PDA

View Full Version : Trendi i ri: sandalet me ēorapė...


Jana
17-05-09, 18:41
E pabesueshme por e vėrtetė: fenomeni sandalet dhe ēorapet qė rikujtojnė nė turistėt ēekė, deri vonė konsideroheshin mėkati mė i madh i modės ndėrsa tash befasisht mund tė bėhet trend i ri i kėsaj vere.

Sigurisht jeni rrėqethur nga vetė ideja, por ndoshta e ndėrroni mendjen pasi tė shihni disa yje me sandale tė ēelura dhe ēorapė.

Kujdes tė veēantė kushtojini kontrastit mes ngjyrės sė sandaleve dhe ēorapėve qė do tė duhej tė jetė sa mė i vėrejtur.
Pasi qė i pamė nė revytė e Anna Sui, Burberry, Prada, John Galliano dhe Rei Kawakubo, mendimi prapė sė prapė ndryshoi. Madje as tė famshmit nuk janė imun ndaj trendėve pasi qė shumica prej tyre i pėrsėrisin, pėrfshirė Julianna Moore dhe Jessica Alba tė cilat patėn guxim qė nė tepihun e kuq tė paraqiten me sandale tė ēelura me take dhe mat gete...duhet pranuar kjo dukej mjaft mirė!

E vėrtetė se meshkujt nuk i pėlqejnė shumė, por ēorapėt dhe sandalet janė trend i ri dhe ky ėshtė fakt. Vajzat gjithsesi se do tė duhej t’i provonin..
http://shoes.stylosophy.it/wp-galleryo/scarpe-jean-paul-gaultier-l-haute-couture-2009/jpg-rete.jpg

teutaA
02-07-09, 21:49
a jan kah mathen more sandalet me qorapa a veq me te shkrume jan ne mod :smile:

Tinky-Winky
02-07-09, 22:51
Ev shoq qikjo jana asht bo krejt janine gubise sllaninen me kto tema na krypavi kejt.po ku shkojn mara sandallet me qorapa jo ma mir futja trenerka me kpuca se sa qesoshne qe demek paskan me nai shtie en mod e po dojn me nai tranue rinin tu kosovs me kso far maskaralloqesh kishemile shum bukur ,hajt provoe ti nihere e ndaq mu bo prall me gjakov e me hie n goj kejt qabratit.ma mir e kie mi qit ata gishta pa lidhje t koms ledine se sa me veshen sandalle me qorapa.shnetje

Albonita
03-07-09, 08:32
Ev shoq qikjo jana asht bo krejt janine gubise sllaninen me kto tema na krypavi kejt.po ku shkojn mara sandallet me qorapa jo ma mir futja trenerka me kpuca se sa qesoshne qe demek paskan me nai shtie en mod e po dojn me nai tranue rinin tu kosovs me kso far maskaralloqesh kishemile shum bukur ,hajt provoe ti nihere e ndaq mu bo prall me gjakov e me hie n goj kejt qabratit.ma mir e kie mi qit ata gishta pa lidhje t koms ledine se sa me veshen sandalle me qorapa.shnetje

Oh bre :biggrin:

Jana
16-09-09, 21:17
http://i104.piczo.com/view/y/w/m/c/c/c/6/v/s/n/t/img/i237030078_21107_7.jpg

Jana
16-09-09, 21:17
http://i104.piczo.com/view/y/w/m/c/c/c/6/v/s/n/t/img/i237031412_20156_7.jpg

Prishtinasja_
16-09-09, 21:56
http://i104.piczo.com/view/y/w/m/c/c/c/6/v/s/n/t/img/i237030078_21107_7.jpg

A dilet keshtu n'qytet allahile ???? :eek::tongue:

teutaA
16-09-09, 22:41
A dilet keshtu n'qytet allahile ???? :eek::tongue:

po moj naten e shtrigave:wink:

shihen edhe fotot qe jan neper pista te modes se qushtu ne qytet skam pa deri me sot

shfletuesi_
16-09-09, 22:43
po moj naten e shtrigave:wink:

shihen edhe fotot qe jan neper pista te modes se qushtu ne qytet skam pa deri me sot

Ty cka te kishin pas hije nje pale qeso a do ti blej per datelindje me 12-tin kur e ke

Diana007
16-09-09, 22:46
A dilet keshtu n'qytet allahile ???? :eek::tongue:
:biggrin:

teutaA
16-09-09, 22:46
Ty cka te kishin pas hije nje pale qeso a do ti blej per datelindje me 12-tin kur e ke

hahahah qka eshte fal jo sthom veq mos me thuj me i math me sandale:wink:

shfletuesi_
16-09-09, 22:49
hahahah qka eshte fal jo sthom veq mos me thuj me i math me sandale:wink:

Ani valla... a ti kompletoj me dorza

jadore
16-09-09, 22:50
:biggrin:

qysh jo .!
edhe kallxojme qe ma ne fund jemi ne hap si Evrope me Azine e larget konkretish Japonin, trend qe e praktikojne se paku ka 2 vite ata ..uh harrova sa vrej kreatoret kane harru nje detal , kepucet apo sandalet sipas modes japoneze duhet te jen se paku 2 nr me te medhenje se madhesija e kembes .

teutaA
16-09-09, 22:52
Ani valla... a ti kompletoj me dorza

opss mos e harro edhe shallen:wink:

shfletuesi_
16-09-09, 22:55
opss mos e harro edhe shallen:wink:

Besa po qatehere eshte edhe te ftoftit edhe ti prej Krenikeve qe vuan kapak bash te shkon shalli

teutaA
16-09-09, 23:00
Besa po qatehere eshte edhe te ftoftit edhe ti prej Krenikeve qe vuan kapak bash te shkon shalli

ahhahahahahha prej krenikve jo tybe kurr skam anku

opss sa per temen mathin nime qorapa me opanga a qysh me ju thon do kpuca te rrafshta per mos me tu djersit kembet me se shumti gjat orarit te punes e bash qushtu si ne foto jo

Virti
16-09-09, 23:00
http://www.pixelfreund.ch/wp-content/uploads/2009/04/sandalenmitsocken2-450x349.jpg

teutaA
16-09-09, 23:02
http://www.pixelfreund.ch/wp-content/uploads/2009/04/sandalenmitsocken2-450x349.jpg

hahahahah edhe kjo eshte pun e meqme me punu ne bashqe me qorapa nuk te prishen kembet

Jana
30-09-09, 12:39
Nuk e di a e keni pa....qe ke Bubulina Krasniqi ne Programin e Besim Dines...
Kishe Mbath Sandale me Qorap...

Elina
03-11-09, 23:20
Tash ne trend ketu ku jetoj jane Cizmet me corapa :tongue:

Makresh
04-11-09, 14:28
ku vishen more sandallet me qorapa ? qka s'po qitni edhe ju n'mod

luckyman
04-11-09, 21:46
Tash ne trend ketu ku jetoj jane Cizmet me corapa :tongue: Qysh ju thojn Qizmicev Shqip ,allahile?!:frown:

Prishtinasja_
10-11-09, 19:30
Tash ne trend ketu ku jetoj jane Cizmet me corapa :tongue:
Edhe tek ne ashtu ! :biggrin: Ide e mire ! Mire po duken !
Ma mire se me sandale !