PDA

View Full Version : Vdiq tifozi francez nė Beograd


Arb
29-09-09, 20:04
http://www.gazetaexpress.com/images/gexGallery/16059/cache/navijac-v-490x320.jpg


Vdiq tifozi francez nė Beograd

Nga Express mė 29.09.2009 nė ora 11:40
Tifozi francez, i cili ishte rrahur brutalisht nė qendėr tė Beogradit, ka vdekur sot nė mėngjes, njofton Agjencia e Lajmeve B92. 28-vjeēari Brice Taton u sulmua mė 17 shtator nga huliganė futbolli, pėrpara ndeshjes mes FC Partizanit tė Serbisė dhe ekipit Francez Toulouse. Policia serbe vetėm dy ditė pas kėsaj ngjarje kishte arrestuar 11 persona nė lidhje me kėtė incident. Dhjetė nga ta janė mbajtur nė paraburgim pėr 30 ditė me akuzat pėr vrasje nė tentativė.

roadrunner
29-09-09, 20:06
Po bre gjynah. Ju preft shpirti ne paqe. Shyqyr po e sheh edhe Franca qfar budall ka Serbia.

murrizi
29-09-09, 20:17
Kush e mbyti Franqezin 28 vjeqar ???


Ju lutem !
Derisa serbia i pati arrestuar 11 persona tė dyshuar, dhe mė von tre nga ata qė do tė dėnohen, prap nuk ju mbetet faji atyre qė e goditėn Franqezin Bris Taton. Jo sepse jam i bindur qė huliganėt nuk dinin se ēfar bėnin, kur dihet se ēfar shoqėrie e sėmur ėshtė Serbia nė njėrėn anė, dhe helmi qė i kan shpricatur politika pėr rrafsh 2 decenie nė anėn tjetėr.
Pranuk e mbyti Brisin Huligani serb, por atė e mbyti Serbia ,edhe atė me qėllim hakmarrjeje ndaj Franqezėve Liridashės, qė e ndihmuan Kosovėn. (kujtoj mikun tim franqez qė u plagos nė Koshare).

vjeshta
07-10-09, 13:06
Vdiq ,por me siguri i'au falin per hir te mardhenjeve te mire qe kan ne mes veti keto dy shtete.

Tomori
11-10-09, 16:21
Ska problem se nuk bahet nomi se paska vdek ky far burri puna madhe,,,

Oqeani
11-10-09, 16:26
Pse do te prsihe pune kjo gje, kur diher se ne Ballkan jeta eshte e lire !

progress
11-10-09, 17:07
Nuk munde te them se jam ndi mir me humbjen e nje te riut . ne radhe te pare aje ka qen njeri dhe me vi keq se ka humb ashtu ne menyre barbare , ama dita dites bota po pajtohet se populli serbe eshte nje nder populli qe din te bej nje makaber tilla .e jo tjet tolerante dhe miqesore .....