PDA

View Full Version : EasyJet i jep fund agjencive e korruptuara shqiptare !


Makresh
16-02-10, 20:18
EasyJet vjen nė Kosovė


http://i226.photobucket.com/albums/dd282/jayboy88/Logo_easyJet.gif


E marte 16 Shkurt 2010 18:41

Kompania mė e madhe nė botė e fluturimeve me ēmime tė lira, EasyJet nga qershori do tė shtojė edhe Prishtinėn si destinacion tė vetin. Nga 19 qershori EasyJet do tė ketė fluturime tė rregullta nga Gjeneva dhe Bazeli drejt Prishtinės.

Fillimisht do tė ketė katėr fluturime nė javė drejt Prishtinės.

“Ardhja e EasyJet paraqet vendim historik jo vetėm pėr Aeroportin Ndėrkombėtar tė Prishtinės, por pėr gjithė aviacionin civil nė Kosovė dhe vetė Republikėn e Kosovės”, tha drejtori menaxhues i ANP-sė, Agron Mustafa./rel/

teutaA
16-02-10, 20:23
vertet gzohem ndoshta kan qmime me te lira se shum shtrejt kto fluturimet nga evropa ne ks:smile:

4peace
17-02-10, 11:51
***

EasyJet...
...ėshtė kompania mė e madhe e mashtrimeve.

Mashtrimi: ēmimi i ulėt i biletave. Kėtė ēmim e rrumbullakėson me lloj-lloj tatimesh tjera, sa qė, mė nė fund (summa sumarum) del mė shtrenjtė se bileta e kompanive tė shtrenjta.


***

Makresh
17-02-10, 13:11
***

EasyJet...
...ėshtė kompania mė e madhe e mashtrimeve.

Mashtrimi: ēmimi i ulėt i biletave. Kėtė ēmim e rrumbullakėson me lloj-lloj tatimesh tjera, sa qė, mė nė fund (summa sumarum) del mė shtrenjtė se bileta e kompanive tė shtrenjta.


***

Per konsumatorin eshte me e lira.

Paguan 8o-. dhe u kry ! Se cka paguan tani pas,... kjo s'i intereson kujt.

Kurse me shqiptaret, ne sezon pushimi bileta t'kushton deri n'9oo-. frs !

Dallimi eshte qe me easyjet i kursen sepaku 5oo-. € !

Idila
17-02-10, 13:27
A do tė ketė fluturime edhe pėr Shkup apo Ohėr kjo kompani?

4peace
17-02-10, 13:33
***

Nuk ėshtė ashtu. Jo pse dua tė kundėrshtoj diēka pa arsye. Kam parė e dėgjuar pėr kėtė kompani. Prandaj e thash ashtu.
Ka qenė disa herė nė televizor, janė bėrė prova (nė Gjermani) dhe bileta 29€ e EasyJet-it, nė fund ka dalur mė shtrenjtė se bileta 99€ e Lufthansa, qė njihet si mė e shtrenjta.

Sidoqoftė, ata qė do tė udhėtojnė me kėtė kompani do tė na tregojnė mė sė miri me pėrvojat qė do t'i bėjnė.

Deri atėherė... tė presim.


***

Makresh
17-02-10, 13:41
Aha,... qenka si per iPhone, 99-. dhe kur t'shkosh per ta bler... e paguan min. 350-. :biggrin:

Idila
17-02-10, 13:49
Aha,... qenka si per iPhone, 99-. dhe kur t'shkosh per ta bler... e paguan min. 350-. :biggrin:
Mė jep pėrgjigje nė pyetjen time e ma shuaj kureshtjen. :D
A do tė ketė fluturime edhe pėr Shkup apo Ohėr kjo kompani?

panta_rhei
17-02-10, 14:02
Mė jep pėrgjigje nė pyetjen time e ma shuaj kureshtjen. :D
Kurreshtja kishte vrarė macen :smile:

Idila
17-02-10, 14:20
Kurreshtja kishte vrarė macen :smile:
Po ky djali na sjell informata rreth fluturimeve ajrore dhe s`na jep dot detaje mė tė hollėsishme. :biggrin:

Makresh
17-02-10, 14:38
Po ky djali na sjell informata rreth fluturimeve ajrore dhe s`na jep dot detaje mė tė hollėsishme. :biggrin:


Fluturime sa te duash, po jo me easyJet,.. sun gjeta askund :s.... po edhe nese zbritni ne prishtin dhe udhetoni deri ne Strug, do ju bie me lire,.. sepaku 20€ dhe 2 orė udhetim :smile:


ps.: A shujti kurreshtja tash'ti ? :tongue:

e_martumja
17-02-10, 20:37
Kam pas rastin te udhtoj me kete kompani dhe them qe nese rezervon heret mund me marr nje bilet shume lire, kurse tek kjo kompani bagazhet kushtojn shume shtrejt. Pra nese Kosovart vazhdojn me marr bagazh sikur deri tani ne disa raste anormale, kam bindje se kan me pas shume surpriza ne aeroport dhe shpresoj qe kan pare me pagu ose duhen mi kthy cigrimet e tyre ahhaha
Personalisht mendoj se eshte nje zgjedhje shume e mire per neve qe jetojme ne Zvicer, ne rast te shkojm nje week end te kalojm dikund, mendoj se do te kemi rast te shfrytzojm shume week end ne ks.
Per pushimet verore patjeter duhet me shku me vetur, pa to nuk po mujsh me livrit :biggrin:
A ban edhe vetura me marr lokacion me qmime te volitshme hahahah

shfletuesi_
17-02-10, 20:42
Nuk pres shume nga kjo..... pse.


Nuk ka investime ne Kosove me gjenerator e pata degjuar nje biznismen austriak. Edhe pse ska te bej kjo me energji shume puna eshte qe ne Kosove korrupsioni eshte i madh e krejt po bajn yrysh ku a parja. Ketu ka pare me thes

Xuki
17-02-10, 23:45
Idila

qe faqja e ksaj kompanije (gjermanisht): http://www.easyjet.com/asp/DE/Flugbuchung/index.asp?lang=DE


Unė sot i kam rezervu dhe pagu 3 bileta pėr nė korrik. Qmimi 954.00 CHF (kthyese)! Kurse para njė viti me agjensitė shqiptare kushtonte njė biletė CHF 750.00.

Qmimi ėshtė pa bagazh, nė ēoft se e merr me bagazh der me 20kg atėher sa kuptova unė kushton nė biletė pėrafėrsisht 35 CHF mė shumė. Nė qmim e ki vetėm bagazhin e dorės...sa di unė jan deri me 8 apo 10 kg.

Po ti kisha rezervu mbrėmė (mas lajmeve nė RTK), atėher do i kisha pagu rreth CHF 500.--!!

teutaA
17-02-10, 23:53
Idila

qe faqja e ksaj kompanije (gjermanisht): http://www.easyjet.com/asp/DE/Flugbuchung/index.asp?lang=DE


Unė sot i kam rezervu dhe pagu 3 bileta pėr nė korrik. Qmimi 954.00 CHF (kthyese)! Kurse para njė viti me agjensitė shqiptare kushtonte njė biletė CHF 750.00.

Qmimi ėshtė pa bagazh, nė ēoft se e merr me bagazh der me 20kg atėher sa kuptova unė kushton nė biletė pėrafėrsisht 35 CHF mė shumė. Nė qmim e ki vetėm bagazhin e dorės...sa di unė jan deri me 8 apo 10 kg.

Po ti kisha rezervu mbrėmė (mas lajmeve nė RTK), atėher do i kisha pagu rreth CHF 500.--!!

hahahah shtrejt ju bahet prap se ata si kan llogarit edhe specat e mishin e terun pasulin e suxhukun qe e marrin evropjant prej ks po kan kujtu qe shkojn veq me qant krahu edhe 25kg tjera gjana personale sa per pushim:smile:

Xuki
18-02-10, 00:04
hahahah shtrejt ju bahet prap se ata si kan llogarit edhe specat e mishin e terun pasulin e suxhukun qe e marrin evropjant prej ks po kan kujtu qe shkojn veq me qant krahu edhe 25kg tjera gjana personale sa per pushim:smile:


Jo bre nuk ėshtė shtrejt....ai qė e ronon ajroplanin, ai tė paguej qyy.....

Tek tjerėt i ki ato 20 ose 25 kg nė qmim...ho i pate ho si pate, e ke pagu! Tek Easyjet...e paguen atė qė e shfrytzon....kjo ėshtė shumė mirė. Prap ėshtė mė lirė edhe nė ēoft se i paguen ato 25 kg...dikund rreth CHF 35.00.....unė e kam pagu mė pak se gjysmėn e vjetit!!

Suxhuki dhe specat jan edhe nė CH shumė lirė....killa e Suxhukit ėshtė rreth CHF 8.--, tani edhe specat jan lirė hahahahhahahahahhaha

mentor*
22-02-10, 13:43
Jo bre nuk ėshtė shtrejt....ai qė e ronon ajroplanin, ai tė paguej qyy.....

Tek tjerėt i ki ato 20 ose 25 kg nė qmim...ho i pate ho si pate, e ke pagu! Tek Easyjet...e paguen atė qė e shfrytzon....kjo ėshtė shumė mirė. Prap ėshtė mė lirė edhe nė ēoft se i paguen ato 25 kg...dikund rreth CHF 35.00.....unė e kam pagu mė pak se gjysmėn e vjetit!!

Suxhuki dhe specat jan edhe nė CH shumė lirė....killa e Suxhukit ėshtė rreth CHF 8.--, tani edhe specat jan lirė hahahahhahahahahhahapo veq suxhuki i kosoves ma i shishum edhe specat t“mire djeks hmmm

p.s.boll inati pom vjen pse veq pej zvicrres ka fluturime,hej xuki tregom me cilen date se po kam qef me dal met prit ne aeroport :D ne ate kohe jam n“ks

teutaA
22-02-10, 20:55
po veq suxhuki i kosoves ma i shishum edhe specat t“mire djeks hmmm

p.s.boll inati pom vjen pse veq pej zvicrres ka fluturime,hej xuki tregom me cilen date se po kam qef me dal met prit ne aeroport :D ne ate kohe jam n“ks

hahaha merre nje kombi se po vi edhe un me nje rrug me xukin :wink:

Xuki
24-02-10, 20:41
po veq suxhuki i kosoves ma i shishum edhe specat t“mire djeks hmmm

p.s.boll inati pom vjen pse veq pej zvicrres ka fluturime,hej xuki tregom me cilen date se po kam qef me dal met prit ne aeroport :D ne ate kohe jam n“ks


Nė Kosovė je aaa?

Unė vallah vi me kerr, se me ardhė pa to, si me ardhė me duar n'xhepa m'doket! hahahaha
Po u pafshmi pra nė Kosovė!http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon7.gif

Me Easyjet jan biletat e parė shumė lirė, kurse tė fundit bohen shtrejt! Merrne me mend, biletat pėr nė vjeshtė jan dikund rreth 100 CHF kthyese me i rezervu tash!! Jam kah mendoj me shku edhe nė vjeshtė njo dy javė.....pa kerr! hihi


PS: Teuta....unė me kombi udhėtoi dhe kam vend! http://www.dardania.de/vb/upload/images/icons/icon10.gif

niemand
18-03-10, 16:17
http://www.koha.net/repository/images/18-aeroplani3.jpg


Prishtinė, 18 mars - Kompania ajrore EasyJet ka vendosur tė ketė vetėm 4 udhėtime nė javė nga Zvicra. Saktėsisht 2 nga Gjeneva dhe 2 nga Bazeli. Ēmimi i biletave do tė startojė me 31.99 euro pėr njė udhėtim me gjithė taksa. Aktualisht s`ka plane tė zgjerohet me relacione prej shteteve tė tjera pėr nė Kosovė. Deri tash kanė shitur rreth 15 pėr qind tė biletave.

"Ne do tė operojmė nė fillim me katėr fluturime nė javė, dy nga Gjeneva dhe dy nga Bazeli…" Pa filluar ende zyrtarisht operimet, kanė shitur rreth 15 pėr qind tė biletave pėr sezonin veror. Fluksi i rezervimit tė biletave edhe tash vazhdon tė jetė shumė i madh. Kėtė tollovi nuk po e realizon ndonjė agjenci ajrore e Kosovės, por kompania ajrore angleze, EasyJet, e cila mė nė fund plotėsoi dėshirėn e kosovarėve dhe mėrgimtarėve pėr tė udhėtuar shpesh dhe lirė.

EasyJet u licencua me zor para disa ditėsh nga autoritetet kosovare. Avioni i parė me udhėtarė do tė aterrojė mė 16 qershor nė Aeroportin e Prishtinės. Kosovarėt kėtu, e edhe nė Zvicėr, po nguten me rezervime vetėm qė tė mos u bien nė dorė agjencive ajrore nė Kosovė, tė cilėt tash sa vjet i kanė vjelė me ēmimet e tyre astronomike.

Nė njė intervistė pėr gazetėn Express, Peter Voets, menaxher i marketingut nė EasyJet pėr Zvicėr, Austri dhe Evropė Lindore, shprehet i befasuar me kėtė masė tė madhe tė kėrkesės pėr rezervime. Kjo, si duket, do t`i shtyjė ata qė tė rrisin numrin e udhėtimeve nga katėr nė mė shumė brenda jave.

“Ne do tė operojmė nė fillim me katėr fluturime nė javė, dy nga Gjeneva dhe dy nga Bazeli”, tha Voets. Ai tregoi se edhe biletat janė mjaft tė lira.

Oferta e tyre primare ėshtė me rreth 31.99 euro. Ky ēmim, sipas tij, pėrfshin edhe tė gjitha taksat. Ēmimet do tė lėvizin nė nuanca tė vogla nė saje tė kėrkesave pėr bileta. Sipas tij, ndryshimet nė ēmime, nuk nėnkuptojnė vetėm ngritje, por edhe ulje.

Shpati
18-03-10, 21:56
http://www.koha.net/repository/images/18-aeroplani3.jpg


Prishtinė, 18 mars - Kompania ajrore EasyJet ka vendosur tė ketė vetėm 4 udhėtime nė javė nga Zvicra. Saktėsisht 2 nga Gjeneva dhe 2 nga Bazeli. Ēmimi i biletave do tė startojė me 31.99 euro pėr njė udhėtim me gjithė taksa. Aktualisht s`ka plane tė zgjerohet me relacione prej shteteve tė tjera pėr nė Kosovė. Deri tash kanė shitur rreth 15 pėr qind tė biletave.

"Ne do tė operojmė nė fillim me katėr fluturime nė javė, dy nga Gjeneva dhe dy nga Bazeli…" Pa filluar ende zyrtarisht operimet, kanė shitur rreth 15 pėr qind tė biletave pėr sezonin veror. Fluksi i rezervimit tė biletave edhe tash vazhdon tė jetė shumė i madh. Kėtė tollovi nuk po e realizon ndonjė agjenci ajrore e Kosovės, por kompania ajrore angleze, EasyJet, e cila mė nė fund plotėsoi dėshirėn e kosovarėve dhe mėrgimtarėve pėr tė udhėtuar shpesh dhe lirė.

EasyJet u licencua me zor para disa ditėsh nga autoritetet kosovare. Avioni i parė me udhėtarė do tė aterrojė mė 16 qershor nė Aeroportin e Prishtinės. Kosovarėt kėtu, e edhe nė Zvicėr, po nguten me rezervime vetėm qė tė mos u bien nė dorė agjencive ajrore nė Kosovė, tė cilėt tash sa vjet i kanė vjelė me ēmimet e tyre astronomike.

Nė njė intervistė pėr gazetėn Express, Peter Voets, menaxher i marketingut nė EasyJet pėr Zvicėr, Austri dhe Evropė Lindore, shprehet i befasuar me kėtė masė tė madhe tė kėrkesės pėr rezervime. Kjo, si duket, do t`i shtyjė ata qė tė rrisin numrin e udhėtimeve nga katėr nė mė shumė brenda jave.

“Ne do tė operojmė nė fillim me katėr fluturime nė javė, dy nga Gjeneva dhe dy nga Bazeli”, tha Voets. Ai tregoi se edhe biletat janė mjaft tė lira.

Oferta e tyre primare ėshtė me rreth 31.99 euro. Ky ēmim, sipas tij, pėrfshin edhe tė gjitha taksat. Ēmimet do tė lėvizin nė nuanca tė vogla nė saje tė kėrkesave pėr bileta. Sipas tij, ndryshimet nė ēmime, nuk nėnkuptojnė vetėm ngritje, por edhe ulje.

Ne qofte se do te ket fluturime te lira psh: deri ne 50 euro- shkumje dhe ardhje.
Esht e mundur deri 1 milion pasagjer ne vit te vizitojn Kosoven nga Zvicrra.

shfletuesi_
19-03-10, 09:44
Ja une ne bisht te ballanit kam me nejt tash e tutje po une me hip ne Mitrovic e me i ra rreth e rreth Kosoves me autobus me shkojn 50 euro.

Guri i madh
21-03-10, 17:19
edhe prej gjermanie me shkue gjen bileta shum lir po me u kthye 6 fish ma shtrenjt ,prap po i bjen njejt si me i nxjerr dy drejtimet

4peace
21-11-10, 20:55
***

Si nuk na tregoi asnjėri nga keta qe i blene biletat aq te lira me EasyJet...


...a ishin vertet te lira, apo iu doli me shtrenjte?!


***

e_martumja
21-11-10, 21:41
***

Si nuk na tregoi asnjėri nga keta qe i blene biletat aq te lira me EasyJet...


...a ishin vertet te lira, apo iu doli me shtrenjte?!


***
Ka shume lire psh. kthyse 119 frs :biggrin: Vetem pa bagazh Nje valigj me rezervu ne net eshte 36 frs kurse ne aeroport 72, Merrne me mend Kosovart me sa valigja shkojn ne KS ahahh Disa po kan Befasira :biggrin:

Oqeani
21-11-10, 21:43
Ka shume lire psh. kthyse 119 frs :biggrin: Vetem pa bagazh Nje valigj me rezervu ne net eshte 36 frs kurse ne aeroport 72, Merrne me mend Kosovart me sa valigja shkojn ne KS ahahh Disa po kan Befasira :biggrin:


Ahahaha edhe tenxheret po i ēojne te poshte a ;)

e_martumja
21-11-10, 21:47
Ahahaha edhe tenxheret po i ēojne te poshte a ;)
JO te knena Turrshit ahahhahaha

Oqeani
21-11-10, 21:51
JO te knena Turrshit ahahhahaha


hahaha me kujtove diē -
Ka arritur nje shqiptar ne kufi te Kroacise dhe doganieri e pyet : ēka ke per dogane ?
Shqiptari : Asgje !
Doganieri : A ke speca ?
Shqiptari : Po
Doganieri : E pse nuk po tregon !
hahahah Ik, i ka thene hahahaha

e_martumja
21-11-10, 21:54
hahaha me kujtove diē -
Ka arritur nje shqiptar ne kufi te Kroacise dhe doganieri e pyet : ēka ke per dogane ?
Shqiptari : Asgje !
Doganieri : A ke speca ?
Shqiptari : Po
Doganieri : E pse nuk po tregon !
hahahah Ik, i ka thene hahahaha
hahahahahah Tash me Easyjet kan llogari me shku me marr Speca ne ks me thesa ahahahahha PAK shaka

Oqeani
21-11-10, 21:57
hahahahahah Tash me Easyjet kan llogari me shku me marr Speca ne ks me thesa ahahahahha PAK shaka


A nene edhe 10 kg pasul hahahaha

Makresh
21-11-10, 22:55
Ne sezona t'pushimit, shqiptart ka 900-. frs bileten ta shesin, qisi bura jan.

Ijzi gjet nime si ma ka 45-frs,.. po apete 5/6 here ma lir se kta llopovat e agjencive, po.

Oqeani
21-11-10, 22:57
Ne sezona t'pushimit, shqiptart ka 900-. frs bileten ta shesin, qisi bura jan.

Ijzi gjet nime si ma ka 45-frs,.. po apete 5/6 here ma lir se kta llopovat e agjencive, po.


Shipci don me u ba milioner per dy pasdarke !
A jan ba ne KS politikajt me te pasur se politoikajt Europian!

4peace
22-11-10, 00:58
*


S'kallxut, bre, kah po i bike ky EasyJet-it:

Ka Hungaria a ka Kroacia?:rolleyes:


Edhe a po ndalke dikund me bo pauze, per cigare a kafe...:tongue:*

Gentiani
22-11-10, 09:56
Ka ne qanenaj nuk i bie, silleni ka ta silleni edhe fale me japen bileta :biggrin:

ju duhet te ndaloni tu Prishtina, masnej Graqanices edhe me dal tu Njillani e edhe kur te arritni ne granice te pyesin, schön wieder über tu Kosoves angekommen eh ? mundesh me i sqaruar ich liebe tu Kosova, sikur te kajka e Medes, nuk te sos pune as ajo e Shkurtes :biggrin: Easy Jet- Easy Jet - for Prishtina fly to day :biggrin:

Makresh
22-11-10, 10:09
Purmi n'kruaci e fluturim e n'kusov me zhdryp :tongue:
Edhe spi lishin mu nal kerkun se problema pasagjert.

4peace
22-11-10, 10:47
***

Pse bre s'po kallxoni shka po ju ves?

P.sh.

Sa killometra speca (turshi) ki drejt m'i hyp n'ballanin e EasyJet-it ::wink:


***

Gentiani
22-11-10, 10:53
ndodhi i more me vehte vetem dy kile me shume, te del me shtrenjte se posterma ne midis te Allamanit edhe ate me shtrenjte se me porosite Steacks tu Restauranti :biggrin: qitash vendos a me mire te bie me marre mish a shpeca turshi ? :tongue:

4peace
22-11-10, 10:57
ndodhi i more me vehte vetem dy kile me shume, te del me shtrenjte se posterma ne midis te Allamanit edhe ate me shtrenjte se me porosite Steacks tu Restauranti :biggrin: qitash vendos a me mire te bie me marre mish a shpeca turshi ? :tongue:

Valla, une per specat vec veta per juve zhvicrranve, se une moti kohe as nuk marr kurxho pi atjehit e as nuk coj (sepse atje po i ke gjithat).
Ama, i lexova komentet e Oqeanit me "e martumja" (ama edhe kshtu e di) se zhvicrrant jon Nr. 1 per export-import :::biggrin:

***

Gentiani
22-11-10, 11:07
Valla, une per specat vec veta per juve zhvicrranve, se une moti kohe as nuk marr kurxho pi atjehit e as nuk coj (sepse atje po i ke gjithat).
Ama, i lexova komentet e Oqeanit me "e martumja" (ama edhe kshtu e di) se zhvicrrant jon Nr. 1 per export-import :::biggrin:

***

Oooh ti shoku, ec nxjerre bileten se te iku ballonja, nuk eshte ketu pazar qitash edhe per ēmimin e specave me u shty ketu :biggrin:

Ncuk, sha zoten se dalim tane tu Allamani i blejme :wink::biggrin: ku bahen be shpecat ne Alpe ? ev, eeeeeeeev

4peace
22-11-10, 11:47
Oooh ti shoku, ec nxjerre bileten se te iku ballonja, nuk eshte ketu pazar qitash edhe per ēmimin e specave me u shty ketu :biggrin:

Ncuk, sha zoten se dalim tane tu Allamani i blejme :wink::biggrin: ku bahen be shpecat ne Alpe ? ev, eeeeeeeev

Valla be shok, i ka nja 4-5 vjet edhe s'i kom hype ballonit hic...ma mire po shkoj pertoke, me karroce fukarash t'Allamonit...
Po, shka me speca t'atjehit allahile, edhe ata krejt veshtacki p'i bojne specat, me najllona...Per mish e suxhuk mos vet... atje suxhuki krejt mi'll e pluhun e shkamas...


Edhe ju tash mos u kani bre: A jav prunem "Aldi"-n atje?:cool:
Na jav prunem per mus me ardhen ma te na...e ju apet drejt e Allaman me ble harxh...:smile:


***

Gentiani
23-11-10, 17:47
Valla be shok, i ka nja 4-5 vjet edhe s'i kom hype ballonit hic...ma mire po shkoj pertoke, me karroce fukarash t'Allamonit...
Po, shka me speca t'atjehit allahile, edhe ata krejt veshtacki p'i bojne specat, me najllona...Per mish e suxhuk mos vet... atje suxhuki krejt mi'll e pluhun e shkamas...


Edhe ju tash mos u kani bre: A jav prunem "Aldi"-n atje?:cool:
Na jav prunem per mus me ardhen ma te na...e ju apet drejt e Allaman me ble harxh...:smile:


***


four peace, ua gjujte bumen aaaaaaaa? :biggrin:

ani jo qikaq specat, jo qikaq sugjuku kur krisi bregu i diellit... kogja konspirativ ishte edhe ti :biggrin:

une mendova e ke sose me Easy Xhet me shkue tu Lugina, kur shihe ti :biggrin:

Shnetje shoku ! :smile::biggrin:

po, po edhe Johny Walkerat po thone per Wiehnachte kane zbritje 50 % purcente te Aldi :wink:

4peace
23-11-10, 18:02
four peace, ua gjujte bumen aaaaaaaa? :biggrin:

ani jo qikaq specat, jo qikaq sugjuku kur krisi bregu i diellit... kogja konspirativ ishte edhe ti :biggrin:

une mendova e ke sose me Easy Xhet me shkue tu Lugina, kur shihe ti :biggrin:

Shnetje shoku ! :smile::biggrin:

po, po edhe Johny Walkerat po thone per Wiehnachte kane zbritje 50 % purcente te Aldi :wink:


Valla e shkrepa cat raketen tonde, thash ta pruvoj, a po ban a jo:biggrin:

Leje be, une deshta vec me diten si kan lakue njerzija ci e kan perdoren ket Easy...


...e u dasht me ju hy specave e patlixhanave (me suxhuk tu Kusova):smile:

***

Gentiani
23-11-10, 20:44
Valla e shkrepa cat raketen tonde, thash ta pruvoj, a po ban a jo:biggrin:

Leje be, une deshta vec me diten si kan lakue njerzija ci e kan perdoren ket Easy...


...e u dasht me ju hy specave e patlixhanave (me suxhuk tu Kusova):smile:

***

kush be rakete shkrepe ?

me ja shkrepe rakete u kishin fluturuar patligjonat ne have prej bregut te diellit e deri ne vranjevc e gjysma e kuqupit dellit ne surrat :biggrin:

po be, ani kur shkojne njerezia Easy, e pse pyet njeriu qishtu kot kur shkon ballonja...?

Hej shnetje 4peace, se qitash kur ta qojne shejtonken a vjeshten me ndryshuar intinerarin e fluturimave qiknenaj, shume pisa jane qita kondukterat e dardanise :biggrin:

4peace
23-11-10, 21:08
[QUOTE]kush be rakete shkrepe ?

me ja shkrepe rakete u kishin fluturuar patligjonat ne have prej bregut te diellit e deri ne vranjevc e gjysma e kuqupit dellit ne surrat :biggrin:

A s'po bajka a? Po raketa jote mara (caty pi avatarit tond e mora):biggrin:

Ndrroje n'vend, se e prisht tu kana...

po be, ani kur shkojne njerezia Easy, e pse pyet njeriu qishtu kot kur shkon ballonja...?

Hej shnetje 4peace, se qitash kur ta qojne shejtonken a vjeshten me ndryshuar intinerarin e fluturimave qiknenaj, shume pisa jane qita kondukterat e dardanise :biggrin:

Jo be, genti, me gjase s'me ke kuptue cka po me intereson (me shume).
E pata pa nje krahasim mes dy aviokompanive, ne relacion Berlin-Londer.
Easy Jet kerkonte 29, 90 € kurse, kompania me e shtrenje
Lufthansa, per te njejten kerkonte 119.90 me shume.

Mirepo, kur i llogariten shpenzimet shtese (taksa te ndryshme, sherbime, sigurime, transferi deri n'aeroport dyja drejtimet...) me ne fund Lufthansa doli me lire.

E po e kupton tash?

***

e_martumja
23-11-10, 21:17
kush be rakete shkrepe ?

me ja shkrepe rakete u kishin fluturuar patligjonat ne have prej bregut te diellit e deri ne vranjevc e gjysma e kuqupit dellit ne surrat :biggrin:

po be, ani kur shkojne njerezia Easy, e pse pyet njeriu qishtu kot kur shkon ballonja...?

Hej shnetje 4peace, se qitash kur ta qojne shejtonken a vjeshten me ndryshuar intinerarin e fluturimave qiknenaj, shume pisa jane qita kondukterat e dardanise :biggrin:
Me dergun mue tha thuj atyre te kan kujdes se s'bresin ne Serbi ahahahaha

Gentiani
24-11-10, 12:05
[QUOTE=Gentiani;1979585]

A s'po bajka a? Po raketa jote mara (caty pi avatarit tond e mora):biggrin:

Ndrroje n'vend, se e prisht tu kana...Jo be, genti, me gjase s'me ke kuptue cka po me intereson (me shume).
E pata pa nje krahasim mes dy aviokompanive, ne relacion Berlin-Londer.
Easy Jet kerkonte 29, 90 € kurse, kompania me e shtrenje
Lufthansa, per te njejten kerkonte 119.90 me shume.

Mirepo, kur i llogariten shpenzimet shtese (taksa te ndryshme, sherbime, sigurime, transferi deri n'aeroport dyja drejtimet...) me ne fund Lufthansa doli me lire.

E po e kupton tash?

***

Ooooooooh, poooooooooooooooo be poooooooooooooooooooo, e kam kuptuar hala pa u nis ballonja, ama kjo ishte vetem per manevrim ne pisten anesore, e ti a po kupton qitaaaaaaaaash ? :biggrin:

kjo puna e tyre ishte sikur e taksive, pa e mbushen taksi-furgonjen nuk nisen e nese ke kohe dhe deshire te presesh prit...

shihe tani edhe e martumja, u fut ne board te ballonjes :biggrin: qisaj i thone Kidnaping o ti e martumja :biggrin:

4peace
24-11-10, 13:44
[QUOTE=4peace;1979598]

Ooooooooh, poooooooooooooooo be poooooooooooooooooooo, e kam kuptuar hala pa u nis ballonja, ama kjo ishte vetem per manevrim ne pisten anesore, e ti a po kupton qitaaaaaaaaash ? :biggrin:

kjo puna e tyre ishte sikur e taksive, pa e mbushen taksi-furgonjen nuk nisen e nese ke kohe dhe deshire te presesh prit...

shihe tani edhe e martumja, u fut ne board te ballonjes :biggrin: qisaj i thone Kidnaping o ti e martumja :biggrin:

Aha,

medemek me e mbushe avto Pusin plot, edhe n'komė edhe gepekin...

*

Ni bilete n'ballkon t'ballonit p'e du :biggrin:


deri ne Nxirretherrė


***

teutaA
24-11-10, 23:10
hajt edhe ju mos e boni te madhe ngat aty me taxi me shku nami nuk bahet :smile:

Gentiani
25-11-10, 12:10
hajt edhe ju mos e boni te madhe ngat aty me taxi me shku nami nuk bahet :smile:

po, po nuk e ke pare ti ne kufi ate surratin, duke plotesuar formularin ne tastature me dy gishta edhe ate menzi qe i gjente shkronjat :mad::mad:

ti japesh tastaturen per kopaqi te kokes :biggrin:

vjeshta
25-11-10, 16:13
kush be rakete shkrepe ?

me ja shkrepe rakete u kishin fluturuar patligjonat ne have prej bregut te diellit e deri ne vranjevc e gjysma e kuqupit dellit ne surrat :biggrin:

po be, ani kur shkojne njerezia Easy, e pse pyet njeriu qishtu kot kur shkon ballonja...?

Hej shnetje 4peace, se qitash kur ta qojne shejtonken a vjeshten me ndryshuar intinerarin e fluturimave qiknenaj, shume pisa jane qita kondukterat e dardanise :biggrin:


Qka ,qka ! Kush ,kush !Vjeshta me kend ? Shejtonka me kend ?hahaahahaa

O Gentian o ,shume mire ti ,se me pas kond une ,number njesh, se s'ma kish ndi per kend !:biggrin:

Itinerarin e ke e per Bagdad ,dorezoe armatimin qe e ke vjedh se Amerika tash ka hjek dore ....qyyyyyyy ,hajni i Bagdadit!:tongue:

Gentiani
25-11-10, 19:37
Qka ,qka ! Kush ,kush !Vjeshta me kend ? Shejtonka me kend ?hahaahahaa

O Gentian o ,shume mire ti ,se me pas kond une ,number njesh, se s'ma kish ndi per kend !:biggrin:

Itinerarin e ke e per Bagdad ,dorezoe armatimin qe e ke vjedh se Amerika tash ka hjek dore ....qyyyyyyy ,hajni i Bagdadit!:tongue:


ncuk, ti dada Vjeshte ah,hahaha mjaft me Numer njesh :wink:, se hiq nuk po livrit, qitash e kam sosen vetem number one, ta mbaj :biggrin:

ne perhere kemi qene vetem ne sherbim te misionit paqesore DARDAFOR :biggrin:


http://www.youtube.com/watch?v=ZFuzlJkKg10&feature=related

doGzona
02-12-10, 11:04
Mjafte lire ishte bileta edhe me Kosova Airline,vec me ta fal !

GjIlAnAsI_cSi
12-12-10, 16:30
Me Air Prishtina 70 sfr. Bile nana u gzu se shkon neser e mendojke se shtrejt hahha

Makresh
15-12-10, 09:46
Gjenevė > Prishtinė = 80 frs

Prishtinė > Gjenevė = 450 frs

Bileta = 530 frs me ijzixhetk.

shfletuesi_
16-12-10, 19:48
Valla se di veq jam ka pres mos po lirohet hala se per ne gjermani katastrofe shrejt sbani pune aasy jat

teutaA
16-12-10, 20:39
Valla se di veq jam ka pres mos po lirohet hala se per ne gjermani katastrofe shrejt sbani pune aasy jat

e lyp e lyp me ne fund te gjeta a qutu ke zbrit a phaaa edhe ti sa i shtrejt je me easyjet u ardh po qysh sme kallzojshe qe e ke njet me ardh se limozinen ta kisha pagu edhe + na ke zan keq pa pregatit valla se pritje solemne te kishim ba po nejse masi je ardh veshi nje par pizhama e hajde se ish nje pizhama partty qatje dikun :tongue::smile:

e nime a hiq smujte mu martu as ti a :wink:

emine
16-12-10, 21:06
Valla se di veq jam ka pres mos po lirohet hala se per ne gjermani katastrofe shrejt sbani pune aasy jat
kurgja ste ban bileta me ardhe ne gjermani ,po sa her te nalesh ne wc ti lypin 50 cent ja 1 evro,ska ktu lluk lluk si ne kosove vesh sene t'leshta se edhe dimni a ba i forte:p