PDA

View Full Version : Marigona qė qėndisi bukurinė ...


Jana
10-09-09, 01:06
Marigona Dragusha kohė mė parė ėshtė shpallur shoqėruesja e dytė e Miss Universit 2009 , qė u mbajt nė Bahama tė SHBA-ve. Bukuria shqiptare, kėsisoj, ka kaluar kufijtė nacional dhe ėshtė bėrė vlerė e pėrbotshme e botės sė bukur. Krenaria shqiptare ėshtė ngritur nė Olimp dhe Marigona ėshtė femra e parė shqiptare qė kėtė bukuri e bėn tė ngritėt aq lartė, sa qė tė prekė edhe qiellin

Marigona, si ndjehesh, tashti qė je shpallur ndėr femrat mė tė bukura nė botė. A ka ndryshuar diēka nė jetėn tuaj?
Ėshtė ēmimi mė i madh qė mė ėshtė dhėnė ndonjėherė, ndihem shumė e lumtur dhe shumė me fat qė kam arritur ta prezantoj Kosovėn ashtu si ndoshta edhe keni pritur ta bėj. Ėshtė nder i madh pėr mua, si edhe pėr shtetin tim.
Mendoj se nuk ka ndikuar asgjė te personaliteti im. Vazhdoj tė jem po ajo vajza e thjeshtė, e sinqertė dhe e shoqėrueshme…nuk mė ėshtė rritur mendja, ha ha ha. Unė jam ajo qė kam qenė, por njerėzit po mė bėjnė qė unė tė ndihem pak mė e ngritur
http://www.telegrafi.com/data/image/Marigona-D1.jpg
A e prisje kėtė ēmim?
Kam shumė vetėbesim dhe kjo mė ka ndihmuar qė tė ndihem e sigurt edhe atje... sigurisht qė jam nisur me synimin qė tė shpėrblehem.
Ēka ka ndikuar qė tė shpallesh miss, bukuria totale, sytė, ecja, trupi, menēuria...?
Prej ditės sė parė tė konkurrimit, kam pasur shumė vullnet, jam munduar tė jem aktive gjatė gjithė kohės, t’i tregoj aftėsitė e mia. Kanė qenė shumė me rėndėsi, sigurisht edhe bukuria, inteligjenca, ecja dhe energjia sa ke mundur tė pėrballosh pagjumėsinė, qėndrimin nė kėmbė gjatė tėrė kohės sė ushtrimeve tė shumta, etj.
http://www.telegrafi.com/data/image/Marigona-D2.jpg
A do tė thotė se ‘bukuria' triumfon mbi tė gjitha?
Mendoj qė bukuria nuk triumfon mbi tė gjitha, janė disa veti tjera tė cilat janė mė tė rėndėsishme se bukuria.
Mendon se duhet tė jesh domosdoshmėrisht e bukur pėr tė qenė modele?
Jo, ka femra qė nuk janė tė bukura dhe tė tėrheqin.
Cilat mendon se janė kriteret?
E para, duhet tė jesh e gjatė, me njė linjė tė hollė klasike. Mjafton tė dish tė nxjerrėsh nė pah gjithēka qė ke!
http://www.telegrafi.com/data/image/Marigona-D3.jpg
Ēfarė tė josh mė shumė nga puna si modele, ideja e njė stadi tjetėr financiar, vėmendja e tė tjerėve apo kontaktet me persona tė rėndėsishėm?
Ana materiale nuk mė ka interesuar asnjėherė,thjesht kam dashur qė ėndrrėn time ta bėj njė ditė realitet dhe jam e lumtur qė sot ėshtė kėshtu.
Ēka e bėn tė bukur njė femėr?
Pėrveē bukurisė, duhet ta ketė dhe personalitetin e saj.
http://www.telegrafi.com/data/image/Marigona-D4.jpg
Bukuria ėshtė vlerė dhe kjo vlerė po materializohet, apo jo?
Nė kohėn tė cilėn po jetojmė, jo vetėm bukuria por edhe shumė vlera tjera po materializohen. Varet, mė shumė nga ai apo ajo qė e sjell vlerėn dhe mėnyrėn se si e determinon dhe i jep kufizim.
Ēfarė tė bėn tė lumtur?
Miqtė, familja ime, dhuratat. (Qesh)
Ēfarė natyre ėshtė Gona?
Jam natyrė e qetė, e rezervuar. Mė pėlqen tė jem e rrethuar nga njerėz qė njoh sepse ndihem mė e sigurt. Mund tė jesh e bukur nė shumė mėnyra… ambientet ku ndodhem… nuk e di. Jam e urtė dhe pak e turpshme ndonjėherė. (Qesh)
http://www.telegrafi.com/data/image/Marigona-D6.jpg
Mund tė thuhet pėr ty se je njė vajzė me karakter tė fortė?
Shpresoj tė thuhet. (Qesh)
Pėr ty, ėshtė mė i rėndėsishėm: Gėzimi, fati apo dashuria?
Mendoj se duhet tė kesh fat qė tė kesh gėzim dhe dashuri. Janė tė lidhura me njėra-tjetrėn.
http://www.telegrafi.com/data/image/Marigona-D5.jpg
Tė pėlqen tė ndjesh tė gjitha vėshtrimet drejtuar mbi ty?
Jo gjithmonė. Nė rastet kur duhet tė ndjehen, atėherė po, ama jo gjithmonė duhet.
Tashmė qė u janė hapur dyert e (botės), duket se keni zgjedhur portėn e Nju-Jorkut?
Po, sigurisht edhe me ndihmėn shumė tė madhe tė Fadil Berishės, i cili mė ka ndihmuar shumė qė tė hyjė nė botėn e modelizmit nė New York, do tė vazhdoj tė punoj si modele dhe tė arrij suksese tė reja.
http://www.telegrafi.com/data/image/Marigona-D8.jpg
Si ndihesh pėrpara objektivit tė Fadil Berishės?
Shumė mirė. Ėshtė shumė e lehtė tė qėndrosh pėrpara objektivit tė Fadilit sepse ai ėshtė njė person qė tė drejton vetė dhe tė largon ēdo emocion.
Keni paralajmėruar edhe njė kontratė me Donald Trump. Pėr ēfarė kontrate bėhet fjalė?
Nė fakt, kam edhe disa oferta tjera pėrveē agjencisė sė Trump, kėshtu qė ende nuk kam vendosur se ku do tė jem.
http://www.telegrafi.com/data/image/Marigona-D9.jpg
Merreni me ndonjė aktivitet sportiv?
Ndonjėherė merrem me basketboll, mė pėlqen ky sport.
Mbani dietė?
Nuk mbaj dietė, por i kushtoj rėndėsi ushqimit.
Cilat ishin pritshmėritė tuaja. Ēfarė do t’i shtoje karrierės tėnde?
Gjithēka...Ambiciet e mia janė tė mėdha, shpresoj tė kem fat dhe t’i realizoj, sepse jo gjithēka varet prej meje. Arti nuk ka kufi...

Prishtinasja_
11-09-09, 14:25
Kemi me te bukura se Marigona, por mire boll bile qe e ka perfaqsua Kosoven dhe ka arrit nder 3 me te parat!
E bukur deri diku, por shume e "tharbt" po me duket bre! :rolleyes:

emine
11-09-09, 14:32
Kemi me te bukura se Marigona, por mire boll bile qe e ka perfaqsua Kosoven dhe ka arrit nder 3 me te parat!
E bukur deri diku, por shume e "tharbt" po me duket bre! :rolleyes:


e paske formulu shume mire ,qet tharbtsin e saje,sepse diqka e pa natyrshme shfaqet ne mimiken e saje ne buzeqeshjen e saje,dhe me te vertet ka shume me te bukura,e me vje gjunah qe nuke ka marr nje titulle nje femer qe meritone dhe ka gjitha tiparet pozitive te prezentoje Kosove,,,,,ma sherr pa hile kam shenu,vetem sa shofe ne foto seshte per te then miss,,,,

Prishtinasja_
11-09-09, 14:51
e paske formulu shume mire ,qet tharbtsin e saje,sepse diqka e pa natyrshme shfaqet ne mimiken e saje ne buzeqeshjen e saje,dhe me te vertet ka shume me te bukura,e me vje gjunah qe nuke ka marr nje titulle nje femer qe meritone dhe ka gjitha tiparet pozitive te prezentoje Kosove,,,,,ma sherr pa hile kam shenu,vetem sa shofe ne foto seshte per te then miss,,,,
Po de per Miss Universe nuk eshte kan kjo !
Kemi femra me te bukura dhe me te zgjuara se kjo !

roadrunner
11-09-09, 15:11
Po valla kena femra ma te bukra, po jon te mbyllta, arsyet jane te shumta, por ka te bej me shume me josigurine ndaj profesionisteve dhe mentalitetin e disave ne Kosove. Jo te gjithe prinderit i dojne vajzat e tyre ne rradhe te para ne keso menyre, kurse tjetra eshte friga nga keta menaxherat qe parashtrojne kushtezime per te arritur deri tek nje post.

thellenza
11-09-09, 17:43
Emine dhe Prishtinasja: Kemi dhe s'kemi me te bukura.. nuk duhet te kete vetem fytyren nje e zgjedhur per mendimin tim, eshte me rendesi edhe trupi i gjat dhe i holle siq e kishte kjo cik.. Kete gje fatekeqesisht nuk e sheh shpesh tek kosovaret tona, ne pergjithesi jan te shkurta me kuka te gjona femrat tek ne. Une per vete nuk po i shoh verejtje kesaj cike. Bilem me kete trup si te saj e kemi vetem edhe nje: Diellza Kolgeci.

Prishtinasja_
12-09-09, 09:20
Emine dhe Prishtinasja: Kemi dhe s'kemi me te bukura.. nuk duhet te kete vetem fytyren nje e zgjedhur per mendimin tim, eshte me rendesi edhe trupi i gjat dhe i holle siq e kishte kjo cik.. Kete gje fatekeqesisht nuk e sheh shpesh tek kosovaret tona, ne pergjithesi jan te shkurta me kuka te gjona femrat tek ne. Une per vete nuk po i shoh verejtje kesaj cike. Bilem me kete trup si te saj e kemi vetem edhe nje: Diellza Kolgeci.
Thellenza une e di se shpesh here me bjen te i ndegjoj njerzit qe ju pelqen nje femer thojn " valla Miss ish kon krejt " dmth. duhet me fytyr e me trup, krejt "all inclusive" ! :biggrin:

Kjo jam e bindur qe i ka plotesua kushtet per nje Miss (trupin,gjatesin) por ne ftyre nuk me ka pelqy shume !

thellenza
12-09-09, 23:17
Thellenza une e di se shpesh here me bjen te i ndegjoj njerzit qe ju pelqen nje femer thojn " valla Miss ish kon krejt " dmth. duhet me fytyr e me trup, krejt "all inclusive" ! :biggrin:

Kjo jam e bindur qe i ka plotesua kushtet per nje Miss (trupin,gjatesin) por ne ftyre nuk me ka pelqy shume !Heheh, edhe mua shpesh here me bjen te cuditem me keta njerz, se kujt i thone "valla miss ish".. perndryshe po me duket se e di cka dmth fjala miss:wink:, por..wie heißt es so schön: über geschmack kann man sich nicht streiten! Veq se mendoj qe trupi luan rol me te madh se sa tjerat. :smile: