PDA

View Full Version : Brandon Pllumaj: Boksieri 5 vjeqar shqiptar


roadrunner
28-11-09, 01:15
Nė shtetin Michigan tė Amerikės po bėn bujė ēuni 5 vjeqarė shqiptarė Brandon-Kledi Pllumaj me talentin e rrallė qė e ka pėr boksin. Nė vijim do ta shifni njė video material tė pregatitur enkas pėr ēunin nga Shqipėria.

Kjo video na i kujton legjendat e boksit Roy Jones Jr. apo Floyd Mayweather tė cilėt poashtu kanė filluar nė kėtė moshė tė mitur tė mirrėn me sportin luftarakė tė boksit, por edhe nga lėvizjet dhe shkathtėsia e Brandonit tė vogėl mund tė shohim se ai mė tė vėrtetė do tė bėhet njė kampion i madhė.


<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/XYHv59nfS0Y&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/XYHv59nfS0Y&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>

Legjenda e boksit amerikanė Thomas Hearns, i cili jeton poashtu nė Michigan, para pak kohe i dha titullin "E ardhmja e boksit botėrorė" ēunit shqiptarė Brandon-Kledi Pllumaj.

teutaA
28-11-09, 03:26
edhe naj vjet krejt bokserat shqiptar sdi sa katgori i ka ky boxi veq po me doket ku po lexoj shqip per box ka nje shqiptar po permenet si legjend a veq po na doket neve a eshte me te vertet qashtu spo di:smile: