PDA

View Full Version : Zbulim i fjalve te urta?


diabllo82
26-01-10, 18:03
Kerkoi nga ju qe te jeni te kujdeshem per te dhen pergjigje pasi eshte nje loje per te ngacmuar intelegjencen tuaj. kush se din mos te pergjigjet apo te kerkon ndihme , ju faleminderit

A. .. ė.h.. sh.. m. qd. k..d .u. ės... sh.. .e a..ėnd.

Drenushaa
26-01-10, 20:15
Kerkoi nga ju qe te jeni te kujdeshem per te dhen pergjigje pasi eshte nje loje per te ngacmuar intelegjencen tuaj. kush se din mos te pergjigjet apo te kerkon ndihme , ju faleminderit

A. .. ė.h.. sh.. m. qd. k..d .u. ės... sh.. .e a..ėnd.
Ai qe ėshtė me qdo kend nuk ėshtė me askėnd
T..m. . m..ė .e s...k .h..

Sibora
26-01-10, 21:05
Ai qe ėshtė me qdo kend nuk ėshtė me askėnd
T..m. . m..ė .e s...k .h..
Mos e keni menduar fjaline"Trimi i mire me shoke shume"?(megjithese pashe ca gabime ne drejteshkrim).

shfletuesi_
26-01-10, 21:18
H.P.Th............ :)

diabllo82
26-01-10, 23:29
H.P.Th............ :)

Pak ndihm shfletusi nese ka mundesi

shfletuesi_
27-01-10, 01:49
Pak ndihm shfletusi nese ka mundesi


Si te jap ndihme zbulohet menjehere... :( :mad: Shume e thjesht eshte.

roadrunner
27-01-10, 11:13
Hashim Petlla Thaqi??? :P hahahahhahaH.P.Th............ :)

diabllo82
27-01-10, 17:27
Hashim Petlla Thaqi??? :P hahahahhaha

A ka mundesi nese se din fjalen e urte mos me u pergjigj e mos me ja humb vleren lojes ke tema mjaft ku mundesh me be shaka te lutem

P....a e z.ja..r e l.g..h..n z..r..

diabllo82
30-01-10, 16:49
A ka mundesi nese se din fjalen e urte mos me u pergjigj e mos me ja humb vleren lojes ke tema mjaft ku mundesh me be shaka te lutem

P....a e z.ja..r e l.g..h..n z..r..

askush sdon ta sfidoj vehten ne rregull
Pritja e zgjatur e ligeshton zemren

diabllo82
30-01-10, 16:53
H...... ė.... f....

Llapjani_HH
30-01-10, 18:47
diabllo82 sipas mendimit tim kur po i pėrdorni disa shkronja (jo vetėm ju) po bėni gabim nė vėnien e pikave, ngase pėr shkronjat: dh, gj, ll, sh, nj, rr, th, xh, zh po pėrdorni nga dy pika kurse kėtu bėhet fjalė pėr njė shkronjė.

roadrunner
30-01-10, 18:56
He a spo tu pritet a? askush sdon ta sfidoj vehten ne rregull
Pritja e zgjatur e ligeshton zemren

Antika
30-01-10, 19:07
H...... ė.... f....
heshtja ėshtė flori !:biggrin:

g... ll.. e ... sh.... d.. . ...

diabllo82
30-01-10, 20:54
diabllo82 sipas mendimit tim kur po i pėrdorni disa shkronja (jo vetėm ju) po bėni gabim nė vėnien e pikave, ngase pėr shkronjat: dh, gj, ll, sh, nj, rr, th, xh, zh po pėrdorni nga dy pika kurse kėtu bėhet fjalė pėr njė shkronjė.

Faleminderit per keshillen dhe keni plotesishte te drejt por esenca e lojes qendron qe nuk qendoron porblemi se a eshte d, apo dh sepse po te tregohej qe eshte psh ,,dh,, ateher do te zbulohej ajo pjes e fjales , por per mua nuk prish pune asgje nese nga gjuhetaret qe jan ne ket forum te na e dhajn nje kritik po mendoj per te mir por prap si ju konvenon bisedusve vizuel mbetet tek ta te shkruajn apo te mos shkruajn ,,d, apo ,,dh,, si ju duket me e drejt . Ju faleminderit

diabllo82
30-01-10, 20:57
He a spo tu pritet a?

hahah po ē'te intereson ty se a me pritet apo jo luaj n'tu luft mos tu luft papa per ty e nderuar

roadrunner
30-01-10, 21:15
e qe de :P....diqysh per nje her me interesoi, qashtu sikur ty per Hashim petllen edhe ku duhet me shkrujt :P hahahahhahahah po ē'te intereson ty se a me pritet apo jo luaj n'tu luft mos tu luft papa per ty e nderuar

diabllo82
30-01-10, 21:27
e qe de :P....diqysh per nje her me interesoi, qashtu sikur ty per Hashim petllen edhe ku duhet me shkrujt :P hahahahha
Per at fjali qe thua hashim petllen e nderuar e ke gabuar adresen e shakave te pista ,ketu eshte tema per fjal te urta , e tjeter kund eshte tema per shaka te femijev , keshtu qe mos prish atmosfer ne ket teme ,eshte tem pak me serioze keshtu qe shiko ka tema per shaka sa te duash ok klb.

diabllo82
30-01-10, 21:29
heshtja ėshtė flori !:biggrin:

g... ll.. e ... sh.... d.. . .........

diabllo82
30-01-10, 22:01
heshtja ėshtė flori !:biggrin:

g... ll.. e ... sh.... d.. . .......antika po e di qe me gra eshte fjala po ne fund spo ja qelloj haha

diabllo82
30-01-10, 22:14
Po se lumi karakterin ti qe me pate me i mat karakteret e tjerve...fjalt e gjakoves kapi per vete....qe edhe njo P..dhu
Nime spo bajshe hiq bre qenke si H1N1 po shkelja pash familjen a po te ofendoj naj her i par po largou oooooooooo hiqmu syshe

shfletuesi_
30-01-10, 22:18
Hashim Petlla Thaqi??? :P hahahahhaha


Jo ashtu po eshte - Harrni per Thes


hahahhahahah

roadrunner
30-01-10, 22:19
...thojke shpesh baba jem....a u preke a? hahahahah :P....qu hyn ne invite Jo ashtu po eshte - Harrni per Thes


hahahhahahah

shfletuesi_
30-01-10, 22:23
...thojke shpesh baba jem....a u preke a? hahahahah :P....qu hyn ne inviteEh t preksha per t'mire oj - roudrunner, a edhe sonte ndrrim te dyte qenka ai me mustaqe a ( burri )
hahahahahha jo jo su preka veq desha me te than , qeshtu eshte LDK-ja me PDK-n e tjerat parti ne Kosove, harren per thes.. :) :tongue:

diabllo82
30-01-10, 22:23
heshtja ėshtė flori !:biggrin:

g... ll.. e ... sh.... d.. . ........

roadrunner
30-01-10, 22:27
hahahaha jo tybe edhe aj qitu si une po zajbatet qishtu si une ne internet se futbolli iu kry ingratit hahaha....a sheh qysh u prek diabllo mi;iher ja preka thaqin hahahahahahaha....Eh t preksha per t'mire oj - roudrunner, a edhe sonte ndrrim te dyte qenka ai me mustaqe a ( burri )
hahahahahha jo jo su preka veq desha me te than , qeshtu eshte LDK-ja me PDK-n e tjerat parti ne Kosove, harren per thes.. :) :tongue:

diabllo82
30-01-10, 22:31
heshtja ėshtė flori !:biggrin:

g... ll.. e ... sh.... d.. . ...........

roadrunner
30-01-10, 22:33
po tybe hiq keq se kie hahahahahah....pse a mos po ja nali ihaaaaa....pabllon s'ta nguci, veq i kisha mshu papuqe kres, e kisha qit n'fertere e kisha sill nja tri here si pallaqinken hahahaha....hahahahaha veq ai eshte fut tjeter forum a.... e pabllon mos e nguc, edhe tjeter here mos e prek po ngjitja ndoshta qarten krejt hahaha

emine
30-01-10, 22:38
une spo i bi ne fije fjalve te buta,sdi hiq qka po zihet ksajde:tongue:

roadrunner
30-01-10, 22:43
Po zijm voe hahahahahahune spo i bi ne fije fjalve te buta,sdi hiq qka po zihet ksajde:tongue:

emine
30-01-10, 22:44
Po zijm voe hahahahahah
mos zini,jepmini mu ti shes neser ne pazar:cool:

roadrunner
30-01-10, 22:49
neser ska me dal te bishti i ures, neser kem me fjet dej vone hahahahaha....qet pun e kan nuset e perbetume.....hahahahahhahamos zini,jepmini mu ti shes neser ne pazar:cool:

roadrunner
30-01-10, 22:50
ooo saher t'mu ngjitesh mas, kam me te sherdhu, plassssss...jo me povratakun jam bre a ka mundesi mos me ma permend hiq nofken shko therrja bre mos u merr me mua gjeje naj kend qe ka qef me lu ,,,,,,,, po merru me sende me te mira

Antika
03-02-10, 08:57
....antika po e di qe me gra eshte fjala po ne fund spo ja qelloj haha
..jo edhe bash me gra ,mendo edhe pak (goja ll.. e .....:D)
Tri ... m.. e .j. h.. p..!

Idila
03-02-10, 10:20
Loja do tė dukej/bėhej edhe mė interesante sikur fjalisė sė urtė t`ia ngatėrrojmė fjalėt, dmth, ndėrrojmė vendin fjalėve nė fjali.
Pėrshembull:
di, mė, flet, pak, Ai, shumė, qė, mė.

P.s. mė fal pėr ndėrhyrjen Diabllo, por gjithsesi mendova mėnyrėn mė tė lehtė dhe mė dėfryese/argėtuese.

Antika
03-02-10, 10:30
..jo edhe bash me gra ,mendo edhe pak (goja ll.. e .....:D)
Tri ... m.. e .j. h.. p..!

pak ndihme:Tri ... m.. e nje h.. p.e!

Idila:Ai qė di mė pak ,flet mė shumė, ,

ose
Ai qė di mė shumė, flet mė pak
ose
Ai qė di mė shumė, flet mė shumė dhe anasjelltas :biggrin: :wink:

Idila
03-02-10, 10:42
pak ndihme:Tri ... m.. e nje h.. p.e!

Idila:Ai qė di mė pak ,flet mė shumė, ,

ose
Ai qė di mė shumė, flet mė pak
ose
Ai qė di mė shumė, flet mė shumė dhe anasjelltas :biggrin: :wink:
E dyta ėshtė e saktė.

Po kėto fjalėt qė duhet tė plotėsohen disi s`po ma rrok fort..
Tri her mos e njė her pse! (haha)

Llapjani_HH
03-02-10, 18:30
pak ndihme:Tri ... m.. e nje h.. p.e!

Tri her mat e njė her pre :rolleyes:

Idila
03-02-10, 19:08
urata, vreshti, me, por, shata, lopata, me, S`bėhet, e.

Llapjani_HH
04-02-10, 18:26
urata, vreshti, me, por, shata, lopata, me, S`bėhet, e.

S'bėhet vreshti me urata e lopata por me shata,
ose
Me urata e lopata s'bėhet vreshti, por me shata.

Idila
05-02-10, 12:31
S'bėhet vreshti me urata e lopata por me shata,
ose
Me urata e lopata s'bėhet vreshti, por me shata.
Nuk i keni radhitur bash siē duhet fjalėt nė fjali zotėri. :smile:
Provojeni edhe njė herė duke mos ia humbur domethėnjen fjalisė sė urtė.

Idila
10-02-10, 20:05
Nuk i keni radhitur bash siē duhet fjalėt nė fjali zotėri. :smile:
Provojeni edhe njė herė duke mos ia humbur domethėnjen fjalisė sė urtė.Eja Lucifer dhe radhite fjalin e urtė qė kam parashtruar mė herėt. Tė them ty ngaqė nga ty e vodha. :biggrin:

diabllo82
20-02-10, 21:35
Loja do tė dukej/bėhej edhe mė interesante sikur fjalisė sė urtė t`ia ngatėrrojmė fjalėt, dmth, ndėrrojmė vendin fjalėve nė fjali.
Pėrshembull:
di, mė, flet, pak, Ai, shumė, qė, mė.

P.s. mė fal pėr ndėrhyrjen Diabllo, por gjithsesi mendova mėnyrėn mė tė lehtė dhe mė dėfryese/argėtuese.

ska problem mike per nderhyrjen si do qe te doni per mua ska problem edhe pse jam autor i temes mua sme pengon asgje pasi ketu jemi per tu argetuar edhe per ta humbur kohen kote
ju faleminderit per ndihem idila

-Lumturija, duar,ne,eshte,saj, si ,nje dot, ,kap,, cast,flutur,po, vrapove,vete, pas ,nuk, e , ndalon, pas ,poqese, per ,nje, te ,vjen

ME FALNI NESE ESHTE NDOJ FJAL E TEPERT

Idila
21-02-10, 16:35
ska problem mike per nderhyrjen si do qe te doni per mua ska problem edhe pse jam autor i temes mua sme pengon asgje pasi ketu jemi per tu argetuar edhe per ta humbur kohen kote
ju faleminderit per ndihem idila

-Lumturija, duar,ne,eshte,saj, si ,nje dot, ,kap,, cast,flutur,po, vrapove,vete, pas ,nuk, e , ndalon, pas ,poqese, per ,nje, te ,vjen

ME FALNI NESE ESHTE NDOJ FJAL E TEPERT

Lumturia ėshtė si njė flutur, po vrapove pas nuk e kap dot, poqese ndalon, pėr njė ēast tė vjen vetė nė duar..
Ja njė tjetėr e radhės...
kupton / kur / mėson / i / plaket/ ri / Njeriu / ėshtė / dhe/ kur

Dallandyshja_718
21-02-10, 17:41
urata, vreshti, me, por, shata, lopata, me, S`bėhet, e.


S'bėhet vreshta me urata por me shati dhe lopata!


Keto me "bold" i ndryshova, kėshtu mė tingelloi me drejtė, paramendo, une me e korrigjua Idilen....hahahhahahah

Dallandyshja_718
21-02-10, 17:43
Lumturia ėshtė si njė flutur, po vrapove pas nuk e kap dot, poqese ndalon, pėr njė ēast tė vjen vetė nė duar..
Ja njė tjetėr e radhės...
kupton / kur / mėson / i / plaket/ ri / Njeriu / ėshtė / dhe/ kur
Njeriu mėson kur ėshtė i ri dhe kupton kur plaket! :biggrin:

Idila
21-02-10, 21:33
S'bėhet vreshta me urata por me shati dhe lopata!


Keto me "bold" i ndryshova, kėshtu mė tingelloi me drejtė, paramendo, une me e korrigjua Idilen....hahahhahahah
S`ka rėndėsi Dallėndyshe ti mua unė ty, pse jo! :smile:
Nuk do tė bėje keq sikur edhe ti tė na shkruaje njė fjalļ tė urtė me fjalė tė zhvendosura..

Vazhdojmė mė tutje;
sa / Duro / pa / gėzohu/ mund / fund

Dallandyshja_718
21-02-10, 22:33
S`ka rėndėsi Dallėndyshe ti mua unė ty, pse jo! :smile:
Nuk do tė bėje keq sikur edhe ti tė na shkruaje njė fjalļ tė urtė me fjalė tė zhvendosura..

Vazhdojmė mė tutje;
sa / Duro / pa / gėzohu/ mund / fund

Duro sa mund gezohu pa fund!


Paskam harrue me vazhdue "lojen" prej gezimit qe "i zbulova" Idila...ahhahahhaha

Ruhet/ shkruhet/ku/ gjuha /aty

Idila
22-02-10, 11:31
Duro sa mund gezohu pa fund!


Paskam harrue me vazhdue "lojen" prej gezimit qe "i zbulova" Idila...ahhahahhaha

Ruhet/ shkruhet/ku/ gjuha /aty
Gjuha ruhet aty ku shkruhet.

Edhe / nxehet / guri / kur/ pėlcet /

SANTANA-29
22-02-10, 11:49
Gjuha ruhet aty ku shkruhet.

Edhe / nxehet / guri / kur/ pėlcet /
Edhe guri pelcet kur nxehet,

Nana/harrohet/nuk/atdheu/dashnorja/edhe/:--:biggrin:

Idila
22-02-10, 16:35
Edhe guri pelcet kur nxehet,

Nana/harrohet/nuk/atdheu/dashnorja/edhe/:--:biggrin:


Nėna, atdheu edhe dashnorja nuk harrohet. Pėr kė e pate fjalėn mė tė sinqert ti yllo?:biggrin:

fjala / hije /e / Detit / burrit / ka / i / vala /

SANTANA-29
22-02-10, 16:44
Nėna, atdheu edhe dashnorja nuk harrohet. Pėr kė e pate fjalėn mė tė sinqert ti yllo?:biggrin:

fjala / hije /e / Detit / burrit / ka / i / vala /

Fjala i ka hije Burrit e vala Detit..-

Fitoje/Perveq/Butesia/mund/te/pasuris/gjithqka/ -

Idila
22-02-10, 20:00
Fjala i ka hije Burrit e vala Detit..-

Fitoje/Perveq/Butesia/mund/te/pasuris/gjithqka/ -Butėsia mund tė pėrfitojė gjithėēka pėrveē pasurisė.
A ėshtė e saktė? :D

SANTANA-29
22-02-10, 20:08
Butėsia mund tė pėrfitojė gjithėēka pėrveē pasurisė.
A ėshtė e saktė? :D

Bingo..hahaah,,e sakte,,YLLO..

Idila
22-02-10, 20:11
Bingo..hahaah,,e sakte,,YLLO..

Jesss ajnou ;)

qė / Ai / zihet/ zihet/ do / macėn / me / tė / edhe

SANTANA-29
22-02-10, 20:20
Jesss ajnou ;)

qė / Ai / zihet/ zihet/ do / macėn / me / tė / edhe


Ai qė do tė zihet, zihet edhe me macen.

mos/ rrokullisur/te /dehurit/Gurit/perpara/i/del/te/del/

Murgesha
22-02-10, 23:03
Ai qė do tė zihet, zihet edhe me macen.

mos/ rrokullisur/te /dehurit/Gurit/perpara/i/del/te/del/


Gurit te rrokullisur dhe te dehurit mos i del pėrpara.

Njė del mė teproi po atė e lash pėr kusur :biggrin:thumbin/fjala/qė/ka/mjaltin//edhe/bleta/si/ėshtė/edhe/

Oltiana1
23-02-10, 11:07
Gurit te rrokullisur dhe te dehurit mos i del pėrpara.

Njė del mė teproi po atė e lash pėr kusur :biggrin:thumbin/fjala/qė/ka/mjaltin//edhe/bleta/si/ėshtė/edhe/
Fjala ėshtė si bleta qė ka edhe mjaltin edhe thumbin .Sjellja/e/bukuria/ėshtė/nė/shoqėri/njeriut .

shfletuesi_
23-02-10, 11:09
Fjala ėshtė si bleta qė ka edhe mjaltin edhe thumbin .Sjellja/e/bukuria/ėshtė/nė/shoqėri/njeriut .


Bukuria e njeriut ne shoqeri eshte sjellja. ( se di a e kam mire )kryp/zemer/buk/e/e

Oltiana1
23-02-10, 11:21
Bukuria e njeriut ne shoqeri eshte sjellja. ( se di a e kam mire )kryp/zemer/buk/e/e
Shfletuesi pak ke bėrė njė ndryshim po nuk ēonė peshė :)

Bukė e krip e zemėr .


Vdes/ai/pa/gojė/qė/dita/s`ka/ardhur .

Idila
23-02-10, 18:11
Shfletuesi pak ke bėrė njė ndryshim po nuk ēonė peshė :)

Bukė e krip e zemėr .


Vdes/ai/pa/gojė/qė/dita/s`ka/ardhur .
Ai qė s`ka gojė vdes qė pa ardhur dita.

lan /dorė / tjetrėn / dyja / tė / fytyrėn / njėra / lajnė

Llapjani_HH
23-02-10, 18:21
Ai qė s`ka gojė vdes qė pa ardhur dita.

lan /dorė / tjetrėn / dyja / tė / fytyrėn / njėra / lajnė

Njėra dorė lan tjetrėn, tė dyja lajnė fytyrėn.

Idila
23-02-10, 18:28
Njėra dorė lan tjetrėn, tė dyja lajnė fytyrėn.
siē / s`tė / dora / kruan / huaj / e / jote / dora / kruan / tė

Llapjani_HH
23-02-10, 19:35
siē / s`tė / dora / kruan / huaj / e / jote / dora / kruan / tė
Siē tė kruan dora jote, s'tė kruan dora e huaj.

A je e sigurt Idila, se me tu krue shpina me dorė tane kogja shtirė ėshtė me e krue :tongue::biggrin:

Antika
23-02-10, 19:43
pa/hiri/me/ma/gabon/i/her/miri/her/hir/nganjeher/her/

Idila
24-02-10, 10:08
Siē tė kruan dora jote, s'tė kruan dora e huaj.

A je e sigurt Idila, se me tu krue shpina me dorė tane kogja shtirė ėshtė me e krue :tongue::biggrin:
Llapjani, fjalė e urtė ishte kjo? :biggrin: Besa edhe dora e huaj s`ia qėllon bash aty ku tė kruhet dhe nė fund them, lėre fare se kruhem vetė mė mirė:tongue: ahahah

pa/hiri/me/ma/gabon/i/her/miri/her/hir/nganjeher/her/
I miri gabon nganjėherė pahiri...
P.s. s`di nėse ia kam qėlluar sado pak, shumė hiri, miri, hir, her... paske shtuar nė fjali :biggrin:

Antika
24-02-10, 10:31
I miri gabon nganjėherė pahiri...
P.s. s`di nėse ia kam qėlluar sado pak, shumė hiri, miri, hir, her... paske shtuar nė fjali :biggrin:
Her me hiri her pahiri ,nganjeher gabon ma i miri !
..ma mer mendja nuk jane shume :smile: ?!

Idila
24-02-10, 10:39
Her me hiri her pahiri ,nganjeher gabon ma i miri !
..ma mer mendja nuk jane shume :smile: ?!
Ah nuk mė vajti mendja tė ishte kaq e lehtė, megjithėse e dija kėtė pėrgjigje :P
P.s. po tė kishe shkruar "me qėllim" nė vend tė asaj "mehiri" jam e bindur qė do t`ia qėlloja. :)
Vazhdojmė tutje..

qė / i/ njeriut / s`do / jetė / gjė / pėsosh / mos / bė/ ta / nė/ vetė

Idila
06-04-10, 12:33
qė / i/ njeriut / s`do / jetė / gjė / pėsosh / mos / bė/ ta / nė/ vetė

Nuk e di pse nuk kyēeni nė kėtė temė, kėtu na jepet mundėsia tė argėtohemi por njėkohėsisht edhe mėsojmė. Do ta parashtroj njė mė tė lehtė tani;

dy/ vezė/ thyhet/ Kur/do/ piqen/ njėra

Fshatari
06-04-10, 12:43
Nuk e di pse nuk kyēeni nė kėtė temė, kėtu na jepet mundėsia tė argėtohemi por njėkohėsisht edhe mėsojmė. Do ta parashtroj njė mė tė lehtė tani;

dy/ vezė/ thyhet/ Kur/do/ piqen/ njėra

Mos ka fare raporti me takimin e "kotecit te pulave" ?!

Idila
06-04-10, 13:01
Mos ka fare raporti me takimin e "kotecit te pulave" ?!
Nuk ia ke qėlluar, provo edhe njė herė por kėtė radhė zbulo fjalinė e urtė Fshatar-o :smile:

ssara
06-04-10, 13:37
Nuk e di pse nuk kyēeni nė kėtė temė, kėtu na jepet mundėsia tė argėtohemi por njėkohėsisht edhe mėsojmė. Do ta parashtroj njė mė tė lehtė tani;

dy/ vezė/ thyhet/ Kur/do/ piqen/ njėra


Kur piqen dy veze,njera do thyhet...
e qellova idila,,?/

Idila
07-04-10, 13:07
Kur piqen dy veze,njera do thyhet...
e qellova idila,,?/
Saktė ssara tė lumtė! :)
Vijojmė,

ecėn / pėrpjetė/ Ai/ gropė / qė/ me/ nė/ bie/ krye

Dallandyshja_718
09-04-10, 21:14
Saktė ssara tė lumtė! :)
Vijojmė,

ecėn / pėrpjetė/ Ai/ gropė / qė/ me/ nė/ bie/ krye


Ne gropė bie ai qė ecėn me krye pėrpjetė!

Idila
09-04-10, 21:22
Tė lumtė Dallėndyshe :)

pa/ Fjala/ peshku/si/ punė/ lumė/ pa

Guri i madh
09-04-10, 22:15
nese e shtin kryt ngusht e nxjerr me fjal ,po me shtie fjalen ngusht duhet me nxjerr me krye

Fshatari
10-04-10, 06:22
Tė lumtė Dallėndyshe :)

pa/ Fjala/ peshku/si/ punė/ lumė/ pa
Fjala pa pune si peshku pa lum!

Idila
10-04-10, 18:00
Saktė Fshatar, po ju pse nuk parashtroni ndonjė?
Kam dėshirė edhe unė t`i radhis "fjalėt e ngatėrruara"

Po vazhdoj me njė fjali tė Naimit

duke/ Njeriu / mėsuar/ ē`do/ pėsuar/e/ gjė/ ka

uliksi31
11-04-10, 04:46
Saktė Fshatar, po ju pse nuk parashtroni ndonjė?
Kam dėshirė edhe unė t`i radhis "fjalėt e ngatėrruara"

Po vazhdoj me njė fjali tė Naimit

duke/ Njeriu / mėsuar/ ē`do/ pėsuar/e/ gjė/ kaNjeriu duke pesuar c'do gje ka mesuar.

P.s. a ban mos mu pajtue me Naimin?:biggrin:

Fshatari
11-04-10, 07:58
Njeriu duke pesuar c'do gje ka mesuar.

P.s. a ban mos mu pajtue me Naimin?:biggrin:

Qe kjo enigme shume enigmatike :

Naimin/pajtue/mos/ban/me/mu/.Jo ?

Idila
11-04-10, 17:12
Qe kjo enigme shume enigmatike :

Naimin/pajtue/mos/ban/me/mu/.Jo ?
Jo nuk bėn mos mu pajtue me Naimin. :)

P.s. Uliks :)

njėqind/si/ bėj/ di/ Pyet/ veta/ njė/ vetė

Idila
11-04-10, 17:28
Jo nuk bėn mos mu pajtue me Naimin. :)

P.s. Uliks :)

qind/si/ bėj/ di/ Pyet/ veta/ njė/ vetė

pėrmirėsova njė fjalė tė tepėrt.

Fshatari
11-04-10, 17:37
pėrmirėsova njė fjalė tė tepėrt.
Pyet nje qind veta bej si di vete!

Antika
06-06-10, 13:26
pylli/ ujkun/ nga/ nxjerr/uria

ssara
06-06-10, 13:29
pylli/ ujkun/ nga/ nxjerr/uria

Uria e nxjerr ujkun nga pylli...

Idila
06-06-10, 19:19
plasin/ i/ Atij/e/ pyet/sytė/ tjetri/ vetullat/ pėr/e

Idila
07-06-10, 20:16
heton/ I/ as/ paarsimuari/e/ prangat/ veta/ i/ nuk

Artisti
07-06-10, 20:33
plasin/ i/ Atij/e/ pyet/sytė/ tjetri/ vetullat/ pėr/e


Atij i plasin sytė e tjetri pyet pėr vetullat e shfletuesit


.

Artisti
07-06-10, 20:34
heton/ I/ as/ paarsimuari/e/ prangat/ veta/ i/ nuk


I paarsimuari nuk i heton as prangat e veta!.

Antika
07-06-10, 20:39
Mė/ėshtė / rrėshqet / gjuha/mirė kėmba/ tė/sa/se/

Dallandyshja_718
07-06-10, 20:41
Mė/ėshtė / rrėshqet / gjuha/mirė kėmba/ tė/sa/se/


Mė mirė ėshtė tė rrėshqet kėmba se sa gjuha!

Antika
07-06-10, 20:44
Me mire eshte te rreshqet kemba se sa gjuha!

;),
derės /shumė/ .Ruaju/ me /ēelėsa

Elina
07-06-10, 20:48
;),
derės /shumė/ .Ruaju/ me /ēelėsaRuaju deres me shume celesa :eek:

Antika
07-06-10, 20:54
Ruaju deres me shume celesa :eek:


Bukur bukur :P

ehe,hajde tash ;)

Nuk/ t’i / e / tė/ qėllon / duhet/dėgjohet/krismės/qė/plumbi /frikėsohesh/sepse//nuk

Elina
07-06-10, 21:04
Bukur bukur :P

ehe,hajde tash ;)

Nuk/ t’i / e / tė/ qėllon / duhet/dėgjohet/krismės/qė/plumbi /frikėsohesh/sepse//nuk


Nuk duhet t'i frikesohesh krismes sepse plumbi qe te qellon nuk degjohet


Hej nuk ke fer a?....me ke lodhe dije :tongue:

Antika
07-06-10, 21:08
Nuk duhet t'i frikesohesh krismes sepse plumbi qe te qellon nuk degjohet


Hej nuk ke fer a?....me ke lodhe dije :tongue:

ehe ,edhe pak qendro :D

Nėse /fqiut/ ruaje/ tėnden/digjet/e/ shtėpia

Elina
07-06-10, 21:13
ehe ,edhe pak qendro :D

Nėse /fqiut/ ruaje/ tėnden/digjet/e/ shtėpia
Nese digjet shtepia e fqiut...ruaje tenden ........(tybeistikfare)):biggrin:

Antika
07-06-10, 21:15
Nese digjet shtepia e fqiut...ruaje tenden ........(tybeistikfare)):biggrin:


(Y)
Je e papare :biggrin: A don ma ? :biggrin:

Elina
07-06-10, 21:20
(Y)
Je e papare :biggrin: A don ma ? :biggrin:


JO...me dole prej hujit se koke me Thaqin ---> (Y)....:biggrin: ...s'po luj ma :tongue:

Antika
07-06-10, 21:28
JO...me dole prej hujit se koke me Thaqin ---> (Y)....:biggrin: ...s'po luj ma :tongue:
ahahahaha po de,e mujte Taqin :p

/ punėn/qė /mbjell/ me/ atė /qė /korr/Mate/ me,/ po/ atė / jo

Elina
07-06-10, 21:36
ahahahaha po de,e mujte Taqin :p

/ punėn/qė /mbjell/ me/ atė /qė /korr/Mate/ me,/ po/ atė / jo


Masi the e mujte Thaqin....po e provoj edhe nje...edhe po iku me tate se neser kam me shku heret ne pune :biggrin:


Mate punen jo me ate qe mbjelle....po me ate qe korre