PDA

View Full Version : Xhevahiret e shtepisė!


Murgesha
20-01-10, 00:20
Po ja jap ket titull pasi qe nuk po me kujtohet nje me i pershtatshem per momentin, por...!

Nese nuk pritoni sillni pak freski forumet me fjal, gjeste qe thuhen, bahen ne shtepit tuaja.
Humor, seriozitet apo cfare te doni mjafton te jen shtepiake qe ju i perjetoni.


Dola sot me tregtu me djalin e vajzen ne shitore ushqimore.

Kur erdhem te prodhimet qumshtore, vajza po kerkon ta gjej qumshtin organik edhe ate me 1,5% yndyre.

Djali po i thot.

Oj motra jem, nje qumsht del prej lope, qoft i lehte apo i trashe aty e ke organik.
Ku ke pa ti lop qe ne njerin gji qet tomel me 1,5% yndyre, ne tjetrin 3,5% yndyr e ne tjetrin 0,5% yndyre???

Kem ka shqyhemi se qeshuri!Vazhdoni...

Antika
20-01-10, 07:49
..kqyre bre .Gjith' kta burra(si kuaj),ngajne mas nje topi.Po a ma kollaj e kane me largu qato prej qatyhi e me shti topin... a kshtu ncncncncnccn,burrat si kta.Edhe ju ma ........ se ata qe i kqyrni .:biggrin: .

(rahmetlikja ka pas humor interesant,gati 90 vite jetoi)

Idila
20-01-10, 10:07
Po bėhesha gati tė dal...

Tyyyyy-tyyyyy, tyyyyy.... (largoj perden shoh nga dritarja)
-Uaaaa Taxi!! Po sa shpejt qė erdhe more i bekuar, ndėrsa unė akoma po sorollatem sa andej e kėndej.... Prit pak, ē`duhet tė bėja tani? Ah po, mos harroj ēantėn unė e gjora, kam kuletėn nė tė e ku tė vete unė pa asnjė lek nė xhep!? Ja edhe ēanta ku qenka.. (e marr ēantėn) Dhėmbėt Idilė dhėmbėt harrove, eh tė marrtė e mira ty.... shpejto pak se u bėre vonė. Ah edhe ky Taxi sa i shpejt, herė vonohet me orė, po ku e gjeti pikėrisht sot as dakikėn nuk e luajti, e mua mė ranė kėmbėt lartė e poshtė-poshtė e lartė....
(futem nė banjė, marr shpejt e shpejt furēėn e dhėmbėve pa patur mendjen nė kokė, filloj larjen e dhėmbėve ... njė shije disi e njelmėt, disi e thartė nė gojėn time.... ēoj kokėn drejt pasqyrės, ē`tė shoh mė kishte mbuluar shkumba gojėn!!! Kėrkoj pastėn e dhėmbėve askund para syve! O Zot ē`po ndodh kėshtu me mua, i paskam hudhur sapunin e duarve nė vend tė pastės sė dhėmbėve....)

Shqiptare_ne_Turqi
20-01-10, 10:26
[quote=Idila]Po bėhesha gati tė dal...

Tyyyyy-tyyyyy, tyyyyy.... (largoj perden shoh nga dritarja)
-Uaaaa Taxi!! Po sa shpejt qė erdhe more i bekuar, ndėrsa unė akoma po sorollatem sa andej e kėndej.... Prit pak, ē`duhet tė bėja tani? Ah po, mos harroj ēantėn unė e gjora, kam kuletėn nė tė e ku tė vete unė pa asnjė lek nė xhep!? Ja edhe ēanta ku qenka.. (e marr ēantėn) Dhėmbėt Idilė dhėmbėt harrove, eh tė marrtė e mira ty.... shpejto pak se u bėre vonė. Ah edhe ky Taxi sa i shpejt, herė vonohet me orė, po ku e gjeti pikėrisht sot as dakikėn nuk e luajti, e mua mė ranė kėmbėt lartė e poshtė-poshtė e lartė....
(futem nė banjė, marr shpejt e shpejt furēėn e dhėmbėve pa patur mendjen nė kokė, filloj larjen e dhėmbėve ... njė shije disi e njelmėt, disi e thartė nė gojėn time.... ēoj kokėn drejt pasqyrės, ē`tė shoh mė kishte mbuluar shkumba gojėn!!! Kėrkoj pastėn e dhėmbėve askund para syve! O Zot ē`po ndodh kėshtu me mua, i paskam hudhur sapunin e duarve nė vend tė pastės sė dhėmbėve....)Puna mbar,Idila ..!:biggrin:

Mbeten né pleqéri vetum baba dhe méma ime, (femija e tyre u martuan,dhe shkuan nepér banesat e tyre ) baba ka qené i térpijavté té lexon, dhe si qé e dim ne moshen e shtyer koncentrimi po ligéshtohet :biggrin: e ai ne njé zé mé té vogel u dekoncentroike. Mirépo dhe mémaja e gjora kishte qef té bisedonte nganjéhere....Kur i thojke baba po veq pak se po lexoi..! Méma ju kthejke , gjak mu ke bo hooo si kurré s'po léshon qito libra prej dore ..!!! hahahahahahha mall po e kam me qel gojen... ! hahahahhahaa


deksha tye qesh ne diallogun e tyre ...:biggrin:Murgesha faleminderit pér temen qé paske hap ,kujtova prindérit e mije ( té ndjerit ) me shum mall ... :)

Idila
20-01-10, 13:00
Puna mbar,Idila ..!:biggrin:

Mbarė paē motėr. :D
Seē m`u kujtua tani diēka me kėtė shprehjen e motrės shqipe :biggrin:
Fėmija i rritur nė gurbet....

-O puna e mbarė djalosh! (i thashė djalit, i cili ishte duke i bėrė detyrat. Ai ēon kokėn, rrotullon sytė, herė mė shikon, herė ul kokėn... pastaj ia kthen:)
- S`ka pėrse e dashur tetė.

Murgesha
20-01-10, 13:12
Ju falemnderit per inkuadrim!

Ja edhe nje xhevahir qe e bera nje dit:

Po kthehesha ne shtepi prej pune. Deri sa parkoja makinen me cingerron celulari.

Ishte vajza ime, po flas me te, nderkohe parkova makinen, mora cigaret, shkrepsen kuleten dhe dola nga makina. Ne qast mu kujtua se harrova dicka, hapi deren e makines dhe po kerkoj. E nervozuar qe sun po e gjej po i them vajzes me te cilen po bisedoja pha mam nuk po e gjej dot celularin.
Oj mam po me therret vajza ne telefon ke ble tjeter a?
Jo moj nuk kam bler por sun po e gjej!!!

E merrni me mend edhe vet sa do ket qesh vajza ime, e si jam bere une spec i kuq ne fytyre nga inati me hutimin tim. :wink:

Artisti
20-01-10, 14:57
Ju falemnderit per inkuadrim!

Ja edhe nje xhevahir qe e bera nje dit:

Po kthehesha ne shtepi prej pune. Deri sa parkoja makinen me cingerron celulari.

Ishte vajza ime, po flas me te, nderkohe parkova makinen, mora cigaret, shkrepsen kuleten dhe dola nga makina. Ne qast mu kujtua se harrova dicka, hapi deren e makines dhe po kerkoj. E nervozuar qe sun po e gjej po i them vajzes me te cilen po bisedoja pha mam nuk po e gjej dot celularin.
Oj mam po me therret vajza ne telefon ke ble tjeter a?
Jo moj nuk kam bler por sun po e gjej!!!

E merrni me mend edhe vet sa do ket qesh vajza ime, e si jam bere une spec i kuq ne fytyre nga inati me hutimin tim. :wink:


Haahahahahaha, motrush prej qė je bė "Hanum inxhe" je duke harruar shumė hahahaa

Tė pėrshėndeeeeessssss me gjithė tė tjerėt
.

roadrunner
20-01-10, 15:04
....qysh nje tash nuk me bie nder mend :D

DEA
21-01-10, 20:27
Djali po tregon per prinderit e shokut te tije qe jane nda, aq u befasova sa qe ne minute disa here e pyeta e pse? e pse? e qysh? e per cka? kur ma ktheu,
per 1 cent e po shtyhen ne gjyq me bo me rata ..........

Shqiptare_ne_Turqi
30-01-10, 20:55
Sot né méngjes dola pér té shkoj né market. Duke shkuar rruges,bash nen kurriz u ndal

njé njeri pérmbi 70-tave ( por kish qene shpirt i ri :)) Dhe mé tha ! ....- Kesh ty t'kqyr ty ! ,

e qorrii i thiut desh mé shkeli me kerr :)) hahhahahahahaha ( per njerin ,mbrapa )

Ishem ne njé rrugé qé s'kishte tretuare !


Kam qesh vetmeveti deri shkova ne market,me két njeri simpatik ! :))

GURI SYLAJ
31-01-10, 09:59
Ishim ne rrugen e fshatit me nenen!
E takuam nje djale te lagjes qe sapo ishte martu ato dite dhe qifti i ri ecnin dore per dore. Para se me u pershendet nena po i thot;
Leshoje ,djali jem ,grun do te ece shlire a po tutesh qe po t'a merr kush a??
Nga qeshja harruam edhe pershendetjen.

murrizi
31-01-10, 10:13
................ e mua, e mua...

"Vallės" i prinė gjithmonė e madhja, por as e vogla sja le mangu !

Unė i kam dy vajza, si dy yje qielli (kam edhe ēunin, por ai ėshtė ende bebe) dhe neve kur nisim lojen, qoft pėr ti shqelmuar jastėket, apo pėr tu rrotulluar nėpėr kolltuqe e dysheme, apo pėr ti luhatur e prekur gati tavanin, apo edhe kur i ndajm Chipat(fjala ėshtė pėr chipsa), Vajza e vogėl (pasi ta kem kryer me tė madhen) vjen menjėher, aty pėr aty dhe parkohet me refrenin " e mua, e mua" bab.
...dhe nisur nga kjo unė i kam lėnė emrin e dytė ..."e mua". kur nuk jam tė shtėpia me tė kur e thėrras nė telefon, padyshim qė kėrkoj tė flas edhe me "e mua".

Jana
31-01-10, 10:46
M'pelqen shum kur diskutojm dhe Babin dhe e ngacmojm Nenen...
Nenen e kam Engjell...shum te urt...

Dje ersh Babi pi shkolles edhe po pret me honger buk...Nena ishte ne Internet duke bisedu me Motren,edhe Babi pi thot: Gruaaa a ka bu? une i thash:Prit se po ta porosit me internet ...
Nena ...s'je e vogel qu bjerja ti buken...
Pse une,ti e ki burr...Nena ani edhe ti e ki Bab...
Une Jo bre nuk du???Babi ani se po dal en Qytet...
Une...ok Babi qu dil se Nena s'po mundet me lon MSN hahahhaa...

Nena na shikoi si pergjyan disi...dhe na ja fillum me qesh...
Masnej u qova une e putha shuuum..si gjith qe ja boj...syt...faqet,ballin e besa nganjeher edhe en buz e puthi..edhe se lshoj me livrit pi vendit deri sa ta puthi shum...e ngacmoj shum,e perqafoj sikur te ishte femi...Masnej Nena bohet nervoz edhe em thot: Dreqi qe je...sha ke kjo...njeher fol e masnej kishe pem don hahahahhaha

Babi..lsho o dreq se ma myte grun....
Une hahahahaha xhelozi....

p.s s'ka dit qe s'boj diqka te till....

halla e madhe
31-01-10, 13:06
.....si cdo vere kur shkoja ne vendlindje femijte e mi semuheshin nga nxehtesija,si femijte ma,u mundohesha te kaloj ate pushim sa me mire por te tjeret e hetojshin qe nuk ishte lehte per mua me kalamaj te vegjel t'ju rri karrshi musafirve dhe mbremjeve te vona siq eshte sa me vone aq me atmosfere behej ne familjen tone edhe sote e kesaj dite..keshtu me rradhe iknin ditet dhe mu ate dite kur do kthehesha per gurbet isha shume e mertzitur se po ndahem nga familja dhe prinderit e mi...kur me pa nena ime qe po merzitem u mundua t'me huton dhe pa pritnmas me tha:_ hajt bija ime, boll po gezohem kur po vjen por kur po shkon edhe ma shume sepse femijt tu menjehere po permirsohen si te mbrrijne ne vendin atje ku jetojne...njehere u merzita,s'ma preu mendja ne shpejtesi,po me vone e kuptova qellimin e saje...sote e kesaj dite me knaqin fjalet e saja te embela,shpresoj te perjetojme edhe disa vera se bashku.... ah, nene kush nuk t'behet ne bote!:smile:

Antika
31-01-10, 13:54
Sot né méngjes dola pér té shkoj né market. Duke shkuar rruges,bash nen kurriz u ndal

njé njeri pérmbi 70-tave ( por kish qene shpirt i ri :)) Dhe mé tha ! ....- Kesh ty t'kqyr ty ! ,

e qorrii i thiut desh mé shkeli me kerr :)) hahhahahahahaha ( per njerin ,mbrapa )

Ishem ne njé rrugé qé s'kishte tretuare !


Kam qesh vetmeveti deri shkova ne market,me két njeri simpatik ! :))
..e me u pas rrezu e me "kajt" nje jave prej kames :rolleyes: :wink:

Shqiptare_ne_Turqi
31-01-10, 14:34
..e me u pas rrezu e me "kajt" nje jave prej kames :rolleyes: :wink:

e qa me i ba uné se don me bé "qapkénlluk "ne 70-tat hahhahahahahahahahaaa:biggrin: :biggrin:


shuk se mé pélqej veq qé ish kan i sinqerté ...hahahahahahahahaha:biggrin:

roadrunner
08-02-10, 11:46
Sot ne mengjez, duke ngare veturen per ne pune, hasa ne nje kuti te vogel bizhuterie ne ulesen mbrapa...por nuk reagova sepse ishte mengjez (zakonisht me nevojiten nje ore deri te kthjellna :P)...kur arrita ne pune, e hapi qanten te marr qelesin e zyres, dhe gjeta nje zarf. Zarf i punuar nga fletat e fletores me vija te gjera, dhe i dekoruar me ngjyra, zemra, lule. Ne te shkruante: "Pėr mamin tim tė dashur, qė e dua mė sė shumti nė botė"....ne zarf kishte nje leter me mesazhin: E dashura mama, kam njė dhuratė pėr ty, aty nė kutinė e vogėl ngjyrė vjollce, nė ulesėn mbrapa. Hape dhe shikoje se ēfarė ka. Atė kuti e kam bėrė pėr ty, sepse ti e meriton. Mė fal mama, se unė jam e vogėl dhe kaq pata mundėsi te jap, por kur te rritem, tė presin shumė dhurata tjera, e plot surpriza mė tė mėdha. Tė dua."
Per njeherit, mua dhe dy kolegeve te mi na rrodhen pika loti. Thash o Zot, mezi s'pres te shoh se qfare ka aty.
Kur arrita ne zyre,e hapa e-mailen dhe gjeta diqka, posta kishte arritur...ne kuti ishte loja e saj e preferuar qe kam porositur....e kapa telefonin shpejt dhe e thirra e i thash: "Mamit un ty te dua me shume sesa qe ti e mendon, edhe une kam nje surprize per ty, do te shohesh se qfare eshte kur te vij ne shtepi. Te lutem ndegjoje teten sepse ajo te don te miren. Mpuq zemer, te dua"

Murgesha
08-02-10, 15:00
Mami!

Urdhėro shpirt!

E din se ty tė dua mbi tė gjitha femrat e botės?

Le kėtė pėrrallė, mė trego sa para po tė duhen?

roadrunner
08-02-10, 15:04
...motrat e mia kaniher hahahaahah :P.....sa e qellume, edhe njejt e kam thene hahahahahhahMami!

Urdhėro shpirt!

E din se ty tė dua mbi tė gjitha femrat e botės?

Le kėtė pėrrallė, mė trego sa para po tė duhen?

Jana
08-02-10, 15:15
Sot kur erdh Babi pi shkolles ... kish me dal en Pazar ...

Edhe ty dal pi thom; Babi gjithmon Prindi kur del en Qytet duhet me pyt Fmin a don me t'ble diqka....

Babi...s'je mo fmi ti....

O Bab per Prindin gjithmon do te jem femi ...ahhahahaa

Ne ket rast i perdora fjalet e Babit sepse shpesh kur na kshillon e perdor kete shprehje....

p.s Akoma s'ka ardh en shpi...se di sha pem blen...hehehehe

roadrunner
09-02-10, 16:37
Mesueses se vajzes i kishte vdek vjehrri, dhe ka 5 dite se ate e zevendeson nje mesuese tjeter. Sa isha ne nje vizite zyrtare me cingronte telefoni, ne anen tjeter vajza: Mami, eshte dita e 5-te se mesuesja ime mungon. Neve mami nuk na pelqen ajo mesuese e re. Sot morrem lajmin se mesuesja jone nuk do kthehet me, dhe ishte larguar pa deshiren tone. Mami kjo neve nuk na pelqen, nuk ndjehemi mire asnjeri ne klase dhe jemi tejet te brengosur. -O mamit, qetesohu se nuk eshte ashtu, mesuesja nuk ju ka braktisur por ka rast vdekje dhe do te mungoje ndoshte gjate tere javes. Po mami ata thane se nuk do te kthehet. -Jo bre evlad, pasha ty nuk eshte e vertete, ajo do kthehet javen tjeter, kete po te jap besen une. -Mami, nese kjo qe thua nuk eshte e vertete, ateher kam nje peticion qe kemi planifikuar te nenshkruajme e gjithe klasa neser, dhe do ta dergojme tek Drejtori i shkolles. Neve nuk duam te na braktisin ajo. Ajo eshte nena jone e dyte. Nuk ka te drejte te na e beje kete assesi, ne do te luftojme derisa te arrijme qellimin per ta kthyer. Te dua, me duhet te iki tash te ju tregoj edhe shoqeve tjera per kete lajm se do kthehet. Mpuq te dua ikaaa....


hahahaha......Xhevahiri i shtepise eshte vete vajza ime, asgje tjeter nuk shoh kur ajo eshte aty, e tere shtepia shendrit nga prezenca e saj :D

vjeshta
09-02-10, 20:50
Ja nje e fresket !


Motra po i thote vllaut : kur te vijesh nga nga pushimi s'kam me t'perqaf.
Vllau : s'ka dert ,te perqafi une .

emine
09-02-10, 21:24
Mami!

Urdhėro shpirt!

E din se ty tė dua mbi tė gjitha femrat e botės?

Le kėtė pėrrallė, mė trego sa para po tė duhen?

:biggrin:

dr1ta
10-02-10, 22:30
Shoqja prej burgut me vizitoj sot...para disa jave kishte shkruar ne facebook ce do te shkon ne skijim ...per disa jav dhe celulari do te jet i mbyllun ..dhe sjam mundu me kontaktu me te...kur sot pa prit ..erdh ne pune dhe me befasoj...u gezeova shume ..kur i shoh edhe nje mashkull dhe nje femen pas saj ..mendova ce jan shoket e saj...nopp...vaktat e burrgut .Me kish tregu ce do te futet per disa jave ..por kisha harru...:D Pra 1/2 ore liri kishte vendose ti ndaje me mua ...love you :smile:

Jana
11-02-10, 22:44
Pra njo 2 diteve...Babi edhe Axhi ishin duke prit me dal...
Une isha ne shtepi dhe kisha qelsat e vetures( ka ardh djali i axhes pi ch me nje vetur t'mir)...ata ishin duke prit afer Vetures une nga brenda,i hapsha dyert e vetures...i mbullsha...e hapsha Bagshin...o Zot sa kemi qesh me vllaun...

Atyre as qe ju shkojke mendaj ne diqka te till...kishin mbet duke shiku veturen,mendojshin sha u bo hahahaha...

U ofroshin...sa dojshin me hap deren une e mbylsha...

Kur po del djali i Axhes ata pi thoj: s'di sha u bo pi ndezen dtitat vetures,ai ju thojke mes e prekt ju...
Kta jo bre hahahahahaha

Vetura nuk ka sinjal kur hapen dyert vetem dritat i ndezen...

Ka qen shum interesnat...gati 10 min une ty lujt qishtu...
E lash nje nat me kalu..edhe naten tjeter ishim krejt bashk ty ndejt e ju tregova hahahahaha...jemi mek ty kesh...
Axhes i erdh pak Inati po e honger hahahahahaha

era-5
16-02-10, 09:52
ishum nje her me nje shoqe ne qytet duke kaluar rrugen erdh nje makin shum shpejt per pakez na shtypi, e une edhe shoqja bertitim me ze por une isha pak ma larg e ajo me ngat makines e ajo su ndalke bertimen edhe pas makina shkoj i thash hej je mir mos ki frik makina shkoj e nuk te ka prekur ajo tha ooooooooooooo spo bertas si pati mem shtyp por po bertas se kuku qfar makinen e keq e vjeter pat mem shtyp e kur kishin ndegju njerzit prej qfar vdiq kuku qka me i tregue prej ksaj makine shum te keqe hahahahahah une mbeta e hutuar edhe ajo filloj te qeshte zaaaaa.


era-5

Idila
16-03-10, 12:56
E kam njė gjysh tė urtė, tė mirė, tė dashur, e kam shumė xhan. Nuk flet shumė por nganjėherė kur mblidhemi familjarisht ai tė kėnaq me muhabet, tregon mbi tė kaluarėn, luftėn e viteve `41-43 e nganjėherė flet edhe mbi dashurin...
Atė natė rrėfente tregime mbi dashurin, dashuria nė kohėn e tij....
...si pėrfundoi tregimin qė befasisht mė la pa fjalė, e shikova nė sy dhe e pyeta nė mėnyrė spontane; - nga i di tė gjitha kėto ti gjyshi?
- Po unė s`jam lindur plak! -tha.

vjeshta
16-03-10, 17:25
http://www.dardania.de/vb/upload/images/reputation/reputation_neg.gifURATA Gruaja e vitit ...! (http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?p=1890005#post1890005)14-03-10 16:22shkrim i palidhje


http://www.dardania.de/vb/upload/images/reputation/reputation_neg.gifURATA Gruaja e vitit ...! (http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?p=1890005#post1890005)16-03-10 16:55


Edhe kto jane xhevahire shtepie ,ma Dardane .:biggrin:

Urata ,tregoju shokqeve tuaja se tema eshte mbyllė ,u kry .:tongue:

DEA
16-03-10, 17:45
http://www.dardania.de/vb/upload/images/reputation/reputation_neg.gifURATA Gruaja e vitit ...! (http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?p=1890005#post1890005)14-03-10 16:22shkrim i palidhje


http://www.dardania.de/vb/upload/images/reputation/reputation_neg.gifURATA Gruaja e vitit ...! (http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?p=1890005#post1890005)16-03-10 16:55


Edhe kto jane xhevahire shtepie ,ma Dardane .:biggrin:

Urata ,tregoju shokqeve tuaja se tema eshte mbyllė ,u kry .:tongue:

Xhevahiret jane ato qe na qetesojne apo ne relaksojne per momentin, kurse keto kane vetem nxitje urrejtje.......pha kur doni mu msu more mo?:biggrin:

e_martumja
16-03-10, 17:50
Sod kisha me dal me nenen dhe djalin time. Kurse nena ime e kish marr djalin e vllaut 3 vjeqar, eshte teper i zgjuar... Pas pak qaste e pyeta nese don kafe e aj u kthy ka ajo duke pyetur ēfar kafe don te maqines apo turke, dhe tani po i thot merre turken se ma lire ahahahah se aparati e hap nje kapsul dhe kushton shtrejt oh jemi kput tu kesh pas pak e pyeta se qka deshiron mi bo mami mbasi ja ka nis me bo nje bebe :biggrin: Tha kurrgjo z'du shume mire jemi kshtu kcej i djali im ende pa i mbushur 3 vjet Une du nje moter ahhaahhah sa kam kesh i thash jo djali jeme mami nuk ban mo mjaft te ka ty dhe Naimin, e tani me pyetke qysh behen beba thah ala je i vogel me dit ksi sene ahahah vertet m'ka shti me qesh por e vret qe kishte kurreshtje.PS: Murgesha te pergezoj per temen e qelluar dhe deshta te them qe paska sens te humorit aj djal me qumshtin ahahahhah

e_martumja
16-03-10, 17:51
http://www.dardania.de/vb/upload/images/reputation/reputation_neg.gifURATA Gruaja e vitit ...! (http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?p=1890005#post1890005)14-03-10 16:22shkrim i palidhje


http://www.dardania.de/vb/upload/images/reputation/reputation_neg.gifURATA Gruaja e vitit ...! (http://www.dardania.de/vb/upload/showthread.php?p=1890005#post1890005)16-03-10 16:55


Edhe kto jane xhevahire shtepie ,ma Dardane .:biggrin:

Urata ,tregoju shokqeve tuaja se tema eshte mbyllė ,u kry .:tongue:Interesant sikur te une qe ma kan s'kuq hiq spo ja qesin vulen e me dite preardhjen :biggrin:

e_martumja
16-03-10, 18:05
Sod kisha me dal me nenen dhe djalin time. Kurse nena ime e kish marr djalin e vllaut 3 vjeqar, eshte teper i zgjuar... Pas pak qaste e pyeta nese don kafe e aj u kthy ka ajo duke pyetur ēfar kafe don te maqines apo turke, dhe tani po i thot merre turken se ma lire ahahahah se aparati e hap nje kapsul dhe kushton shtrejt oh jemi kput tu kesh pas pak e pyeta se qka deshiron mi bo mami mbasi ja ka nis me bo nje bebe :biggrin: Tha kurrgjo z'du shume mire jemi kshtu kcej i djali im ende pa i mbushur 3 vjet Une du nje moter ahhaahhah sa kam kesh i thash jo djali jeme mami nuk ban mo mjaft te ka ty dhe Naimin, e tani me pyetke qysh behen beba thah ala je i vogel me dit ksi sene ahahah vertet m'ka shti me qesh por e vret qe kishte kurreshtje.PS: Murgesha te pergezoj per temen e qelluar dhe deshta te them qe paska sens te humorit aj djal me qumshtin ahahahhahPS. tani me erdhi burri dhe djali im i tha babi nuk din mami me bo qika, mbeta pa text dhe e pyeti pse i tha gjyshja m'ka thon i paska thon nona jeme qe une zdi me bo qika ahaha se pasna ni ahahah perseri me shtini me qesh, hajr e beft sa kam qesh sod.

speci
18-03-10, 10:39
as une spo disha me ba qika pra:wink: