PDA

View Full Version : Ishalla po i vdes ndonji plak nė fushė Milanos :(


panta_rhei
24-01-10, 23:05
http://www.telegrafi.com/fo/sport/f.0124224625284_m.jpg

Interi konfirmon fuqinė

Tė dielėn mbrėma ėshtė zhvilluar Derby della Madonnina, ndėrmjet rivalėve tė pėrjetshėm tė qytetit tė Milanos, Inter dhe Milan. Derbi mė i madh lokal nė botė ka pėrfunduar me fitoren e Interit me rezultat prej 2-0.
Edhe pse nga minuta e 27-tė Nerazzurėt luajtėn me njė lojtar mė pak nė fushė, pas pėrjashtimit tė Wesley Sneijder me karton tė kuq, kampioni nė fuqi menaxhoi qė ta fitonte ndeshjen.
Goli i parė nė ndeshje erdhi pas njė gabimi tė Abates, tė cilin e shfrytėzoi Diego Milito pėr ta dėnuar Milanin (10’), dhe me epėrsi minimale tė zikaltėrve pėrfundoi pjesa e parė.
Nė fraksionin e dytė tė lojės (65’), maqedonasi Goran Pandev shėnoi golin e sigurisė pėr Interin, qė me kėtė fitore pėrforcohet nė krye tė tabelės dhe dėshmon se kundėrshtarėt do ta kenė tė vėshtirė qė t’ia marrim titullin edhe kėtė sezon.
Nė minutat shtesė tė ndeshjes, Lucio u pėrjashtua me kartonin e dytė tė verdhė (90'+3), ndėrsa Ronaldinho dėshtoi tė shėnonte nga pika e bardhė. /Telegrafi/

niemand
25-01-10, 08:18
Nė njė derbi kaq tė madh nė Itali se kam besu qė Leonardo ėshtė kaq i paaft. Po ashtu Gatuso , Borielo skan qen nė lojė fare dhe goli i dyt i pandevit e zuri Diden nė gjum po ashtu edhe kėtu gabim qė i kushtoi me gool , dhe mungesa e Pato(linos) u ndje shum nė fush.

Nejse Leonardo nuk ėshtė pėr derbi me njė klub sic ėshtė Interi.

Unė kam mendu qė sonte do tė fitoj Milani por e paskam pas gabim.

Mos u deshproni se prap lufta pėr Champeones mbetet e hapur ndoshta keni fat e deshton Interi por shtir haha