PDA

View Full Version : Miss Kosova : e treta


Fshatari
24-08-09, 10:02
Miss Kosova mori vendin e tretė nė botė

http://www.rtklive.com/img/cnt/news/marigona_dragusha_miss_koso.gif


New York, 24 gusht. Nė garėn e Miss Universe, gara pėr vajzėn mė tė bukur tė botės, bukuroshja nga Kosova, Marigona Dragusha u nderua mbrėmė me vendin e tretė nė botė, nė mesin e pėrfaqėsueseve nga 84 vende tė ndryshme. Miss e Botės u shpall miss Venezuela ndėrsa e dyta miss Republika Domiminake.
Ėshtė ky suksesi mė i madh i njė vajze shqiptare nga Kosova nė njė garė me karakter ndėrkombėtar. Miss Universe mbahet nė Ishujt e mrekullueshėm tė Bahama’s ku edhe vitin e kaluar, nė pjesėmarrjen e parė pėrfaqėsuesja nga Kosova, Zana Krasniqi, u plasua nė vendin e gjashtė.
Miss Kosova, Marigona Dragusha, ishte nė New York pėr rreth njė muaj pėrgatitje nėn pėrkujdesjen e fotografit tė njohur shqiptaro-amerikan, Fadil Berisha.
Ndėrkaq garuesja tjetėr shqiptare nė Miss Universe, Miss e Shqipėrisė, Hasna Xhukiēi u pėrzgjodh nė mesin e 15 vajzave mė tė bukura tė botės.
Gara Miss Universe e krijuar pėr herė tė parė mė 1952, tani udhėhiqet si njė organizatė nė partneritet midis miliarderit njujorkez, Donald Trump dhe Kanalit televiziv po ashtu nga New York-u, NBC /S.Gashi/

Guri i madh
24-08-09, 12:54
Miss Kosova mori vendin e tretė nė botė

http://www.rtklive.com/img/cnt/news/marigona_dragusha_miss_koso.gif


New York, 24 gusht. Nė garėn e Miss Universe, gara pėr vajzėn mė tė bukur tė botės, bukuroshja nga Kosova, Marigona Dragusha u nderua mbrėmė me vendin e tretė nė botė, nė mesin e pėrfaqėsueseve nga 84 vende tė ndryshme. Miss e Botės u shpall miss Venezuela ndėrsa e dyta miss Republika Domiminake.
Ėshtė ky suksesi mė i madh i njė vajze shqiptare nga Kosova nė njė garė me karakter ndėrkombėtar. Miss Universe mbahet nė Ishujt e mrekullueshėm tė Bahama’s ku edhe vitin e kaluar, nė pjesėmarrjen e parė pėrfaqėsuesja nga Kosova, Zana Krasniqi, u plasua nė vendin e gjashtė.
Miss Kosova, Marigona Dragusha, ishte nė New York pėr rreth njė muaj pėrgatitje nėn pėrkujdesjen e fotografit tė njohur shqiptaro-amerikan, Fadil Berisha.
Ndėrkaq garuesja tjetėr shqiptare nė Miss Universe, Miss e Shqipėrisė, Hasna Xhukiēi u pėrzgjodh nė mesin e 15 vajzave mė tė bukura tė botės.
Gara Miss Universe e krijuar pėr herė tė parė mė 1952, tani udhėhiqet si njė organizatė nė partneritet midis miliarderit njujorkez, Donald Trump dhe Kanalit televiziv po ashtu nga New York-u, NBC /S.Gashi/

o lej misat rahat kto nuk e kan problemin e 6 pikave o fshatar ti e une shkojm te politika qajna drrasa

Luana
24-08-09, 14:10
Zoti e beft hajr ...ndoshta nuk ka dal mire ne foto , se per zote qenka si dhelper e keqe ....

Urata
24-08-09, 14:12
bukurin po ua jep Zoti...!Valla per nga goja shume te dobeta keto vajzat Kosovare!!!!! Nuk e di se kush e keni percjell mbreme perzgjedhjen qe ishte drejte per drejte ne Tv...
Marigona nuk e kuptoj pyetjen qe i beri gjyqtari ( nuk e kuptoj perkthyesen shqiptare me mire me thane!!!!!) edhe pse edhe perkthyesja disa e komplikoi perkthimin me ate "PUSHTIM"...

ps: m'erdh marre nga pergjigjja e Gones, besomeni! po t'pergjigjej me mire ndoshta edhe e dyta do ishte...!

psps: rrofte Donald Trump....!

murrizi
24-08-09, 19:42
Ja bukuroshja pėr tė cilėn bėhet fjalė.
Valla veq kush ja ka inatin se bash llokum kejt kona, edhe tybe e kisha pėrbi (llokumin) pa e mėrtyp hiq, edhe ni javė nuk kisha pi ujė !

Marigona Dragusha, e pėrfaqėsoi nė mėnyrė shumė tė denjė shtetin tonė nė garėn mė tė madhe tė bukurisė nė botėhttp://www.radio-dukagjini.com/web/pod/miskosova5_199837208.jpg

Bukuroshja nga Kosova, Marigona Dragusha, e pėrfaqėsoi nė mėnyrė shumė tė denjė shtetin tonė nė garėn mė tė madhe tė bukurisė nė botė, Miss Univers. Nė njė garė tė fortė tė bukurosheve nga mbarė bota, Dragusha ka dalė e treta. Fituese e edicionit tė 58-tė tė Miss Univers, e cila ėshtė mbajtur mbrėmė nė Atlantis, Paradise Island, nė Bahame, ėshtė shpallur Miss Venezuela, Stefania Fernandez. Nė vendin e dytė ka dalė Ada de la Kruz nga Republika Dominikane. Nė konkursin e bukurisė Miss Univers kanė marrė pjesė mbi 80 vende. Kjo garė organizohet nga miliarderi amerikan Donald Trump

rtv dugagjini

shfletuesi_
25-08-09, 08:26
Zoti e beft hajr ...ndoshta nuk ka dal mire ne foto , se per zote qenka si dhelper e keqe ....Hahhahahahahahhahaha hahahahahahha hahahahahhaha o qka kam qesh po ku ja paske gjet kete emer kaq te ngjashem se... veq bishti i mungokaa..More mozomakeq e qaq qysh me zan 1 vend te pare e te 3-te per nga Ecja eKonomike apo ajo politike se me zan vend nga Lakuriqesia nuk eshte fort Zor i madh. Nuk eshte asgja per me u krenu me kete far qike se asgja nuk shkon ne dobi tu Kosoves.

Murgesha
25-08-09, 12:00
Xheloza tė mėdhenj edhe ju ha,hahahaahahahahahaah


http://1.bp.blogspot.com/_LA7zryZfK4s/SeCezbA91MI/AAAAAAAAEOo/4pD1fPBv1CY/s1600/marigona-dragusha-007-500.jpg


Nėse e ka marr pa meritė kėtė vend (nuk e kam parė spektaklin) hallall ne shqiptarėve se po i korruptojmė edhe personalitetet botėrore http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

shfletuesi_
25-08-09, 12:06
Xheloza tė mėdhenj edhe ju ha,hahahaahahahahahaah


http://1.bp.blogspot.com/_LA7zryZfK4s/SeCezbA91MI/AAAAAAAAEOo/4pD1fPBv1CY/s1600/marigona-dragusha-007-500.jpg


Nėse e ka marr pa meritė kėtė vend (nuk e kam parė spektaklin) hallall ne shqiptarėve se po i korruptojmė edhe personalitetet botėrore http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

Jo me fol ka del shpirti Lutk qenka.

He more zot mos me qo kso Fati t'jetes se sdi qka i baj... syt dynjas smuj ja msheli :tongue:

doGzona
25-08-09, 12:11
Ishte nder me te bukurat me trup dhe me te gjitha...

http://www.balkanweb.com/sitev4/foto/spektakle_kultur/miskosova/9.jpg

Murgesha
25-08-09, 12:13
Jo me fol ka del shpirti Lutk qenka.

He more zot mos me qo kso Fati t'jetes se sdi qka i baj... syt dynjas smuj ja msheli :tongue:


Lehtė more e ki, mshili sytė e tu dhe u kry puna http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

shfletuesi_
25-08-09, 12:15
Lehtė more e ki, mshili sytė e tu dhe u kry puna http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

More te mit nuk ban mi mshel po leje more se e zgjedha problemin, Havale edhe paq..

Murgesha
25-08-09, 12:17
More te mit nuk ban mi mshel po leje more se e zgjedha problemin, Havale edhe paq..


O si te bojn kabull njė kso bukurie lirisht maj mbyll sytė e tu, e n`ta prufshin me mėsit valla aty vetėm Zoti ta baftė qaren se unė nuk di ēfarė kėshille me tė dhon ha,hahahaahahahaaaaaaaaaaaaaaaaaa

shfletuesi_
25-08-09, 12:19
O si te bojn kabull njė kso bukurie lirisht maj mbyll sytė e tu, e n`ta prufshin me mėsit valla aty vetėm Zoti ta baftė qaren se unė nuk di ēfarė kėshille me tė dhon ha,hahahaahahahaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Jo keshille te mire me ke jap tyben Falemineres prej teje e prej qesaj Missit qe fitova nje keshill nga ti.. e syza te diellit a ben haha

Murgesha
25-08-09, 12:22
Jo keshille te mire me ke jap tyben Falemineres prej teje e prej qesaj Missit qe fitova nje keshill nga ti.. e syza te diellit a ben haha

Syzet e diellit a??

Gjithsesi! http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

doGzona
25-08-09, 12:26
http://www.balkanweb.com/sitev4/foto/spektakle_kultur/miskosova/11.jpghttp://albaniac.com/images/stories/foto_random/largep/marigona_dragusha.jpg

shfletuesi_
25-08-09, 12:29
http://www.balkanweb.com/sitev4/foto/spektakle_kultur/miskosova/11.jpghttp://albaniac.com/images/stories/foto_random/largep/marigona_dragusha.jpg


Tyben me u ly e pershklli trupit si qekjo me qeto far grimesh ja kaloj ksaj.. E mire eshte ajo pa u ly.

doGzona
25-08-09, 12:41
Tyben me u ly e pershklli trupit si qekjo me qeto far grimesh ja kaloj ksaj.. E mire eshte ajo pa u ly.

Vallai shfletues nuk e di,por vendin e trete e mori e, ketu me te kuqe me pelqeu me shume pa grim shume, me thjeshte,Trup te bukur kishte.Por prap me e bukur se Agnesa Vuthaj ende nuk doli asnje.

shfletuesi_
25-08-09, 12:47
Vallai shfletues nuk e di,por vendin e trete e mori e, ketu me te kuqe me pelqeu me shume pa grim shume, me thjeshte,Trup te bukur kishte.Por prap me e bukur se Agnesa Vuthaj ende nuk doli asnje.


