PDA

View Full Version : Kikboks: Titulli i botės mbetet te Xhavit Bajrami


murrizi
21-11-09, 23:48
Prishtinė, 21 Nėntor 2009 (Kosovapress) Koha 23:44
Titulli i botės nė kikboks nė versionin e ISKA ka mbetur te shqiptari, Xhavit Bajrami, pasi qė sonte nė Pallatin e Rinisė dhe Sporteve nė natėn e “gladiatorėve” dueli nė mes Bajramit dhe francezit Freddy Kemayo, ka pėrfunduar pa fitues.

Nė njė atmosferė tė bukur sportive dueli nė mes kėtyre dy “gladiatorėve” tė mėdhenjtė ka dhėnė njė dyluftim tė fortė, qė shpesh herė ngritėn nė kėmbė sallėn e mbushur mė tifozėt e kėtij sporti.

Tė dy kikbokserėt nė ring nuk kursyen goditjet e njėpasnjėshme gjatė pesė rundeve sa ishte paraparė tė zgjatė ky duel.

Sipas gjyqtarėve tė kėtij spektakli sportiv, ky duel ishte i barabartė dhe se, titulli edhe mė tutje do tė mbetet tė kosovari, Xhavit Bajrami.

Ndėrkohė pas duelit kryesor tė mbrėmjes nė mes Bajramit dhe Kemayou, u zhvilluan edhe gjashtė duel nė kikboks dhe boks nė mes pėrfaqėsues sė Kosovės dhe Bosnjės.

Kosovarėt ishin mė tė mirė duke fituar pesė duele, kurse vetėm njė pėrballje pėrfundoi pa fitues.

murrizi
21-11-09, 23:50
Zakonisht me sportin merrej Artisti (quditem pse sonte sqenka ktu pari) por unė me fol t'drejtėn nuk jam i pajtimit me fitoren e Xhavitit. Kampionet Botrorė duken ndryshe Xhavit Bajrami...

GjIlAnAsI_cSi
22-11-09, 01:11
Per ke po boksojka ky?

E ka perfaqesu Kosoven ne kiks boks?

BACALOKU
22-11-09, 10:42
Ky far xhavit haliti me hile ka fitue se franqezi e ka rreh gojs.po komunistat i bajn tana senet me rren edhe sportin pse jo.

BACALOKU
22-11-09, 10:42
Per ke po boksojka ky?

E ka perfaqesu Kosoven ne kiks boks?


jo kosoven jo po nji klub te vllaznive bajrami pej zvicrres.