PDA

View Full Version : Kreatori mė i mirė Shqiptar pėr vitin 2009..


Jana
20-12-09, 20:07
Nysret Bonjaku nga Gjilani ėshtė shpallur fitues i edicionit tė tretė vjetor tė garės ‘Kreatori Mė i Mirė Shqiptar’ pėr vitin 2009 gjatė ceremonisė sė zhvilluar mbrėmė nė Sheshin 21.
http://thashethe.me/wp-content/uploads/2009/12/Kreatori_Shqiptar-230x300.jpg
Nė ceremoninė finale tė zhvilluar mbrėmė nė Sheshin 21, Bonjaku pati nė konkurrencė edhe tre kreatorė tė tjerė, Violeta Gruda, Agron Brahimi dhe Syzajete Kosumi, kreacionet e tė cilėve u prezantuan nga 32 modelet e agjencisė Gecjan Group.
Bonjaku, i cili triumfoi edhe nė kategorinė ‘Velloja Mė e Mirė Shqiptare 2009’, pos tjerash ka fituar edhe tė drejtėn e plotė pėr tė studiuar nė shkollėn “Design Factory, si dhe tė drejtėn e pjesėmarrjes nė javėn e modės “Kosova Fashion Week 2010”
Violeta Gruda po ashtu ka qenė njė nga fitueset e mbrėmjes, duke triumfuar nė ēmimin ‘Kreacioni Mė i Mirė Express’.
Juria e cila vlerėsoi finalistėt ishte e pėrbėrė nga kryetari i jurisė David Priol, disenjator nga Parisi dhe ligjėrues nė “Design Factory”, Ronald W Hilt, avokat i ED HARDY, Nadire Zymberi nga kompania ‘Menakon’, Mikel Gecaj pėrfaqėsues i Gecjan Group pėr diasporė, Valbona Peqani Kida – stiliste dhe Blerina Kllokoqi Rugova – dizenjatore.
Kreatori Mė i Mirė Shqiptar 2009” ėshtė njė garė qė tashmė mbahet ēdo vit dhe organizohet nga agjencia e modės Gecjan Group nė bashkėpunim me Radiotelevizionin 21 dhe shkollėn e modės “Design Factor”.

emine
20-12-09, 20:34
Nysret Bonjaku nga Gjilani ėshtė shpallur fitues i edicionit tė tretė vjetor tė garės ‘Kreatori Mė i Mirė Shqiptar’ pėr vitin 2009 gjatė ceremonisė sė zhvilluar mbrėmė nė Sheshin 21.
http://thashethe.me/wp-content/uploads/2009/12/Kreatori_Shqiptar-230x300.jpg
Nė ceremoninė finale tė zhvilluar mbrėmė nė Sheshin 21, Bonjaku pati nė konkurrencė edhe tre kreatorė tė tjerė, Violeta Gruda, Agron Brahimi dhe Syzajete Kosumi, kreacionet e tė cilėve u prezantuan nga 32 modelet e agjencisė Gecjan Group.
Bonjaku, i cili triumfoi edhe nė kategorinė ‘Velloja Mė e Mirė Shqiptare 2009’, pos tjerash ka fituar edhe tė drejtėn e plotė pėr tė studiuar nė shkollėn “Design Factory, si dhe tė drejtėn e pjesėmarrjes nė javėn e modės “Kosova Fashion Week 2010”
Violeta Gruda po ashtu ka qenė njė nga fitueset e mbrėmjes, duke triumfuar nė ēmimin ‘Kreacioni Mė i Mirė Express’.
Juria e cila vlerėsoi finalistėt ishte e pėrbėrė nga kryetari i jurisė David Priol, disenjator nga Parisi dhe ligjėrues nė “Design Factory”, Ronald W Hilt, avokat i ED HARDY, Nadire Zymberi nga kompania ‘Menakon’, Mikel Gecaj pėrfaqėsues i Gecjan Group pėr diasporė, Valbona Peqani Kida – stiliste dhe Blerina Kllokoqi Rugova – dizenjatore.
Kreatori Mė i Mirė Shqiptar 2009” ėshtė njė garė qė tashmė mbahet ēdo vit dhe organizohet nga agjencia e modės Gecjan Group nė bashkėpunim me Radiotelevizionin 21 dhe shkollėn e modės
“Design Factor”.
:smile: