PDA

View Full Version : tamlariza


elsaaa08
27-11-09, 22:30
a mundeni me me tregu dikush se si bahet tamlarisi nese nuk e kini te qarte se qka ashte eshte qumshte me orize qe behet i embel e kuptoni ju lutem me gjeni nje rezete

teutaA
27-11-09, 22:36
a mundeni me me tregu dikush se si bahet tamlarisi nese nuk e kini te qarte se qka ashte eshte qumshte me orize qe behet i embel e kuptoni ju lutem me gjeni nje rezete

tomel edhe oris i zien bashk veq kujdes se mos po kapet per tengjerje rrij gati perzije edhe shiqer i qet varet sa ka tamel dmth sipas qefit me ba embel nderkoh kqyre me lug orizin edhe e din a u zije boll tani qite neper tablla te vogla edhe prite te ftohet kshtu e qesim te na

thellenza
27-11-09, 23:49
a mundeni me me tregu dikush se si bahet tamlarisi nese nuk e kini te qarte se qka ashte eshte qumshte me orize qe behet i embel e kuptoni ju lutem me gjeni nje rezeteUne e kam shume qefe orizin me tomel edhe e boj shpesh dhe e boj keshtu:
E marr nje mas oriz dhe e zij me uje (jo me qit uje shume, vetem sa e mbulon masen e orizit) dhe e lo me nje temperatur te mesme deri sa te bohet orizi i zin tamon, (sepse keshtu me duket se zihet me shpejt) masandej e qes tomlin edhe sheqerin, dhe e zij edhe disa minuta edhe me tomel. Receptin e kam nga Dr.Otker:wink: Perndryshe nese e zij per qefin e nones teme, ajo e bon sikur teutA ashtu.

p.s te diskutimet shoqerore nuk besoj se po i ka hije qesaj teme. :D

teutaA
27-11-09, 23:53
Une e kam shume qefe orizin me tomel edhe e boj shpesh dhe e boj keshtu:
E marr nje mas oriz dhe e zij me uje (jo me qit uje shume, vetem sa e mbulon masen e orizit) dhe e lo me nje temperatur te mesme deri sa te bohet orizi i zin tamon, (sepse keshtu me duket se zihet me shpejt) masandej e qes tomlin edhe sheqerin, dhe e zij edhe disa minuta edhe me tomel. Receptin e kam nga Dr.Otker:wink: Perndryshe nese e zij per qefin e nones teme, ajo e bon sikur teutA ashtu.

p.s te diskutimet shoqerore nuk besoj se po i ka hije qesaj teme. :D

mu dok gjat me i shkru dyjat se edhe kshtu e bajm se me leht spo kapet por me duket qe shijen me te mir e ka kur zihet bashk me tamel:smile:

thellenza
27-11-09, 23:57
mu dok gjat me i shkru dyjat se edhe kshtu e bajm se me leht spo kapet por me duket qe shijen me te mir e ka kur zihet bashk me tamel:smile:edhe nona jeme po thote keshtu, por une nuk po e vrej dallimin, ndoshta pse ma kaenda shume :biggrin:

DEA
28-11-09, 00:16
Normal duhet 1 filgjon oriz 3 qumesht, po une se boj me kete mas, e boj konsistencen qe ma kona mu, i shtoj me tahmina deri te shoh se u bo boll.....

elsaaa08
28-11-09, 13:27
falemiderit shum nga te gjitha falemiderit

emine
28-11-09, 15:26
ka i gjeni keto fjale ,mu desht te mendoi gjate per qka behej fjal...(tamlariza):confused: hera pare qe lexova ket
Oriz me qumesht(syltiash)
oriz 5-6 luge gjelle
qumesht 4-5 gota uji
sheqer 5-6 luge gjelle
pake kanelle te bluar

Orizi me qumesht behet i mire me oriz vendi dhe qumesht dele ose lope te paskremuar
orizi i pastruar dhe i lare zihet me uje sa te filloje te zberthehet kokrra she te ndelet jo em shume uje.Pastai hidhet qumeshti i valuar dhe sheqeri e zihet sa te behet krem,duke e perzier qe te mos ngjitet.Ndahet ne pjata te ceketa ose filxhane caji,lihet te ftohet dhe gjate servirjes hidhet kanelle e bluar....

elsaaa08
28-11-09, 16:07
Oriz me qumesht(syltiash) hahahahaha po ne gjuhen popullore qumshtit i themi tamel edhe orizit oriz ska ndryshim edhe tash ne perberje te dy fjaleve vjen emri tamlarize ndersa syltiash sdi qa i bjen nese mundesh me tregu pse vjen ky emer pse quhet keshtu 'tamlarizi juj'hehe ok klm

besart-1
11-12-09, 17:53
spari marrim orizin e fusim me ni tenxhere me uje edhe e vlojme pakez....pastaj i qesim 1.5 l qumsht dhe dhe dy tablla me sheqer e lem te vloje . keshtu te vluar e marrim dhe e hedhim neper tablla dhe e lem deri sa te ftohet disa ore perafresish 6 7 ore .


kalo mire ishallah bahet tamelorizi i mire hehe?:P

Kalimero
26-03-13, 21:53
a mundeni me me tregu dikush se si bahet tamlarisi nese nuk e kini te qarte se qka ashte eshte qumshte me orize qe behet i embel e kuptoni ju lutem me gjeni nje rezete

oni ,viq karzaj kalimers a se tamlariza a tamlarizi ,
qika ingjes fari i maron ere tamlarza ere tamarisi :biggrin:

njones i qet viget ,qetres biber ,,,