PDA

View Full Version : Krasniqi i lėnduar! Anulohet meēi kundėr Dimitrenkos


Qika^Me^Kule
08-11-09, 21:45
http://www.luankrasniqi.com/images/luan_illu_home.gif

Luan Krasniqi, boksieri me renome, pėr meēin e 28 nėntorit tė kėtij viti kundėr Alexander Dimitrenkos ndėrmorri shumė, por njė akcidentė deri sa po bėnte stėrvitje, e pengon qė ta zhvilloj duelin e shumėpritur.
Njė lėndim nė ligamentin e kyēit tė kėmbės sė djathtė e bėri tė pamundshėm luftėn nė Oberhausen. Ky lajm, pėr Luan Krasniqin ishte tejet i hidhur: „Unė jam i dėshpruar, por nuk kam mundėsi pėr tė vazhduar mėtej stėrvitjet. Mjekėt thonė se duhet tė bėj pushim njė javė tė tėrė dhe se brenda katėr javėsh do tė shėrohet plotėsisht. Prandaj, kjo e bėnė tė pamundur kėtė luftė.“
Por, edhe pėrkundėr kėtij lėndimi fatkeq, Krasniqi shikon pėrpara: „Unė dėshiqroj qė sa mė parė qė ėshtė e mundur tė reahabilitohem tėrėsisht dhe pastaj tė luftoj kundėr Dimitrenkos. Unė jam stėrvitur shumė dhe se pėr kėtė isha tejet i pėrgatitur.“
Ne dhe tifosėt e tij, Luan Krasniqit i dėshirojm shėrim tė mirė dhe kthim sam ė tė shpejtė nė ring.
(071109)

zurück zu News (http://www.luankrasniqi.com/index.html)

Makresh
09-11-09, 09:30
E paskan rreh para vakti si duket.

premium
09-11-09, 11:31
Luan Krasniqi ėshtė njė boksier i mirė dhe shumė talent .. por njė gjė nuk me pelqen tek ai.
nuk po mundet tė perballon rahjen e kundershtarit .
ne pyetje ėshtė edhe mosha .

jEtA_1
09-11-09, 11:44
Me padurim e kam pritur kete mec

Peja-Boy
09-11-09, 17:47
I ka la paret e Hoxhes edhe ky ...

pirro
10-11-09, 15:40
Tash ka me ja nis me boksu per mahalle

Zero Cool
10-11-09, 16:07
Tash ka me ja nis me boksu per mahalle
ncuk sbesoj, se tuten qe pe rrehin :P

Peja-Boy
10-11-09, 19:19
Rrezikon pensionimin
Luan Krasniqi rrezikon ta pėrfundojė karrierėn pa e zhvilluar meēin e shumėpritur ndaj rusit Alexander Dimitrenko, i cili ishte paraparė tė zhvillohej mė 28 nėntor. Boksieri kosovar, i cili lėndoi nyjėn e kėmbės sė djathtė kėtė javė, shpreson pėr njė mundėsi tjetėr nė vitin 2010, por gjithashtu e pret edhe mė tė keqen – pensionimin.Lėndimi i pėsuar nė ligamentet e nyjės sė kėmbės sė djathtė, pėrpos anulimit tė meēit tė shumėpritur me rusin Alexander Dimitrenko, qė ishte paraparė tė zhvillohej mė 28 nėntor, mund t’i kushtojė Luan Krasniqit me pėrfundim tė karrierės.

Njė gjė ėshtė e sigurt: boksieri kosovar nuk do tė boksojė nė vitin 2009, por ai i druhet mė tė keqes - pėrfundimit tė detyrueshėm tė karrierės. “Unė kam shpresė pėr njė mundėsi tjetėr nė vitin 2010. Por, gjithashtu e pres edhe mė tė keqen”, theksoi 38 vjeēari pėr tabloidin gjerman Bild.

Edhe pse ky pritej tė ishte viti i tij i rikthimit, Krasniqi, qė ka pasaportė gjermane, nuk pati fat. Edhe Universum Box-Promotion ka rėnė nė hall tė madh, ngase duhet tė luftojė qė ta gjejė njė ēift tjetėr pėr ta zhvilluar njė meē nė Oberhausen mė 28 nėntor nė vend tė atij Krasniqi-Dimitrenko, i cili tashmė ėshtė anuluar.

“Nė atė natė, ZDF do tė pėrqendrohej tek kjo luftė. Por, ne duhet ta anulojmė atė. Do tė mundohemi t’i transmetojmė luftėrat tjera tė Sartison Alekseev etj”, ka thėnė menaxheri i Universum, Dietmar Poszwa.

Luan Krasniqi kishte pėsuar lėndim tė hėnėn nė ligamentin e kyēit tė kėmbės sė djathtė tek po bėnte stėrvitje. “Mė pas kam provuar tė stėrvitem tė martėn dhe tė mėrkurėn, por nė realitet nuk shkoi mirė. Unė duhet tė jem 100 pėr qind nė formė, para se tė futem nė ring. Pėr momentin jam totalisht nė depresion. Kjo luftė ėshtė mė shumė se e rėndėsishme pėr mua”, theksoi Krasniqi i cili nė karrierėn e tij profesioniste pati 35 meēe, prej tyre 30 fitore, 4 humbje dhe 1 barazim.

Kjo do tė ishte lufta e tij vendimtare pėr karrierėn e bujshme. Njė humbje do ta detyronte atė ta pėrfundonte karrierėn, ndėrsa fitoren e konsideronte tė rėndėsishme pėr ta vazhduar luftėn pėr titull tė kampionit tė botės.

Guri i madh
13-11-09, 16:38
une i lutna LUANIT te hjek dor nga boksi ,nese gjithsesi i duhen paret une po ja fali do meluna veq mos te shof ne dysheme

Fshatari
14-11-09, 17:34
une i lutna LUANIT te hjek dor nga boksi ,nese gjithsesi i duhen paret une po ja fali do meluna veq mos te shof ne dysheme
Valla mire asht me u terhjek me koke nalt se i shtrim per toke. Mosha ne boks asht e pamshirmshme...!