PDA

View Full Version : Nė modė vajzat e shėndosha...


Jana
11-01-10, 18:59
Tėrmet nė botėn e modės. Revista e njohur dhe avangarde e kėsaj industrie V, i ka kushtuar plot 12 faqe femrave tė mbushura tė rrumbullakosura apo tė shėndosha, quajini si tė doni.

http://thashethe.me/wp-content/uploads/2010/01/vajzat-e-shendosha1.jpg
Kėto janė imazhet e mara nga fotografi norvegjez Solve Sunsbo, i cili ka nxjerrė nė pah bukurinė ekstra large tė kėtyre vajzave, tė cilat pavarėsisht palave tė shumta tė shėndetit nuk kanė frikė tė zhvishen e tė pozojnė me krenari.
Disa prej tyre i kanė shpėtuar vdekjes pasi kanė hequr dorė nga karriera si modele kur agjentėt i kanė kėrkuar tė mbajnė dieta drastike qė tė dobėsohen.
Por ka disa figura tė famshme mė tė bukura qė rrumbullakėsia e tė cilave i bėn ato mė seksi.
Megjithatė Vitet e fundit bota ka regjistruar njė pėrshkallėsizm tė vdekjeve nė rradhėt e adoleshenteve nga anoreksia. Kėto raste kanė shtyrė Spanjėn, Francėn dhe Anglinė tė vendosin limite mbi masėn minimale qė njė modele duhet tė ketė njė vajzė qė sfilon.
Sepse janė pikėrisht modelet e revistave qė me fizikun e tyre tepėr tė dobėt i shtyjnė vajzat dhe gratė t’i nėnshtrohen operacioneve e dietave qė tė dobėsohen. Megjithatė pėr fotografėt e revistės “Glamur” shėndeti ėshtė bukuria e vėrtetė, dhe jo e kundėrta.

Zero Cool
08-03-12, 22:53
Studimi: Femrat e shėndosha zgjedhin tė brendshmet mė seksi !


Njė studim i kryer sėfundi tregon se femrat elegante veshin tė brendshme gjithnjė e mė pak seksi ndėrsa shkojnė nė ndonjė takim. Pėrndryshe ndodh me femrat e shėndosha tė cilat zgjedhin tė brendshmet gjithnjė e mė seksi. Studimi tregon gjithashtu se gjysma e femrave do tė veshin njė palė tė brendshme speciale pėr festėn e Shėn Valentinit dnėrsa njė e treta e tyre thotė se do tė blejė tė brendshme tė reja. Toni-Ann Linsday qė e kreu studimin nga TA Sainsbury thotė se ndėrsa pritet qė femrat elegante tė ndjehen mė seksi edhe me atė ēka veshin nė fakt ndodh ndryshe dhe janė femrat e shėndosha qė bėjnė zgjedhjen e tė brendshmeve mė seksi.


http://www.topfoto.info/site/images/lajme/glamazons.jpg