PDA

View Full Version : Urime dardania 10 vite me ju !


Gloss
05-07-09, 23:21
Miqė tė dashur tė dardania.de,

Sot dardania.de ka ditėlindje, dhe festojmė tė gjithė sė bashku.

Dardania ėshė krijuar mė 1999 nga Bekimi, ish pronar i dardania.de pastaj ka kaluar nė pronė tė Ilir.T dhe Musa.M. Gjithė kto vite stafi i faqes ka punuar pėr argėtimin tuaj, pa pushuar asnjė moment. Dhe pa ju sdo kishte arritur atje ku ėshtė sot, njė nga faqet mė tė njohura shqiptare. Bashkė punuam miqė, dhe sot tė tėrė bashkė festojmė.

Gėzuar 10-vjeēaren e dardania.de e kalofshit mirė.

Nga stafi dardania.de

E Hėnė, 06 Korrik, 2009

Murgesha
05-07-09, 23:52
Urime ditėlindja Dardania ime e dashur.

Gėzofsh edhe shumė ditėlindje tjera.

Titulli: 100.000 Postime. Urime Dardani.

Pėr tė gjithė anėtarėt, pėr mundin e tė shkruarit, pėr argėtimet e shumta qė na ofron ky forum
Uriimeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee.Citim:
Anėtarėt e kėtij forumi kanė postuar 100.000 artikuj
Forumi ka 3896 anėtarė tė regjistruar
Anėtari mė i ri ėshtė fita
27 pėrdorues online: 7 anėtarė 0 tė fshehur 20 vizitorė [ Administrator ] [ Moderator ]
Nr. Rekord i pėrdoruesve online ishte 66 mė Mon Sep 13, 2004 7:48 pm
Anėtarėt e regjistruar DEA, Drenicaki, Luana, Mafiozi, MemphiSx, Murgesha, turisti


http://dardania.de/vb/upload/showthread.php?t=15533


E kėshtu duket sot me 06.07.2009

Vizitorėt aktivė aktualisht (http://dardania.de/vb/upload/online.php): 256 (22 anėtarė dhe 234 vizitorė)

Numri mė i madh i anėtarėve nė linjė ishte 1,337, 13-08-08 mė 15:04.

Murgesha (http://dardania.de/vb/upload/member.php?u=13809), Afrimi_17 (http://dardania.de/vb/upload/member.php?u=23238), BETO (http://dardania.de/vb/upload/member.php?u=26466), elsaaa08 (http://dardania.de/vb/upload/member.php?u=26396), ermaluZ (http://dardania.de/vb/upload/member.php?u=26464), Kaqanikasja (http://dardania.de/vb/upload/member.php?u=26218), krijuesiii (http://dardania.de/vb/upload/member.php?u=20059), lirik (http://dardania.de/vb/upload/member.php?u=21890), Scooby-Doo (http://dardania.de/vb/upload/member.php?u=25999), Tomori (http://dardania.de/vb/upload/member.php?u=15785), turisti (http://dardania.de/vb/upload/member.php?u=15997)+, uck_aksh (http://dardania.de/vb/upload/member.php?u=16639)


Tema: 10,904, Postime: 1,259,772, Anėtarėt: 12,615
Pėrshėndesim anėtarin mė tė ri, BETO (http://dardania.de/vb/upload/member.php?u=26466)

Gėzuar 10 vjetori i Lindjes.
Urimeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!

Domira
06-07-09, 01:16
URIME DARDANI 10 VJETORI I LINDJES. UROJ TĖ FESTOJSH EDHE SHUMĖ E SHUMĖ TĖ TJERA.

Urata
06-07-09, 03:46
DARDANI dhe qindra e qindra te tjera...!
FARKUESE e lidhshmerise/afersise ndershqiptare...!
DARDANI, vend ku ulet bota...!
DARDANI, vend ku kuvendojne vllezer e motra...!


GEZUAR!

BEKIM, ti kjofsh faqebardh e tu shtofte hisja ...! Ilir T. e Musa M. mos harroni punen qe beri Bekimi dhe faqebardhesia qofte me ju ...!

U lumte djema!

SANTANA-29
06-07-09, 07:04
Urime 10 vjetori Dardani dhe ju uroj pune te mbare! Urime te perzemerta.:smile:

Idila
06-07-09, 08:17
Tė dėshirojmė aq shumė jetė e mot
aq sa Yjet nė qiell s`numurohen dot
Tė urojmė aq caste tė mira me ne
aq sa rėra e Detit qė shtrihet pėr dhč
Tė urojmė plot shend e verė
lulėzofsh si cdo pranverė.

Urime!

Dani11
06-07-09, 08:36
Urime Dardani, lusim Allahun qe te udhezoheni ne rruge te drejt, te ngadhnjej e mira mbi te keqen dhe e verteta mbi te pa verteten!!!

egiiiii
06-07-09, 08:40
Urime Dardania Ditlindja Qofsh Faqe Bardh Bekim Shendet Fat Dhe Lumturi Ne Jet

Giovanni
06-07-09, 08:42
http://www.romacastelli.it/vivavoce/img_articoli/67-dicembre-2007/spumante.jpg

www.dardania.de (http://www.dardania.de)

Je faqja qe na bashkon dhe na arheton.
Edhe shuem vite te tjera te duroj.

GURI SYLAJ
06-07-09, 09:07
Nje pergezim ne kete pervjetor !
Nje falenderim per te gjithe juve antare te nderuar!
Nje deshire qe te vazhdojme keshtu e pse jo edhe me mire!

halla e madhe
06-07-09, 09:11
Dardania .de Urime Ditelindja!

Kalofshim edhe qindra vite ne kete sofer te madhe!


ps.te gjithe ata/ato qe ndertuan kete keshtjelle ju lumshin duart!

halla e madhe

Zhaneta
06-07-09, 09:12
Urime 10 vjetori Dardania.de. dhe ju uroi pune t'mbare shum e shum vite....!!

rafet llapjani
06-07-09, 09:19
Urime dardani.de ditlindja dhe ju deshiroj nje pun te mbar per shum e shum vite .

Me respekt per te gjith juve nga Rafet Llapjani.

Xhino
06-07-09, 10:31
Urimeee ...

GjIlAnAsI_cSi
06-07-09, 11:22
Edhe 10 te tjera te pafsha online e madhja www.dardania.de , jam krenar qe kam arrit edhe un personalisht me dhen kontributin tim per kete faqe te madhe dardane.

Me respekt

Gjilo

lovely
06-07-09, 13:00
Urime urime ditelindja Dardani :smile:

Murgesha
06-07-09, 13:29
Falemnderit sofėr Dardane qė na mbledhe kėshtu tubė, na mbajte ngrohtė nė gjirin tėnd, na u bėre vatani i dytė ne Gyrbetqarėve, na i pasurove shprehjet tona tė kulluara tė gjuhės shqipe, na e mėsove drejtshkrimin, na u bėre mėsuese prej mė tė mirave. Falemnderit edhe qė na i hape sytė tė shofim tė mirėt e tė kėqinjtė, t`i dojmė tė mirėt, tė neveritemi prej tė kqinjve.
E falėnderimi im kryesor shkon nė adresė tė Bondit, njeriut qė mė mėsoi tė mirat e tė kėqiat e netit, njeriut qė na mėsoi tė gjithė stafin si duhet tė sillemi me anėtarėt e thjeshtė qė nuk munguan kurrė nė Dardaninė tonė.

Bond je mė meritori nė ndėrtimin e kėsaj kalaje!

Diana007
06-07-09, 13:35
* U * R * I * M * E *

Qorri
06-07-09, 15:11
Urime Dardani Ditelindja ,Urime Dardani edhe fitorja e se djathtes ne Shqiperi shpresoje te jesh edhe per shume mote; bastion nacional me qendrime demokratike,duke respektuar edhe opinionet e kunderta qe i japin force
mendimit, progresiv shqiptar, dhe tradites shqiptare i japin shije dhe domethenie atutoktone...

lazdrani
06-07-09, 15:31
Me rastin e ditelindjes se Dardania de,ju uroje te gjithe juve dardanista qe dhuruat postime te bukura.Gezuar.
Sofra Dardania per mua personalisht ishte dhe eshte urelidhese, takim me shume atdhetare anembane botes..Me Dardanie takova dhe fitova shume shoke dhe shoqe,me Dardanie kaluam koherat e veshtira(Lufta e Kosoves)me Dardanine qajtem se bashku per humbjen e vellezerve dhe motrave qe dhane gjakun per liri.Me Dardanin ishim krenar per ate qe dhuroje Kosoves DR.Ibrahim Rugova...Sot gezojem se bashku Shtetin Dardan Kosova e pavarur...
prandaj nga zemra ju pershendes se cilin nga ju qe dhate dhe po japni kontribut qe te kemi kete atmosfere aq te bukure.Dardania de u befshe 10000000 vjet.Gezuar.

Mbreti Lazdranihttp://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon12.gif

Makresh
06-07-09, 15:46
Nje dhurat per voglushin Dardan,

http://www.jeux-et-console.com/images/ps3-crime-rev.jpg

Nje PS3, femit e kesaj gjenerate tranohen pas saj ;-)

DEA
06-07-09, 15:57
Me shume deshire, kaloj kohen me shoqeri,
se e vetme nuk dua te rri.
Shume ditelindje ketu me ju kalova,
shume momente me ju ketu i shijova ( kalova).

Ne oden time shpesh , ishit mysafiret e mije:smile:
Me ju cdo gje kishte me shume fantazi.
Harronja hallet e perditshmerise,
prandaj me duket shume e udhes,
qe urimi im ,te jete njekohesisht edhe nje falenderim.


Te thuash faleminderit, nuk eshte e veshtire,
po ti gjesh fjalet e duhura, duhet perkushtim.


urime Dardani, urime anetaret e diskutimeve,
qe i dhuruat kaq shume jetesi dhe gjalleri.
Ne te ardhmen presim qe besnike te na rrish,
edhe me tutje , te na mbetet vendakimi yne.

uliksi31
06-07-09, 17:29
Falemnderit sofėr Dardane qė na mbledhe kėshtu tubė, na mbajte ngrohtė nė gjirin tėnd, na u bėre vatani i dytė ne Gyrbetqarėve, na i pasurove shprehjet tona tė kulluara tė gjuhės shqipe, na e mėsove drejtshkrimin, na u bėre mėsuese prej mė tė mirave. Falemnderit edhe qė na i hape sytė tė shofim tė mirėt e tė kėqinjtė, t`i dojmė tė mirėt, tė neveritemi prej tė kqinjve.
E falėnderimi im kryesor shkon nė adresė tė Bondit, njeriut qė mė mėsoi tė mirat e tė kėqiat e netit, njeriut qė na mėsoi tė gjithė stafin si duhet tė sillemi me anėtarėt e thjeshtė qė nuk munguan kurrė nė Dardaninė tonė.

Bond je mė meritori nė ndėrtimin e kėsaj kalaje!


Skame cka tju shtoj ketyre fjaleve, por urime 10 vjewtorin Dardania e dashur.

Peja-Boy
06-07-09, 17:40
Urime 10 Vjetori Dardani ... Shpresoj qe do Funksionoj pergjithmon .. te mbaj ne lidhje nje shoqeri te mire te ketij Forumi ..!!

Urime

Qika^Me^Kule
06-07-09, 18:01
http://jstenning.me.uk/Tags/VandysButterfly/TJP-VandysButterfly-Urime.jpg

Prishtinasja_
06-07-09, 18:20
Uroje stafin dhe te gjithe antaret per 10 vjetorin e dardania.de ! :smile:

Dua edhe nje ta ceku se fal forumit dardania kam fitua edhe disa shoke e shoqe te mrekullushem! Sidomos Aminen :wink:

Te falemnderit Dardania.de !

Pupi
06-07-09, 20:05
Urime 10 vjetori Dardani,
E u bofsh plak me mjekerr !

Njėherit pėrshėndetje pėr tė gjithė ata qė dhanė kush sa mundi (mund e ide, e gjithcka)pėr ta mbajtur kėtė web faqe.
Padyshim duhen tė veqohen edhe disa emra kėtu (sa unė i njohė)
Pioneret e parė:

Murgesha
Bondi
Honesty
Reana
Psikologu
Fshatari
Pokeri
Gentiani
Luana
Paradox
Barbaroza
Lazdrani
Jador
Dhe shumė e shumė tė tjerė.

ShEjToNkA
06-07-09, 20:17
Pėr njė dekadė tė tėrė ky konak madhėshtor mbledhi dhe mbajti ne gjirin e vet antarė tė lloj-lloj kalibri. Anėtarė qė vėnduan themelėt kėsaj kėshtjelle nėn materialin e z.Bekim, dhe nėn menagjimin e z.Bond, qė ėshtė i vetmi njeri deri me tani qė ia vlen tė quhet administrator me plotėkuptimin e fjalės. Ku postin e tij e mbajti me shumė dinjitet dhe mbi tė gjitha me shumė neutralitet. Prandaj, vetėm atij i takon tė quhet njėriu mė MERITOR qė do njefė ndonjėherė historia e botės virtuale nė pėrgjithėsi dhe kjo e botės Dardane nė vecanti!
Ata/o qė vėnduan themelet nė kėtė konak meritojnė lavdatatė/mirėnjohjet dhe urimet me tė mira, i dhanė themele te forta dhe tė ndritura, duke iu hapė rrugen edhe anėtarėve tė ardhshėm qė tė jenė po aq tė mirė dhe dinjitozė.

Pėr kėto 10 vite tė tėra, DARDANIA nuk u kursye edhe nga dashakeq tė cilet u munduan ta mposhtin/ t'ia humbin vleftėn e pse jo edhe ta shkatrrojnė... Por, jo! Kjo KALA nuk u shemb asnjėherė, sepse kishte rrėnjėt dhe qėllimin e mirė, tė drejtė dhe tė ndritur. Triumofi gjithnjė, dhe le tė triumfoj pėrherė, duke shėnuar dekada tė tėra pa kufi!

Faleminderit z.Bekim qė na mundėsove kėtė atdhe virtual, faleminderit z.Bond qė na administratove/menagjove, faleminderit edhe juve pronar aktual, faleminderit antarė tė themeleve qė na afruat lexime dhe na dhatė mundesi tė inkuadrohemi edhe ne tjerėt, faleminderit antarė aktual qė na jepni shkrime tė mira dhe tė ngrohėta, dhe njėherit urime tė gjithėve JUVE 10-vjetori i DARDANISĖ!

FALEMINDERIT DARDANI qė na dhurove dashuri, miqėsi dhe shoqėri!

Urime DARDANI 10-vjetori, festofshė dhe triumfofshė edhe qindra-mijėra vjetore!

lovely
06-07-09, 21:58
Pėr njė dekadė tė tėrė ky konak madhėshtor mbledhi dhe mbajti ne gjirin e vet antarė tė lloj-lloj kalibri. Anėtarė qė vėnduan themelėt kėsaj kėshtjelle nėn materialin e z.Bekim, dhe nėn menagjimin e z.Bond, qė ėshtė i vetmi njeri deri me tani qė ia vlen tė quhet administrator me plotėkuptimin e fjalės. Ku postin e tij e mbajti me shumė dinjitet dhe mbi tė gjitha me shumė neutralitet. Prandaj, vetėm atij i takon tė quhet njėriu mė MERITOR qė do njefė ndonjėherė historia e botės virtuale nė pėrgjithėsi dhe kjo e botės Dardane nė vecanti!
Ata/o qė vėnduan themelet nė kėtė konak meritojnė lavdatatė/mirėnjohjet dhe urimet me tė mira, i dhanė themele te forta dhe tė ndritura, duke iu hapė rrugen edhe anėtarėve tė ardhshėm qė tė jenė po aq tė mirė dhe dinjitozė.

Pėr kėto 10 vite tė tėra, DARDANIA nuk u kursye edhe nga dashakeq tė cilet u munduan ta mposhtin/ t'ia humbin vleftėn e pse jo edhe ta shkatrrojnė... Por, jo! Kjo KALA nuk u shemb asnjėherė, sepse kishte rrėnjėt dhe qėllimin e mirė, tė drejtė dhe tė ndritur. Triumofi gjithnjė, dhe le tė triumfoj pėrherė, duke shėnuar dekada tė tėra pa kufi!

Faleminderit z.Bekim qė na mundėsove kėtė atdhe virtual, faleminderit z.Bond qė na administratove/menagjove, faleminderit edhe juve pronar aktual, faleminderit antarė tė themeleve qė na afruat lexime dhe na dhatė mundesi tė inkuadrohemi edhe ne tjerėt, faleminderit antarė aktual qė na jepni shkrime tė mira dhe tė ngrohėta, dhe njėherit urime tė gjithėve JUVE 10-vjetori i DARDANISĖ!

FALEMINDERIT DARDANI qė na dhurove dashuri, miqėsi dhe shoqėri!

Urime DARDANI 10-vjetori, festofshė dhe triumfofshė edhe qindra-mijėra vjetore!


oj ti atdhetare moj, gati m shtine me kajt me kete leter :biggrin:

deshta me e pershendet Bondin me kangen; pa lamtumire moj u largove :biggrin: :cool:

romansa
06-07-09, 22:14
Urime ,urime ...jete te gjate kesaj sofre te madhe ,qe i grumbullon gjith shqiptaret anembane botes!

Adoo
06-07-09, 23:12
URIME 10 vjetori dardania.de 4EVER

LuLjaa
07-07-09, 01:56
Urime, urimee Dardani

http://www.sendflowerstohyderabad.com/images/roses25.jpg

Kjo lule eshte per Bond meriton mi lan bakshish diēka
se naj ka ba te munshme mu njoftu me njani tjetrin..http://www.simonesbakery.com/images/charlotte%20torte.jpg

Kete torte per Ditelindjen e Dardanis

Hajtt ishalla me t'mira, se tybee kogja vjet paska ba
me ymer koft ishalla edhe shume tjera .. :P

Urata
07-07-09, 04:06
Me shume deshire, kaloj kohen me shoqeri,
se e vetme nuk dua te rri.
Shume ditelindje ketu me ju kalova,
shume momente me ju ketu i shijova ( kalova).

Ne oden time shpesh , ishit mysafiret e mije:smile:
Me ju cdo gje kishte me shume fantazi.
Harronja hallet e perditshmerise,
prandaj me duket shume e udhes,
qe urimi im ,te jete njekohesisht edhe nje falenderim.


Te thuash faleminderit, nuk eshte e veshtire,
po ti gjesh fjalet e duhura, duhet perkushtim.


urime Dardani, urime anetaret e diskutimeve,
qe i dhuruat kaq shume jetesi dhe gjalleri.
Ne te ardhmen presim qe besnike te na rrish,
edhe me tutje , te na mbetet vendakimi yne.


Thanks....!

Dallandyshja_718
07-07-09, 05:57
Urime Dardani! Tė jesh jetėgjate s'a vetė njerėzimi! U shpėrblefsh pėr mirsitė qė n'a i solle, u mėshirofsh pėr gabime, nėse ke bėr!
Dardania- janė administratorėt, pronarėt, stafi drejtues dhe ne antarėt e saj, jemi bėrė sikur njė familje e madhe, falė TY DARDANI. Jam krenare qė jam antare e kėsaj sofre t'madhe dhe bujare.
Urime dhe j'u faleminderit!

U R I M E 10 V J E T O R I !

krijuesiii
07-07-09, 20:07
...Urime Dardani...

... Ne nje pervjetore te till si bote virtuale e ngjeshure me shkronja ke nevoj per thjeshtesin dhe sinqeritetin e te shprehurit real dhe jo ekzagjerim dhe lavdata boshe se ato te bejne te mjere, lavdaqet dhe lavdaqat jane mjerim yte Dardani...

...Ne te ardhmen te uroje mbaresi, drejtesi ne gjykim, permbatje te rregullave dhe nje administrim me racional me kombetare e me njerzore dhe jo njeanshemeri e injorance...

...Dardani u rrugetofshe ne te ardhmen me Antare te mire e te sinqerte, me fjale te bukura me dashuri e respekt...


Urime


tungiii

Kaqanikasja
07-07-09, 20:17
Urime 10 Vjetorin Dardania

Urime Te Gjithe Stafit Dhe Gjithe Anetarve Qe Jan Ketu::

Ju Prift E Mbara Kalofshi Edhe 100 Vite Tjera Keshtu Bashk

Vetem Perpara

Honesty^uk.
07-07-09, 21:19
Ditet ikin pa pushim
dhe me vete mbajn kujtimin
por nje gje sdo harroj KURRE
DARDANINE
qe gjith na DISPONIMIN.


Sado qe detyrimet dhe obligimet e jetes vijne duke u shtuar nga dita ne dite
eshte e pamundur qe kjo ode DARDANE te mos vije ne mendjen time, qofte e lodhur apo e kthjellur, per vet faktin sepse ketu kalova me mijera ore dhe fale disponimit qe na ofronte kjo banese e dyte arrita te gjej miq dhe mikesha te vertet
ku se bashku vendosem binaret e nje lokomotive virtuale
qe nga dita ne dite rritej, pasurohej dhe behej edhe me e mrekullueshme

Diskutimet,problematikat dhe vizioni qe ne shfaqem dhe shtjelluam ne kete ode DARDANE
beri qe kjo faqe te kalonte kufijt e kontinentit plake dhe te shtrihej ne mbare boten duke prekur edhe kufijt e Zelandes se Re dhe Australise.

Sic e kam thene edhe here te tjera merita eshte e atij qe e krijoi dhe e pagezoi kete ode me emrin DARDANIA
por merita kryesore shkon per mikun tim BONDI, i cili me nje urtesi,zgjuarsi dhe vizion bashkekohor beri qe kjo mbretereshe virtuale te arrinte kete sukses dhe keto permasa ne te cilen eshte sot.
Nuk mundem te rri pa permendur ketu edhe te palodhuren Murgesha;
poetin tone dardan NAKI qe ai si askush tjeter edhe pse ne virtualitet na bente qe ti jetonim dhe ti ndienim ato ē'ka ai thurte;
Loqkamanin tim LAZDRANI me nje pasion te veēante dhe energjik per dashurine;
gershetuesin e te gjitha problematikave,shtjellimeve dhe argetimit TURISTI;
po ashtu sjell ne mendje edhe nje personazh qe prania e saj i dha nje vrull te jashtezakonshem dhe voluminoz bisedimeve qe karakterizoheshin nga stili argetues dhe kjo ishte SHEJTANKA;
edhe pse sme vijne te gjithe ne mendje tani,smund te kaloj pa permendur publicistin politik
qe asnjehere nuk u ndal se trajtuari dhe demaskuari jorealitetin politik qe ndodhte dhe ndodh ne mbare boten Shqiptare pra mikun tim MEMPHISX;
te pa zevendesueshme jane dhe askush si ai nuk do arrije te jape mendime te tipit psikolog vetem i nderuari dhe po ashtu miku im PSIKOLOGU;
urtesine,menēurine dhe fjalet gjithnje me vend si askush tjeter i thot ULIKSI i medoruar

Pa arritur te permend te gjithe miq dhe mikeshat me te cilet se bashku u gdhime duke u argetuar ne oden DARDANE, shfrytezoj rastin tu dergoj pershendetjet dhe urimet e mia me te perzemerta per kontributin dhe gjurmet e pashlyeshme qe lane ne DARDANI

Po ashtu pershendes te gjithe ata/o qe ishin pjese moderuese per mbarevajtjen e rregullt te odes DARDANE.

URIME 10 VJETORIN DARDANI
URIME DHE JETEGJATESI

Me respekt dhe mirenjohje per te gjithe

Honesty

Urata
07-07-09, 21:40
Ditet ikin pa pushim
dhe me vete mbajn kujtimin
por nje gje sdo harroj KURRE
DARDANINE
qe gjith na DISPONIMIN.


Sado qe detyrimet dhe obligimet e jetes vijne duke u shtuar nga dita ne dite
eshte e pamundur qe kjo ode DARDANE te mos vije ne mendjen time, qofte e lodhur apo e kthjellur, per vet faktin sepse ketu kalova me mijera ore dhe fale disponimit qe na ofronte kjo banese e dyte arrita te gjej miq dhe mikesha te vertet
ku se bashku vendosem binaret e nje lokomotive virtuale
qe nga dita ne dite rritej, pasurohej dhe behej edhe me e mrekullueshme

Diskutimet,problematikat dhe vizioni qe ne shfaqem dhe shtjelluam ne kete ode DARDANE
beri qe kjo faqe te kalonte kufijt e kontinentit plake dhe te shtrihej ne mbare boten duke prekur edhe kufijt e Zelandes se Re dhe Australise.

Sic e kam thene edhe here te tjera merita eshte e atij qe e krijoi dhe e pagezoi kete ode me emrin DARDANIA
por merita kryesore shkon per mikun tim BONDI, i cili me nje urtesi,zgjuarsi dhe vizion bashkekohor beri qe kjo mbretereshe virtuale te arrinte kete sukses dhe keto permasa ne te cilen eshte sot.
Nuk mundem te rri pa permendur ketu edhe te palodhuren Murgesha;
poetin tone dardan NAKI qe ai si askush tjeter edhe pse ne virtualitet na bente qe ti jetonim dhe ti ndienim ato ē'ka ai thurte;
Loqkamanin tim LAZDRANI me nje pasion te veēante dhe energjik per dashurine;
gershetuesin e te gjitha problematikave,shtjellimeve dhe argetimit TURISTI;
po ashtu sjell ne mendje edhe nje personazh qe prania e saj i dha nje vrull te jashtezakonshem dhe voluminoz bisedimeve qe karakterizoheshin nga stili argetues dhe kjo ishte SHEJTANKA;
edhe pse sme vijne te gjithe ne mendje tani,smund te kaloj pa permendur publicistin politik
qe asnjehere nuk u ndal se trajtuari dhe demaskuari jorealitetin politik qe ndodhte dhe ndodh ne mbare boten Shqiptare pra mikun tim MEMPHISX;
te pa zevendesueshme jane dhe askush si ai nuk do arrije te jape mendime te tipit psikolog vetem i nderuari dhe po ashtu miku im PSIKOLOGU;
urtesine,menēurine dhe fjalet gjithnje me vend si askush tjeter i thot ULIKSI i medoruar

Pa arritur te permend te gjithe miq dhe mikeshat me te cilet se bashku u gdhime duke u argetuar ne oden DARDANE, shfrytezoj rastin tu dergoj pershendetjet dhe urimet e mia me te perzemerta per kontributin dhe gjurmet e pashlyeshme qe lane ne DARDANI

Po ashtu pershendes te gjithe ata/o qe ishin pjese moderuese per mbarevajtjen e rregullt te odes DARDANE.

