PDA

View Full Version : A na ndryshoj gurbeti!


DEA
12-12-09, 22:46
Si per te mire apo per te keq, mendoni se Gurbeti la pasoja?

Murgesha
12-12-09, 22:58
Mendoj qe me ka ndryshu.

Bile qysh po thojn do mua shum me ka ndryshu, ktyne her isha kon begel e tash jam ba menagjere e Dardanise dhe krejt kjo fale gyrbetit!!!!:wink:

lovely
12-12-09, 23:17
Si per te mire apo per te keq, mendoni se Gurbeti la pasoja?

po oj tine gurbeti i ka t mirat edhe t kqijat e veta, e tash mvaret kush kon ia merr ;)

PO

DEA
12-12-09, 23:26
Mua m`plaki:mad:

Domira
12-12-09, 23:33
Sdi ndoshta pak me ka ndryshu.

Oqeani
12-12-09, 23:34
Ne mendje jo, ne veprime po !

DEA
12-12-09, 23:38
A eshte Gurbeti shkolle? i kam ni t`vjetrit te thone...

Domira
12-12-09, 23:42
A eshte Gurbeti shkolle? i kam ni t`vjetrit te thone...

Ndoshta DEA mund te thuhet keshtu, por une kisha shtu se gurbeti eshte shkolle qe nuk te jep diplome...shkolle qe nuk kryhet kurre dhe te le me shprese se do ta mbarojsh ndonjeher.

Murgesha
12-12-09, 23:46
Ndoshta DEA mund te thuhet keshtu, por une kisha shtu se gurbeti eshte shkolle qe nuk te jep diplome...shkolle qe nuk kryhet kurre dhe te le me shprese se do ta mbarojsh ndonjeher.


Shum bukur e paske then Domira!

DEA
12-12-09, 23:47
Ndoshta DEA mund te thuhet keshtu, por une kisha shtu se gurbeti eshte shkolle qe nuk te jep diplome...shkolle qe nuk kryhet kurre dhe te le me shprese se do ta mbarojsh ndonjeher.

Mendoj qe ka te bej me pervojen, ato qe perjetohen ne gurbet ndoshta nuk ki shanse ti perjetosh ne vendlindje, prandaj tejkalimi i veshtiresive te llojllojshme , dhe mesimet qe kane marre nga to, i bene njerzit ti drejtohen thenjes se Gurbeti eshte lloj shkolle, mendoj une!

Domira
12-12-09, 23:48
Mendoj qe ka te bej me pervojen, ato qe perjetohen ne gurbet ndoshta nuk ki shanse ti perjetosh ne vendlindje, prandaj tejkalimi i veshtiresive te llojllojshme , dhe mesimet qe kane marre nga to, i bene njerzit ti drejtohen thenjes se Gurbeti eshte lloj shkolle, mendoj une!

Po DEA ashtu eshte shume e drejte.

halla e madhe
13-12-09, 15:34
...pasojat do te shifen me vitet,te gjithave ju beje hallall ,dasma e vdekje nuk qellova ne vendlindje, pasi qe s'munda te jem ne varimin e babait tim, kjo me brengos shume dhe me bene me dije se gurbeti ka keto te meta, te kushtoje nje bilete sa te kushtoj,mu ate dite s'pat asnje fluturim:frown:

Arb
13-12-09, 16:17
Gurbeti, pervoje qe nuk paguhet me asgje.

selvija
13-12-09, 17:21
PO 100% erdhe ne gurbet vajze,,tash me dihet ne gurbet me familje kogja t'madhe,,,,ndryshime negative dhe pozitive:smile:

teutaA
13-12-09, 18:20
mendoj se pak po vete rrethanat kushtet te bejn te ndihesh me e lir ne shprehje e levizje
:wink:
opss te gjith gyrbetqaret e thon te njejeten gje per vendlindje hahah qysh ishin prish njerzit por un se besoj qe faji eshte te ata ne jemi ata qe ndryshuam:smile:

shfletuesi_
13-12-09, 18:25
Se di kur te shkoj te provoj do e vertetoj.

Urata
13-12-09, 22:42
Mua m`plaki:mad:


jo me shume se mue....!

Urata
13-12-09, 22:42
Se di kur te shkoj te provoj do e vertetoj.


ty ma s'shumti t'ka ndryshue, belivallha....! ha,ha,haaaaaaaaaaaaaaaaaaaa....

LOJETARI
13-12-09, 23:32
A ka ilaq qė nuk lenė pasoja ? Edhe puna e gyrbetit mundė tė shikohet nė kėtė aspekt .T'i shėron disa dhimbje ,ndėrsa t'i shkaton disa tjera .

Urata
13-12-09, 23:37
A ka ilaq qė nuk lenė pasoja ? Edhe puna e gyrbetit mundė tė shikohet nė kėtė aspekt .T'i shėron disa dhimbje ,ndėrsa t'i shkaton disa tjera .

kunderindikacione t'vogla po me pasoja t'medhaja...!

LOJETARI
13-12-09, 23:43
kunderindikacione t'vogla po me pasoja t'medhaja...!

Jo , unė nuk mundė tė flasė pėr pasoja tė mėdha .Ka qenė dhe ėshtė njė pėrvojė krejtėsisht ndryshe prej asaj qė e kam paramenduar nė fėmijėri , mirėpo deri mė tani nė asnjė moment nuk jam pishman pėr hapin e ndėrrmarė parRA 18 vitesh .

uliksi31
13-12-09, 23:47
jo me shume se mue....!

Le dade le se te pashe me limona en dore, po cfar t'plakunit.:biggrin:

lovely
14-12-09, 01:40
Le dade le se te pashe me limona en dore, po cfar t'plakunit.:biggrin:

Dada a? veq tu u pertri po shkon :biggrin:

GURI SYLAJ
14-12-09, 09:39
Pasojat dhe ndyshimet do i vrejme , me se miri, kur te mos mundemi te komunikojme negjuhen e embel shqipe me femiun apo me nipin e mbesen .
Kjo nuk eshte pasoje ,kjo eshte humbje e pakthyeshme!!
Jo rastesisht, kenget me te dhimbeshme tek shqiptaret ,kendohen per gurbetin!!

jEtA_1
14-12-09, 10:14
Pasojat dhe ndyshimet do i vrejme , me se miri, kur te mos mundemi te komunikojme negjuhen e embel shqipe me femiun apo me nipin e mbesen .
Kjo nuk eshte pasoje ,kjo eshte humbje e pakthyeshme!!
Jo rastesisht, kenget me te dhimbeshme tek shqiptaret ,kendohen per gurbetin!!
Me komentin e Gurit e kisha permbyllur kete koment sepse nuk ke tjeter cka i shton

Dani11
14-12-09, 10:45
Githesesi na ndryshoi gurbeti edhe ate ne mase shume te madhe ne qdo aspekt dhe ne gjdo sfere te jetes, me anet pozitive dhe negative te kesaj bote. P.Sh. Disa vajza erdhen me kule ne perendim dhe tani kane arrite deri aty sa qe edhe fen e kan ndrru, mos te permendim gjerat tjera.Pastaj ka njerez qe erdhen ketu si femije dhe per here te pare paten rast te takohen dhe ti shofin shkallet elektrike ku nje pjese te mire te dites e kalonin ne ato shkalle. Ka edhe te atill qe u ndane dhe shkaterruan familjet edhe ketu ndikoi ne menyre direkte gurbeti. etj etj...

Makresh
14-12-09, 11:30
Un ndryshimin me te madhe e verej ne Vendlindje, ne qe jetojm jasht duke u bllokuar ne kutjimėt e "ktyne herit" s'kemi evoluar edhe aq n'aspektin kulturor shqiptar, kemi mbet ata qe ishim me bazen qe kishim.

dani 1
14-12-09, 12:51
Un them se gyrbeti shum shqiptar i ka pasunu sepse ktu na u dha shanca per me punu dhe me fitu po prap se prap ktu jena te hujt sikur kan shkru shum ktu shum njerz nuk kan pas as buk me u ngi e tash menojna se jan ma te pasurit dhe i shesin men fukarave qe jetojn ne kosov se per familje kush ka fmi e rriten ktu mos vet disa qika edhe baben e vet e kan qit ne burg se e ka rre baba mos me dal ne disko.heret asht kan normale me qen qika virgjen tash nuk asht normale qika kur i ban 16 vjeqe me qen virgjen. veq besoj se jemi ka msomi edhe na edhe skemi qare pa duru po bajm si te bajn te tjeret.

Amina
14-12-09, 16:30
Pa marr parasysh ku jeton njeriu , ai influensohet nga rrethi, njerzit dhe shoqeria edhe sigurisht qe gurbeti ndryshon njeriun si ne menyre pozitive ashtu edhe negative.

Mund te them se deri me tani kam pervoje pozitive , me jan hapur dyer qe smund ta merrja me mend dhe posedoj nje lloje "lirie" ,edhe pse e kufizuar por e kendeshme, e fituar me shume mund dhe shume disciplin.

Penelope
15-12-09, 10:00
te ndryshon, por ky ndryshim mund jete pozitiv dhe negativ.varet nga pervoja qe e bejme. Personalisht me ka ndryshu ne disa aspekte se e shof jeten tash pak me ndryshe,veq shyqyr qe tani per tani u pershendeta me gyrbetin edhe hiq sjam pendu.

premium
15-12-09, 10:37
... njeriu ne realitet nuk duhet te ndryshoje edhe te jet ne anėn e tjetėr tė botės ,nėse ka jetu me karakter te posaqėm , atėhere varet nga vet personi a mundet tė mbaj ate kulturėn e familjes se vet ma herėt ku ka jetu.
-Shteti , me aspektin familjare nuk edukon fėmijėt , por babai apo nėna luan rol te madhe,dhe duhet tė ketė kontrollėn per femijet e vet sa jane te mitur tė afron edukaten e vet familjare , nderkohe fėmijet arijne kulturen e vet familjes .

DEA
15-12-09, 20:37
Premium mos me keqkupto, por pyetja ishte se a na ndryshoj gurbeti? Pra nese ndalem dhe mendoj kohen kur erdha ketu ku jam dhe kohen e tashme, ka dallime po a jane ndryshimet qe i beri mosha apo gurbeti kete dua ta zbuloj!

Pra gjithe ato strapacet e jetes a ne bene me te fort? Apo ne si njerez jemi me te fort se guri? Karakterin qe posedojme sot u formua apo erdhi ne jete, nga pervojat e ndryshme apo vetem nga vitet qe lam pas.

turisti
16-12-09, 22:18
Premium mos me keqkupto, por pyetja ishte se a na ndryshoj gurbeti? Pra nese ndalem dhe mendoj kohen kur erdha ketu ku jam dhe kohen e tashme, ka dallime po a jane ndryshimet qe i beri mosha apo gurbeti kete dua ta zbuloj!

Pra gjithe ato strapacet e jetes a ne bene me te fort? Apo ne si njerez jemi me te fort se guri? Karakterin qe posedojme sot u formua apo erdhi ne jete, nga pervojat e ndryshme apo vetem nga vitet qe lam pas.

Oqeani tha:

Ne mendje jo, ne veprime po !

Jane shume faktoret qe na ndryshojne,pamvaresisht se sado qe provojme qe te jesim te njejte ja qe sado nuk ja pranojme vetes: po,ne po ndryshojme per fat te keq,sepse na ndryshon sistemi i ketushem i jetes,na nsryshon stresi,na ndryshojne bashkevendasit qe jetome ketu ne perendim se bashku te cilit dhridhen me na thir me pi ēaj se po hargjohen,ja nuk dojne me naj dhone nukmrin e telefonit dhe adresen se frikohen se po i shkojme.....,na ndryshojne edhe me se shumti familjet e tona edhe DYFISHT bile: se pari na ndryshojne se sahre diqka i mungon,kerkojne cka eshte dhe cka s'eshte per te kurkuar,si e DYTA: kur te shkojme ne kosove,te gjitha dasmat,synetlleqet dhe zijafetet tjera i lojne bash ne kohen kur ne shkojme poshte ,ashtu qe pak traumatizohemi ketu 11 muaj duke punuar dhe kursyer,e kur te shkojme atje,ne vend se qe te pushojme,qe te gezohemi , qe ta ndegjojme naj fjale te mire,relaksuese,ne ballafaqohemi me :biggrin: lux problemet :biggrin: e kerkesave te tyre,qe tybe dhe 300 tybe une nuk i kam ketu.......e ku mos me ndryshue?? Ku mos me t'vlue mendet 200c,po vallahi jo qe deshirat e tyre as LOTOJA s'un i mbulon,po nuk ju ndihmon as :biggrin: shkopi magjik :biggrin: ,hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha.+ edhe ne fund kur te shohin qe na ka dal tymi - po ēuditen,dhe nuk mujne me besue se sa na ka ndryshue ky perendim...........

Tash,une po e pyes vete dhe ty DEA: qysh me mbet normal,ku mos me ndryshue,aniqe zemra nuk me ka ndryshue,po e verej se mė pak dhe mė pak po lojne vend ne zemrat tona ku vet vetes dojne mi ja shkurtue kredijen.....

DEA
18-12-09, 21:40
Tash,une po e pyes vete dhe ty DEA: qysh me mbet normal,ku mos me ndryshue,aniqe zemra nuk me ka ndryshue,po e verej se mė pak dhe mė pak po lojne vend ne zemrat tona ku vet vetes dojne mi ja shkurtue kredijen.....

Mendja e shendosh ne trup te shendosh.....Faleminderit per mendimin e dhene...DEA

vjeshta
18-12-09, 22:38
Edhe ata qe nuk jane ne gyrbet nuk ja kan lene mangu asgje te ndryshumit !

Ndoshta na doket qe ne kemi ndryshu ?

Ec e dije !

turisti
19-12-09, 08:47
Edhe ata qe nuk jane ne gyrbet nuk ja kan lene mangu asgje te ndryshumit !

Ndoshta na doket qe ne kemi ndryshu ?

Ec e dije !

Nuk kemi ndryshue me shume se ata qe mendojne se ne jemi ketu dhe mjafton qe t'i qojme duart larte dhe - :biggrin: balloni qet letra :biggrin: e ata bojne planet..................

Agolli
19-12-09, 19:32
Jo aspak, une jam ai qe ndryshova gurbetin duke ua mesuar ca fraza te gjuhes shqipe.. :tongue:

Kercovari
19-12-09, 21:41
Nuk kemi ndryshue me shume se ata qe mendojne se ne jemi ketu dhe mjafton qe t'i qojme duart larte dhe - :biggrin: balloni qet letra :biggrin: e ata bojne planet..................
Turku..500 vjet sundoj shqiptarin si e gjeti ashtu e la,sllavet 1000 vjet u erdhi fundi edhe atyre,gyrbeti ndryshoj parimet e jetes po asesi neve si shqiptare,dhe cdo hap qe te marim ne te ardhmen te ndryshojme dicka nga prijrjet e shqiptarit kam drojen se humbim koloritin e te qenit albaner..:biggrin:

turisti
20-12-09, 21:24
Turku..500 vjet sundoj shqiptarin si e gjeti ashtu e la,sllavet 1000 vjet u erdhi fundi edhe atyre,gyrbeti ndryshoj parimet e jetes po asesi neve si shqiptare,dhe cdo hap qe te marim ne te ardhmen te ndryshojme dicka nga prijrjet e shqiptarit kam drojen se humbim koloritin e te qenit albaner..:biggrin:

Me tute shoki,simbas statistikes tende :biggrin: ,gurbeti aq na ndryshon,saqe ne te ardhmen e afert mun ta presim :biggrin: vetveten kundra vetes :biggrin: ,hahahahahahahahahahahah.

Kercovari
20-12-09, 21:56
Me tute shoki,simbas statistikes tende :biggrin: ,gurbeti aq na ndryshon,saqe ne te ardhmen e afert mun ta presim :biggrin: vetveten kundra vetes :biggrin: ,hahahahahahahahahahahah.

po cdo gje ka fillim dhe fund..mos u habit...:biggrin:

emine
20-12-09, 22:01
valla tan mi ndryshu,specat me gjiz nuke na i hjek dore:tongue: plus hajvarin ,turrshit edhe kryte e fort ,jan te pandryshushme

turisti
20-12-09, 22:31
valla tan mi ndryshu,specat me gjiz nuke na i hjek dore:tongue: plus hajvarin ,turrshit edhe kryte e fort ,jan te pandryshushme

E ku e bone dhe ti :biggrin: gjize Gabrice :biggrin: ,hahahahahahahahahahahahahahahaha.

Isinqerti25
20-12-09, 22:32
Une mendoj qe po..................

emine
20-12-09, 22:33
E ku e bone dhe ti :biggrin: gjize Gabrice :biggrin: ,hahahahahahahahahahahahahahahaha.
mos lyp kime ne vo,ku pe di ti sa bullica e lope i kam une,:tongue:

turisti
20-12-09, 22:38
mos lyp kime ne vo,ku pe di ti sa bullica e lope i kam une,:tongue:

Bjeri te gjitha bollicat :biggrin: n'hamamxhik :biggrin: ,hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha.

Urime viti i ri. :biggrin:

p.s.

shyqyr qe ske dhit se te lyhet Rafeti,hahahahahahahahaha.

Idila
21-12-09, 18:29
Shqiptari kudo qė shkon ndoshta "kimen" e ndėrron por zanatin s`e harron.
Shqiptar dem baba dem....

emine
21-12-09, 21:26
Bjeri te gjitha bollicat :biggrin: n'hamamxhik :biggrin: ,hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha.

Urime viti i ri. :biggrin:

p.s.

shyqyr qe ske dhit se te lyhet Rafeti,hahahahahahahahaha.

:biggrin: me fat bajrami shoki

Fshatari
22-12-09, 10:49
Pėrvoje e hidhur, gurbeti!
Ai te pezullon; te tjeterson; t'a mbush zemren me nostalgji qe te gerryen dalngadal; te zhduk definitivisht pa lene asnje gjurme.
Gurbeti eshte vdekje e vogel ne ēdo minute...!

Idila
22-12-09, 12:47
Pėrvoje e hidhur, gurbeti!
Ai te pezullon; te tjeterson; t'a mbush zemren me nostalgji qe te gerryen dalngadal; te zhduk definitivisht pa lene asnje gjurme.
Gurbeti eshte vdekje e vogel ne ēdo minute...!
...tė shkrin dhe tė venit sikur flaka qiririn....

arti69
22-12-09, 15:20
JO, ne e ndryshuam gurbetin e hallakatem krejt.

Urata
23-12-09, 21:22
Pėrvoje e hidhur, gurbeti!
Ai te pezullon; te tjeterson; t'a mbush zemren me nostalgji qe te gerryen dalngadal; te zhduk definitivisht pa lene asnje gjurme.
Gurbeti eshte vdekje e vogel ne ēdo minute...!


madhesia e shkronjave tregon gjetjen time n'keto fjale...!

lirik
27-12-09, 09:04
ndryshimet tona kan ndodhur si ne kurbet si ne atdhe dhe kjo verehet jan ndryshime befasuese

DEA
15-01-10, 23:04
edhe nese na ndryshoj, nuk do te thot se nga ana negative.
Vetem nese jemi te gatshem per ndryshime, mesojme me shume, njohim me shume, vlersojme me shume. Ateher nga secili hap qe bejme ne drejtim tjeter mesojme, edhe nese kishte me qene hap i gabueshem prap mesojme, mesojme shume ma shume sikurse mos te gabonim kurr. Pa gabime do te na mbetej ndjenja qe eshte si pjese kryesore per ndertimin e karakterit te Njeriut , pa e provuar.ndjenja e zhgenjimit.

turisti
16-01-10, 12:35
edhe nese na ndryshoj, nuk do te thot se nga ana negative.
Vetem nese jemi te gatshem per ndryshime, mesojme me shume, njohim me shume, vlersojme me shume. Ateher nga secili hap qe bejme ne drejtim tjeter mesojme, edhe nese kishte me qene hap i gabueshem prap mesojme, mesojme shume ma shume sikurse mos te gabonim kurr. Pa gabime do te na mbetej ndjenja qe eshte si pjese kryesore per ndertimin e karakterit te Njeriut , pa e provuar.ndjenja e zhgenjimit.

Valla pozitivisht shume me veshtire ndryshon njeriu derisa negativiteti me shpejte e ndryshon.....

Njerzit veshtire vendosin per ndryshimet,jashta naj :biggrin: zor i shkrete :biggrin: ......

Ndjenjat na mashtrojne ne nje menyre perfide te ciles i ndihmojne mendimet se jemi me karakter te forte dhe se jemi te pagabueshem........

Oqeani
16-01-10, 14:13
Shqiptari kudo qė shkon ndoshta "kimen" e ndėrron por zanatin s`e harron.
Shqiptar dem baba dem....

Po po mire po thua - vetem nga nje vath po e vejne !

~Aurora~
16-01-10, 14:28
gyrbetin kurr se kam pelqy..dhe me ne fund ketu erdha...me mungon vendi im,,shoqerija,,te afermit,,,me mungojin ato te qeshurat se i banim me shoqeri ,,,me mungon gjithe femijerija ime se e kam kalu ne kosov,,ketu jam si e humbur,,,nuk e gjej vehten dot....vetem nje fjal do te ju thoja...."MOS E KERKONI KURR GYRBETIN"..sepse ma te lutmur jeni atje,edhe pse situata ekonomike asht pak e dobet..por kenaqesija asht ma e madhe..........

turisti
16-01-10, 14:51
gyrbetin kurr se kam pelqy..dhe me ne fund ketu erdha...me mungon vendi im,,shoqerija,,te afermit,,,me mungojin ato te qeshurat se i banim me shoqeri ,,,me mungon gjithe femijerija ime se e kam kalu ne kosov,,ketu jam si e humbur,,,nuk e gjej vehten dot....vetem nje fjal do te ju thoja...."MOS E KERKONI KURR GYRBETIN"..sepse ma te lutmur jeni atje,edhe pse situata ekonomike asht pak e dobet..por kenaqesija asht ma e madhe..........

Kush ka mbet atje - nuk i din veshteresite e gurbetit dhe se, gurbetqari kur te shkoje poshte ne Kosove ,edhe pasul te thate mi dhone i duket me i ėmbėl se torta e ketuhit.......:mad:

~Aurora~
16-01-10, 14:54
Kush ka mbet atje - nuk i din veshteresite e gurbetit dhe se, gurbetqari kur te shkoje poshte ne Kosove ,edhe pasul te thate mi dhone i duket me i ėmbėl se torta e ketuhit.......:mad:
pajtohem me ty plotesisht turisti....ne gyrbet je person i humbur.......

jEtA_1
16-01-10, 15:10
Une po flas per veten dhe sdua ta gjykoj aske sepse nuk kam te drejt une per vete as ne mendje nuk e kam qe ndonjiher te ndryshoj si person dhe ta mohoj ate qe jame shqiptare mburrem me identitetin time dhe traditat e tona shqiptare dhe asnjiher nuk e lakmoj asnji popull tjeter qe jane duke jetuar ketu ne vendin ku jetoj une ne shtepin time si traditat ashtu edhe veshja dhe ushqimi jane prezente cdo dit

turisti
16-01-10, 16:28
pajtohem me ty plotesisht turisti....ne gyrbet je person i humbur.......

PO,shyqyr me kohe jam deklarue si :biggrin: turist :biggrin: ,hahahahahahahahahahahahahahaha.

lirik
20-01-10, 10:55
Kurbeti ne europe esht i rende edhe ma shum e rendojne sjelljet e disa shqiptarve te zi qe mundohen te quhen shqiptar -

kurbeti sjell disa pervoja per shembull ne gjermani kam pa shum sjellje te gjermanve dhe mentalitet si dhe te shum popujve ,

ka anė negative dhe pozitive te tyre

sikur te mundet njeriu ti mbledhe te gjitha keto pervoja

do te ishte nje shkolle e mire dhe menquri

por kurbetin ne gjermani e kan shemtuar jashtzakonisht disa grupe pisash te ndyre provokatore neper klube e shoqata .

Ne mungese te organizatave speciale patriotike ne perendim per ti mbrojtur klubet ata provokatret livadhisen si deshten dhe provokuan njerz te pafajshem

duke i shkatrruar po thuajse te gjitha shoqatat
shqiptare ne europe .

Qfardo grupi folklori ose kulture organizohej ose ndeje apo muhabet i lire ose diskutim ata provokatoret e shkatrronin

dhe e rendonin jeten ne shoqata,

ma se tepermi
gjakun ne koke ma kan hypur karrieristet e qmendur dhe ata qe kan pjerdhur provokime per goje njerzt e krymbur
dhe te lig e te ndyre te pa kurfar vlere


, ka njeri qe esht ne gjendje qe ne fillim sa te hyn ne shoqate e deri ne fund e merr fjalen e nuk e leshon fjalen
nuk e lshon fjalen duke llomotitur lidhje e pa lidhje dhe ket e ben qdo her sa her te ja do qejfi

kjo te ben me i marr arat me vrapue persona te tille te bejne mos me shkue ne shoqata as mos me u taku as me pas kontakt me njerz


per njerz te tille me i mire se sa dajaku nuk ka

dhe pikrisht zhurmagjijt e tille te smure te nivelit idiot e renduan kurbetin dhe raportet ne mes te shqiptarve.

Gjithfar lloj soji i njerzve te lig e provokator ata ne te gjitha format renduan shum kurbetin dhe i kan bė njerzt te terheqen neper shtepia te tyre te mos dalin

ishte ky nji sukses i serbise dore e zgjatur serbe pa dyshim

sepse shoqatat ishin sa do ku do vende ku njeriu takohej me ndnje shok ose shkembente mendime


me diken


ose luante shah me diken ,

prandaj pikrisht nga provokatoret e ndyre
esht renduar jeta ne kurbet .

Ndaj provokatorve te ndyre sidomos qe ka ne rrethinen tone


esht dashur te merren masa me kohe


ka njerz qe jan aq pisa sa qe mjaftonte te behen grup pes ose gjashte te tille

dhe komplet shqiptarizmen e diaspores s e rethines e shkatrronin

duke grupuar e provokuar poshtersisht

kjo e ka renduar shum kurbetin sepse ka pasur edhe konflikte

ka pasur njerz te tille qe shoqaten donin ta benin shtepi publike

vend krimi e droge vend te provokimeve te ndyra

ku me fjalen plot zhgjyr provokoheshin ata qe donin te benin diqka mire
per njerzimin

pra keto sjellje e kan renduar kurbetin


duke i ndjekur njerzit dhe duke i detyruar njerzit te merziten te izolohen
keto veprime i ka be serbia nepermes te dores se msheft

nepermes te veglave provokatore shqipfolse
qe nuk pat kush ua tregon vendin atyre provokatorve ne menyra te organizuara

Mjafton te degjohet ne shoqat e fjala duke i thene dikuj o ku je o mashkull rruspi

ku je o hajn ku je o lahper ku je o peder ku je o m.....
ku je o qyrr
dhe fjale tjera te ndyra qe te neverisnin pa fije rrrespekti e kulture

fjale te poshtra te rrugaqve qe uzurponin klubet dhe shoqatat

shqiptare

dhe flisnin aq ndyre e provokueshem

dal ngadal njerzit e ndershem largoheshin pastaj nga shoqata e
nga pisat tradhtarė provokatore te ndyre

e njeriu nuk kishte ma me kend me i ndrru dy llafe burrnie e nderi
as dialogu

kjo na e ka renduar kurbetin dhe i ka shkretu klubet dhe shoqatat

e ata lahperat pastaj i merrnin shoqatat ne duar pastaj

nuk kishte organizate patriotike e organizuar q e i mbronte shoqatat

prej lahperave e provokatorve provokatoret akoma livadhisin

dhe te detyrojne
e ta nxejne gjakun jasht mase me provokime qe i mson serbia


se si te veprojne


ndersa shqiptaret dasham,ire te qdo lloj progresi e te mire per komb e per njerzim jan te pa mbrojtur


kan ike e jan largu nga shoqata numer i madh i aktivistve
patriot e njerzve te edukuar


qe kan sherbyer me vite ne shoqate


te ike e te largohet nga belaja nga rrugaqi e nga provokatori

-kjo pra e ka renduar shum kurbetin


sepse provokatori te ofendon ta lshon fjalen e rende ne sy te tjerve

nuk din as se si te gjendesh

ne ato momente


te sjell ne pozita te pa shteg te pa dalje te nervozon duke luajtur shah ose duke folur diqka serioze ta ben bajat

