PDA

View Full Version : Emaill derguar gruas


Giovanni
17-02-10, 15:38
Njė ēift vendos tė kalojė pushimet nė njė plazh nė Karaibe, nė tė njejtin hotel ku kishte kaluar 20 vjet mė par muajin e mjaltit. Pėr shkak tė punės , e shoqja nuk mundi tė udhėtonte me tė shoqin. E la qė tė vinte ca ditė mė pas. Kur burri arriti nė dhomėn e tij nė hotel, vuri re qė kishte njė kompjuter tė lidhur nė internet. Atėherė vendosi ti dėrgonte njė mesazh tė shoqes, por gabon njė germė nė adresė pa e vėnė re dhe ja dergon dikujt tjetėr. Mesazhin e mori njė grua e ve qė sapo kishte varrosur tė shoqin. Me tė marrė kėtė email asaj i bie tė fikėt nė ēast. Vjen i biri dhe e gjen tė ėmėn tė rėnė pranė kompjuterit. Nė ekran ishte shkruar:

E dashur grua... Arrita mirė! ndoshta do tė habitesh qė po merr njoftime me email. Por kėtu ka kompjuter e mund ti dėrgoj mesazhe njerzve tė dashur. Sapo arrita dhe po tė them se ėshtė pergatitur gjithshka qė ti tė vish tė premtėn e ardhshme . Kam shumė dėshirė tė tė shoh, dhe shpresoj qė udhėtimi yt do tė jetė po aq i qetė sa i imi.

P.S: Mos sill shumė rroba...kėtu bėn tė nxehtė si nė ferr.