URIME 10 VJETORIN DARDANI
URIME DHE JETEGJATESI

Me respekt dhe mirenjohje per te gjithe

Honesty
Ne radhen e te siperpermendurve radhitet dhe BARBAROZA....njera nder pioneret e para te Dardanise!

E pershendes kudo qe t'jete dhe sido/sado qe t'jete!

Virti
07-07-09, 22:02
Urime!

Urata
07-07-09, 22:07
Ne radhen e te siperpermendurve radhitet dhe BARBAROZA....njera nder pioneret e para te Dardanise!

E pershendes kudo qe t'jete dhe sido/sado qe t'jete!


Murgesha dhe Barbaroza m'sollen mua n'Dardani...! andaj dhe shtova emrin e Barbarozes ne radhen e Murgeshes dhe fjaleve te thena aq bukur te Honestyt, per t'cilin gezoj respekt te tejskajshem...!


BOND+ MURGESHE+BARBAROZ = DARDANI per mua...!

GEZUAR!

Pupi
07-07-09, 22:19
Murgesha dhe Barbaroza m'sollen mua n'Dardani...! andaj dhe shtova emrin e Barbarozes ne radhen e Murgeshes dhe fjaleve te thena aq bukur te Honestyt, per t'cilin gezoj respekt te tejskajshem...!


BOND+ MURGESHE+BARBAROZ = DARDANI per mua...!

GEZUAR!
Urime Dada Urat besa edhe tya. prej 2004-shes edhe ti ktu kone.

Urata
07-07-09, 22:31
Flm. Pupi...! E din dhe ke kam gjete ketu kur kam ardhe...? Dy gocat me t'mira n'Dardani e ato jane Diana007 dhe Gentiana...!

Gezuar!

Honesty^uk.
07-07-09, 23:05
Urime 10 vjetori Dardani,
E u bofsh plak me mjekerr !

Njėherit pėrshėndetje pėr tė gjithė ata qė dhanė kush sa mundi (mund e ide, e gjithcka)pėr ta mbajtur kėtė web faqe.
Padyshim duhen tė veqohen edhe disa emra kėtu (sa unė i njohė)
Pioneret e parė:

Murgesha
Bondi
Honesty
Reana
Psikologu
Fshatari
Pokeri
Gentiani
Luana
Paradox
Barbaroza
Lazdrani
Jador
Dhe shumė e shumė tė tjerė.

Faleminderit PUPI
kontributi juaj eshte poashtu i madh dhe domethenes
Kalo mire dhe argetim sa me te kendshem ne oden DARDANE

Honesty

~AnnA~
07-07-09, 23:26
Nuk me mbetet asgje te them,pos asaj qe shume antar e paskan thene!
Falenderoj te gjithe ato qe kontribuan per kete webfaqe dhe e bene te duket per cdo dite e me terheqese...

http://www3.spimpaj.si/glitter/created/ZHOdyHYoEU.gif

turisti
07-07-09, 23:43
Urime, Dardania e dashur.:smile:

Jana
08-07-09, 13:07
Urime...ishalla edhe shum vite feston....

thellenza
08-07-09, 15:21
Urime edhe njehere, iu deshiroj shume suksese..jam shume e lumtur qe gjendem ne mesnin e juaj, sepse jeni shume te mire.

http://www1.orange.ch/binary/images/10years/10_years.gif

Tomori
08-07-09, 16:09
Urime edhe nga une, nuk deshiroj edhe une te hudh shkronja te teperta per arsyje se do behet shume megjithat nuk me lene ndergjgja te shpreh gezimet e mia si antar i Dardanis.

Krijimi i nje dritare ku hudhen idet e ndryshme ku ne hapim idet tona ku ne debatojm dhe shfrytezojme rastin te mesojm nga njeri tjterin per shum gjera te pa ditura me pare ateher i takon nje falemenderim i jashtezakonshem stafit te F-Dardania qe na mundesoi nje gje te till.

Uroj qe vitet e ardheshme ky forume te begatohet me ma shume antare te ri.


Nga: Tomori

Kodra
08-07-09, 20:53
Pėr njė dekadė tė tėrė ky konak madhėshtor mbledhi dhe mbajti ne gjirin e vet antarė tė lloj-lloj kalibri. Anėtarė qė vėnduan themelėt kėsaj kėshtjelle nėn materialin e z.Bekim, dhe nėn menagjimin e z.Bond, qė ėshtė i vetmi njeri deri me tani qė ia vlen tė quhet administrator me plotėkuptimin e fjalės. Ku postin e tij e mbajti me shumė dinjitet dhe mbi tė gjitha me shumė neutralitet. Prandaj, vetėm atij i takon tė quhet njėriu mė MERITOR qė do njefė ndonjėherė historia e botės virtuale nė pėrgjithėsi dhe kjo e botės Dardane nė vecanti!
Ata/o qė vėnduan themelet nė kėtė konak meritojnė lavdatatė/mirėnjohjet dhe urimet me tė mira, i dhanė themele te forta dhe tė ndritura, duke iu hapė rrugen edhe anėtarėve tė ardhshėm qė tė jenė po aq tė mirė dhe dinjitozė.

Pėr kėto 10 vite tė tėra, DARDANIA nuk u kursye edhe nga dashakeq tė cilet u munduan ta mposhtin/ t'ia humbin vleftėn e pse jo edhe ta shkatrrojnė... Por, jo! Kjo KALA nuk u shemb asnjėherė, sepse kishte rrėnjėt dhe qėllimin e mirė, tė drejtė dhe tė ndritur. Triumofi gjithnjė, dhe le tė triumfoj pėrherė, duke shėnuar dekada tė tėra pa kufi!

Faleminderit z.Bekim qė na mundėsove kėtė atdhe virtual, faleminderit z.Bond qė na administratove/menagjove, faleminderit edhe juve pronar aktual, faleminderit antarė tė themeleve qė na afruat lexime dhe na dhatė mundesi tė inkuadrohemi edhe ne tjerėt, faleminderit antarė aktual qė na jepni shkrime tė mira dhe tė ngrohėta, dhe njėherit urime tė gjithėve JUVE 10-vjetori i DARDANISĖ!

FALEMINDERIT DARDANI qė na dhurove dashuri, miqėsi dhe shoqėri!

Urime DARDANI 10-vjetori, festofshė dhe triumfofshė edhe qindra-mijėra vjetore!**********
**********
**********
Mė pėlque shumė ky shkrim!

Citova kėtė e me ėndje tė veēant do ta citoja edhe shkrimin e Honesty!


Kanė qėlluar si rrufeja sepse po tė mos ishte Z. Bond, vėshtirė do ta kishim.


Urime tė gjithve, falemnderojė Z.Bekim i cili ka pasur njė pėrgjegjėsi jashtėzakonisht tė madhe por nuk kurseu as edhe centin e fundit pėr tė mbajtur Dardanin gjallė.

Edhe njėherė, ju lumtė Shejtonkės dhe Honesty, tė cilėt kanė thururė fjalit shumė tė qėlluara.

Me kėtė rast falemnderojė edhe pronarėt e rinjė, tė cilėt derimėtash vazhdojnė rrugėn e Dardanis pa asnjė lakim.
Kodra

doGzona
09-07-09, 18:36
Urime dhe suksese !

Abetare
09-07-09, 19:56
Ahhhh shume e kam dashur forumin Dardania ... e dua prape dhe do ta dua gjithmone ....


Urime :)

Zogu_1
09-07-09, 22:10
Duke ju uruar 10 vjetorin ju pergezoj per shkrimet e bukura dhe kujdesin qe keni tregu gjate ketyre viteve,ndersa une si nje antar i ri ju falenderohem per ato shkrime te bukura qe kam lexu nga Ju,respekt dhe pershendetje.....
JU JENI ATA QE E ZBUKURONI DHE I JEPNI GJALLERI DARDANIS : GEZUAR GJITHNJE:smile:

Naki
10-07-09, 00:08
Ditet ikin pa pushim
dhe me vete mbajn kujtimin
por nje gje sdo harroj KURRE
DARDANINE
qe gjith na DISPONIMIN.Sado qe detyrimet dhe obligimet e jetes vijne duke u shtuar nga dita ne dite
eshte e pamundur qe kjo ode DARDANE te mos vije ne mendjen time, qofte e lodhur apo e kthjellur, per vet faktin sepse ketu kalova me mijera ore dhe fale disponimit qe na ofronte kjo banese e dyte arrita te gjej miq dhe mikesha te vertet
ku se bashku vendosem binaret e nje lokomotive virtuale
qe nga dita ne dite rritej, pasurohej dhe behej edhe me e mrekullueshme

Diskutimet,problematikat dhe vizioni qe ne shfaqem dhe shtjelluam ne kete ode DARDANE
beri qe kjo faqe te kalonte kufijt e kontinentit plake dhe te shtrihej ne mbare boten duke prekur edhe kufijt e Zelandes se Re dhe Australise.

Sic e kam thene edhe here te tjera merita eshte e atij qe e krijoi dhe e pagezoi kete ode me emrin DARDANIA
por merita kryesore shkon per mikun tim BONDI, i cili me nje urtesi,zgjuarsi dhe vizion bashkekohor beri qe kjo mbretereshe virtuale te arrinte kete sukses dhe keto permasa ne te cilen eshte sot.
Nuk mundem te rri pa permendur ketu edhe te palodhuren Murgesha;
poetin tone dardan NAKI qe ai si askush tjeter edhe pse ne virtualitet na bente qe ti jetonim dhe ti ndienim ato ē'ka ai thurte;
Loqkamanin tim LAZDRANI me nje pasion te veēante dhe energjik per dashurine;
gershetuesin e te gjitha problematikave,shtjellimeve dhe argetimit TURISTI;
po ashtu sjell ne mendje edhe nje personazh qe prania e saj i dha nje vrull te jashtezakonshem dhe voluminoz bisedimeve qe karakterizoheshin nga stili argetues dhe kjo ishte SHEJTANKA;
edhe pse sme vijne te gjithe ne mendje tani,smund te kaloj pa permendur publicistin politik
qe asnjehere nuk u ndal se trajtuari dhe demaskuari jorealitetin politik qe ndodhte dhe ndodh ne mbare boten Shqiptare pra mikun tim MEMPHISX;
te pa zevendesueshme jane dhe askush si ai nuk do arrije te jape mendime te tipit psikolog vetem i nderuari dhe po ashtu miku im PSIKOLOGU;
urtesine,menēurine dhe fjalet gjithnje me vend si askush tjeter i thot ULIKSI i medoruar

Pa arritur te permend te gjithe miq dhe mikeshat me te cilet se bashku u gdhime duke u argetuar ne oden DARDANE, shfrytezoj rastin tu dergoj pershendetjet dhe urimet e mia me te perzemerta per kontributin dhe gjurmet e pashlyeshme qe lane ne DARDANI

Po ashtu pershendes te gjithe ata/o qe ishin pjese moderuese per mbarevajtjen e rregullt te odes DARDANE.

URIME 10 VJETORIN DARDANI
URIME DHE JETEGJATESI

Me respekt dhe mirenjohje per te gjithe

Honesty
URIME DARDANIA E DASHUR

Pupi
12-07-09, 13:20
Kush po rrenė kėtu ???


Derisa dardanin po e shkallmojn, atakojn, e gjithēka cka ishte dhe ėshtė kundėr kėsaj web faqeje me interesa (pik sė pari) Kombėtare, ju po shuani, jeni strukur dhe su'a bėnė ngėrk tė hapni pa edhe njė tė vetmėn fjalė kundėr kėtyre "dukurive". At'her ose unė nuk e kam kuptuar tė qasurit e kėsaj web faqeje si duhet ose ju po heshtni kur nuk duhet tė heshtet, dhe nga kjo mos rreni e thoni "dardania e dashura ime", e kso far pallavrash.

Murgesha
12-07-09, 13:46
Pupi dashuria jonė pėr Dardaninė nuk o rrenė. http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Artisti
12-07-09, 17:23
Kush po rrenė kėtu ???Derisa dardanin po e shkallmojn, atakojn, e gjithēka cka ishte dhe ėshtė kundėr kėsaj web faqeje me interesa (pik sė pari) Kombėtare, ju po shuani, jeni strukur dhe su'a bėnė ngėrk tė hapni pa edhe njė tė vetmėn fjalė kundėr kėtyre "dukurive". At'her ose unė nuk e kam kuptuar tė qasurit e kėsaj web faqeje si duhet ose ju po heshtni kur nuk duhet tė heshtet, dhe nga kjo mos rreni e thoni "dardania e dashura ime", e kso far pallavrash.Urime Dardani 10 vjetorin e lindjes, dikush e don me pak e dikush me shume e dikush tranohet pas saj e dikush as qe hyn ketu!

Per mua, nėse nuk do tė kishte Dardani do tė mė mungonte njė pjesė( ēfarė pjese nuk e di).

Pupi, ti mirė e ke, po nė disa raste po lajmėrohen edhe disa tė dirigjuar nga monstrumet e derisa po ju biejm nė fije se kush janė po shkon njė kohė hahahahaha.

Do ta shtroja njė pyetje ty hahahahahaa


Qysh pi ben ato shkronjat e Zeza e te mdhaja?


.

pirro
13-07-09, 08:55
Urime Dardania..!

shfletuesi_
13-07-09, 09:43
Urime eh do doja ta uroja me nofken time te pare por ja qe nuk arita te jetoj me gjat .... Kshtu qe te uroj dhe shume vite tjera sebashku me ne..... Rrofshim dhe 100 vjeq ....

Qika_DugagjiniT
15-07-09, 21:58
perhejr mara ju koft gjithve rend

gjini
16-07-09, 14:41
Urime dhe vetem urime paqi gjithmon e jetes te gjith antaret e ketij Forumi pa dallim feje e as ideje.
Kur u inkuadrova ketu ne fillim nuk i dhash aq randesi ketij Forumi se kisha vjell ne nje forum tjeter
( Kosova.de)qe ma ka gerdit krej dialogun .
Dhe pasi qe hyjsha sa per te lexue ndonje gje ketu, nuk mu duk aq interesante ne fillim, e duke u nis me paragjykime nga e kaluara e keqe me forumin e lartpermendur kam ndejt teper indiferent.
Tema qe me ngacmoj dhe me shtyni te kyqem ne kete Forum ishin temat Per fen, dhe ato disa here me kan nxjerr nga takti dhe disa here kam pas vendos me ja ba si me (Kosova.de),
por nderkohe takova ketu edhe disa miq qe i kisha ne ate forumin e permndur ma nal dhe gradualisht u kyqa pak ma deshire e dhash ate qka munda,e nese dikend e kom prek ne tela dhe ska mundur te me duroj i kerkoj falje, por ato qka kom shkrue dhe qka kom thene aty nuk e heku as nje germ nga shkrimet e mia.

Ketu takova njez qe me te vertet i dua dhe besoj qe edhe me dojn, e i respektoj shum dhe besoj qe me respektoj .....!
Kerkoj nga ky Forum mos te bahet sikur hani i kaqit dhe dikur me ja fut bagerin e me e rrezue, por te ndihmojm te kontribojm ne te per aq sa na ipen mundesit dhe kushtet, por mbi te gjitha edhe koha.
Ky eshte ma shum nje Forum argetues dhe ashtu le te mbetet se keshtu e don sot ma shum mileti.
U mundova te jep nje rezyme te shkurt per ate qka me ka shty dhe qka me ka mbajt ketu ne kete mjedis kaq te dashur per mue .

shfletuesi_
16-07-09, 14:58
U befsh Plake me Mjekeeeer oooooj Sofer Dardane....

bIgEr
17-07-09, 10:53
Kush po rrenė kėtu ???Derisa dardanin po e shkallmojn, atakojn, e gjithēka cka ishte dhe ėshtė kundėr kėsaj web faqeje me interesa (pik sė pari) Kombėtare, ju po shuani, jeni strukur dhe su'a bėnė ngėrk tė hapni pa edhe njė tė vetmėn fjalė kundėr kėtyre "dukurive". At'her ose unė nuk e kam kuptuar tė qasurit e kėsaj web faqeje si duhet ose ju po heshtni kur nuk duhet tė heshtet, dhe nga kjo mos rreni e thoni "dardania e dashura ime", e kso far pallavrash.

Se pari URIME 10 VJETORIN DARDANIA...

Pupi te lumte per keto fjal dhe me e drejta qe ke fol tani..

Atakime ka aq shume ne dardania.de saqe asnjeri prej jush nuk mund ta din me mire se une ne keto 5-6 muajt e fundit ( pasi jame pergjegjes per te ndaluar ate).

krijuesiii
18-07-09, 11:45
Se pari URIME 10 VJETORIN DARDANIA...

Pupi te lumte per keto fjal dhe me e drejta qe ke fol tani..

Atakime ka aq shume ne dardania.de saqe asnjeri prej jush nuk mund ta din me mire se une ne keto 5-6 muajt e fundit ( pasi jame pergjegjes per te ndaluar ate).


...qenka e nevojes me ja ble nje makine te blinduar kesaj dardanis e nashta na pshtone prej gjithe atyre sulmeve...tungiii

bIgEr
18-07-09, 17:08
...qenka e nevojes me ja ble nje makine te blinduar kesaj dardanis e nashta na pshtone prej gjithe atyre sulmeve...tungiii
Po te kesh kushtet bleja atehere do jem me i rahatuar e me i lire :)

Se di pse shqiptart kundershtojn menihere ne fjal.. Veqse e vulosa mesazhin e PAPI sigurt u bera armik i juaji :)

Shnosh ne se kapela sa dush e syze qe mos t'na rok dielli ;)

P.S NUK TE KERKOVA ASGJE NE MESAZHIN TIM :D

Pupi
18-07-09, 20:45
Po te kesh kushtet bleja atehere do jem me i rahatuar e me i lire :)

Se di pse shqiptart kundershtojn menihere ne fjal.. Veqse e vulosa mesazhin e PUPI-t sigurt u bera armik i juaji :)

Shnosh ne se kapela sa dush e syze qe mos t'na rok dielli ;)

P.S NUK TE KERKOVA ASGJE NE MESAZHIN TIM :D

O na e kan inati neve o bashkqytetar, na e kan inati se neve me te gjitha jemi te paret :wink: .

E embla
18-07-09, 21:53
U befte 100 vjec forumi ;D Shume urime..dhe suksese. :)

shfletuesi_
19-07-09, 19:02
Nina nana Dardani...
Te ka shku Babi n'gjermani...
Ngjermani e ne Bruxel....
Me kqyr qat flamur qfare po na Del..........

natyra
20-07-09, 01:33
URIME gjithe atyre ce KRIJUAN kete WEBSITE me EMRIN me te LASHTE DARDANI...E LASHTE qofte PERGJITHMON!!!
NJIHERIT GEZUAR 10 VJETORIN DARDANI ne KRYE me STAFIN dhe GJITHE antaret e SAJ an e kend BOTES SHQIPTARE...Ju pershendes ce te gjithve me nje kenge shqipe....

TOKA JON!!!

http://www.youtube.com/watch?v=_25_8iUBgDo&feature=related

NATYRA!

http://i254.photobucket.com/albums/hh96/florica_album/1006700xvp7rdy9hq.gif

lirik
20-07-09, 09:10
Urime dardania

ju jam mirnjohs dhe ju kshilloj te ruani gjurmet e shkrimeve neper arkiva secilen

germė e varg

ne inqizime memorje speciale te forumit qe te mos humbin asnjiher neper shekuj

sepse esht me rendesi per brezat qe vijnė shkrimi esht i shejt ai na ka munguar-
neper shekuj -
forumet jan nje lloj gazete e kohes ku shfqaim pikpamjet tona dhe duhet te ket mirkuptim maksimal per shkrimet sepse shkrimet jan gjurmė te shejta prandaj un mendoj se duhet te krijohet vetedija e ruajtjes dhe memorizimeve speciale te seciles faqe shkrime te cilat nuk do te humbin kurrr pa marr para sysh se qka ndodhė me faqen un mendoj se duhet te ekzistoj nje memoriozim special-
ku shkrimet mund te jen gjithnji ne arkiva te memorizuara-

Gezta do te ishte nji problem i madh se pse esht komplekse dhe cenzureuese ajo flet sipas fasadave te vilzzuara e te hjeshuara njeriu kurr nuk mund ta dij te verteten ndersa forumi i ka mendimet ma origjinale-
gazeta ka komplikime nuk ka vend per te gjith esht privilegjuese per disa qarqe te caktuara njerzish qe bejn hile dhe me privilegje dalin neper gazeta ndersa forumet jan mrekullia vet -
ktu secili mund te lexohet e te dihen pikpamjet e tij dhe te sghaqen mendimet e tij vlerat krijimet e tj #
pra civilizimi shkenca dhe teknika kan arrit mrekullira fantastike qe ta zavendsojn gazeten e cila sjellte pak ne krahasim me at qka ofroj n forumet pra mendimi i lirė dhe informimi ketu mund te jepet direkt dhe shum kan vlera faqet dhe kjo mundsi per tu shprehur esht fantastike sepse ne gaztė ka shum kontroll e formalitete por kjo esht shum ma praktike dhe njeriu e ben kur te don kur te ka momentin dhe aftesinė per ta krijuar direkt sipas qejfit pra shum ka dallim nga gazeta-
gazeta ka edhe shum kozmetikė kontrolle vizllima ndersa ktu ka ma shum mendime origjinale

sa per mua te vargjet un i kam shkruar me gabime por do bej permirsime sepse kam shkruar direkt nga letrat ashtu si kam lan neper gjepa pa arrit ti peprunoj mirė por jam duke i perpunuar ju faleminderit per mirkuptim dhe mundesitė qe na i dhat te jemi prezent ne shkrime ju ruoj suksese

Makaveli
08-09-09, 06:18
Pėruroj 10 vjetorin dhe punėn e pashterrshme tė moderatorėve administratorėve dhe gjithė anėtarėve kėtu qe i japin gjallėri web sajtit DARDAN>

URIME...*****

bukuroshii
09-09-09, 18:21
ote=lovely]Urime urime ditelindja Dardani :smile:[/quote] urime dardania.de nga bukuroshi shum urime jeni numer 11111111111

selvija
11-09-09, 18:12
Shum vite dhe shum ditlindje percollem ne kete shtepin ton Dardani..
ketu qeshme ketu qajtem gezime hidhrime perjtom te gjithat, dhe dasht zoti te pejtojm edhe shum vite deri sa plakemi nje dit,,bile mos mujshim te shkrujm ne gishta ne krroqe do mundohemi e mos kursejme kohen e lire qe ben aq te shpejt sa hutohemi edhe vet

Urime Dradani qofesh per jet e mot!!!!!!
http://j5.tagstat.com/tags/092/092JAI2Dq.gif

Guri i madh
12-09-09, 01:34
pasi i lexova shkrimet e te gjithve une nuk po gjej shprehje tjera per urime ndaj forumit kombtar DARDANIA DE ,po i bashkangjitna urimit te Gurit Sylajt e Murgeshes e shum forumistave tjer

SheTa
28-09-09, 23:42
URIME 10 VJETORIN DARDANIA

Ki qen dhe dot Jesh nder me te mirat .

U plakum se Bashku ..

Nje Preshndetje Spicale per Ata Persona qe ben bon tmadhe per Dardania :)

AlbaSoft
29-09-09, 00:53
Urime 10 Vjetorin Dardania

roadrunner
29-09-09, 11:57
http://blog.lehighvalleylive.com/tv_impact/2009/06/large_spongebob-anniversary.jpg

roadrunner
29-09-09, 11:57
http://sendit.co.uk/images/gs17.JPG

Guri i madh
18-10-09, 23:12
e vitet shpejt po shkojn


po mir esht me u mplak me miqt e perhrshem

Rrushja^^
18-10-09, 23:50
Urime 10.vjetorin Dardania.de!!I uroj tč gjithč stafit tč Dardanis respekt pčr punen qe kan bčr deri me tani!!Ju uroj punč te pa lodhčshme dhe argčtim t`mirč!

Peja-Boy
19-10-09, 17:51
Urime 10.vjetorin Dardania.de!!I uroj tč gjithč stafit tč Dardanis respekt pčr punen qe kan bčr deri me tani!!Ju uroj punč te pa lodhčshme dhe argčtim t`mirč!

Ja koke mbet me trauma T“Hostel Hostel Akoma hahahahaha sosht ma ajo Dardania qe u kon !!!

Qika^Me^Kule
19-10-09, 18:05
Urime , urime , urime, urime,,,, shpresoj qe vitet tjera te jen me mir se ky vit,,, qe do kalon tani..... njashtu shpresoj,,,,, I zoti shtepis dhe familjaret e ti,,,, te jen te respektuar,, ndaj antarve.... dhe sa me korrekt me antare.....

Ps.. Amani ju koft mos ma shlyni qet postim,,, se hjeka shum,,, se hiq nuk po pertoni mi i ra fshis atyre postimave qe juve jau vrajin syt..... e per ato postimet qe neve na ndikojin ne sy ton,, askush nuk po e mer ate pergjithesi.....

Adina-R.Ks
19-10-09, 18:05
Urime Dardani ditlindja e 10. Te uroj suksese te metejshme. Ju antar disponim te mire me shoqerin e Dardanis.

murrizi
01-12-09, 21:16
Urraaaaaaaa...................