E mire pak shaka se femra duhet rregulluar me grime. Intersant te gjitheve ju pelqen Agnesa Vuthaj por mua aspak kjo pska edhe shije.. Dua te them Agnesa vuthaj eshte e bukur por edhe e THART e kjo e bukur por e Embel.

emine
25-08-09, 14:05
nuke na kish fale zoti si kafshet,se ato i kane meshkujte me te bukur sa femrat,,,,shpuzore nese vjen ksajde mos ma permen emnin se sha zoten ta ndreqi ate frizure si missit a nite

murrizi
25-08-09, 14:17
nuke na kish fale zoti si kafshet,se ato i kane meshkujte me te bukur sa femrat,,,,shpuzore nese vjen ksajde mos ma permen emnin se sha zoten ta ndreqi ate frizure si missit a nite

Mirpor unė dua me ta pėrmen emnin, edhe atė me knaqėsi bile!
Njėherit duke dasht tė t'them pėrshėndetje, por edhe duke mos harruar tė jap nji kompliment pėr mbrėmjen qė shkoi ! (ska, u kon shka u kon: jemi martu, jemi nda, su bo kijameti, jeta vazhdon!)

Minush mė duhet ta pranoj qė e ke mjeshtru pėr marak "Ēiftėzimin" tonė spontan nga ana e Shejtonkes dhe e Murgeshės, Duke mos e vluar ujin, nga dhe jemi argėtuar tė gjithė.

Hajde e tung niher se kam me shku te daktorri i dhamve, o kuku nane.....

egiiiii
25-08-09, 15:28
MURRIZ ki kujdes se po te jet llokumi ne fyt ani me qillu me arra hahahahh

emine
25-08-09, 15:41
Mirpor unė dua me ta pėrmen emnin, edhe atė me knaqėsi bile!
Njėherit duke dasht tė t'them pėrshėndetje, por edhe duke mos harruar tė jap nji kompliment pėr mbrėmjen qė shkoi ! (ska, u kon shka u kon: jemi martu, jemi nda, su bo kijameti, jeta vazhdon!)

Minush mė duhet ta pranoj qė e ke mjeshtru pėr marak "Ēiftėzimin" tonė spontan nga ana e Shejtonkes dhe e Murgeshės, Duke mos e vluar ujin, nga dhe jemi argėtuar tė gjithė.

Hajde e tung niher se kam me shku te daktorri i dhamve, o kuku nane.....

veq ishalla te del naj daktorric e mire,se krejt dhimbtat te pushojne,e sa per martesen e ndamjen,e humorin,arsyeja qe jam ne forum eshte kjo,vetem te argetohemi pa paragjykime dhe ofendime si njerz te matune,me vje mire qe shumica ne Fd me ne funde e kane kuptu qellim pse jam ne mesin tuaje,,,,,hajte mos u merzit se martohmi e ndahemi prep,hahhahahahhh

emine
25-08-09, 15:42
MURRIZ ki kujdes se po te jet llokumi ne fyt ani me qillu me arra hahahahh

mos ta nine se jam ka ujis lulet ne oborr,veq ma afrone ti murizin sa ora i shlirohet kabzerri,,,,hahahhahhahahah

shfletuesi_
25-08-09, 15:44
mos ta nine se jam ka ujis lulet ne oborr,veq ma afrone ti murizin sa ora i shlirohet kabzerri,,,,hahahhahhahahah


Me pas kan ti , emine venin e par e kishe zan me dimija.. ani me ba mi pas hek dimijat menjehere pa fillu gara te kishin zgjedh... hahahahha

emine
25-08-09, 16:05
Me pas kan ti , emine venin e par e kishe zan me dimija.. ani me ba mi pas hek dimijat menjehere pa fillu gara te kishin zgjedh... hahahahha

hahhahahha gabim je se pari dimija skam vesh kurre,pos kulev dhe dyta nuke shkoi per miss se tutna marre ne thu e bahna gaz , sy keqte si puna jote me mpa me jepet e mrapshta:biggrin:

Llapjani_HH
25-08-09, 18:18
http://www.radio-dukagjini.com/web/pod/miskosova5_199837208.jpg

Krejt mirė, veq qaty ku po shkrun Kosovo nuk ėshtė kah m'pėlqen hiq.

Po pse nuk po marrin guxim e me shkrue Shqip KOSOVA, por e shkruajn serrbisht Kosovo:redface:

Une me qat mbishkrim Kosovo nuk e kisha votue kurr edhe pse ėshtė Shqiptare.

shfletuesi_
25-08-09, 18:22
http://www.radio-dukagjini.com/web/pod/miskosova5_199837208.jpg

Krejt mirė, veq qaty ku po shkrun Kosovo nuk ėshtė kah m'pėlqen hiq.

Po pse nuk po marrin guxim e me shkrue Shqip KOSOVA, por e shkruajn serrbisht Kosovo:redface:

Une me qat mbishkrim Kosovo nuk e kisha votue kurr edhe pse ėshtė Shqiptare.

Ne te gjitha pikat pajtohem me ty bre...

emine
25-08-09, 18:25
http://www.radio-dukagjini.com/web/pod/miskosova5_199837208.jpg

Krejt mirė, veq qaty ku po shkrun Kosovo nuk ėshtė kah m'pėlqen hiq.

Po pse nuk po marrin guxim e me shkrue Shqip KOSOVA, por e shkruajn serrbisht Kosovo:redface:

Une me qat mbishkrim Kosovo nuk e kisha votue kurr edhe pse ėshtė Shqiptare.

as une tybeh:( se vete po jau japim te drejten te thirremi edhe sote e ksaje dite ne nje emer sllav:(

Guri i madh
25-08-09, 19:08
Zoti e beft hajr ...ndoshta nuk ka dal mire ne foto , se per zote qenka si dhelper e keqe ....e ku esht rritur teper mir nen tymin e pluhrin e KEKut

shfletuesi_
25-08-09, 20:11
e ku esht rritur teper mir nen tymin e pluhrin e KEKut

Po per qata ka shku deri te i 3-ti vend e ka rreshk mire tymi hahaha

emine
25-08-09, 20:16
Po per qata ka shku deri te i 3-ti vend e ka rreshk mire tymi hahaha

ti mete te missi ,ke bajagi qejf mu pshtjell ka femnat :tongue:

shfletuesi_
25-08-09, 20:25
ti mete te missi ,ke bajagi qejf mu pshtjell ka femnat :tongue:

Pa to s'ka Jeett oooooj Eminjooooooo te barabartat e njejta i kemi qyyyy

LOJETARI
25-08-09, 20:34
http://www.youtube.com/watch?v=7UqIf3vy21k&hl=de

emine
25-08-09, 20:34
Pa to s'ka Jeett oooooj Eminjooooooo te barabartat e njejta i kemi qyyyy

ev ,shyqyre qe pranove:smile:

Guri i madh
25-08-09, 20:47
Po per qata ka shku deri te i 3-ti vend e ka rreshk mire tymi hahahame pas lindur dikund afer radafcit e kish nxan vendin e par po nen tymin e pluhrin e KEKut po edhe ujt me fenol fort sukses i mir edhe vendi i tret

shfletuesi_
25-08-09, 21:23
ev ,shyqyre qe pranove:smile:

A u lehtesove ti po...

Fshatari
26-08-09, 13:34
E kam nje problem me logjiken time ! Nuk po di me zgjidh kete enigme:

Vitin e kaluar, miss Kosova, kusherina jeme Zana Krasniqi, e zuni vendin e 6-te. Kete vit, Marigona, vendin e 3-te.
Tash po ju pyes juve: nese ndiqet i njejti trend, ēfare vendi do te marre miss Kosova vitin e ardhshem ?!
Ju faleminderit per mirekuptim!

PS. Marigona: e bukur, e menēur, e permbajtur, autentike kosovare, ashtu siē jemi te gjithe ne!

fshatundari

emine
26-08-09, 13:36
E kam nje problem me logjiken time ! Nuk po di me zgjidh kete enigme:

Vitin e kaluar, miss Kosova, kusherina jeme Zana Krasniqi, e zuni vendin e 6-te. Kete vit, Marigona, vendin e 3-te.
Tash po ju pyes juve: nese ndiqet i njejti trend, ēfare vendi do te marre miss Kosova vitin e ardhshem ?!
Ju faleminderit per mirekuptim!

PS. Marigona: e bukur, e menēur, e permbajtur, autentike kosovare, ashtu siē jemi te gjithe ne!

fshatundari

do konkuroi une dhe si keni shenu ju,ka shansa te fitoi vendin e pare,,,,:biggrin:

AlbaSoft
26-08-09, 13:42
http://de.fishki.net/picsw/082009/26/bonus/miss2009/016.jpg

doGzona
26-08-09, 13:48
http://de.fishki.net/picsw/082009/26/bonus/miss2009/016.jpg

Sa e bukur...

AlbaSoft
26-08-09, 13:49
Sa e bukur...

Kan te ngjar me avatarin tend

Fshatari
26-08-09, 16:54
do konkuroi une dhe si keni shenu ju,ka shansa te fitoi vendin e pare,,,,:biggrin:

Zana i kishte 19 vjet vitin e kaluar. Marigona 18 vjet! Sa vjet do ti kete eminja vitin e ardhshem ?!
Konkluzon logjik: ne ate konkurs mund te marrin pjese vetem vajza te moshes madhore.
Nese logjikoni si une, per ēdo vit mosha e kosovares na del ma e re!
19, pastaj 18, e vitin e ardhshem 17. Eminja duhet me ba saber sepakut edhe dy vjet!

Urata
26-08-09, 19:46
Miss Kosova mori vendin e tretė nė botė

http://www.rtklive.com/img/cnt/news/marigona_dragusha_miss_koso.gif

[QUOTE=Fshatari]E kam nje problem me logjiken time ! Nuk po di me zgjidh kete enigme:

Vitin e kaluar, miss Kosova, kusherina jeme Zana Krasniqi, e zuni vendin e 6-te. Kete vit, Marigona, vendin e 3-te.
Tash po ju pyes juve: nese ndiqet i njejti trend, ēfare vendi do te marre miss Kosova vitin e ardhshem ?!
Ju faleminderit per mirekuptim!

PS. Marigona: e bukur, e menēur, e permbajtur, autentike kosovare, ashtu siē jemi te gjithe ne!

fshatundari


Me fal Fshatari a...! Kosova ka shume me te bukura vajza se Marigona, e para! E dyta, nuk tregoj mencuri fare, e treta e 'permbajtur sepse e dinte ku qendron ajo n'krahasim me te tjerat...!

Dreqi le ta marre kete pune...! Viti 2009, shek. 21, Kosova e pavarur, cdo dokumentacion e ke ne tri gjuhe n'Kosove dhe keto gocat tona spo ia bejne verr menyres se te shprehurit/oratorise...!

Edhe une gati si Luana kam mendue sa i perket bukurise s saj( nganjeher dukej dhe sikur t'jete aziatike!!!!! pastaj, shihne ne fund fare kur duhej te pergjigjej ne pyetjen e fundit, ate pungj te flokeve dhe veshet e saj...!!

Me qellim e solla dhe foton ne afishimin e pare te Fshatarit...! N'ftyre s'eshte hiq gje, e trupin e kishte t'gjate/drejte...!

E kam thene me heret dhe po e them dhe tani: Rrofte Donald Trump....!

Guri i madh
26-08-09, 20:21
E kam nje problem me logjiken time ! Nuk po di me zgjidh kete enigme:

Vitin e kaluar, miss Kosova, kusherina jeme Zana Krasniqi, e zuni vendin e 6-te. Kete vit, Marigona, vendin e 3-te.
Tash po ju pyes juve: nese ndiqet i njejti trend, ēfare vendi do te marre miss Kosova vitin e ardhshem ?!
Ju faleminderit per mirekuptim!

PS. Marigona: e bukur, e menēur, e permbajtur, autentike kosovare, ashtu siē jemi te gjithe ne!

fshatundariuuuuuu edhe ti kusheriiiiii ja hiqq nuk behet kjo pun vetem nese je nga grashtica nuk ka problem , jo kurr nuk kam mendue se nji kusheri i imi me qen marksist leninist PDK,

murrizi
26-08-09, 20:35
[quote=Fshatari]Miss Kosova mori vendin e tretė nė botė

http://www.rtklive.com/img/cnt/news/marigona_dragusha_miss_koso.gif

E kam thene me heret dhe po e them dhe tani: Rrofte Donald Trump....!
Edhe mirė e ke thėnė qė rroft Donald Trumpi, e i pifsha ujin pėr shnet se n'koft gjallė ka mi bo nji bukuroshe shqiptare Miss World 2010
Misteri veq u sigurue:

http://newsnetz-blog.ch/zumrundenleder/files/2009/06/missworld.jpg

emine
26-08-09, 21:27
[quote=Fshatari]Miss Kosova mori vendin e tretė nė botė

http://www.rtklive.com/img/cnt/news/marigona_dragusha_miss_koso.gif
Me fal Fshatari a...! Kosova ka shume me te bukura vajza se Marigona, e para! E dyta, nuk tregoj mencuri fare, e treta e 'permbajtur sepse e dinte ku qendron ajo n'krahasim me te tjerat...!

Dreqi le ta marre kete pune...! Viti 2009, shek. 21, Kosova e pavarur, cdo dokumentacion e ke ne tri gjuhe n'Kosove dhe keto gocat tona spo ia bejne verr menyres se te shprehurit/oratorise...!

Edhe une gati si Luana kam mendue sa i perket bukurise s saj( nganjeher dukej dhe sikur t'jete aziatike!!!!! pastaj, shihne ne fund fare kur duhej te pergjigjej ne pyetjen e fundit, ate pungj te flokeve dhe veshet e saj...!!

Me qellim e solla dhe foton ne afishimin e pare te Fshatarit...! N'ftyre s'eshte hiq gje, e trupin e kishte t'gjate/drejte...!

E kam thene me heret dhe po e them dhe tani: Rrofte Donald Trump....!
po e bukur qenka si mushkoje :P tash e shofe mire ne ekt foto:(

Urata
26-08-09, 22:00
[quote=Urata]
po e bukur qenka si mushkoje :P tash e shofe mire ne ekt foto:(

O pasha kon kam ti je 1000 hise ma e bukur...!

doGzona
27-08-09, 02:22
Me fal Fshatari a...! Kosova ka shume me te bukura vajza se Marigona, e para! E dyta, nuk tregoj mencuri fare, e treta e 'permbajtur sepse e dinte ku qendron ajo n'krahasim me te tjerat...!

Dreqi le ta marre kete pune...! Viti 2009, shek. 21, Kosova e pavarur, cdo dokumentacion e ke ne tri gjuhe n'Kosove dhe keto gocat tona spo ia bejne verr menyres se te shprehurit/oratorise...!

Edhe une gati si Luana kam mendue sa i perket bukurise s saj( nganjeher dukej dhe sikur t'jete aziatike!!!!! pastaj, shihne ne fund fare kur duhej te pergjigjej ne pyetjen e fundit, ate pungj te flokeve dhe veshet e saj...!!

Me qellim e solla dhe foton ne afishimin e pare te Fshatarit...! N'ftyre s'eshte hiq gje, e trupin e kishte t'gjate/drejte...!


E kam thene me heret dhe po e them dhe tani: Rrofte Donald Trump....!

O Urata,per ate pungj e shkreta nuk ka pas faj, per ate dhe i kan dale veshet jo mire, se ia kan shkulen qikes floket.Nuk di cka eshte puna e ketij pungji, edhe Zana Krasniqi e pat vjet.....!! :tongue:

Ne ate foton qe solli AlbaSoft me pelqeu me shume.

Urata
27-08-09, 04:23
Pse bre doGzone su paraqitshe ti per Miss Universe...? Ne mos vendin e pare, te dytin gjitheqysh do ta mirrje...!

Makresh
27-08-09, 10:31
E treta e vėrteta :D

vendasi
27-08-09, 12:34
Sikur te kishte mundur t'i pergjigjet gjyqetarit vetem me gjeste pa e hapur gojen do te ishte plasu edhe ndoshta ne vendin e dyte...(bukuri po trurin e zbrazet)....

Kalimero
27-08-09, 14:48
http://www.rtklive.com/img/cnt/news/marigona_dragusha_miss_koso.gif


e mir tek kuka e mire be,taman pur Bajram Rexhepin e do qer ,asaj veq i ka skaduen afati :biggrin: u boe e purdorshem ,
bash qasish ftire Hanumshahski e paska,
mi hallakaten be qito gjarijat e furumit pu besoj e pu baj be qe jon ma t heshme se qekjo
shnetje

lovely
27-08-09, 16:27
amon dikush ma bini ate interviste qe e paska pas kjo me ate gjyqtar, se ne linkun qe e kish pru ai futbolleri, ani nom ish pergjegj qika, edhe patriote bile,+ bamirese, po tybe.

http://www.youtube.com/watch?v=qAwJzUtp7vw&NR=1

http://www.youtube.com/watch?v=SVFhcIAS_HI&NR=1

emine
27-08-09, 16:35
Sikur te kishte mundur t'i pergjigjet gjyqetarit vetem me gjeste pa e hapur gojen do te ishte plasu edhe ndoshta ne vendin e dyte...(bukuri po trurin e zbrazet)....

me pas qen bjondin kishit pas vica per to,paska edhe ksoje qe spaskan send mrenda:tongue:

jadore
27-08-09, 17:11
qy gjelozat ..a veq qe eshte qika e mixhes Jakupit po ju vjen inati-a.. edhe qiken e motres e ka pas mis tu Kosove , e kane me rod kshtu ..e po ju garantoj qe po ti merr pjes vitin tjeter qika e tij miss globi ka me dal..
cka jeni tek me e qinu qiken , bukurine ja kane pa ato,pse a mos pat me i fotografu e me i ekspozu trute-a..
hajt pasha Marigonen veq perpara e mos u ndal se po u ktheve mbas mbet prezentuese e salloonit te mobiljeve te Hysi..ose ose ..keshtu..veq perpara(ngom mu lyp azil masi je qatje )

emine
27-08-09, 17:13
qy gjelozat ..a veq qe eshte qika e mixhes Jakupit po ju vjen inati-a.. edhe qiken e motres e ka pas mis tu Kosove , e kane me rod kshtu ..e po ju garantoj qe po ti merr pjes vitin tjeter qika e tij miss globi ka me dal..
cka jeni tek me e qinu qiken , bukurine ja kane pa ato,pse a mos pat me i fotografu e me i ekspozu trute-a..
hajt pasha Marigonen veq perpara e mos u ndal se po u ktheve mbas mbet prezentuese e salloonit te mobiljeve te Hysi..ose ose ..keshtu..veq perpara(ngom mu lyp azil masi je qatje )

ev jadorke ,si bombe je,si pasha kryte e shpuzes,,,,

thellenza
27-08-09, 18:38
Cka pasket keshtu bre, valla boll po me pelqeka...kam ndi edhe une se nuk kish pas dite me fole bash mire por sa me dite cika me shume, hala nuk ka dale prej pubertetit :D... per nga pamja nuk paska vrejtje.

quote=Llapjani_HH]

Krejt mirė, veq qaty ku po shkrun Kosovo nuk ėshtė kah m'pėlqen hiq.

Po pse nuk po marrin guxim e me shkrue Shqip KOSOVA, por e shkruajn serrbisht Kosovo:redface:

Une me qat mbishkrim Kosovo nuk e kisha votue kurr edhe pse ėshtė Shqiptare.[/quote]

Edhe Shiqperise i thojme ne shqip Shqiperia, por e gjithe bota i thone Albania, sikurse edhe Gjermanise Deutschland-Germany e disa vendeve tjera. Mos paqim ne halle tjera, se qysh te therasin fort dert i madh valla. :rolleyes:

doGzona
27-08-09, 22:31
Pse bre doGzone su paraqitshe ti per Miss Universe...? Ne mos vendin e pare, te dytin gjitheqysh do ta mirrje...!

Kurre nuk te kisha koriten...:tongue: vetem me pas shkua emine, garante vendin e pare e kishte marrun...:smile:

Llapjani_HH
27-08-09, 22:55
Cka pasket keshtu bre, valla boll po me pelqeka...kam ndi edhe une se nuk kish pas dite me fole bash mire por sa me dite cika me shume, hala nuk ka dale prej pubertetit :D... per nga pamja nuk paska vrejtje.

quote=Llapjani_HH]

Krejt mirė, veq qaty ku po shkrun Kosovo nuk ėshtė kah m'pėlqen hiq.

Po pse nuk po marrin guxim e me shkrue Shqip KOSOVA, por e shkruajn serrbisht Kosovo:redface:

Une me qat mbishkrim Kosovo nuk e kisha votue kurr edhe pse ėshtė Shqiptare.

Edhe Shiqperise i thojme ne shqip Shqiperia, por e gjithe bota i thone Albania, sikurse edhe Gjermanise Deutschland-Germany e disa vendeve tjera. Mos paqim ne halle tjera, se qysh te therasin fort dert i madh valla.:rolleyes:
thellenza Kosovės si nė Shqip si nė gjuhėt tjera i thojn prap Kosova, pėrveqėse shkiet i thojn Kosovo.
E pėr atė se shkiet i thojn Kosovo i thojn edhe tė huajt Kosovo, ngase politikuajt ton nuk kan reague por edhe ata thojn ashtu.

Pėr mua ėshtė shum dert i madh qysh mė thrrasin tjerėt, dhe gjithmon reagoj kur dikush e quan Kosovėn Kosovo.

Kurse pėr disa nuk prish punė edhe nėse i thojn Kosovo i metohija :redface:

Lijanna
28-08-09, 01:55
[quote=Fshatari]Miss Kosova mori vendin e tretė nė botė

http://www.rtklive.com/img/cnt/news/marigona_dragusha_miss_koso.gif
Me fal Fshatari a...! Kosova ka shume me te bukura vajza se Marigona, e para! E dyta, nuk tregoj mencuri fare, e treta e 'permbajtur sepse e dinte ku qendron ajo n'krahasim me te tjerat...!

Dreqi le ta marre kete pune...! Viti 2009, shek. 21, Kosova e pavarur, cdo dokumentacion e ke ne tri gjuhe n'Kosove dhe keto gocat tona spo ia bejne verr menyres se te shprehurit/oratorise...!

Edhe une gati si Luana kam mendue sa i perket bukurise s saj( nganjeher dukej dhe sikur t'jete aziatike!!!!! pastaj, shihne ne fund fare kur duhej te pergjigjej ne pyetjen e fundit, ate pungj te flokeve dhe veshet e saj...!!

Me qellim e solla dhe foton ne afishimin e pare te Fshatarit...! N'ftyre s'eshte hiq gje, e trupin e kishte t'gjate/drejte...!

E kam thene me heret dhe po e them dhe tani: Rrofte Donald Trump....!

Vallah bre Urata as mu sme pelqen kjo far qike...

Urata
28-08-09, 03:17
amon dikush ma bini ate interviste qe e paska pas kjo me ate gjyqtar, se ne linkun qe e kish pru ai futbolleri, ani nom ish pergjegj qika, edhe patriote bile,+ bamirese, po tybe.

http://www.youtube.com/watch?v=qAwJzUtp7vw&NR=1

http://www.youtube.com/watch?v=SVFhcIAS_HI&NR=1


Ne njeren youtube video te Miss. Dragusha m'ra n'sy dhe ky koment shkinishte...! Ku edhe keta e paskan vrejte qe s'diti Gona mu pergjigje...!

*****************

shut you motherfucking serbian ugly mouth , you have no idea what beauty is ?... Look at yourself you ugly serbian cow you all look like old Rakovica just shut your ugly mouth and watch what beauty is ...GO GO GO KOSOVA you have the most beautiful girls in planet ..Meggi you are the best ...fuck off you serbian cow...peace out

AbrahamicMonotheist (1 day ago) 0 Reply
translator messed her up, otherwise she would be first

bojanakovacevic (1 day ago) -3 Reply
kako ona dodje treca...to sam bog zna!!
blago meni kako je pismena...treba da ide da malo pogleda sebe kako je odgovorila na zadnje pitanje ili prevodilac nije znao prevesti ili ona nezna pricati! Ajde dete u skolu!!

Abrahamit i jap te drejte se perkthyesja e beri perkthimin jo te duhur, mirepo Gona kishe "merrke vesh" anglishte!!!!! po jo valla, se edhe aty ku i pyetshin PERSE E ZGJODHE MU KETE FUSTAN, kjo voglushja jone s'diti hiq!

Pergjigja e saj ishte: kam provue shume fustana dhe ky ishte ai qe m'pelqeu!!!!!!!!!
Venezuelja, sa bukur u pergjigj edhe per fustanin e edhe pergjigjen qe i beri gjyqtarit...!

ps: O KALIMERO, o boll mire paske thene ...!

lovely
28-08-09, 08:49
thellenza Kosovės si nė Shqip si nė gjuhėt tjera i thojn prap Kosova, pėrveqėse shkiet i thojn Kosovo.
E pėr atė se shkiet i thojn Kosovo i thojn edhe tė huajt Kosovo, ngase politikuajt ton nuk kan reague por edhe ata thojn ashtu.

Pėr mua ėshtė shum dert i madh qysh mė thrrasin tjerėt, dhe gjithmon reagoj kur dikush e quan Kosovėn Kosovo.

Kurse pėr disa nuk prish punė edhe nėse i thojn Kosovo i metohija :redface:


Llapjon, Kosoves i thojne shqip Kosova, e ne anglisht i thojne KOSOVO! Nuk ka t boj sen me shkinishten ktu. Mos prit qe edhe n gjuhe tjera me i thane Kosova! Nese dikush prej t huajve e quan Kosova, eshte per me na e bo qefin neve, bashkebiseduesit shqiptar :)

lovely
28-08-09, 08:50
Ne njeren youtube video te Miss. Dragusha m'ra n'sy dhe ky koment shkinishte...! Ku edhe keta e paskan vrejte qe s'diti Gona mu pergjigje...!

*****************

shut you motherfucking serbian ugly mouth , you have no idea what beauty is ?... Look at yourself you ugly serbian cow you all look like old Rakovica just shut your ugly mouth and watch what beauty is ...GO GO GO KOSOVA you have the most beautiful girls in planet ..Meggi you are the best ...fuck off you serbian cow...peace out

AbrahamicMonotheist (1 day ago) 0 Reply
translator messed her up, otherwise she would be first

bojanakovacevic (1 day ago) -3 Reply
kako ona dodje treca...to sam bog zna!!
blago meni kako je pismena...treba da ide da malo pogleda sebe kako je odgovorila na zadnje pitanje ili prevodilac nije znao prevesti ili ona nezna pricati! Ajde dete u skolu!!

Abrahamit i jap te drejte se perkthyesja e beri perkthimin jo te duhur, mirepo Gona kishe "merrke vesh" anglishte!!!!! po jo valla, se edhe aty ku i pyetshin PERSE E ZGJODHE MU KETE FUSTAN, kjo voglushja jone s'diti hiq!

Pergjigja e saj ishte: kam provue shume fustana dhe ky ishte ai qe m'pelqeu!!!!!!!!!
Venezuelja, sa bukur u pergjigj edhe per fustanin e edhe pergjigjen qe i beri gjyqtarit...!

ps: O KALIMERO, o boll mire paske thene ...!

nuk e kam pa Dade, nuk di qka me t thane!

thellenza
29-08-09, 19:01
thellenza Kosovės si nė Shqip si nė gjuhėt tjera i thojn prap Kosova, pėrveqėse shkiet i thojn Kosovo.
E pėr atė se shkiet i thojn Kosovo i thojn edhe tė huajt Kosovo, ngase politikuajt ton nuk kan reague por edhe ata thojn ashtu.

Pėr mua ėshtė shum dert i madh qysh mė thrrasin tjerėt, dhe gjithmon reagoj kur dikush e quan Kosovėn Kosovo.

Kurse pėr disa nuk prish punė edhe nėse i thojn Kosovo i metohija :redface:
Me fal, por nuk po e kuptoj sqetesimin tend. Kam ndi se Kosoves i thuhet vetem keshtu, dhe te them te drejten nuk me duket tragjike aspak kjo. Kish me kone sikur se me na thone edhe gjermanet, mos i thuani vendit tone Gjermani por Deutschland!

Llapjani_HH
30-08-09, 17:52
Me fal, por nuk po e kuptoj sqetesimin tend. Kam ndi se Kosoves i thuhet vetem keshtu, dhe te them te drejten nuk me duket tragjike aspak kjo. Kish me kone sikur se me na thone edhe gjermanet, mos i thuani vendit tone Gjermani por Deutschland!
Shqetsimi im ėshtė se njė numėr i madh i Shqiptarėve e quan Kosovėn ashtu si e quajn shkiet e kjo mė pengon dhe pėr mua ėshtė tragjike.

Pasi e pėrmende Gjermanin po tė tregoj se para disa viteve nė ish republiken jugosllave tė maqedonis Shqiptarėt i patėn kėrcėnue me dėnime nėse i thojn Shkupit Shkup e jo Skopje, apo Kėrqovės Kėrqovė e jo Kiqevo.

Po edhe gjermanit me ju tek ta ndalon me ligj, se as kėta qaq burra t'mir nuk jan.

murrizi
01-09-09, 11:54
E DYTA APO E TRETA; APO kadalkadal EDHE E PARA ?!


Kush po luan me ranglist ej ? apo po hajgarohet dikush nė radio tilivizin e Kosoves (TĖ PAVARUR).
E dyta nė Miss Universe 2009,
Marigona Dragusha, u prit nga kryetari i Prishtinės, Isa Mustafa

http://www.rtklive.com/img/cnt/news/imustafa_mdragusha_miss_170.gif

Kryetari i komunės sė Prishtinės, Isa Mustaf, priti sot njė takim me Marigona Dragusha, nga Prishtina, e cila pėrfaqėsoi Kosovėn nė Miss Universe 2009, ku edhe u zgjodh shoqėruese e dytė e Miss Universe 2009. Me kėtė rast kryetari, Mustafa, pėrgėzoi Marigona Dragushėn pėr suksesin e arritur duke thėnė, se sot kishte njė mysafire tė veēantė e cila ia ka zbardhur fytyrėn Prishtinės dhe tėrė Kosovės nė arenėn ndėrkombėtare. “Marigona Dragusha, ka arritur njė nivel shumė tė lartė tė prezantimit, dhe nė emėr tė komunės e pėrgėzoi pėr sukseset e saja nė Miss Universe, duke i dėshiruar suksese nė ndėrtimin e karrierės sė saj nė tė ardhmen”, tha kryetari Mustafa.

Ai vlerėsoi lartė suksesin e Dragushes dhe e quajti atė ambasadore tė bukurisė kosovare.

“Ne e vlerėsojmė kėtė kandidim tė saj dhe kėtė fitore tė saj me rėndėsi tė veēantė pėr Kosovėn dhe Prishtinėn. Ka qenė njė ambasadore e shkėlqyer atje, e ka prezantuar Kosovėn, e ka afirmuar kryeqytetin tonė, kėshtu qė ne tani dėshirojmė qė kjo tė arrijė suksese tė jashtėzakonshme si nė Kosovė ashtu edhe nė arenėn ndėrkombėtare”, tha kreu i komunės sė Prishtinės Isa Mustafa.

Ai i premtoi pėrkrahje Marigona Dragushės dhe me kėtė rast ia dhuroi asaj simbolin e kryeqytetit, - Hyjneshėn nė Fron.

Marigona Dragusha, kryetarin e Prishtinės Isa Mustafa pėr pritje dhe pėr pėrkrahjen qė i ka dhėnė

“Kam shpresuar pėr njė ēmim, por jo tė tretin, megjithatė jam shumė e lumtur pėr vendin e tretė”, theksoi Dragusha, njofton Zyra pėr informim pranė KK Prishtinė.
rtklive

pirro
01-09-09, 17:01
Ani do do femna ( te forumit) po e shajn " jo nuk u doke bukur" heheheheeh.

Qato femna qe po e shajn Dragushen qeshen qishtu: " ahahahaaaaaaaaaaaaaaaaa, spo di mire sikur njani qe po e emiton

Shpati
01-09-09, 21:30
Ani do do femna ( te forumit) po e shajn " jo nuk u doke bukur" heheheheeh.

Qato femna qe po e shajn Dragushen qeshen qishtu: " ahahahaaaaaaaaaaaaaaaaa, spo di mire sikur njani qe po e emiton

Ani de Pirro kjo Shqiptark ka dal e treta naj tjeter bohet e para .
Qeshtu shkon puna.