PDA

View Full Version : Flokėt nė kohė dimri ...


Jana
08-02-10, 14:53
Rrini rehatshėm! Pamja dimėrore ėshtė nga pak e ērregullt. Po jua paraqesim tri frizura tė thjeshta, por moderne, tė cilat mund t'i formėsoni lehtė.
FLOKĖT E SHKURTĖR
JO tė krehur me rregullsi
PO tė parregullta
Flokėt e shkurtėr nė kėtė mėnyrė japin pamje shumė rinore dhe janė kontrast i shkėlqyer me frizurat e "hekurosura". Thjesht: lahen flokėt me shampon pėr volum dhe derisa i than i me aparatin pėr tharje (fen), me anė tė gishtėrinjve blejtė ngrihen lart njė nga njė; pėr forcim nuk duhet pėrdorur shumė gel, sepse kėshtu do tė bėnit njė frizurė-iriqi, ndėrsa flokėt do tė humbnin shkėlqimin. Nė fund, me anė tė majave tė gishtėrinjve, nė secilin ble qitet pak serum pėr shkėlqim.
http://www.telegrafi.com/fo/floke-te-shkurter.jpg
FLOKĖT MESATARĖ
JO tė prerė drejt
PO tė prerė shkallė-shkallė
Flokėt mesatarė, tė prerė shkallė-shkallė, lėnė pėrshtypje tė relaksueshme dhe nuk kėrkojnė shumė stilizim. Flokėt e larė stėrpiken me sprej pėr volum; hidhen pėrpara dhe thahen me fen, ndėrsa kalohet mbi to me gishtėrinj. Kur tė thahen, njė sasi e vogėl e dyllit pėr flokė shtrihet nė mes tė pėllėmbėve dhe me to kalohet mbi flokė tė ndarė nė blej. Disa blej tė zbardhur do tė theksojnė mė shumė prerjen shkallė-shkallė.
http://www.telegrafi.com/fo/flokt-mesatare.jpg
FLOKĖT E GJATĖ
JO Kaēurrela tė dendura
PO Tė mbėshtjellė lehtė
Hit i kėtij dimri janė flokėt e gjatė, qė bien lirshėm pėrreth fytyrės. Blejtė e flokėve lėshohen lirshėm e butė, mirėpo, megjithatė, stilizohen. Flokėt ndahen nė tri deri nė pesė pjesė dhe blejtė mbėshtillen nė drejtim tė fytyrės, ndėrsa tė tjerat nė drejtim tė kundėrt. Vajzat tė cilat kanė flokė kaēurrela, mjafton t’i thajnė me anė tė peshqirit, pastaj pėrdoret pak gel, ndėrsa majat formėsohen duke i mbėshtjellė rreth gishtėrinjve.
http://www.telegrafi.com/fo/flok-t-gjat.jpg
KĖSHILLĖ:
MAJAT E FLOKĖVE
Me larjen e shpeshtė me shampon, flokėt dėmtohen, me ē'rast mund tė humbin shkėlqimin natyror, nė kėtė mėnyrė rriten gjasat pėr ēarje tė shpejtė tė majave. Prandaj, mjafton t'i lani me shampon vetėm rrėnjėt e flokėve, ndėrsa pėr pjesėn tjetėr tė flokėve pėrdoret vetėm balsami ushqyes.

roadrunner
08-02-10, 15:15
Kombinim i te pares me te dyten i kam tani :D....pak ndryshe per mua ne kete sezone. Kush me sheh, ben :eek: , ste njohta :P

Jana
08-02-10, 15:16
Kombinim i te pares me te dyten i kam tani :D....pak ndryshe per mua ne kete sezone. Kush me sheh, ben :eek: , ste njohta :P

Sigurisht...sepse koka diqka e mir...

roadrunner
08-02-10, 15:20
po me te vertet....te gjitha qe me bien ne sy kane floke te gjata te shkallezuara :S...

Me qeshet me vajzen kur tha: Wow mami, une nuk guxoj ta leshoj doren ma se mund te humbi, veq kur te shoh veten pas dikujt tjeter se paske ndryshu total hahahahaSigurisht...sepse koka diqka e mir...

Jana
08-02-10, 15:23
po me te vertet....te gjitha qe me bien ne sy kane floke te gjata te shkallezuara :S...

Me qeshet me vajzen kur tha: Wow mami, une nuk guxoj ta leshoj doren ma se mund te humbi, veq kur te shoh veten pas dikujt tjeter se paske ndryshu total hahahaha

Shum m'pelqejn njerzit qe e mbajn veten...qe i kujshtojn rendesi dukjes...flokeve...trupit..etj...e ne veqanti femrat patjeter duhet te jen shum te kujdesshme...kuptohet edhe meshkujt...

Vajza s'ka pas faj...kshtu eshte kur e ki Mamin e Bukur...

roadrunner
08-02-10, 15:26
Pajtohem me ty plotesisht, ja kjo eshte ajo qe kam tash :D

http://hairbrained.files.wordpress.com/2008/01/meg-ryan-hair.jpeg
Shum m'pelqejn njerzit qe e mbajn veten...qe i kujshtojn rendesi dukjes...flokeve...trupit..etj...e ne veqanti femrat patjeter duhet te jen shum te kujdesshme...kuptohet edhe meshkujt...

Vajza s'ka pas faj...kshtu eshte kur e ki Mamin e Bukur...

dr1ta
10-02-10, 22:45
Mos ferkoni kryt shume ..behet edhe me shume e yndyrshme ...jo ujt te nxeht kurt te pastrojni floket.....perdorni sa me pak produkte ce blehen neper shitoret ushqimore ...zgjedh produkte profesionale .kan pak silicon ose produkte ce jan eco....mos i prekni floket shume ...:tongue: