PDA

View Full Version : Shtėpia e modės Kujta & Meri prezantohet nė Milano...


Jana
20-12-09, 20:15
Nė javėn e modės qe mbahet nė Milano tė Italisė, tė organizuar nga “A Critical Fashion”, prezantohet edhe shtėpia e modės “Kujta & Meri” nga Gjakova.

http://thashethe.me/wp-content/uploads/2009/09/Shtėpia-e-modės-Kujta-Meri.jpg
Interesimi pėr kreacionet e stilistėve Kujtim dhe Merita Berisha, tė cilėt kanė zgjeruar biznesin e tyre edhe jashtė Kosovės, ka prekur emra tė mėdhenj tė modės evropiane, si dhe agjenci e media tė njohura nė Itali dhe jashtė saj.
Milano njihet tashmė si qyteti i dytė nė botė pėr modėn, nga ky vit krahas shtėpive mė tėe njohura tė modės, nė Milano ėshtė edhe ‘show room’ dhe galeria e shtėpisė sė modės ‘Kujta & Meri’.
Ky organizim nė vazhdimėsi ėshtė duke u pėrmendur, shkruar e intervistuar nga mediat mė tė njohura tė modės nė Itali, tė shkruara dhe elektronike. Gjate te gjitha intervistave dhe shkrimeve, mediat kanė pėrmendur Kosovėn, duke treguar prejardhjen e stilistėve Kujta dhe Meri.
Nė organizimin e titulluar “Dressed Up”, nė sfilatėn e Shtėpisė “Kujta & Meri” mysafir do tė jenė: Claudio Gentile (kampion bote nė futboll me Italinė-1982), Alberto Traversi (kėngėtar dhe editues i shtypit), Antonella Ruggero (kėngėtare italiane), Miky (kėngėtare e grupit tė famshėm italian “No Relax”), Karina Khadarak (modele e K&M) dhe artistė tjerė tė njohur italianė.

emine
20-12-09, 20:56
Nė javėn e modės qe mbahet nė Milano tė Italisė, tė organizuar nga “A Critical Fashion”, prezantohet edhe shtėpia e modės “Kujta & Meri” nga Gjakova.

http://thashethe.me/wp-content/uploads/2009/09/Shtėpia-e-modės-Kujta-Meri.jpg
Interesimi pėr kreacionet e stilistėve Kujtim dhe Merita Berisha, tė cilėt kanė zgjeruar biznesin e tyre edhe jashtė Kosovės, ka prekur emra tė mėdhenj tė modės evropiane, si dhe agjenci e media tė njohura nė Itali dhe jashtė saj.
Milano njihet tashmė si qyteti i dytė nė botė pėr modėn, nga ky vit krahas shtėpive mė tėe njohura tė modės, nė Milano ėshtė edhe ‘show room’ dhe galeria e shtėpisė sė modės ‘Kujta & Meri’.
Ky organizim nė vazhdimėsi ėshtė duke u pėrmendur, shkruar e intervistuar nga mediat mė tė njohura tė modės nė Itali, tė shkruara dhe elektronike. Gjate te gjitha intervistave dhe shkrimeve, mediat kanė pėrmendur Kosovėn, duke treguar prejardhjen e stilistėve Kujta dhe Meri.
Nė organizimin e titulluar “Dressed Up”, nė sfilatėn e Shtėpisė “Kujta & Meri” mysafir do tė jenė: Claudio Gentile (kampion bote nė futboll me Italinė-1982), Alberto Traversi (kėngėtar dhe editues i shtypit), Antonella Ruggero (kėngėtare italiane), Miky (kėngėtare e grupit tė famshėm italian “No Relax”), Karina Khadarak (modele e K&M) dhe artistė tjerė tė njohur italianė.

knaqsi te degjosh kso lajmesh;) ju uroi sukses te metutjeshem ,e meritojne sepse kan emer dhe kan krijime te hatashme;)