te ven ne loje kjo i ka shkatrruar shoqatat


dhe e ka renduar kurbetin


pikrisht pisat dhe zullumqaret prvokatoret dinak dhe ata qe qendrojne pas tyre qe shiten burra te mire

por ne fakt ata e nxisin provokatorin e vet rrijne shiten si te
urte

ata jan qe e hedhin gurin e mshefin doren


dhe manipulojne me budallej


duke shkatrruar shoqatat vendin ku takohen shqiptaret


pra shpartallimin e shqiptarve e ka be serbia me ndihmen e provokatorve


deri sa ne shqiptarėt nuk kemi pasur informata se kush jan provokatoret

dhe kush i nxite ata

pastaj te merreshin masa ndaj tyre

ESHT INTERESANT TE DIHET SE KA NJERZ QE ME VITE PROVOKOJNE NE LOKALET E SHOQATAVE


NJERZ TE TILLE NUK MERITOJNE GJE TJETER PER VEQ SE NJI GJYGJ
POPULLORE

QE TE QITEN TE GJITHA FAKTET E TYRE SE SI KAN PROVOKUAR


DHE TE PUSHKATOHEN TJETER NUK MERITOJNE ATA KAFSHE SADISTE

te smura te karakterit te mykur

ATA JAN QENJE TE POSHTRA ME TE META PSIQIKE

PREJ TE CILVE NJERIU NUK MUND TE ZHVILLOJ MUHABET NORMAL
NE LOKALE TE SHOQATAVE shqiptare ne mergim
sepse ata e kan gjuhen e gjarprit provokues helmues

esht interesant te thuhet edhe nji diqka sipas pervojes


si ka mundesi qe nje njeri gjithnji te mos lodhet duke provokuar gjith jeten

qfar kondicioni ka ai njeri i prisht


pra pikrisht le te dihet se qka e ka renduar kurbetin


edhe ne rastin tim nji nder rendnimet esht e dhe kjo

qe ma ka renduar kurbetin

sepse ne shoqate nuk ka kurfar lezeti vetem duhet me
ndejt me vesh ne krah

se nga kush do te ofendohesh ose provokohesh

mendoj se jan disa shqipfolsa qe jan shka e pertej shkaut te shkines
shoqatat ishin te pa mbrojtura nga grupet e organizuara patriotike

sepse njerz te tille provokatore

do te duhej te merrnin dajak nga grupet patriotike

dajak deri ssa te beheshin si pulat

e te mos u bie ndermend ma ne jet te jetve te provokojne njeriun

elvio
02-01-11, 20:50
Qe ka ndikuar ne formulimin e personalitetit po,por ndryshuar Jo pasi me shoqeron frymezimi i dhene nga prinderit:smile:

Suelaa
11-01-11, 17:39
JOO, vetem na trullos pak nga mendja.....:biggrin::biggrin: bej shakaNe dituri po sigurisht , por jo ne personalitet.

Hajra
12-01-11, 16:17
...jo pakhttp://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

http://mpcdigital.net/blog/wp-content/uploads/2008/12/travesti.jpg

DEA
12-01-11, 21:47
nder te gjitha edhe........

per shkak te jetes dinamike qe bejme dhe kohes se lire qe na eshte cunguar, kemi ndryshuar pa apo me dashje....

Diana007
12-01-11, 21:53
nder te gjitha edhe........

per shkak te jetes dinamike qe bejme dhe kohes se lire qe na eshte cunguar, kemi ndryshuar pa apo me dashje....


Hm Dea besom keshtu kam qen kur isha ne Kosove,,, kur te jesh duke punu eshte kret keshtu ,,, te behet jeta dinaime,,,, po as koh te lir nuk ke aspak,,, me pat thon nje qik e tezes ,,, iha je be si ne kret si te ishe jasht duke jetu ,,, por vet puna te ben ashtu!

DEA
12-01-11, 21:55
Hm Dea besom keshtu kam qen kur isha ne Kosove,,, kur te jesh duke punu eshte kret keshtu ,,, te behet jeta dinaime,,,, po as koh te lir nuk ke aspak,,, me pat thon nje qik e tezes ,,, iha je be si ne kret si te ishe jasht duke jetu ,,, por vet puna te ben ashtu!


Tash po ban sefa a? :-)

Diana007
12-01-11, 21:57
Tash po ban sefa a? :-)


Njeher po :biggrin: pushim pak :smile:

Murgesha
12-01-11, 22:07
Njeher po :biggrin: pushim pak :smile:

Ruaju mos pusho shum, se pastaj te kalon ne shprehi. Paradite rrin e mbasdite pushon :biggrin:

Diana007
12-01-11, 22:09
Ruaju mos pusho shum, se pastaj te kalon ne shprehi. Paradite rrin e mbasdite pushon :biggrin:


Ja po e ndryshoj orain pak mbase qenka me mir ashtu ahhaahhaahahahhaa

Shum pershendetj Murgeshe !

DEA
12-01-11, 22:09
Nje i njofshem thot te djelave, sa u qum nga gjumi e ulem po pushojme tash pak................hahahah

Murgesha
12-01-11, 22:20
Nje i njofshem thot te djelave, sa u qum nga gjumi e ulem po pushojme tash pak................hahahah


Shyqyr moj qe e kam punen se qysh ka marr ftoht kendej krejt diten pushim e kisha bo :tongue:

Diana ti je e re ne gyrbet ha,hahahaahahahahahaahahaha me kohen do ti shofesh ndryshimet :wink:

shfletuesi_
12-01-11, 22:30
Me apo pa deshiren e njerezeve duhet te ndryshojn sepse duhet pershtatur rrethit. Por sa jeni shqiptar brenda mureve t'juaja ajo eshte qeshtja.

teutaA
12-01-11, 22:31
po more ne shum sene ama jo ne shpiert :smile:

Murgesha
12-01-11, 22:36
Me apo pa deshiren e njerezeve duhet te ndryshojn sepse duhet pershtatur rrethit. Por sa jeni shqiptar brenda mureve t'juaja ajo eshte qeshtja.

Plot firgura kombetare brenda mureve, flamurin e madh ne shpi e te voglin ne makin, nje edhe me te vogel ne qafe, me muzik shqip po i shurdhojm edhe kojshit, plus kur dalim me makina CD-ja me tallava po e tranojm edhe komunikacionin, ku po don me gjet shqiptar me te medhenj :biggrin:

Hajra
12-01-11, 22:45
xhepat na i ka ndryshu

desert
13-01-11, 08:36
Mendimi ime eshte se, ne baze te disave qe i kam pa une, kane mbetur shume mbrapa ne disa askepkte e ne disa tjera jane avancuar me shume se qe duhet ndoshta....megjithate mendoj qe cdo njeri duhet ti pershtatet rrethit ku jeton nese don me pas nje jete te frytshme perndryshe deshtimet njihen dhe shihen nga disa prej neve.

Qika^Me^Kule
13-01-11, 22:04
Plot firgura kombetare brenda mureve, flamurin e madh ne shpi e te voglin ne makin, nje edhe me te vogel ne qafe, me muzik shqip po i shurdhojm edhe kojshit, plus kur dalim me makina CD-ja me tallava po e tranojm edhe komunikacionin, ku po don me gjet shqiptar me te medhenj :biggrin:

Valla mos shkruj ma ne kete tem... se me u duk bash per mua shenove....:biggrin: vetem se e pase haruar te shtoish se ne dhomen e dites.. e mbaim edhe te ndjerin Dr. Ibrahim Rugova.

jEtA_1
14-01-11, 09:38
Ne familjen time mbizotron gjuha dhe tradita shqiptare dhe njiherit mburrem qe jame shqiptare ne familjen time tre antarshe ende nuk ka ndryshu asgje dhe do te mundohem qe te mos ndryshoj asgje nuk kemi nevoj te huazojm asgje nga tjeret sepse ne jemi popull i perkryer ne krahasim me popujt qe jetojn ketu ne Angli ku jetoj une

jEtA_1
14-01-11, 09:56
Sa i ke thmin e mdhej oj elheme...

jo ta pafsha hajrin qashtu me znaqka te uqk-s e me foto te ati rugoves e papes... maj kot...* thmija mes vete te flasin ingizqe....dalin lujn etj etj kan shoqri angleze atje kultur angleze mbrenda kater mureve nuk eshte asgje... me vjen shum keq ama kot eshte kjo pune... nese don me edukue ne frymen edhe kulturen kombtare ateher duhesh me u angazhue ne ks apo ku jeton ne vendlindje...

per ndryshe paq hesapi....

Na nje her e kem problem me i edukue grat... e tani tek thmin.
Une e kame nje djal po ai ende si ka nji vit kshtu qe si thash me heret une njiher per njiher mir e kam familjen time me von sdihet cka ndodh .
E sa i perket edukumit te grave fal zotit une kam marr edukaten nga prinderit duke me shkolluar dhe tani jame edhe vete grua dhe nene dhe do te mundohna deri ne maksimum qe burrit dhe fmiut tim ti rri sa me pran

emine
14-01-11, 11:42
ne sy te njerzve te mije skam ndryshu*jam i njeti njeri per ta *po ne veten time shofe qe sa me shpesh te jam atje aq me pak me lidhe jeta dhe ajo qka gjindet atje*njeri me kohe i pershtatet rrethanav dhe vete gjuha ku jetone perdishmeria te ben te nihesh cdo dite me afer asaj ku ti je sa vendit qe ke len mbrapa****
vendi jone eshte aty ku ne nihemi me mir*ku ne jetojme jo aty ku kemi lind

roadrunner
14-01-11, 11:43
diqka per juve gurbetqart shume po fryn era* kejt flokt perpjet po jau man hahaha

emine
14-01-11, 11:44
diqka per juve gurbetqart shume po fryn era* kejt flokt perpjet po jau man hahaha
hajde palohna ti me kallamaz nashta s na qohen ma:P

turisti
14-01-11, 13:51
hajde palohna ti me kallamaz nashta s na qohen ma:P


Kallamazi ta ban :biggrin: kopangj :biggrin:*hahahahahahahahahahahahahahahaha.

Qika^Me^Kule
14-01-11, 16:31
Nuk ma mer mendja.... e sa per gjuh.... valla super e foli... :D se ne shtepi tjeter pervec shqipen nuk guxoi te flas... se em kerset papuce prei Nanushit...

turisti
14-01-11, 17:00
Nuk ma mer mendja.... e sa per gjuh.... valla super e foli... :D se ne shtepi tjeter pervec shqipen nuk guxoi te flas... se em kerset papuce prei Nanushit...


Une kudo qe shjkoj*e flas :biggrin: turistiqken :biggrin:*hahahahahahahahahahahahahahaha.

Qika^Me^Kule
14-01-11, 17:02
Une kudo qe shjkoj*e flas :biggrin: turistiqken :biggrin:*hahahahahahahahahahahahahahaha.

Ah... ty te duhet nje nanush sic e kam une ne shtepi..... tani...nime e kins fol mir.... turistiqken.....:biggrin:

turisti
14-01-11, 17:05
Ah... ty te duhet nje nanush sic e kam une ne shtepi..... tani...nime e kins fol mir.... turistiqken.....:biggrin:

Thuj nanuqit tan - nisja e meso se krejt bota ja ka fillue me mesue............:biggrin:*hahahahahahahahahahahah ahaha.

Qika^Me^Kule
14-01-11, 17:08
Thuj nanuqit tan - nisja e meso se krejt bota ja ka fillue me mesue............:biggrin:*hahahahahahahahahahahah ahaha.


I ka ne qjefe fort turistat.... hagghaaghaghaghaghaghaghaghaghaghaghagh

P/s. nuk po guxoi me fol shum se ka hy nje dit e kish pa lexu postime e mia khaaaaaaaa thash heu.... kruta bre.....

turisti
14-01-11, 17:10
I ka ne qjefe fort turistat.... hagghaaghaghaghaghaghaghaghaghaghaghagh

P/s. nuk po guxoi me fol shum se ka hy nje dit e kish pa lexu postime e mia khaaaaaaaa thash heu.... kruta bre.....

Leshoje le ti lexoje te mijat............

Qika^Me^Kule
14-01-11, 17:14
Leshoje le ti lexoje te mijat............

Aaghaghaghaghaghaghaghaghagh

Po kma frige mos em priste qyqja syve.... se goxha e ndishme edhe ajo keshtu si taraku.... exhel per femna...

turisti
14-01-11, 17:18
Aaghaghaghaghaghaghaghaghagh

Po kma frige mos em priste qyqja syve.... se goxha e ndishme edhe ajo keshtu si taraku.... exhel per femna...

Aaa*ajo eshte tjeter pune*me mire pra le te mahet me :biggrin: fajlor :biggrin:.......*hahahahahahahahahahaha.

Qika^Me^Kule
14-01-11, 17:21
Aaa*ajo eshte tjeter pune*me mire pra le te mahet me :biggrin: fajlor :biggrin:.......*hahahahahahahahahahaha.

Aaghaghaghaghaghaghaghaghagha nuk po kma qjef me u cart ajo... se tani hjekum nje shtepi prei sai.....:biggrin:

Aaghaghaghaghaghaghaghaaghaghaghaghaghagh

P7s. kur folim nga nje her.... ne tel ma shum kuptohet gjuhen tjeter... na thot kjo... ce ja nisi me fol gabelce..... e urren teper...edhe pse vet s'ka pas tjeter rugedalje per pa e mesu gjuhen..... amo e din mir...

turisti
14-01-11, 17:34
Aaghaghaghaghaghaghaghaghagha nuk po kma qjef me u cart ajo... se tani hjekum nje shtepi prei sai.....:biggrin:

Aaghaghaghaghaghaghaghaaghaghaghaghaghagh

P7s. kur folim nga nje her.... ne tel ma shum kuptohet gjuhen tjeter... na thot kjo... ce ja nisi me fol gabelce..... e urren teper...edhe pse vet s'ka pas tjeter rugedalje per pa e mesu gjuhen..... amo e din mir...


Hahahahaha*valla edhe une forte mire e kuptoj :biggrin: vetveten-hiq pa fole bile :biggrin:eeee*aspak sum ka ndryshue ky gyrbet.........:biggrin:*hahahahahahahahahahahahah ahaha.

vjeshta
14-01-11, 17:37
Jo *ndryshimet i sjellin vetem mundėsitė!

Qika^Me^Kule
14-01-11, 17:38
Hahahahaha*valla edhe une forte mire e kuptoj :biggrin: vetveten-hiq pa fole bile :biggrin:eeee*aspak sum ka ndryshue ky gyrbet.........:biggrin:*hahahahahahahahahahahahah ahaha.

Aaghaghaghghaaghaghghghagha

Aaghaghaghaghaghaghaghaaghgha

Aaghaghaghaghaghaghaghaghaghagh

kukuuu... per ty hooooo......
Rrofshe gjate.......

turisti
14-01-11, 17:46
Aaghaghaghghaaghaghghghagha

Aaghaghaghaghaghaghaghaaghgha

Aaghaghaghaghaghaghaghaghaghagh

kukuuu... per ty hooooo......
Rrofshe gjate.......


Flm*hahahahahaeeeeeeeeee*nana jeme forte i ka nga nanes tende dhe besa aq u pemledh me mesue*thash o Zot me 75 vjet kjo paha me :biggrin: diplomue fakultetin :biggrin:*a banvaki qe edhe kish diplomue mos tish kon :biggrin: vdekja :biggrin: me e parandalue.......*hahahahahahahahahahahahahahaha.

turisti
14-01-11, 17:48
Jo *ndryshimet i sjellin vetem mundėsitė!

Hmmmmmmmmmm..............
mundesit - po*po mbi te gjithave DESHIRA per ta ndryshuar ose jo dicka.

Janna
14-01-11, 17:51
Mbas disa viteve ishalla jemi ktu e folim ...amo e pres nje ndryshim duke i pa te gjith te tjeret s'kam ka me ik edhe une ...

turisti
14-01-11, 17:54
Mbas disa viteve ishalla jemi ktu e folim ...amo e pres nje ndryshim duke i pa te gjith te tjeret s'kam ka me ik edhe une ...

Ishalla nuk me nget mua se pahe me met :biggrin: kurre pa e kerkue ndryshimin :biggrin:*hahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha .

Janna
14-01-11, 17:57
Ishalla nuk me nget mua se pahe me met :biggrin: kurre pa e kerkue ndryshimin :biggrin:*hahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha .


Hahahahahahahhahahahahaha hahahahahahhhahaha
Ishalla q'ka eshte pozitive e provoj e negativet jo ...

Qika^Me^Kule
14-01-11, 17:57
Flm*hahahahahaeeeeeeeeee*nana jeme forte i ka nga nanes tende dhe besa aq u pemledh me mesue*thash o Zot me 75 vjet kjo paha me :biggrin: diplomue fakultetin :biggrin:*a banvaki qe edhe kish diplomue mos tish kon :biggrin: vdekja :biggrin: me e parandalue.......*hahahahahahahahahahahahahahaha.

Shuj djal mos e krahaso nane tande me nanushi tem... se tybe nuk ja ishon rugen nje qike e re.... :biggrin:dikun te 46/7 viet e re asht per vdekje... phuuu phu... se tani nuk ka kush me mi bae punet e shtepis....:tongue:

turisti
14-01-11, 17:59
Hahahahahahahhahahahahaha hahahahahahhhahaha
Ishalla q'ka eshte pozitive e provoj e negativet jo ...

Hahahahahahaha*ateherit pahe me met edhe ti :biggrin: turiste :biggrin:*hahahahahahahaha.

Qika^Me^Kule
14-01-11, 18:00
Hahahahahahaha*ateherit pahe me met edhe ti :biggrin: turiste :biggrin:*hahahahahahahaha.

Aahgahgaghaghaghaghaaghaghagh

Te knaqet zoti ty hoo.... se na myte....

Janna
14-01-11, 18:01
Hahahahahahaha*ateherit pahe me met edhe ti :biggrin: turiste :biggrin:*hahahahahahahaha.


hahahahhahhahahaaha s'lka problem .... si ti sen keq s'ma qet hahahahahahahahaha

turisti
14-01-11, 18:01
Shuj djal mos e krahaso nane tande me nanushi tem... se tybe nuk ja ishon rugen nje qike e re.... :biggrin:dikun te 46/7 viet e re asht per vdekje... phuuu phu... se tani nuk ka kush me mi bae punet e shtepis....:tongue:

Kush e permeni vdekjen per nanen tende ?? Une vetem ta dhash 1 shembull cka ndodh kur dikush provon me e nderrue :biggrin: gurbetin ne pleqeri :biggrin:*hahahahahahahahahahahahahahahahaha.

turisti
14-01-11, 18:02
Aahgahgaghaghaghaghaaghaghagh

Te knaqet zoti ty hoo.... se na myte....

Ho edhe ty ........:biggrin:*hahahahahahahahahahahahahahaha.f lm*flm

turisti
14-01-11, 18:03
hahahahhahhahahaaha s'lka problem .... si ti sen keq s'ma qet hahahahahahahahaha

Hahahahahahahahahahahahaahahahahahahaahahahahahaha hahahaha.Besoj se PO......:smile:

Janna
14-01-11, 18:09
Hahahahahahahahahahahahaahahahahahahaahahahahahaha hahahaha.Besoj se PO......:smile:


hahahahahahhahahahahhahaaahhahaah hahahahahahhahahahahaha
po thua .... ma mir po ja lojm kohes ... hahahahhahahhahahahahahahahahaha

turisti
14-01-11, 18:12
hahahahahahhahahahahhahaaahhahaah hahahahahahhahahahahaha
po thua .... ma mir po ja lojm kohes ... hahahahhahahhahahahahahahahahaha

Ah*koha....................:biggrin: kundershtar i yni i vetem :biggrin:*hahahahahahahahahahahahahaha.

Qika^Me^Kule
14-01-11, 18:33
Ah*koha....................:biggrin: kundershtar i yni i vetem :biggrin:*hahahahahahahahahahahahahaha.

Nanush e ke kalu edhe ti ate fazen.... e fantazinave....:biggrin:

Suelaa
14-01-11, 18:55
diqka per juve gurbetqart shume po fryn era* kejt flokt perpjet po jau man hahaha


Prandaj paske vendos kapuc ti* qe te mos ti mare edhe ty.....:biggrin:

turisti
14-01-11, 18:58
Nanush e ke kalu edhe ti ate fazen.... e fantazinave....:biggrin:

Jo Babuq :biggrin:*une jam ne fazen e punertetit ende............:biggrin:*hahahahahahahahahahahaha hahaha.

Qika^Me^Kule
14-01-11, 19:00
Jo Babuq :biggrin:*une jam ne fazen e punertetit ende............:biggrin:*hahahahahahahahahahahaha hahaha.


Aaghaghaghaghaghaghaghaghaghaghagha

P/s. Ta kinsa tregu valla nje vic.... te gjakovareve amo... po em vie marre.... aghaghaghaghaghaghaghaghaghagh reth keti postimi tan ce bane tani....

turisti
14-01-11, 19:13
Aaghaghaghaghaghaghaghaghaghaghagha

P/s. Ta kinsa tregu valla nje vic.... te gjakovareve amo... po em vie marre.... aghaghaghaghaghaghaghaghaghagh reth keti postimi tan ce bane tani....


Ani*tregoma ne m/p po shpejte mos ta :biggrin: lexon STAFI :biggrin: se keshin tani *hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha.

Qika^Me^Kule
14-01-11, 19:16
Ani*tregoma ne m/p po shpejte mos ta :biggrin: lexon STAFI :biggrin: se keshin tani *hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha.

Aaghaghaghaghaghghaghaghaghaghaghaghaghghagh

Ja po e la s'po tregoi ma mir...... Ma turistikav ti vicen en tana anet....:biggrin:

turisti
14-01-11, 19:23
Aaghaghaghaghaghghaghaghaghaghaghaghaghghagh

Ja po e la s'po tregoi ma mir...... Ma turistikav ti vicen en tana anet....:biggrin:


Po valla*e qes tek :biggrin: shpalljet :biggrin:*hahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha haha.

JaneDahliaDoe
19-01-11, 13:12
Si per te mire apo per te keq* mendoni se Gurbeti la pasoja?

Kam qene mjaft e vogel kur e kam lan vendelindjen. Mu pa rrit ne vendelindje me siguri nuk isha kan ajo si jam sot. Tek une eshte vetem per te mire.

Dushku
12-03-11, 14:10
...disa me shume e disa me pak!

Arb
13-03-11, 17:56
Ndryshojme vete. Pak me mend, e pak me qejf.

Jana
13-03-11, 18:50
...edhe une mendoj qe po ... ndryshimet jan te dukshme... eshte mir me u adaptu ne secilin vedn qe jetojm amo duke mos e harru vendin tend...

Une mendoj qe gurbeti i ka bo njerzit ma te ndishem ... me te afert me Familje ...

halla e madhe
13-03-11, 19:02
Deri sa ne perendim insitucioni mundohet ne gjitha menyrat e mundshme me mbajt familjen.....,dije se sa per te mire na ka ndryshuar gyrbeti....,sepse e njejta reflektohet edhe ne familjet tona..sepse po jetojm ne mesin e atyre popujve ! nuk mundesh me ju shmang asaj kulture...te pist.
.. ku qenka i vend i pa pist?

roadrunner
13-03-11, 19:17
do i ka lon te mas, do as me pirev e as me barilev....do nom kan vy.....

halla e madhe
13-03-11, 19:19
do i ka lon te mas, do as me pirev e as me barilev....do nom kan vy.....

:smile:nje mpuq ty!!

roadrunner
13-03-11, 19:21
un ty nje mpuq me nje kafe e llokum :D:smile:nje mpuq ty!!

Arb
13-03-11, 19:31
do i ka lon te mas, do as me pirev e as me barilev....do nom kan vy.....

Faqja e zeze je ti....

Hajra
13-03-11, 20:35
....pa dyshim

halla e madhe
14-03-11, 20:43
Vend i pa piste eshte malsore me dal en bjeshk me jetue me familjen tende e me ik nga njerzit e pist edhe nga jeta veq rrena e mashtrime e pisllak

A jini ka e kuptoni qe veq po e rrejm veten qe po bojm jete e sene vene e ne fakt jeten e kem katastrof,e keqja e ka perfshi qdo kund...,ani mo ne perendim shume o katastrof....

Sa vrejta une nga ky postim i yti nuk morra vesh askund qe paska dikund vend e kulture te pa_pist,me ike ne male e bjeshke nuk di a na pranojne neve shqiptarve ,sepse ska shume vite sa jemi zhdjerge nga atje,na kishe si populli ri jemi ma te urte:rolleyes:..nese mendon qe perendimi asht katastrofe aty mendoj qe je gabim,lexo e merr iformata me shume nga googl_a e shef ku jane ndryshimet,cfar ndikimi ka perendimi per migrantet,cka na ndryshoj neve,ka mjaft njerze qe jane marr me kete teme,mos pritofsh!

ps;mua me ka ndryshu valla,e shof qe u plaka ne gurbet,nuk pendohem per kete...se shpejti i kethehem Kosoves me tjera begati,dhashte i madhi ZOT!:smile:

emine
14-03-11, 20:45
si te vijne ne gurbet shatin,tezlicen ndore edhe qel llagama,ska si nkosove me lexu gazeta e pi makiato


http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/188464_172964586084177_100001119106934_371337_8184 466_n.jpg

halla e madhe
15-03-11, 07:17
Mendoj se me pare kan ndejt se kan pas arsyeee...nga problemet kontaktet me hyqmetin e shkaut...,dhe morali ka qen ne nivelin e duhur por besom se ne rrethanat qe ne jetojm sot, shume me shume kemi arsyeee 1000%
Nje familje/popull ku mungon morali....,aty ska hajr dhe nuk pritet hajr kurre...!

Mos e harro nje thenje te izetbegoviqit ne lidhje me popullin tone dhe kulturen,deri sa i kishin thene se,shqiptaret i kan me keq se na punet...nga shkijet sepse po i sulmojn, ai ishte pergjigje, " Jo me mire i kan punet se ne, sepse ata i sulmojn nga jasht por ne mbrendsin e tyre..nuk arrijn dote, sepse zingjiri i respektit eshte ne nivel nga i Zoti i shtepis e me radhe....,ndersa tek ne boshnjaket na kan hy ne familje...edhe morali ka rene ''

Ku eshte morali dhe respekti tek ne si popull sot ????? ne fund te pusit,pse, sepse jetojm ne vendet ku ska moral ushqehemi me kulturen e tyre dhe bijm pre e kultures se tyre....te pist. Amerikanet/perendimoret lirin na sollen(me caktimin e Allahut),por na shkatrruan moralin...aty ku hyn amerika ska bereqet kurr.......

_kete cka shkrove me larte s'ka te beje aspak me temen,e shof qe ke tjera probleme,nuk eshte lehte te debatohet per moralin sepse secili individ ka te drejte ta jeton kete jete te askujt ashtu siq don vete, sa i perkete fjaleve te Izetbego_viqit nuk jame marr forte me folozofite e tij kame pas tjera gajle te mbaj familjen time,te edukoj femije,etj etj,...po ka pase gjithe njerze te mencur edhe jasht popullit tone qe kane analizu kulturen e moralin e nje populli..... mos u brengos sepse secili din mire pere vete!

rastesishT
18-03-11, 09:27
Ne shume gjera me apo pa deshire.

Domira
18-03-11, 15:36
Pa tjeter se asimilohesh kur jeton ne nje kulture tjeter...

Zoti e boft hajr per te gjithe

Amin :smile:

Hajra
18-03-11, 17:41
....ani mire na ka ndryshu

Antika
18-03-11, 17:42
Pak po.........

romansa
18-03-11, 17:45
po normal pak po...pa dashje ta imponon vendi ,kushtet ...

rastesishT
18-03-11, 17:51
Te gjithe i ndryshon.

Amina
18-03-11, 20:05
Me dashje ose pa dashje, na ndryshoje......

Skyfter
18-03-11, 20:10
Ma shum jan ndryshu ata ne atdhe se sa na ne gurbet, fakt.

Hajra
18-03-11, 20:33
Ma shum jan ndryshu ata ne atdhe se sa na ne gurbet, fakt.


...valla po me doket ata kan huq krejt hahahahahah....

Buqja_ch
18-03-11, 21:02
Pak po.........

Edhe ty a...

mu kogjo shume ...

.

Qika^Me^Kule
18-03-11, 22:13
Pa tjeter se asimilohesh kur jeton ne nje kulture tjeter...

Zoti e boft hajr per te gjithe

Amin per te gjith inshall-llah :smile:

mendoi se shum... pak.... ndikon gurbeti... tek disa... se them ne pergjithesi... ne fakt njerzit jan te ndryshem si dhe nga karakteri familiar , kjo m'varet me teper rethi i families !!

Hajra
20-03-11, 12:27
......Nein,

Elina
20-03-11, 13:27
......Nein,


Ty edhe gjuhen ta paska ndryshu o Hajre :tongue::biggrin:

drinibardhe
20-03-11, 13:30
nuk e di une them qe me ka ndryshuar dicka tjeter ......

AliSia
20-03-11, 13:44
....jo bre cfaret as kosova nuk me ka ndryshuar e le mo gurbeti....:biggrin::tongue:

drinibardhe
20-03-11, 13:48
....jo bre cfaret as kosova nuk me ka ndryshuar e le mo gurbeti....:biggrin::tongue:

si mund te ndryshoje kjo ktu ...... e ka koken e forte ahahahahahah

AliSia
20-03-11, 13:50
si mund te ndryshoje kjo ktu ...... e ka koken e forte ahahahahahah
E eee cka me bo se kam qelluar keshtu...:biggrin:

drinibardhe
20-03-11, 13:52
nuk ke se cfare te besh .....je e rreshkur me koken e forte .... bjeri nje here murit ahahahahah ....ja po nuk e shembe murin ve bast

Hajra
21-03-11, 07:55
Ty edhe gjuhen ta paska ndryshu o Hajre :tongue::biggrin:


.....e kape hahahahah.....

aq shume kemi ndryshu sa qe nganjeher nuk po e njofim as veten, mirepo kam pershtypjen qe edhe ju ne Ks keni ndryshuar shume hahahah...

te pershendes me nje qaff

DEA
06-05-11, 22:58
Me beri me sensibel , me te ndjeshme!

Naki
07-05-11, 17:21
Sigurisht ne disa aspekte PO.

Kam pas fatin te jeme ne nje shoqeri ku me punen time e kam fituar besimin dhe privilegjin te jem i barabarte ne te gjitha sferat e jetes.
Shteti Gjerman ,institucioni ku une punoj me ka ofruar mundesin e shkollimit dhe studimeve dhe ne kete aspekt Profesionalisht kam fituar shume njohuri qe ndoshta ne vendlindje nuk do ta gezoja per shume arsye.
Ne rrafshin Ekonomik-me teper siguri personale dhe familjare me pak brenga sociale.
Ne rrafshin Humanitar-me shume perkujdesje dhe shtrirjen e dores per ndihme.
Ne Aspektin Psikologjik krahasimet Vendlindje(atdhe)-Gurbet(mergimtar)
i shohe nga nje kendveshtrim me objektiv.

dr1ta
08-05-11, 21:06
Jam ardh shume ..shumee e vogel ne gurbet:tongue: e sdi a kam ndryshu shume por mendoj ce i pershtatem rrethanave ..ndihem shume e huaja kur shkoj posht ..duhet me u njoftu me njerz prap ..sa njoftohem verc prap ketu :biggrin:

Nje kom atje nje ketu ...por e ndij veten me sigurte ne gurbet ..pune ,familje ,shoqeri te gjith i kam ketu ..:smile:

Elina
08-05-11, 21:16
.....e kape hahahahah.....

aq shume kemi ndryshu sa qe nganjeher nuk po e njofim as veten, mirepo kam pershtypjen qe edhe ju ne Ks keni ndryshuar shume hahahah...

te pershendes me nje qaff


JO ti me m'qafe mundesh sa t'dush:tongue:....a per qe kem ndyshu na...kushedi ...s'po di me verejte dallimin po get :biggrin:

Hajra
08-05-11, 21:25
JO ti me m'qafe mundesh sa t'dush:tongue:....a per qe kem ndyshu na...kushedi ...s'po di me verejte dallimin po get :biggrin:


.....ani de nuk ka rendesi a me qaf a te qafi kryesorja me u ngroh hahahah...

...ne shkuam zemra e u kthyem shatca hahah...

tipi engjellor
08-05-11, 21:43
valla une sjam ne gubte ....po me duket qe pak budall i ka bere hahahahha priti tahs fjalet tipi......o vllaznit jahst i kam edhe 2 jave vijn ne kosove ju them a e dini qka po ju qes kadal ne aeroport hahahahha i nguci .....

Buqja_ch
09-05-11, 08:54
.....ani de nuk ka rendesi a me qaf a te qafi kryesorja me u ngroh hahahah...

...ne shkuam zemra e u kthyem shatca hahah...PO

Ne shkum te RI, e po kthehemi pleq ... !!!!!!!! oooo Vella

.

tipi engjellor
09-05-11, 09:41
PO

Ne shkum te RI, e po kthehemi pleq ... !!!!!!!! oooo Vella

.
buqe ashtu eshte po keshtu shkon jeta qka me ba dikush ne gyrbet e dikush ketu.......pershednteje per ty ....qysh moj me ardhe ne kosove e mos me na ftu per naj kafe.....

Buqja_ch
13-05-11, 22:55
buqe ashtu eshte po keshtu shkon jeta qka me ba dikush ne gyrbet e dikush ketu.......pershednteje per ty ....qysh moj me ardhe ne kosove e mos me na ftu per naj kafe.....


Fajtor eshte kete here Hajra qe nuk me ka prit ...

... na ndryshoi edhe shume bile

.

emine
14-05-11, 00:06
na mure ne qaf,perpara shpijat der e mder tash me shku n gjini duhet me ballan se ndryshe spo mrrijme
problemi qe spo ndryshojme erdhem kry forte edhe em qate kry budall dojna me dekun (n gurbet)

mentor*
05-06-11, 21:27
po valla edhe shuume bile, jam ber shume emocional, ndjeshem, (normal larg familjes) ...edhe me shume po ja di vleren pares.

elvio
06-06-11, 11:47
Ehe,,,,,,,,,,,,

Stimulohen ,mos them edhe degradohen!!

uck_aksh
13-06-11, 23:56
Titulli: A na ndryshoj gurbeti!
JOOOO

gurbeti nuk e ndryshon njeriun por njeriu ndryshon ne gurbet
kem qen nje popull ku e gjith bota na ka marr lakmin per disa gjera
ka me se shum vite qe shqiptaret me dhun jan shperngulur nga trojet e veta si ne turqi,bullgari edhe me nje shtet diku ne rusi por edhe pse kan kaluar mbi 100 vite kan nipat e tyre flasin ende shqip sepse nuk kan dashur ta humbin gjuhen e tyre
kurse sod esht e kunderta un po flas per disa qe i kam ketu kam nje shok qe ka ardhur ne vitin 2007
dhe femijun e vet nuk e meson te flet shqip sepse ketij i duket diqka e quditshme ose interesante qe kur te shon ne kosov tek prindit ti thot prinderve se nuk din shqip a sesht kjo nje budallaki e pa par ndonjeher


NE shqiptaret jem ka e ndryshojm gurbetin e jo gurbeti neve

VoOoglushja
23-06-11, 19:49
po shume bile.... mer kulutren aty kujeton sdidomos nese je rritun jasht vendlindjes....!!!

halla e madhe
23-06-11, 19:58
na mure ne qaf,perpara shpijat der e mder tash me shku n gjini duhet me ballan se ndryshe spo mrrijme
problemi qe spo ndryshojme erdhem kry forte edhe em qate kry budall dojna me dekun (n gurbet)


minush,cka te them bre loqke e halles,bash me vend e ke thene:smile:

turisti
05-07-11, 21:02
More gjindemi mes gurbetit dhe tonve..........:biggrin:.ku mos me lujt e leje me ndryshue.......:biggrin:

panta_rhei
06-07-11, 15:45
Jo! :tongue:

Ka lloje e raste te ndryshme te gurbetimit.
Dikush del veq qe don me e pa boten, dikush pėr femna, dikush me i ike ndonje belaje etj

Te shqiptaret kjo puna e gurbetit eshte dramatike.
Dramatike?
Po. Drama eshte gjini letrare qe kryesisht inspirohet nga ndonje tragjedi. (Edhe komedi po)

Veē qe ta kemi te kjarte: Drama (tragjedia) nuk eshte tek fakti qe njeriu iku nga shtepia, iku nga atdheu,
por drama e tragjedia eshte tek fakti qe shtepia ose atdheu nuk po munden me e mbajtė qat njeriun qe po ikė.

Qe po e zeme se vetem 14 paskan ikė per mendje te madhe, per me shiju vajza te jashtme ose djem bukurosha si ne filma.
Te tjeret, dmth nja 5-600 mijė minus 14, kane ikė ngaqe nuk i ka mbajtė vendi i vet.

Kur nuk ka shprese, kuptimi i moralit humbet.
Njeriu pa shprese eshte hije, nuk jeton.
Maksimumi qe mund te beje eshte te shkruaje shkarravina e poezi patriotike edhe t’i djege sapo t’i perfundon.

Jepja njeriut nje shprese, edhe ai ringjallet, syte i shkelqejne, bile edhe endrrat ia fillojne pernjehere.

Ju e keni verejte pse na pelqejne endrrat? Sidomos ato me vendlindje. Sepse ne ato endrra na jemi plot shprese. Edhe pa shprese, nuk ka endrra.
E nje njeri pa endrra, eshte insekt, bime, kafshe shtepiake.

Puna eshte se ku t’i bejme endrrat realitet.
Disa e kane gjetur kete ne vendin e tyre.
Varet edhe se ēfare enderra ka pase dhe ēfare menyra ka perdore.
Por disa kishin endrra ma te nderlikuara, ma te “jashtme”. E keta dolen jashte.

Pa le te kthehet shpresa e perspektiva “brenda”, dmth ne atdhe, edhe pastaj do ta shihni qysh kane me vershu keta enderrimtarėt e jashtem, "bini o burra nė prehėn tė nanes e ne gjirin e atdheut!!!",
... e do te fillojne prap te luajne me top ne mahalle si dikur, e do te shkojne per dredheza e boronica, e thana e mana, e pėr lula t'shengjergjit, e krejt me rend.

Ma shkurt, problemi i ikjes nga vendi, tash pėr tash, eshte bishti, e jo koka e problemit.
Edhe, kur tė rrokė naj semundje e rende, tip kanceri pershembull, mjeku nuk ta jep qaty veē hajt nje andoll apo vitamine, por e kap briskun e ta shkyen barkun.

Qe eshtu.

Derisa e quan GURBET, mos ta ndin se nuk t'ka ndryshu. :biggrin:

hajt turqeta

LaDy_Diaspora
20-07-11, 06:13
Si per te mire apo per te keq, mendoni se Gurbeti la pasoja?

Mendoj se disa, qe donin, kane ndryshuar dhe e kane kapur momentin (Carpe diem!) dhe jane permiresuar.
Disa tjere kane ngelur mbrapa me historine, mu ne ate moment kur kane lene atdheun, aty edhe u ndal ora per keta njerez.

Nuk eshte e keqe te jesh ne Diaspore, madje mund te perfitosh shume. Te shohesh si eshte rendi i dites, te mesosh e te shkollohesh e te shohesh gjerat moderne e te ndashe kripen dhe sheqerin.

Une pothuajse jam rrite ne mergim dhe keshtu shoh shume dallime kur shkoj ne Kosove per pushime, eshte interesante se njerezit atje na marrin si te pa sherr, si te pa dashtur edhe si teper mendjemedhenje.

Po ca t'besh, here pas here mendoj se neve na ka djege historia, i huaj ne dhe te huaj, i harruar ne dheun tend - pa shtepi, si jetim. :frown:

Hajra
24-07-11, 14:17
....po mor si jo nga miss terrshana ne lady diaspora hahah...

DEA
07-10-11, 20:02
Po ca t'besh, here pas here mendoj se neve na ka djege historia, i huaj ne dhe te huaj, i harruar ne dheun tend - pa shtepi, si jetim. :frown:

Me pelqeu fjalia e fundit, dhe kur the se je rrit pothuaja ne mergim dhe ne kete fjali lexoj shume me shume se sa eshte shkruar.
Shoh qe Gurbeti i ka anet positive. faleminderit per kete postim

LOJETARI
07-10-11, 20:30
Dy ndryshime tė mėdha i kam vėrejt te unė :Mė ka bėrė njėzet vjet mė tė vjetėr dhe e dyta nuk po rrehi shuplakė mė kur po ateron aeroplani .

LaDy_Diaspora
07-10-11, 22:39
....po mor si jo nga miss terrshana ne lady diaspora hahah...

Tek tash e lexova kėtė fjali o Hajrush, ani ani...po s'kam more miss unė, qy, bile as qika e Mihones s'jam, po thjeshtė njė vajzė shqiptare, e rritur nė diasporė e me do tradita tė trashėguar nga dheu i tokės tonė - Kosovės nėnė. :smile:

LaDy_Diaspora
07-10-11, 22:43
Dy ndryshime tė mėdha i kam vėrejt te unė :Mė ka bėrė njėzet vjet mė tė vjetėr dhe e dyta nuk po rrehi shuplakė mė kur po ateron aeroplani .

Eh more LOJETARI m'ke shti me qeshė me zė me kėtė fjalinė e fundit.
Nė vitin 2001, kur pėr herė tė parė kam shkuar (nė fakt fluturuar) pėr Kosovė, m'dukej e ēuditshme se pse bėnin kėshtu, thosha se ndoshta duhet ēdokund...kur m'u dha rasti tė udhėtoj nepėr disa shtete tjera tė Evropės e pashė qė vetėm ne e kishim kėtė zanat.
Sivjet, para 1 muaji nė fakt, kur kam fluturuar prapė pėr Prishtinė, nuk ka rreh kush shuplakė...hiq tybe, e kishin harru zanatin, ose qė ka qenė fluturimi jashtė sezonės, ndoshta atėherė s'ka apllauz pėr pilotin. :biggrin:

SANTANA-29
07-10-11, 22:44
Dy ndryshime tė mėdha i kam vėrejt te unė :Mė ka bėrė njėzet vjet mė tė vjetėr dhe e dyta nuk po rrehi shuplakė mė kur po ateron aeroplani .

Te paren po te besoj se u plake,,po te dyten po me intereson po te lidhin per karrike mos me rre shuplaka ,po qka,,:biggrin:

VoOoglushja
12-10-11, 14:15
... mendoj qe nermal eshte qe te ndryshon Gurbeti pak a shum... por eshte pytja sa te ndryshon....aq shum sa ti lejon...!!!!

jEtA_1
12-10-11, 15:46
Asgje nuk me pelqen ne ket vend ku jetoj qe te me ndryshoj cdo her dhe gjithmon do te jetoj me traditen e vendit tim sepse ketu ne ket vend ku jetoj dominon raca e zez edhe vet vendasit anglez jane larguar neper periferi dhe shumica shkojn ne shkolla te ndara vetem e vetem tia mundesojn femiut te tij te rritet ne menyr te regullt sepse sa i perket shkollimit ne angli eshte nje deshtim total ndoshta dikush mund te thot kjo nuk qenka ne vete por kjo eshte e verteta si emer anglia eshte ne ze por ne mbrendsi eshte ma zi se ne kosov hajni korupcion deri ne fyt .

Zero Cool
12-10-11, 15:50
Asgje nuk me pelqen ne ket vend ku jetoj qe te me ndryshoj cdo her dhe gjithmon do te jetoj me traditen e vendit tim sepse ketu ne ket vend ku jetoj dominon raca e zez edhe vet vendasit anglez jane larguar neper periferi dhe shumica shkojn ne shkolla te ndara vetem e vetem tia mundesojn femiut te tij te rritet ne menyr te regullt sepse sa i perket shkollimit ne angli eshte nje deshtim total ndoshta dikush mund te thot kjo nuk qenka ne vete por kjo eshte e verteta si emer anglia eshte ne ze por ne mbrendsi eshte ma zi se ne kosov hajni korupcion deri ne fyt .

a jan musliman bile ? :rolleyes:

emine
12-10-11, 16:08
Mu me ka ndryshu,perepecit dhe luften qe kam ba ktu,as n'lufte te kosoves se kam perjetu,ska qen ma e mundishme ,per ndryshe i jam mirenjohese sepse kam msu se dhe vetem mundem ti dal cdo sfide perball,te jem e pamvarne dhe te zotroj shumqka qka ne vendilindje s do ti kisha besu vetes kurre,,,,

turisti
12-10-11, 17:50
Dy ndryshime tė mėdha i kam vėrejt te unė :Mė ka bėrė njėzet vjet mė tė vjetėr dhe e dyta nuk po rrehi shuplakė mė kur po ateron aeroplani .


Interesant,pata udhetue prej.....ne Shkup dhe ka qene shiu i madh gjate fluturimit dhe aterimit ne Shkupe dhe besa ka aterue as qe e ka verejte kush,po qysh kush nuk rrehi shuiplake ja 2 gishta bile........qudi,qudi........

p.s.

Pas cdo ardhje,une po gezohem,dhe po kthehem me shprese qe t'i gjej ata perrsona qe i lash dikur..e kethehem aq i demoralizuem ne vend se une me ndryshue qe jam ne gurbet-poshte kan ndryshue me shume.......

Prap me duhet te ateroj ketu ku po plakemi...........

Suelaa
12-10-11, 20:47
Jo aspak, te zgjeron horizontin por karakteri mbetet njejti.

Murgesha
12-10-11, 20:54
Interesant,pata udhetue prej.....ne Shkup dhe ka qene shiu i madh gjate fluturimit dhe aterimit ne Shkupe dhe besa ka aterue as qe e ka verejte kush,po qysh kush nuk rrehi shuiplake ja 2 gishta bile........qudi,qudi........

p.s.

Pas cdo ardhje,une po gezohem,dhe po kthehem me shprese qe t'i gjej ata perrsona qe i lash dikur..e kethehem aq i demoralizuem ne vend se une me ndryshue qe jam ne gurbet-poshte kan ndryshue me shume.......

Prap me duhet te ateroj ketu ku po plakemi...........

Kjo ėshtė shumė e vėrtetė, bile edhe po ma thonė sa herė po shkoj atje, ske ndryshu hiq je ajo qė ke qenė, por unė s`po mundem me ja u thonė tė njėjtėn, se as ju s`keni ndryshuar, pasi qė vėrtet shof ndryshime tė mėdha tek ata!

Zero Cool
16-01-12, 20:49
Jo tybe, gyrbeti na ka lan mbrapa atynve ne vendlindje, ndoshat per faktin se ne kemi ardh ne gyrbet kurse atyre gyrbeti i ka shku te shpija.

emine
16-01-12, 20:54
prej qasaj nate qe permeni elina (hamamin e hyres) nuk po me shkoqet prej mendjes:biggrin: