PDA

View Full Version : Takat janė fetishi botėror numėr njė..


Jana
20-12-09, 20:10
Njė mjet qė tėrheq vėmendjen e meshkujve, njė armė e fortė joshjeje pėr femrat, taka e hollė mbetet nė majė tė preferencave.


Pėrkrah balerinave tė sheshta, tė rrumbullakėta e tė sigurta, nė pasarela sfilojnė pėrherė kėpucėt e larta turbulluese. Ekstreme, provokuese e marramendėse.
Shkopi i hollė mitik poshtė thembrės ėshtė njė fiksim i pėrhershėm i femrave. Mjafton njė dhjetėshe centimetrash pėr t’u zhvendosur nė njė dimension tjetėr, ku kėmbėt bėhen shumė tė gjata dhe burrat tė bien nė kėmbė.
Nė anėn tjetėr, takat e larta nuk u japin marrje mendsh vetėm atyre qė i veshin. Pėrkundrazi, bėhet fjalė pėr njė ēoroditje tė lehtė, nga e cila pak meshkuj mund tė mos preken. Me pasoja tė paparashikueshme. Nga teknomanėt, qė nuk kanė nguruar tė lidhin fetishin e hi-tech-un, duke krijuar pajisje tė frymėzuara nga kjo temė, deri nė rastet mė tė skajshme.
Nė Londėr, pėr shembull, njė burrė sulmon hirushet e tij nė rrugė pėr t’u marrė kėpucėt me taka shumė tė larta. Po t’ju bjerė rasti tė shkoni nė Londėr dhe njė i ēmendur ju rrėmben kėpucėt, mos u shqetėsoni: ėshtė njė maniak i fiksuar pas kėpucėve. Cili qytet do ishte mė i pėrshtatshėm se Londra pėr tė kėnaqur kėtė mani?
Takat janė fetishi botėror numėr njė
Kėmbėt janė pa dyshim objekti mė popullor i dėshirės seksuale. Paralelisht, kėpucėt janė elementi i fetishit qė zgjat mė shumė dėshirėn.
Nė bazė tė shijes mbizotėruese mbi preferencat seksuale, kėmba (dhe veēanėrisht gishtat) janė objekti mė ngacmues i dėshirės. 47% e personave tė pyetur nė botė pranojnė se parapėlqejnė kėtė pjesė tė trupit mbi tė gjitha pjesėt e tjera, qė ngacmojnė oreksin seksual. Pėr sa u pėrket objekteve jotrupore, humbin pikė tė brendshmet (12%) dhe fitojnė pozicion kėpucėt dhe ēizmet (64%).
Sipas “Independent on Sunday”, studiuesit deklarojnė se nuk e dinė si dhe pse zhvillohen preferenca tė tilla seksuale.
Cilado qoftė arsyeja e interesit tė spikatur erotik pėr ekstremitet e trupit femėror, nė kuadėr tė erotizmit dhe joshjes, pėr takat vendi i parė ėshtė absolut. “Nga kėpucėt me taka nis interesi pėr njė grua, njė sfidė, njė mister pėr ēdo burrė. Sepse asnjė nga ne nuk e di si do pėrfundojė e gjitha kjo”, ėshtė shprehur njė nga aristokratėt evropianė, i njohur pėr famėn e vet prej donzhuani.
Dhe i ka bėrė jehonė koreografi dhe balerini i preferuar i Madonna-s, Gwen Stefani-t dhe Ricky Martin-it. “Takat janė seksi. Ka diēka intriguese, shumė ēoroditėse t’i shohėsh te femra. Gati njė felin, absolutisht tė bukura. Kur njė grua mban taka, ndryshon deri dhe vėshtrimin. Sy depėrtues, tė drejtpėrdrejtė, sensualė”.
Nga bota e modės, Guillermo Mariotto, drejtori krijues i firmės Gattinoni, ėshtė i bindur: “Taka ėshtė seksi. Ėshtė shumė sensuale, sepse e detyron femrėn tė lėvizė me njė lėkundje konstante. Njė armė joshjeje, dominimi mbi burrat. Ėshtė sikur taka do donte tė thyente me ėmbėlsi, me dhunė. Njė supremaci “psikologjike”, qė ka bėrė pjesė gjithmonė nė imagjinatėn mashkullore”.
Nė fund, ja dhe njė citim i Madonna-s, qė ka deklaruar se do preferonte njė palė Manolo nė vend tė seksit: “Kėpucėt janė mė tė mira se seksi, sepse rezistojnė mė gjatė”.

teutaA
20-12-09, 20:25
puna e burrave kurr nuk e kqyrin kualitetin po kuantitetin hahahah me nje shtikell mashtrohni ju aaa:wink:

pirro
22-12-09, 13:12
puna e burrave kurr nuk e kqyrin kualitetin po kuantitetin hahahah me nje shtikell mashtrohni ju aaa:wink:

Ooo edhe ne patika kineze nese osht, veq le te jet ajo mbi to ne nivel te duher se ska lidhje haahhh

teutaA
24-12-09, 18:40
Ooo edhe ne patika kineze nese osht, veq le te jet ajo mbi to ne nivel te duher se ska lidhje haahhh

shuj bre pirroo mos mi hup shpresat se jam kah dal ne qytet me i ble nje par sandale me take sexy :wink:

pirro
24-12-09, 19:01
shuj bre pirroo mos mi hup shpresat se jam kah dal ne qytet me i ble nje par sandale me take sexy :wink:
hahhahahaaa oooo jo more kthehu ......

Hajt se e kom pa nja sot me taka ( takat ishin kane te mira ) po ajo mbi to ... kurrqysh sish kane hahaha

emine
25-08-12, 07:13
puna e burrave kurr nuk e kqyrin kualitetin po kuantitetin hahahah me nje shtikell mashtrohni ju aaa:wink:

:tongue:

tipi engjellor
25-08-12, 07:39
po krisma e takave ama mbas shpine tingellon bukur hahahhahahah

Dardanesha
25-08-12, 14:30
E vertete eshte, vete ne femrat kur mbathim taka ndihemi me sexy edhe na imponon menyren se si me ece, por definitivisht duhet te dallohet veshja dhe te mbathurat e dites dhe nates :smile:

lovely
25-08-12, 15:42
Alime, a ki ti qisi senesh t holla?:biggrin:

Alima
25-08-12, 16:12
...

Hahaha ... ngusht po ma bjen edhe ti kajhere!
.

emine
25-08-12, 16:27
E vertete eshte, vete ne femrat kur mbathim taka ndihemi me sexy edhe na imponon menyren se si me ece, por definitivisht duhet te dallohet veshja dhe te mbathurat e dites dhe nates :smile:

Nates qyhs jan Dardaneshe,se s pi disha une

Alima
25-08-12, 16:53
...

Me drita Emine,qe :

http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcT2PZz2ipCnXCvkaSzf4Not9OGgdGIF4 rBt6Rf6M4jeXqGhatSV8w.

Alima
25-08-12, 16:56
...


Risi!!!
Veres kur bene vape dhe Diell ,vjeshtes ne shi :

http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcR-8sWouCHdxzHZDPEwTdPAUp6AFYeonLk2LL-RcrUcBGZSoN_K4w.

lovely
25-08-12, 17:11
...

Hahaha ... ngusht po ma bjen edhe ti kajhere!
.


Kallxom de a ki? :biggrin: A veq qasi me qadra? :biggrin:

Alima
25-08-12, 17:17
Kallxom de a ki? :biggrin: A veq qasi me qadra? :biggrin:

...

Kom Lovelie!

Qe:

http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcS_J8GGqXDT5BHL9SYx60Ut-iXxz9vTy05Rsw86nCADkN1jqtAE


Ni pare te kuqe ,nje pare te zeza... sebep patriotizmi


.

lovely
25-08-12, 17:19
...

Kom Lovelie!

Qe:

http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcS_J8GGqXDT5BHL9SYx60Ut-iXxz9vTy05Rsw86nCADkN1jqtAE


Ni pare te kuqe ,nje pare te zeza... sebep patriotizmi


.

Ti a po shkon me nxane peshqi me to a? :biggrin:

A po m`merr ere mue?:rolleyes:

Alima
25-08-12, 17:20
...

Edhe njepale te kalterta sebep ketij flamurit te ri ... yjet ua vizatoj vet me te sariht!

Qe:

http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSQNYhPqy8PNNCVFlsJlnI8O13O6zSzC rBuDW4liC3wyZqXjTm2Pasi bash po te intereson krejt rreth meje !


.

Alima
25-08-12, 17:22
Ti a po shkon me nxane peshqi me to a? :biggrin:

A po m`merr ere mue?:rolleyes:

...

Nuk jame lezblldh .. mos i beso ti mrrizit,peshqi joh, po ...

Te kisha marr,por .... mi humb te gjitha rastet e volitshme ti!

.

lovely
25-08-12, 17:23
...

Edhe njepale te kalterta sebep ketij flamurit te ri ... yjet ua vizatoj vet me te sariht!

Qe:

http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSQNYhPqy8PNNCVFlsJlnI8O13O6zSzC rBuDW4liC3wyZqXjTm2Pasi bash po te intereson krejt rreth meje !


.

Beso qe t paramendova tu ia rras shkelum atij mjeshtrit, tu ia pshtjell kete fare maje rreth e rreth hahahahahaaaaaaaaaaaaa

Kur po thom mjeshter, gjithe po e shoh tu punu n meshalice:biggrin:

lovely
25-08-12, 17:24
...

Nuk jame lezblldh .. mos i beso ti mrrizit,peshqi joh, po ...

Te kisha marr,por .... mi humb te gjitha rastet e volitshme ti!

.


Dleqi ll-jat edhe dh-jat ti hangt. Gjithe gabimisht po i perdor:biggrin:

Ami nipare qasi shtikdha, veq amo ngjyre boje pembe, se veq sa i ngjyva thojt qasi boje:biggrin:

Alima
25-08-12, 17:25
Beso qe t paramendova tu ia rras shkelum atij mjeshtrit, tu ia pshtjell kete fare maje rreth e rreth hahahahahaaaaaaaaaaaaa

Kur po thom mjeshter, gjithe po e shoh tu punu n meshalice:biggrin:

...

Ja-a ,s'guxoj atij!
Punon edhe ne meshalic sa per hoby !


.

Dardanesha
25-08-12, 19:42
Nates qyhs jan Dardaneshe,se s pi disha une

E di qe e din po qe po te pergjigjem, diten mbahen me praktike ben edhe me take ortopedike ndersa ne mbremje me me shtikell te holle, me me shkelqim varet se qka vesh, tash po i mathin edhe me double platforme alla Lady gaga, are you happy now? :smile:

emine
25-08-12, 20:07
E di qe e din po qe po te pergjigjem, diten mbahen me praktike ben edhe me take ortopedike ndersa ne mbremje me me shtikell te holle, me me shkelqim varet se qka vesh, tash po i mathin edhe me double platforme alla Lady gaga, are you happy now? :smile:
thank ju loqkamank
une jam hepy forever:tongue:

Dardanesha
25-08-12, 20:11
thank ju loqkamank
une jam hepy forever:tongue:

oj loqk If you are happy, I am happy also, kalo mire e kiss n faqe t djathte e ki se t majten te paska puth dikush ma heret e paske t lagt haahaha :wink: