se ko em shku nje darsum :biggrin:

aLbaChiCk
23-05-09, 14:43
http://www.aldoshoes.com/ca-eng/women/sandals/strappy-heels/73112919-hippley/97

Une Qeso i kam ble ne Pr para dy dite jan shume te bukura dhe te rahatshme veq jan Llakirane i bleva se ko em shku nje darsum :biggrin:hahahaahahahah qyre kjo i ka ble ma te nalta mu dok ma e madhe e me thon kemi zon nuse e ka shtatin si bajrak hahahaahahahah.... ta ha zemren ty po ruju se pi then komt najkah ..p.s i bajsh me shendet se te mira jan veq pak te nalta po masi mundesh me ec me to ....

Arkza
23-05-09, 15:06
hahahaahahahah qyre kjo i ka ble ma te nalta mu dok ma e madhe e me thon kemi zon nuse e ka shtatin si bajrak hahahaahahahah.... ta ha zemren ty po ruju se pi then komt najkah ..p.s i bajsh me shendet se te mira jan veq pak te nalta po masi mundesh me ec me to ....Hhahahahhahaha Sissssssssssssssss shuj mos bo shume zhurum allahile po lute Zotit qe ishalla muj me ec qysh duhet se kurr nuk veshi aq te nalta bre po fusnanin ekam keshtu me vesh keshtu se mbramje o Darsma qyyyy edhe e madha jam bo po tash po me thojn hajde tash me te nalta msohu pak hahahahahahahha
Te Flm sis , te nalt jan valla ama ssi kjo ne foto veq pak jan me te ulta se keto por me duhet mu msu :P:D hahahahahaha

Urata
23-05-09, 15:43
hahahah hajgare po boj se tash i kam marr nje pal sandalle me lidhca te rrafshta veq shpejt po i qesin ne sale e kur po i shof po plasi kur po me bjen ne mend sa kam pagu un e ket ver bash super i kishin sandallet :smile:

e nime jojo ne west CND jam un nuk jam ne US


teutaA, isha ne Aldo, jo dhe aq choices...! B2 dhe Steve Maiden, m'shtyne me ba pazar perzete...!

ps: kuku B2, cka kish sene t'mira....!